Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.05.2015., 10:29   #5071
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Evo samo da javim da su mi ujutro digli brzinu na 30/5. Lijepo ubrzanje nakon dugo vremena.
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 11:43   #5072
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova

S obzirom da je modem imao problema sa sinkronizacijom i pucanjem veze jer je bio priključen preko telefonske zaštite na UPS-u (SX763 je prije toga radio bez problema).
Samo da potvrdim da sam i ja ima navedenih problema s ZTE spojenim preko telefonske zastite preko APC strujne letve.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 17:54   #5073
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Pozz. Jel zna netko koliko kosta osposobljavanje centrale za vdsl? Trenutno na dslamu nije moguc vdsl, koja je cijena da je moguce? Zanima me cisto informativno...
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 18:55   #5074
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
Pozz. Jel zna netko koliko kosta osposobljavanje centrale za vdsl? Trenutno na dslamu nije moguc vdsl, koja je cijena da je moguce? Zanima me cisto informativno...
Pa novi DSLAM, a koliko on kosta to je dobro pitanje. Problem je sto nema tih novaca koje to mogu platiti, jer kao sto je jedan drugi forumas rekao, treba ti 3 troje ljudi za promjenu DSLAM-a, a to je prakticki nemoguce skupiti.

U istoj si situaciji kao ja, linija mi na ADSL2+ ima max rate 21500kbps, znaci blizu sam centrale, ali DSLAM ne podrzava VDSL. Zadnja informacija je do pocetka ljeta da ce biti zamjenjen. Budemo vidjeli.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 21:33   #5075
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
gledajuci na e-bayu, huawei-jev 96 portni vdsl2 dslam kosta oko 12k kn
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 22:44   #5076
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Nije ni toliko skup, brzo se to isplati kad ga napuniš, samo ima sigurno ht neki ugovor sa njima pa ih dođe jeftinije.

Kako se sada rade te migracije na ims, onda stavljaju huawei msan u centrale zbog halo only korisnika, pa možda stave i koju vdsl karticu u njega.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2015., 01:33   #5077
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
zvao nešto SZK u vezi neta, i pricam s agentom i kaze mi da ce uskoro postojati 2 tipa korisnika neta, optičari i vdslovci, do kraja godine svi moraju imat mogućnosti za VDSL, znači valjda rade na tome trenutno intenzivno, tako rekoše čoek
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2015., 04:33   #5078
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
zvao nešto SZK u vezi neta, i pricam s agentom i kaze mi da ce uskoro postojati 2 tipa korisnika neta, optičari i vdslovci, do kraja godine svi moraju imat mogućnosti za VDSL, znači valjda rade na tome trenutno intenzivno, tako rekoše čoek
Meni je receno da cu do ljeta biti na VDSL-u. Ja kazem nema sanse. Murphyevi zakoni. Medju prvih 10 sam bio u Rijeci na ADSL-u (384/64kbit), medju prvih 10 u Rijeci sam bio na MaxTV-u, sad cu bit medju zadnjih 10 za VDSL. Tako to ide
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2015., 12:07   #5079
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Kod mene u zgradu nedavno postavili obavijest da uvode optiku. Nabrzaka sam tu obavijest samo preletio, ukratko, ocito se mi stanari moramo dogovoriti da bi nam te kanalice proveli.

Ugodno iznenadjenje, no onda se sjetih silnih prica po netu i koliko to sve traje... Nisam uopce ni htio spominjati ostalim stanarima optiku. Jos par mjeseci sam na t-shrotu pa se vracam na amis. I ne idem ni na kakvu optiku/vdsl sve dok mi to sam amis ne uvede.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2015., 21:24   #5080
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Ljudi moji pocinjem biti lud. Od prelaska na VoIP i ZTE, jedino sto dobro radi je - internet - i to vjerojatno jer sam uspio natjerati ZTE u bridge mod. MaxTV izgubi sliku (doslovno) - crni ekran i programi se mogu mijenjati, pise da se programi mijenjaju ali crna slika. A VoIP... radi 30 sekundi i onda cujem sugovornika ali sugovornik ne cuje mene... Prekini, nazovi opet... 30 sekundi pricaj, pa poklopi, pa zovi opet... a nekad radi i par minuta ali se prekine poziv usred razgovora itd itd.

