Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2018., 18:28   #5911
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Meni je krčalo i rušile mi se aplikacije na LAN-u kao i smart TV i konačno nakon 6 mjeseci zamjenili modem, isti je ali sada sve radi kako treba. Radi se o ELTEK modemu. Podrška im je koma i dok dođeš do stručne osobe koja nešto zna je lutrija, dok je Amis bio Amis to se rješavalo u roku par sati, a ja bio bez kompletne usluge ukuno 15 dana.

Ovako su tvrdili da je s njihove strane sve u redu i da je problem kod mene i moje opreme i gle čuda oprema ista a modem novi i sada sve radi.

Što se tiče brzine i ovih 100 je i više nego dovoljno, jer se sve skine za kraće vrijeme nego što se stigne pogledat, a kada odem kod familije i kada vidim koliko plaćaju za brzinu od 10 kod telekoma, a imaju jedva 5 onda mi polako krenu suze radosnice na oči.
Ma nema to veze sa routerom meni su već 5 izmjenili ista stvar krči i dalje.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 19:59   #5912
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ma nema to veze sa routerom meni su već 5 izmjenili ista stvar krči i dalje.

Ima!

Jer kada su mi mijenjali STB uređaj svih 5 zaredom su bili neisipravni i došao majstor drugi dan sa tri nova sa skladišta i tek je drugi po redu bio ispravan.

Ovo samo govori o kvaliteti opreme koju nabavljaju.

Sve je to kineska roba koju na veliko plaćaju za kojih par desetaka EUR po komadu.

Onaj prvi modem je bio iz EU Genexis koji je došao u original kutiji i sa printanim manualom, no to je onda nabavljao Amis, ali pregazilo ga vrijeme!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 20:05   #5913
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Ima!

Jer kada su mi mijenjali STB uređaj svih 5 zaredom su bili neisipravni i došao majstor drugi dan sa tri nova sa skladišta i tek je drugi po redu bio ispravan.

Ovo samo govori o kvaliteti opreme koju nabavljaju.

Sve je to kineska roba koju na veliko plaćaju za kojih par desetaka EUR po komadu.

Onaj prvi modem je bio iz EU Genexis koji je došao u original kutiji i sa printanim manualom, no to je onda nabavljao Amis, ali pregazilo ga vrijeme!
Izmjenili su mi i 2 stara i dva nova novcata bijela elteka, jedan je čak bio u startu neispravan tj. brikan sa firmware-om koji su flešali očito krivo pa je novi donio i itd. pa sam imao i telsya pa opet elteka pa promjenili i druge SFPove i opet isto krči, kao na njihovoj testnoj slušalici je sve ok i ne krči nego to samo kao kod mene krči, a ja čuo da krči i na njihovoj i kažu da je do mene I ništa sad uzimam tu brzinu višu neovisno o krčenju jel telefona, pa ćemo vidit možda je kvalitetniji router mislim je sigurno jer znam da su Huawei stvarno oke routeri, samo naravno ovisi dosta i i softveru na njemu kako je napravljen, a to je sasvim druga priča ako ga nisu dobro napravili, a čuo sam već da ima problema sa port forward da nešto neće navodno pa da će očito morat puštat i novi firmware na njega, ali oke novi im je tek pa nije tolki bed.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 18.02.2018. u 20:13.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 21:40   #5914
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Ima!
Onaj prvi modem je bio iz EU Genexis koji je došao u original kutiji i sa printanim manualom, no to je onda nabavljao Amis, ali pregazilo ga vrijeme!
Kod mene GENEXIS Live Titanium-Hybrid vec 4 godine, od prvog dana radi kaj vurica bez ikakvog krcanja tekefona a i sa wifi nemam problema.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 11:48   #5915
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Kod mene GENEXIS Live Titanium-Hybrid vec 4 godine, od prvog dana radi kaj vurica bez ikakvog krcanja tekefona a i sa wifi nemam problema.
Sa njim nemreš imat 500/120, jer mu je maksimum 300!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 19:12   #5916
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Dobio sam neke speedtestove od kolega sa drugog foruma i malo me je ping razočarao bude po 33-55ms što je puno previše prema vipovom serveru, a da ne govorim kolki je onda prema van kad je prema unutra tolki. Meni je obično uvijek 1ms ping na AON optici, znači danas sam pričao sa agentom kaže da je 500/120 PON, znači kolko u zgradi vas je nakačeno tolko će bit jadan net bez obzira šta je 500/120, a ping da ne govorim će divljat ko blesav.

