Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2020., 19:36   #31
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
da, tako jednostavna stvar a toliko pozeljna da se omasovi, je bas to zadrzavanje SC boosta prilikom all core OCa.. cudi me da su tek sad to predstavili, ali bolje ikad nego nikad

nadam se da ce i konkurencija to uskoro imati na svim plocama , stvarno dobra stvar
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 20:05   #32
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Bome, fino su dogurali u malo više od tri godine od prve Zen generacije. Puget Systems je isto napravil za njih standardni presjek popularnih aplikacija u kojima Ryzen 5000 serija uredno (pre)uzima prednost.
Citiraj:
Citiraj:
Compounding the generation-on-generation gains from a pre-Ryzen era, we’re seeing +114% IPC improvements, and if we look from the original Zen to Zen3, it is a ~41% gain. In real world benchmarks, we saw an average +24% performance gain, showcasing both the increase in IPC and frequency uplift that the Ryzen 5000 parts have. All things considered, we’re really impressed with what AMD has achieved here. After the disillusionment of years of weaker generation-on-generation performance uplifts from the competition, AMD set a goal to beat the average ~7% IPC year-on-year gain. With +19% IPC on Zen3, Intel has no equal right now - not even Tiger Lake at 4.8 GHz - and has lost that single-threaded crown.
Izvor: AnandTech
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2020., 20:12   #33
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Bome, fino su dogurali u malo više od tri godine od prve Zen generacije. Puget Systems je isto napravil za njih standardni presjek popularnih aplikacija u kojima Ryzen 5000 serija uredno (pre)uzima prednost.
Đizus 116% IPC poboljšanje od pred ryzen cpu-a


Imao sam velika očekivanja od zena prije izlaska, al da će zen3 imati cca 41% bolji IPC od zen, te još i clockove - nisam ni u najluđim snovima očekivao. Očekivao sam možda malo veće napretke od standardnih intelovih 5% po generaciji... Ovakvi pomaci po godinu dana su suludi. Intel je prebacio 20%+ IPC napretka od sandy do skylake, odnosno 4 generacije, pa onda 4 generacije (od 6000 serije do 10000) nikakav IPC napredak
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 20:17   #34
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Da, to je ono kaj smo pričali na Intel temi za Rocket Lake, jer s tim budu tek ili možda u rangu ovoga kaj AMD nudi danas sa Zen 3 modelima. I sve to na istom 7nm procesu uz manje fine dorade.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 20:19   #35
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dakle, koliko je Zen1 ubio zadnju iteraciju Bulldozera, toliko je Zen3 ubio Zen1.

I to još pokazuje kakvo govno je bio taj Bulldozer koji je fabriku skoro stajao glave. Nedaj bože nikome takvog dreka od proizvoda opet.

Ali ovakav skok sa Zen2 na Zen3 je još fascinantniji. Ne znam tko je u ovo vjerovao. Ako gledamo što smo predviđali pred godinu dana, pričali smo o max 10% u najboljem slučaju i taktu 100-200MHz više. Na kraju je ispalo x2.
Ali OK, jer smo puno očekivali od Zen+ i Zen2 kad smo slušali razne YT jebivetre, pa nam se vratilo.

Neka, fino. Lijepo. Baš dobro. Odlično

Čekamo 5600 i da neko od ovih kužioca skuha BIOS. Taman tamo negdje siječanj veljača ožujak.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 20:24   #36
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Dakle, koliko je Zen1 ubio zadnju iteraciju Bulldozera, toliko je Zen3 ubio Zen1.
Zen1 je od tog excavatora, koji je najrafiniraniji oblik te "bulldozer" CMT arhitekture imao bolji IPC za 51% tako da je ipak zen1 veći "leap" od zen3 nasrpam zen1 (41%)

A excavator od tih prvih bulldozera tipa fx 8150 (zambezi ako se ne varam) ima negdje 20-25% bolji IPC. Nevjerojatno koji napredak

Ono što ljudi zaboravljaju, AMD je u periodu od prvih do zadnjih bulldozera imao jednak ili čak nešto veći IPC napredak, nego intel od sandy bridge do skylake (negdje oko +25% IPC se kreću), samo taj bulldozer IPC je bio toliko loš da nije bilo ni bitno.

Whatever, dajte nam biose
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 20:58   #37
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ne samo da su imali ogroman IPC napredak od Bulldozera do Excavatora već i ogroman napredak u potrošnji. Samo nitko na to nije obraćao pozornost jer su performanse i dalje bile loše naspram Intela .
Zen 3 ispao dosta bolji nego što se itko nadao i napokon ide na 5 GHz .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 21:25   #38
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nisam pogledao puno recenzija, ali kao što sam pozivao na oprez overclock nije toliko "divlji" kao u leakovima (4.8-5ghz)

5950X hardware unboxed - 4.7ghz
5950X computer base - 4.65ghz
5950X guru3d - 4.7ghz
5950X PCE - 4.6ghz

5900X guru3d - 4.7ghz
5900X TPU - 4.5ghz
5900X PCE - 4.6ghz

5800X TPU - 4.6ghz
5800X PCE - 4.6ghz

5600X TPU - 4.6ghz
da,nego možda budu kako se kaže novi bećevi/serija ko i 3600 u početku je išo do 4,2 a novija 3600 serija do 4,5-4,6 možda i ovdje bude tako,pa se bude možda dobilo 200-300 mhz više.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 21:25   #39
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Dakle, koliko je Zen1 ubio zadnju iteraciju Bulldozera, toliko je Zen3 ubio Zen1.

I to još pokazuje kakvo govno je bio taj Bulldozer koji je fabriku skoro stajao glave. Nedaj bože nikome takvog dreka od proizvoda opet.

Ali ovakav skok sa Zen2 na Zen3 je još fascinantniji. Ne znam tko je u ovo vjerovao. Ako gledamo što smo predviđali pred godinu dana, pričali smo o max 10% u najboljem slučaju i taktu 100-200MHz više. Na kraju je ispalo x2.
Ali OK, jer smo puno očekivali od Zen+ i Zen2 kad smo slušali razne YT jebivetre, pa nam se vratilo.

Neka, fino. Lijepo. Baš dobro. Odlično

Čekamo 5600 i da neko od ovih kužioca skuha BIOS. Taman tamo negdje siječanj veljača ožujak.
Ne slazem se.
Buldozer je teoretski bio dobro zamisljen,ali svijet jos nije bio spreman za takav napredak.

Plus sto su nesto zeznuli u arhitekturi pa nikad nije opravdala ocekivanja
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 21:44   #40
MarioSM
Registered User
 
MarioSM's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Bome, fino su dogurali u malo više od tri godine od prve Zen generacije. Puget Systems je isto napravil za njih standardni presjek popularnih aplikacija u kojima Ryzen 5000 serija uredno (pre)uzima prednost.
E to sam cekao, hvala na infu
Kao sto sam ocekivao i u videu (mene primarno zanimaju After Effectsi) su pomeli konkurenciju. Mislim da je vrijeme da moj stari vjerni Intel 5820K ode u penziju i da se nakon puuuno godina vratim na Amd. Zadnji kojeg sam imao je bio 386DX-40 🤣

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk