Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2017., 22:43   #1591
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Ja sam koristio 6plus godinu i pol, koje muke isusove...Stalno ga osjetis u hlacama nemres se popet na motor bez da ga izvadis iz dzepa, preporodio sam se sa 7-icom obicnom. Jebiga moja zena nije htjela cuti cak ni za obicnu 7-icu, samo SE (4 incha). 100 zena 200 sisa...
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 06:27   #1592
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Ja cekam mobitel velicine SE, debljine ipod Toucha, ekran velicine ip7

To bi bilo idealno, one handed, tanak, lagan...ma vrh
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2017., 08:14   #1593
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Razmisljam o kupnji iphonea 7 i ipada air 2.
Posto nisam nikad imao ios jel moze netko iz prve ruke napisati iskustva prelaska? Navodno ip7 nema bog zna kakvu bateriju. Jel izdrzi ko na npr sams S7?
imart je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2017., 08:18   #1594
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
iPhone mobiteli - 2. dio

Kolega sa s7 edge presao na iphone 7, on govori da nije pozalio sekunde, ali kaze na s7e da je bolja kamera, i baterija.
Moja preporuka idi na 6s plus, ako nemozes na 7+, baterija je dosta veća. Ja sam jucer uradio taj skok, i osjecam se kao kod kuce na iOSu, tako fino radi, prepoucujem prelazak, a posto ne gube na cijeni, mozes ga za pola godine prodati za skoro iste pare.


Sent from my iPhone using Tapatalk
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2017., 08:52   #1595
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
na ip7 baterija traje cijeli dan i prosjecna je, no preporucivat ip6s plus nebi bas tako olako jer je dosta veci i vecini ljudi je prevelik i nepraktican, tako da obavezno isprobat negdje
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2017., 08:58   #1596
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
preogroman mi je taj ip7plus.. ima ga kolega, jednostavno mi ne stane u đep..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2017., 11:51   #1597
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Imas mojih 4-5 jedinih postova u ovoj temi di sam hvalio i kudio ip7, a presao sam sa n6p. Sad kad imam sgs7 rekao bi da mu ip7 nije konkurencija po pitanju baterije, a pogotovo kamere (ako ti ona sta znaci). U mojim ocima sgs7 jednostavno ima sve plusice naspram ip7, al to sam samo ja.

U samsung temi imas medju moja zadnja 3-4 posta opsiran tekst zasto mi je sgs7 legao naspram n6p i ip7 pa mozda dobijes neku sliku
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2017., 19:39   #1598
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
da, zasada mislim niš od toga, nema quick chargea, nema wireless chargea, slaba baterija, nema lampice obavijesti (ovo stvarno nisam znao da nema) pre zatvoren sustav, eventualno jailbrake al ne na novom mobu.. možda na novom modelu malo osuvremene sve to, jer su stali u vremenu. launcher jedan te isti godinama.. ali
bum još razmislio.. možda nađem rabljeni ip6s za 2000kn za probu.. tablet ipad air 2 je ok, to je sve odlično, brz je i tak nemreš fulat, al trenutno su mi svi ovi iphonei smiješni. mali su premali, a veliki preveliki, sve 5. rasturaju u performansama, ali ostalo mi je loše. ak još kažeš da je kamera slabija od S7 onda nemam o čem više misiliti..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2017., 19:46   #1599
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Imho, kamera na nexusu 5 mi daje bolju fotku u odredjenim uvjetima. S7 i n6p stavljam bar 2 stepenice iznad #donthateme Evo toliko, da se ne ponavljam
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2017., 20:50   #1600
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Necu vise spammat teme al skuzio sam sve...

