Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2007., 01:29   #1
Seth_OS
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 3
Komp se zamrzne

ovako, vec neko vrijeme imam mali problem. nakon odredjenog rada (zasad iskljucivo u igrama) komp mi se zamrzne i ne mogu nista s njim sve dok ga ne resetiram. prva pomisao mi je bila da su osli RAMi, no testirano je potpuno novim ramima i stvar je ista, a i stari su testirani u drugom kompu i sljakaju. dakle nije do njoh. isto sam isprobao sve moguce kombinacije po slotovima (ako je mozda u njima problem, nije), uvijek je ista stvar. e sad iduca sumnja mi je grafa, mislio sam mozda se pregrijava, no temperatura je cak i relativno niska, ne samo na njoj nego i na svim komponentama.

clock-ovi su svi na default.

i dalke moje pitanje je: dali je doista problem u grafi ili je moguce da je problem na nekoj drugoj komponenti? bilo kojoj?
Seth_OS je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 02:33   #2
dr_epox
Premium
Moj komp
 
dr_epox's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zg/Virovitica
Postovi: 253
Ovako kako tvoj post ne sadrzi sve one bitne stvarcice, tipa konfiguracija i to, morat cu odokativno pikat

Uglavnom mislim da te napajanje ***e, kad komponente u igrama postanu "zedne" pogodi sta se njemu desi....
Probaj jos grafu kod nekoga, ali grafa obicno baca artefakte kad odlazi ili kad joj je vruce, a ovo sve mi bas smrdi na manjak juice-a.
Ajde kad napises koja konfiguracija i to sve mozda se javim opet.
dr_epox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2007., 12:31   #3
Seth_OS
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 3
evo da ti olaksam

GEIL DDR 400 512MB x2 (one druge rame sto sam spomenuo su: iste takve samo sto su kingmaxove i ganc nove)
Case JNC-RJAH213, 400W (ovo kuciste s njegovim osnovnim napajanjem...ako sta pomogne)
MBO S939 Faxconn-NF4UK8AA-8E
Athlon64 3000 (na njemu Zalman CNPS-7700-AlCu)
HIS, ATi Radeon x700 128MB DDR, PCI-Ex

komp je star pune 2 godine, znam za artifakte, ali ne pojavljuju se. komp jednostavno zamrzne, slika stane, zvuk stane na zadnjem tonu i bez ikakvog upozorenja. nekad nakon 2 sata igre, nekad nakon 5 min, ono, potpuno na random.
Seth_OS je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 14:29   #4
sprajo
Premium
Moj komp
 
sprajo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 119
Ej imao sam isti takav problem i slazem se s dr_epox-om napajanje je 99,99% recimo isto se zamrzavao u igrama konstanto i to mi je pocelo kad je jednom nestalo struje nakon toga znaci novo napajanje ili makar posudi od nekoga da vidis jel radi on probleme da budes siguran!
__________________
If I had only 100000 Croatians, I would conquer the entire world!".
sprajo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na