Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.07.2023., 23:32   #8371
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Stari hardware za kojim se slinilo

Priča se otkako nema Bandića da se krade posvuda što je pod Holdingom. Rasulo. Fale alati, fale materijali….
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 23:39   #8372
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Priča se otkako nema Bandića da se krade posvuda što je pod Holdingom. Rasulo. Fale alati, fale materijali….
Ma ne ulazim u politiku, to ostavljam drugima da se dogovore što i kako. Ali jedno je sigurno, stvari nisu bitno bolje niti lošije od kad je došla nova administracija.

Znaš, podsjeća me na onu "Kralj je mrtav, živio kralj!". Sve se promijeni a opet sve ostane isto.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2023., 00:04   #8373
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,982
Teški OT ali o ZET-u bi se stvarno mogle napisati knjige i knjige.
Love ima puno, ali je alokacija u najmanju ruku sumnjiva
Ljudi koji su tamo dobro znaju kakvi rezervni dijelovi za tramove/busove se fakturiraju a kakvi se stvarno ugrađuju, kao i to gdje ide razlika u lovi
Interna mehaničarska služba ne služi svrsi već desetljećima jer je bivšem gradonačelniku osobno bilo lukrativnije unajmiti vanjsko održavanje, naravno. Direktori i rukovodeća mjesta su još uvijek popunjena ljudima koje je instalirala bivša vlast, a pitanje je da li nova ima volje i sposobnosti da išta promijeni. Za primjer, direktor glavnog servisa za buseve u Puljskoj je lik koji je došao po političkoj liniji i koji ima cca 25 godina i pojma nema o busevima . Buseve naravno servisira vanjska tvrtka.

Direktor sigurnosti ZET-a je bivši konobar, došao na to mjesto zbog veza sa prijašnjom direktoricom ZET-a, ženi koja je priča za sebe i ogromna sramota.
Končar za niskopodne tramvaje ima ogromnih problema sa rezervnim dijelovima jer kinezi dobar dio uopće više ne proizvode tako da se krpa kako se zna, dobar dio ih više uopće nije u voznom stanju.
ZET je jedna lešina od firme, treba ju pokopati i početi ispočetka.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2023., 00:13   #8374
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Teški OT ali o ZET-u bi se stvarno mogle napisati knjige i knjige.
Love ima puno, ali je alokacija u najmanju ruku sumnjiva
Ljudi koji su tamo dobro znaju kakvi rezervni dijelovi za tramove/busove se fakturiraju a kakvi se stvarno ugrađuju, kao i to gdje ide razlika u lovi
Interna mehaničarska služba ne služi svrsi već desetljećima jer je bivšem gradonačelniku osobno bilo lukrativnije unajmiti vanjsko održavanje, naravno. Direktori i rukovodeća mjesta su još uvijek popunjena ljudima koje je instalirala bivša vlast, a pitanje je da li nova ima volje i sposobnosti da išta promijeni. Za primjer, direktor glavnog servisa za buseve u Puljskoj je lik koji je došao po političkoj liniji i koji ima cca 25 godina i pojma nema o busevima . Buseve naravno servisira vanjska tvrtka.

Direktor sigurnosti ZET-a je bivši konobar, došao na to mjesto zbog veza sa prijašnjom direktoricom ZET-a, ženi koja je priča za sebe i ogromna sramota.
Končar za niskopodne tramvaje ima ogromnih problema sa rezervnim dijelovima jer kinezi dobar dio uopće više ne proizvode tako da se krpa kako se zna, dobar dio ih više uopće nije u voznom stanju.
ZET je jedna lešina od firme, treba ju pokopati i početi ispočetka.
Sve napisano stoji, ali znaš i sam što se bude dogodilo ako ZET propadne ... slijedi prodaja, pa privatizacija. A znamo što se onda bude dogodilo.

U svakom slučaju isprike na Off-Topicu. Ja sam ovo pokrenuo pa snosim i odgovornost, iako u neku ruku vidim poveznicu između naše teme i rasprave o ZETovim tramvajima. Oboje imaju povijest i "vuku" nostalgiju, a i teško ih je danas pronaći
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2023., 08:25   #8375
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Pa ima poveznice. Kako će sad mlada ekipa na LANove s ovakvih javnim prijevozom npr?