Poslano sa mog GT-I9305 koristeći Tapatalk
imart je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2017., 23:12   #1601
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
xlr
ne bi se bas slozio da je sgs7 dvije stepenice bolji u kameri od ip7.
naime imam oba telefona i meni je kamera na sgs7 bolja mozda 5% sa time da u odredjenim uvijetima (sumrak lose osvjetljenje) su bolje slike na ip7.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2017., 23:49   #1602
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
A isto tako ja mogu reci koji sam imao dva sgs7 od dva razlicita providera, da je na njemu baterija tesko smece. Telefon koji od 7 ujutro do 5 popdne sprasi 80% baterije je govno. No da se ne pretvori u flejm, nekom drugom prilikom.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 08:39   #1603
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Te price o bateriji i do koliko sati traje su totalno neozbiljne kad svatko koristi mobitel drukcije.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 08:51   #1604
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Evo ja sam koristio S7, S7Edge i sada iPhone 7. Svaki pola godine do godinu. Najbolji ekran i baterija je na S7Edge.
Na S7 baterija do 1,5 dan na Edge 1,5-2 dana a iPhone najslabiji 1-1,5 dan. Nema govora da traje manje od 1 dana. Treba uzet u obzir da sam S7 i Edge gasio po noći i palio ujutro (automatski) jer bi preko noći potrošio bateriju pa ne bi izdržala toliko slijedeci dan. Kod iPhone se po noći ništa ne potroši. Uglavnom od kada imam iPhone vise ne razmišljam o mobitelu. Nije me briga ni za ekran, bateriju, signal...sve radi bas kako meni treba. Nisam ni jednom zažalio zamjenu. Shvatit će onaj tko je bio u sličnoj situaciji, jedna stvar u životu na koju ne misliš vise. Kada se pokvari jednostavno cu kupiti isti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 09:00   #1605
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Mislis valjda novi a ne isti..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 09:15   #1606
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor mdodig Pregled postova
Evo ja sam koristio S7, S7Edge i sada iPhone 7. Svaki pola godine do godinu. Najbolji ekran i baterija je na S7Edge.
Na S7 baterija do 1,5 dan na Edge 1,5-2 dana a iPhone najslabiji 1-1,5 dan. Nema govora da traje manje od 1 dana. Treba uzet u obzir da sam S7 i Edge gasio po noći i palio ujutro (automatski) jer bi preko noći potrošio bateriju pa ne bi izdržala toliko slijedeci dan. Kod iPhone se po noći ništa ne potroši. Uglavnom od kada imam iPhone vise ne razmišljam o mobitelu. Nije me briga ni za ekran, bateriju, signal...sve radi bas kako meni treba. Nisam ni jednom zažalio zamjenu. Shvatit će onaj tko je bio u sličnoj situaciji, jedna stvar u životu na koju ne misliš vise. Kada se pokvari jednostavno cu kupiti isti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
a sa samsungom si razmisljao o mobitelu jer???

Sent from my Mi Max using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 09:57   #1607
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
Mislis valjda novi a ne isti..


LOL, valjda. Nisi stavio zarez.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 10:03   #1608
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
a sa samsungom si razmisljao o mobitelu jer???

Sent from my Mi Max using Tapatalk


Priznajem da je teško biti objektivan, ipak su top modeli oba proizvođača. Valjda mi Samsung nikad nije potpuno legao. Brojke i specifikacije su većinom na strani Samsunga, ali subjektivno gledano sa iphoneom sam zadovoljniji. Da li ti se ikad dogodilo da si uzeo komad HW-a i rekao to je to? Eto, sa Samsungom nisam imao taj osjećaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 10:34   #1609
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
da, to su različite platforme, ko windows, linux i slično.. nakon godina androida ja sad eksperimentiram i sa iphone platformom..posuđen ip6 malo ubijen od frenda rezervni mu je, nemam ništ jer sam sve rasprodao
zadovoljan sam sa brzinom i svim tim što radi ko beba. ali nedostaju mnoge prednosti sa nekog androida npr samsunga. dakle brzo punjenje, bežično punjenje, led lampica obavijesti, (kako na iphoneu koji stoji na stolu znaš da imaš propušten poziv ili neku poruku? ima li kakve notifikacije ili ga moraš uzeti i vidjeti?) može li se instalirati nešto da se to prilagodi?
baterija je dosta slaba, dobro i mob je stariji.. ove animacije me malo živciraju jer su ko iz crtića, na androidu sam animacije uvijek stavljao na nulu. dakle ima dosta razlika, svaki ima svoje prednosti i mane, koma mi je što se ne može ništa customizirati, ovak kak je - je, nema dalje, jbt ko da si kupio televizor, narihtaš stanice i to je sve.. možda bi se jailbrakeom dobilo što? što se konkretno dobiva jailbrakeom?
imart je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 10:37   #1610
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor mdodig Pregled postova
Priznajem da je teško biti objektivan, ipak su top modeli oba proizvođača. Valjda mi Samsung nikad nije potpuno legao. Brojke i specifikacije su većinom na strani Samsunga, ali subjektivno gledano sa iphoneom sam zadovoljniji. Da li ti se ikad dogodilo da si uzeo komad HW-a i rekao to je to? Eto, sa Samsungom nisam imao taj osjećaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
a na to si mislio naravno, evo sad imam xiaomi mimax i ne brinem se vise. sve ovo prije kaj sam imao nije moglo izdrzati 1 dan na bateriji. ovo taman na mojem izivljavanju ostan 20ak % na kraju dana

Sent from my Mi Max using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 12:05   #1611
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
jbt ko da si kupio televizor, narihtaš stanice i to je sve..

