Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.04.2019., 23:14   #43771
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Pitanje je koliko to prosječni vozač skuži. Njemu je to čak i bolje jer je održavanje jeftinije nego kod multi linka + što ima više prostora u gepeku.

A i baš me zanima tko bira auto prema ovjesu.
Meni recimo informacija kakav ovjes imam nije opće bila bitna kod usporedbe modela. Nego kada sam već kupio auto i skužio to poskakivanje u zavojima sam išao gledat kaj imam iza.

to sam vec pisao, zato ih i stavljaju opet jer im se pokazalo neisplativo, a kranjem korisniku vise znaci kad mu pod opremu napisu grijanje siceva, a ne multilink straznji ovjes, kuzis.


Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Prosječni vozač ne održava ni multilink ni gredu...

Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2019., 23:50   #43772
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
https://www.index.hr/oglasi/mazda-mx...4v/oid/1729382

Ja mislio, zajebo se čovjek, mislio u kunama.
Najbolji do oglasa: nije fixno

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Pitanje je koliko to prosječni vozač skuži. Njemu je to čak i bolje jer je održavanje jeftinije nego kod multi linka + što ima više prostora u gepeku.

A i baš me zanima tko bira auto prema ovjesu.
Meni recimo informacija kakav ovjes imam nije opće bila bitna kod usporedbe modela. Nego kada sam već kupio auto i skužio to poskakivanje u zavojima sam išao gledat kaj imam iza.
Ovo za gepek ne stoji, jer Mazda 3 ima torsion beam i medju najmanjim gepekom u klasi. Mislim cak da je u prosloj generaciji bio isti ili veci.

A nije da biram po ovjesu auto, ali mi se M3 svidio, i bio sam spreman preci preko slabasne motorizacije, ali bi se tesko pomirio sa onim poskakivanjem.

Doduse moram reci da se to kod Focusa puno manje osjetilo, njihov ovjes na torsion beamu mi je djelovao osjetno bolji. A tko zeli i moze dobiti multi link ma Fordu, ako uzme preko 150ks
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.04.2019., 23:56   #43773
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
i Golf 7 osnovni paket je torziona, tek preko odredjene snage imaju multilink straga...

dok je 6ica imala multilink uvijek...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 01:08   #43774
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Drago mi je da smo napokon zavrsili sa tom temom i nadam se da necu pozalit sto ovo postam, ali vjerujem da ce nekima biti toplo oko srca hehe

https://gfycat.com/dopeyabandonedgroundbeetle

stops je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 08:35   #43775
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Uglavnom drot je krkan jer mu se nije odmah maknuo iako je u desnoj
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 08:38   #43776
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ovo za gepek ne stoji, jer Mazda 3 ima torsion beam i medju najmanjim gepekom u klasi. Mislim cak da je u prosloj generaciji bio isti ili veci.
cca 10 litara manji gepek u novoj M3 (hatch) od prošle generacije, sedan ima veći gepek jer je svih +20cm za kojih je auto duži otišlo u gepek lol.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 08:46   #43777
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Vjerojatno danas idem na promjenu kotača pa cu usput skicnuti tu novu trojku. Izgleda mi jebeno. Vidio sam jednu na cesti, crvenu naravno i izgleda fantazija. Koliko sam citao od ekipe sa drugog foruma, iznutra je isto brutalna, stvarno level up u odnosu na proslu a i izolacija je sada kak spada. Najveci joj je problem sto ima manje mjesta nego u mojoj dvije generacije staroj lol. S tim da bih ja jos nadodao minus a to je da vise nama 2.2 mašine i naravno cijena, dizel sa jacom opremom i evo te na 200 hiljada....pih
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 09:10   #43778
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Vjerojatno danas idem na promjenu kotača pa cu usput skicnuti tu novu trojku. Izgleda mi jebeno. Vidio sam jednu na cesti, crvenu naravno i izgleda fantazija. Koliko sam citao od ekipe sa drugog foruma, iznutra je isto brutalna, stvarno level up u odnosu na proslu a i izolacija je sada kak spada. Najveci joj je problem sto ima manje mjesta nego u mojoj dvije generacije staroj lol. S tim da bih ja jos nadodao minus a to je da vise nama 2.2 mašine i naravno cijena, dizel sa jacom opremom i evo te na 200 hiljada....pih
Izolacija i interijer veliki plus. Zvuk također. Infotainment isto. Te nova sjedala.
Minusi su mali gepek, kruti ovjes straga i najgore od svega motor odnosno nedostatak jače ponude.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 10:54   #43779
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
Na stranu to, situacija, dojurim s 220, ispred mene tip u lijevoj vozi 150, ogranicenje 130, nema nikog u desnoj (cak i ako nema nikog, mada dosta cesto ima), ja mu pocmem blicat i nabijem mu se 3 metra iza auta? Ko je veci krkan, on sto se nece makne ili ja koji vozim debelo preko propisa i direktno pokusavam izazvati sudar za razliku od nekog tko je indirektno u toj situaciji jer se nece makne u desnu?

Jos jednom, nekom tko vozi preko 150 se u pravilu ne micem da, pogotovo jer 99% istih postupa na ovaj nacin.
Osobno ako i vozim brze i dodjem iza nekog tko vozi sporije dajem mu fino vremena da se makne, ako ne zeli nemam mu nikakvo pravo blicati, signalizirati i slicno da se makne osim ako ne vozi sporije od ogranicenja niti bi mi palo napamet. Za svakog tko postupa suprotno, da za drakonske kazne sam. I ne treba nikakv zakon za ovakvo ponasanje vec zdrava logika.
ti si nadri coban i samo je pitanje vremena kad ces dobit po njonji u prometu..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 11:01   #43780
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Evo i prvi osvrt MotoMana na Mazdu 3, s Daveom Colemanom (Vehicle Development Engineer