Sada bar možeš ubaciti gaming laptop u ruksak na kojem nešto možeš i pokrenuti za razliku od prije 20-25 godina kada si na laptopu od 2000€+ mogao pisati tekst i pročitati e-mail samo ako si imao modem na njemu. Tada je javni prijevoz funkcionirao ali je skalamerija bila preogromna za tramvaj Sad imaš sve osim pouzdanog javnog prijevoza.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2023., 08:50   #8376
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
@trekkie4 Hmmmmm ...


Volio bih pogledati tu elektroniku iz te 2115-ce, dam se kladiti da bi se dalo nekaj iskoristiti u mojim projektima ...



A možda i složiti tramvaj za po doma :-)
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2023., 12:37   #8377
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Pa ima poveznice. Kako će sad mlada ekipa na LANove s ovakvih javnim prijevozom npr?

Sada bar možeš ubaciti gaming laptop u ruksak na kojem nešto možeš i pokrenuti za razliku od prije 20-25 godina kada si na laptopu od 2000€+ mogao pisati tekst i pročitati e-mail samo ako si imao modem na njemu. Tada je javni prijevoz funkcionirao ali je skalamerija bila preogromna za tramvaj Sad imaš sve osim pouzdanog javnog prijevoza.
Hahaha!

Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
@trekkie4 Hmmmmm ...


Volio bih pogledati tu elektroniku iz te 2115-ce, dam se kladiti da bi se dalo nekaj iskoristiti u mojim projektima ...



A možda i složiti tramvaj za po doma :-)
Javi se ekipi na Zeljeznice.net, pa im slobodno ponudi pomoć Imamo tamo svakakvih članova, od vozača i strojara sve do inžinjera koji rade za Končar. Dosta njih radi za ZET direktno, pa upravo tako i nastaju fotografije kakve ste jučer vidjeli, "privatno razgledanje" otpisanih i zaboravljenih tramvaja.

Pratio sam anonimno forum u razdoblju između 2007 i 2019. godine, i kroz to razdoblje sačuvao gomilu fotografija. I drago mi je da jesam jer vele admini da im je pao hosting servis i pogubili su većinu fotografija iz tog razdolja, pa sam im poslao svoju kolekciju. Nije puno ali veseli!
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 07:07   #8378
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Uspio pokrenut nakon RTFM
https://imgur.com/a/ZBYtkuv

Baby ATX ploca sa socket 370 + slot 1 i integriranom grafom, modemom, lanom i usb portovima
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 08:02   #8379
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Uspio pokrenut nakon RTFM
https://imgur.com/a/ZBYtkuv

Baby ATX ploca sa socket 370 + slot 1 i integriranom grafom, modemom, lanom i usb portovima
Ti si los covjek. Sigurno nemas prijatelje a obitelj te nikada nije voljela. Nadam se da ces dobiti permaban na razini ISP-a.

2023. godina je i idalje imamo drznike koji poticu gibanje elektrona u PcChips plocama. War… war never changes…
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 08:28   #8380
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ti si los covjek. Sigurno nemas prijatelje a obitelj te nikada nije voljela. Nadam se da ces dobiti permaban na razini ISP-a.

2023. godina je i idalje imamo drznike koji poticu gibanje elektrona u PcChips plocama. War… war never changes…
Isprike nisam bio svjestan da je to ratni zločin
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 09:29   #8381
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Isprike nisam bio svjestan da je to ratni zločin
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 10:12   #8382
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Hm, a ja naišao na stash FIC 486/586 ploča (+ jedna zgodna Intel P1), je li to u rangu Pchipsa? 😇
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 10:24   #8383
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,982
Treba vidjeti je li taj hardver na Bubbinoj white listi.

Za softver, OS konkretno, znam da je jedino TempleOS approved:

Zapamtite, "They glow in the dark, but you can hit them with your car. Just run them over."
Za očvrsje tek treba vidjeti.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 13:02   #8384
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ti si los covjek. Sigurno nemas prijatelje a obitelj te nikada nije voljela. Nadam se da ces dobiti permaban na razini ISP-a.

2023. godina je i idalje imamo drznike koji poticu gibanje elektrona u PcChips plocama. War… war never changes…
Ja ovih dana sakupljam isključivo Asus, Soyo i Chaintech matične ... znači li to da smo prijatelji?

Riješio sam se čak i Soltek, Abit i DFI ploča, svega što je radilo probleme...
Trekkie4 je offline   Reply With Quote