Hahah, evo bas si rekao u jednoj rečenici ono sto ja nisam uspio u 10. Notification led mi je svijetlio stalno tako da sam ga htio povremeno ugasiti, kad god uzmem mob novih 20-30 notifikacija, iako sam 10min prije sve pročitao. Sam 18+ mi je bilo super zabavno isprobavati nove romove, launchere, te potrošiti 2-3 sata u danu na to. Sada sa 30+ sam te sate preusmjerio na nesto drugo sto smatram vrijednijim. Isprobao sam sve platforme i ovdje sam dobio ono sto želim i od televizora, snimi kanale, poredaj nekolicinu po redu i slijedeci put kada to želim raditi je kada budem mijenjao TV za veći ili kada se ovaj pokvari




Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 12:09   #1612
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
ove animacije me malo živciraju jer su ko iz crtića, na androidu sam animacije uvijek stavljao na nulu
to kaj nemas pojma ocito o tome sto mozes na ajfonu, nema veze s ajfonom samim, nego tvojim neznanjem, evo bum ja potrosio pol minute zivota

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 12:19   #1613
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
a na to si mislio naravno, evo sad imam xiaomi mimax i ne brinem se vise. sve ovo prije kaj sam imao nije moglo izdrzati 1 dan na bateriji. ovo taman na mojem izivljavanju ostan 20ak % na kraju dana

Sent from my Mi Max using Tapatalk


Hehe, bas sam mislio da je jedan uređaj najbolji ostali se ne bi ni proizvodili. Tebi Kinez, meni US corp, nekom Korejanac. Meni je Xiaomi ostao u super sjećanju jer nudi izgled OS-a poput IOS-a, a feature sa Androida. Čak sam i na S7E imao temu iz Beta labsa koja nema app drawer već sve aplikacije drži na desktopima kao i iOS. Super feature


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 12:29   #1614
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
to kaj nemas pojma ocito o tome sto mozes na ajfonu, nema veze s ajfonom samim, nego tvojim neznanjem, evo bum ja potrosio pol minute zivota

hvala, ne snalazim se u podmenijima..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 12:36   #1615
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Settings aplikacija u iOS-u je jedan veliki nepregledni clusterfuck, svaka čast ko se snalazi u njemu ali izbjegavam ga koliko god mogu.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 15:58   #1616
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Settings aplikacija u iOS-u je jedan veliki nepregledni clusterfuck, svaka čast ko se snalazi u njemu ali izbjegavam ga koliko god mogu.
Sjecam se da sam prvi dan koristenja ajfona nesto podesio i jebo se par dana dok sam nasao kako se samo zove ta opcija. Isto mi se desilo i na sgs7, koma, neki feature kojeg su njegovi tvorci nazvali nekim zvucnim marketinskim imenom

Inace, da, na ajfonu sam redovito koristio search u settingsima (odlicno radi kad znas szo trazis) jer da bi dosao do neke odredjene opcije ili sam 3-4 puta ulazio u podmenije, ili sam guglao di je to tocno i kako se zove. Podsjetilo me na symbiana, grom ga ubio
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 17:20   #1617
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Nije istina da iPhone nema "quick charge".

http://forums.whirlpool.net.au/archive/2603139
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 18:41   #1618
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
za mene iphone je najbolji poslovni mobitel napravljen do danas jednostavno sve sto treba raditi radi perfektno (integracija sa exchange-om je perfektna) ono sto ne radi ne radi i to je to.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 19:23   #1619
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ja ne vjerujem da oni jos nisu smislili nacin da integriraju notifikacije od iste aplikacije u jednu grupu, uzasno nepregledno.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 22:10   #1620
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Notifikacije su stvarno mnogo mnogo bolje na Androidu, nadam se idući veliki update da će nešto učiniti po pitanju toga.
Inače ona usporedba sa tv-om je prva liga, jer stvarno i jest tako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
kvaju je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na