Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2023., 18:57   #1051
Lignja
Re Di Calamara
 
Lignja's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 569
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Ali, ali.... PCMR xD
Amen brate!
__________________
xxx
Lignja je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 19:44   #1052
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Joj, to smo već apsolvirali iljadu puta.
Ne znam kakav ti imaš komp, Al ja imam dobar i brz, pa nije baš dva klika.
Ajd ga upali, dok se dignu winsi 20-30sekundi,ajd upali igru, dok prođe foršpan i dok možeš nastavit sa igrom, još pola minute, pa prebaci na tv.
PS upalim, stisnem dugme i igram. 10 sekundi.
I sve je to ok jednom, dvaput. Al tako tisuću puta, nakupi se.
Gle, ne kužim uopće ove rasprave.
I ja preferiram igrat na pcu, Al ps ima puno prednosti pogotovo sad kad se nakupilo godina službe.
A naravno da kvaliteta slike bude uvijek na strani pc grafičke.
Uvijek je i bila.
Postupak je točno ovakav kako sam ga opisao i ne vidim problem igranja iz fotelje/kreveta/bazena što se potencira kao prednost konzole kao neki mit. Totalna bezvezarija to spominjati kao neku prednost, jer ta prednost ne postoji. Sa tog jednog stroja igram igre sa svih konzola + pc ekskluzive, doslovno u tri klike ali konstanto svako malo ide spika, upalim PS 5 i igram na oledu iz fotelje, LOL. Da mi igramo na 14" crt monitoru i sjedimo na _urcu
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 20:07   #1053
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Potenciranje da pc nudi istu komotnost u brzini ulaska u samu igru mi je rangu tvrdnje ručni mjenjač nudi istu komociju ko automatik. Sorry ali nije. PC je zakon i super i nudi gro više mogućnosti u svemu ali nikad, baš nikad se neće približiti toj komociji kad stisneš jednu tipku a on upali i telku i mašinu i već si u igri, već učitanog save-a...u 10 sekundi.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 20:16   #1054
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Potenciranje da pc nudi istu komotnost u brzini ulaska u samu igru mi je rangu tvrdnje ručni mjenjač nudi istu komociju ko automatik. Sorry ali nije. PC je zakon i super i nudi gro više mogućnosti u svemu ali nikad, baš nikad se neće približiti toj komociji kad stisneš jednu tipku a on upali i telku i mašinu i već si u igri, već učitanog save-a...u 10 sekundi.
Sigurno ima i onih koji ce zrtvovat pola minute u startu pa imat kvalitetnija slijedeca 3 sata....

A i koliko je meni poznato, ps5 nema quick resume ko xbox, to je prava stvar...
ansha je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 20:22   #1055
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
ima nesto slicno

u rest modu ti si loadan u igri odmah. mislim slicno ima i nintendo switch koji je star 6 godina

za xbox je mozda par igri, ovdje samo jedna
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 20:27   #1056
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
ima nesto slicno

u rest modu ti si loadan u igri odmah. mislim slicno ima i nintendo switch koji je star 6 godina

za xbox je mozda par igri, ovdje samo jedna
Nema to veze sa quick resume-om, ja sam sad upalio xbox nakon valjda mjesec dana i sve sta sam igrao mi je ostalo na quick resume-u, 5-6 igara najmanje...
ansha je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 20:41   #1057
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Ja castam s pc-a na TV preko aplikacije Moonlight. Upalim pc, sjednem na kauč i dalje sve gamepadom. Nema kompromisa...
A glavna prednost je da radi sve iz videoteke.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 21:21   #1058
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ja castam s pc-a na TV preko aplikacije Moonlight. Upalim pc, sjednem na kauč i dalje sve gamepadom. Nema kompromisa...
A glavna prednost je da radi sve iz videoteke.
Kompromis je kvaliteta slike. Ja koristim Parsec, kad želim nešto igrat s drugog kompjutera. gigabitna mreža, 50Mbit/s H265, i vidim da je stream...ok je, al se skuži
Prek interneta loše izgleda (imam 100Mbit uplink), neupotrebljivo
Meni je TV srećom spojen s glavnim kompjuterom, zavalim se u krevet i uzmem XBOX gamepad i igram...al ne mogu igrat igre di nešto moram ciljat, to mi je nezamislivo bez miša.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 23:48   #1059
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Miš svakako, to i ja igram na kompu.