Ne znam jesam dobro skužio danas agenta kad mi je rekao da telefon prema fiksnim i mobilnim je besplatno ako uzmem VIP ??


Ponuda je bila 500/120 brzina, dva risivera (akcija prvih 12 mjeseci ako uzmem na 24 plaćam 30kn kasnije 60 taj dodatni jedan) prošireni paket (isto neka akcija) i telefon za 299kn prvih 12 mjeseci, poslije toga je 330kn.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 22:00   #5917
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Dobio sam neke speedtestove od kolega sa drugog foruma i malo me je ping razočarao bude po 33-55ms što je puno previše prema vipovom serveru, a da ne govorim kolki je onda prema van kad je prema unutra tolki. Meni je obično uvijek 1ms ping na AON optici, znači danas sam pričao sa agentom kaže da je 500/120 PON, znači kolko u zgradi vas je nakačeno tolko će bit jadan net bez obzira šta je 500/120, a ping da ne govorim će divljat ko blesav.

Ne znam jesam dobro skužio danas agenta kad mi je rekao da telefon prema fiksnim i mobilnim je besplatno ako uzmem VIP ??


Ponuda je bila 500/120 brzina, dva risivera (akcija prvih 12 mjeseci ako uzmem na 24 plaćam 30kn kasnije 60 taj dodatni jedan) prošireni paket (isto neka akcija) i telefon za 299kn prvih 12 mjeseci, poslije toga je 330kn.

Ovo boldano ne kužim?

A druga stvar zar nema svaki stan svoju optiku, tj. svoj vod, jer je Amis to tako postavljao?
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 08:49   #5918
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Sa njim nemreš imat 500/120, jer mu je maksimum 300!
Vec par dana sam se prepisivao sa SZK vezano za SVE Duo paket (internet+telefon) do 70 Mbit/s i svi mi pisu da ce me doci 169 kn, ako uzmem brzinu 500/120 to je dodatno 25 kn, sveukupno 194 kn.
Sad na Amisu 2u1 - 100/100 Mbit/s placam 199 kn, i nemam nikakvih problema, za sad ne prelazim, ostajem na Amis optici.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 00:13   #5919
big smoke
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Izmjenili su mi i 2 stara i dva nova novcata bijela elteka, jedan je čak bio u startu neispravan tj. brikan sa firmware-om koji su flešali očito krivo pa je novi donio i itd. pa sam imao i telsya pa opet elteka pa promjenili i druge SFPove i opet isto krči, kao na njihovoj testnoj slušalici je sve ok i ne krči nego to samo kao kod mene krči, a ja čuo da krči i na njihovoj i kažu da je do mene I ništa sad uzimam tu brzinu višu neovisno o krčenju jel telefona, pa ćemo vidit možda je kvalitetniji router mislim je sigurno jer znam da su Huawei stvarno oke routeri, samo naravno ovisi dosta i i softveru na njemu kako je napravljen, a to je sasvim druga priča ako ga nisu dobro napravili, a čuo sam već da ima problema sa port forward da nešto neće navodno pa da će očito morat puštat i novi firmware na njega, ali oke novi im je tek pa nije tolki bed.
Gdje si pročitao da će puštat novi firmware ?
Samo se nadam da nećemo morati dugo čekati.
big smoke je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 22:17   #5920
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor big smoke Pregled postova
Gdje si pročitao da će puštat novi firmware ?
Samo se nadam da nećemo morati dugo čekati.
Nisam čitao načuo sam, pa sigurno kad se svi koji Port forward koriste žale će popravit to u neko vrijeme, a sad kad, to samo oni znaju


Mislim da ću još pričekat sa prelaskom na originalnu VIP optiku, nekako mi još to nije stabilno kao šta bi trebalo bit, ipak ovaj ex. amis FTTH mi je zasad ok i ping i brzina i nebi htio da ako uzmem VIP mi brzina bude bolja, a ping da mi bude lošiji od ovog trenutnog, tako da nek oni još porade na tom poboljšanju pa ćemo vidit onda.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 09:11   #5921
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542