Ja sam stavio na 80mbit hevc. To je dosta dobar bitrate za taj codec... Znam da se u teoriji nešto gubi jer konverzija postoji, ali ne vidim da je nešto značajno.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2023., 08:41   #1060
Aedan
Registered User
Moj komp
 
Aedan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2023
Lokacija: Osijek
Postovi: 73
ekipa kako vi razmišljate, hoće li pasti cijene 40xx serije? Vidim da je već nešto niže po europskim shopovima, također navodno da ima hrpa grafi po policama. Vidio sam više puta da ljudi stavljaju na reddit na PCMR fotke dućana, grafa ko u priči
Aedan je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2023., 08:50   #1061
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Aedan Pregled postova
ekipa kako vi razmišljate, hoće li pasti cijene 40xx serije? Vidim da je već nešto niže po europskim shopovima, također navodno da ima hrpa grafi po policama. Vidio sam više puta da ljudi stavljaju na reddit na PCMR fotke dućana, grafa ko u priči
Dali ti treba SAD oddmah serija 40X0 ? Ako da, onda nerazmisljaj hoce biti jeftinije za mjesec, dva ili tri nego kupi i koristi.
Ako ti je najbitnije da "ustedis" (sto bi nas narod reko ustedio sam jer sam ceko da jos padne cijena da kupim 10% jeftinije...) onda cekaj, ali tako mozes cekati i 6 mjeseci, godinu dana ili dvije jer onda ce biti jos jeftinije nego sad .

Grafickih ima ali ne zato jer se uopce ne kupuju nego zato sto mineri vise ne kupuju. Bilo je i 30X0 serije samo uslijed minera manije gdje se kupovalo na palete sve je "nestalo" s polica tj. nisu ni dosle na police kak treba a vec su bile prodane .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2023., 09:41   #1062
Aedan
Registered User
Moj komp
 
Aedan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2023
Lokacija: Osijek
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Dali ti treba SAD oddmah serija 40X0 ? Ako da, onda nerazmisljaj hoce biti jeftinije za mjesec, dva ili tri nego kupi i koristi.
Ako ti je najbitnije da "ustedis" (sto bi nas narod reko ustedio sam jer sam ceko da jos padne cijena da kupim 10% jeftinije...) onda cekaj, ali tako mozes cekati i 6 mjeseci, godinu dana ili dvije jer onda ce biti jos jeftinije nego sad .

Grafickih ima ali ne zato jer se uopce ne kupuju nego zato sto mineri vise ne kupuju. Bilo je i 30X0 serije samo uslijed minera manije gdje se kupovalo na palete sve je "nestalo" s polica tj. nisu ni dosle na police kak treba a vec su bile prodane .
ma pričam ovako, u narednih nekoliko mjeseci ću vjerojatno ići u neku kupnju. Grafa mi ima garanciju do 11. mjeseca, pa nekako uvijek gledam da to promijenim prije isteka garancije. Inače ni ne bi mijenjao, ova gainwardica 3070 mi je odlična, pogotovo za 1440p rezu na kojoj igram, ali očito je 8 gb vrama na knap, zbog tog bi najviše mijenjao
Aedan je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2023., 08:00   #1063
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 20.02.2023., 08:05   #1064
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Na parove razbroj se, fali im 14 GB verzija Kakav kolosalni smrad... al pazi, sto je lik ispod napisao : 16Gb? 128bit? 330GB/s bandwith? Znaci EOL u startu.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2023., 09:14   #1065
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
Svakim potezom se sve više ukopavaju
Napravit će isto što i sa rtx 3060, napucat će joj memoriju a bit će u rangu rtx 3070
slavonac90 je online   Reply With Quote
Staro 20.02.2023., 10:01   #1066
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Ne moze kartica biti losa, samo cijena... A cijena ce biti losa jer ce AMD pratiti nvidia-ine cijene umjesto da ih napadnu...
ansha je online   Reply With Quote