Razmisljam da stavim Siemensa dok me ne prebace na VDSL, trebalo bi raditi bolje nadam se?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2015., 23:51   #5081
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Ovi djelatnici u Sisku nikada ne znaju nista.Vec sam barem sest ili sedam razlicitih djelatnika pitao za VDSL, pa cak i u T-Centru i nitko nema pojma kada bih trebao imati mogucnost prelaska na VDSL, lol.
U centru grada vec postoje korisnici koji su prebaceni, ali u predgradju gdje zivim ni a, ni b.
Enivej, Iskon mi nudi 50/10 i kazu da sam u njihovoj 'narancastoj zoni', ali problem je sto imam jedan telefon u kuci i starcima se neda mijenjati operatera, heh.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 08:18   #5082
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
@dakky pogledaj parametre tvoje linije.
Možda ti se noise margin smanjio, možda imaš kakve greške na liniji...
A ovo za maxtv, neka ti zamijene STB uređaj.
Njihov si korisnik oduvijek a sada te ovako zanemaruju i ne žele prebaciti na vdsl.
Prebaci se na Iskon, imati ćeš sigurno vdsl i biti će ti jeftinije. Jedino nećeš imati sve kanale koje si imao na maxtv-u (ako pratiš sport i nogomet)
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 14:20   #5083
VoodooRain
Premium
Moj komp
 
VoodooRain's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 705
Citiraj:
Autor VoodooRain Pregled postova
nisam bas sam im danas spominjo sve po redu
kaze strpite se usluga se realizira u roku 7 dana a zahtjev je podnesen 9.5 mamicu im njihovu onda sam puko i poslo im razgovor ma nesposobni su do bola
kolega dobio modem u roku 3-4 dana a et ja od 1 cekam da bi sazno sa sam tek 9 podneo zahtjev LOL
Evo samo da se nadovezem danas me pametnjakovici iz t-kobilea prebacili na vdsl a nisam jos modem dobio i kao nemogu me vratiti nazad pa sam sad i bez interneta i bez telefona i moram jos cekato da mi dodje modem a cekao od 1.5 po njihovom od 9
VoodooRain je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 14:35   #5084
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor VoodooRain Pregled postova
Evo samo da se nadovezem danas me pametnjakovici iz t-kobilea prebacili na vdsl a nisam jos modem dobio i kao nemogu me vratiti nazad pa sam sad i bez interneta i bez telefona i moram jos cekato da mi dodje modem a cekao od 1.5 po njihovom od 9
Ja sam jucer narucio VDSL (rekli su mi da imam mogucnost, valjda nije neka greska), nadam se da nece i kod mene biti takva situacija...
Jesi im vratio router?
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 15:56   #5085
VoodooRain
Premium
Moj komp
 
VoodooRain's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 705
Nisam nitko me nije trazio
VoodooRain je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 16:27   #5086
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor VoodooRain Pregled postova
Nisam nitko me nije trazio
Aha krivo sam procitao, mislio sam da su ti dali modem, ali nikako da aktiviraju VDSL... Sve u svemu vjerovatno ce te traziti modem, kad ti postar donese ZTE.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 16:44   #5087
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Hahahah, ovaj T-Šrot je takav cirkus da je to nevjerojatno.
Znaci, citam sto pisete i ne vjerujem.
Ja sam ZTE dobio prije nekakvih dva mjeseca, ali mogucnost za prijelaz na VDSL nemam... ;P
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 18:01   #5088
VoodooRain
Premium
Moj komp
 
VoodooRain's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 705
Ma otkako su uveli ove automate da rade posao ljudi to je zivi cirkus nezna se ama bas nista i od ovih otpustanja radnika kvaliteta usluga ima je osla drasticno dole
VoodooRain je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 13:59   #5089
delicious
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 3
Kolika bi trebala biti ukupna isporučena brzina 4mbps+maxtv, jer mi je trenutno 6.2 pa s upaljenim maxtv-om brzina interneta padne na 2.5?
delicious je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 14:24   #5090
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Provjeri parametre parice (line status) na ruteru.
Inače bi trebao uvijek imati 4Mbps DL bez obzira je li router uključen ili ne.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 15:43   #5091
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Osim ak nisi predaleko od centrale. Maxtv pojede 4-5 Mb iako oni povecaju tako da ne bi trebalo bit razlike sa upaljenim i ugasenim stbom.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 15:57   #5092
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Nesto mi smrdi ovdje na VDSL2.Koristim ZXDSL 931VII.Imam malo los Line Attenuation,iako mi skida sa 3.6 MB/s
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Clipboard01.jpg‎
Views:	316
Size:	99.4 kB
ID:	14950  

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 19.05.2015. u 16:20.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 15:57   #5093
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor delicious Pregled postova
Kolika bi trebala biti ukupna isporučena brzina 4mbps+maxtv, jer mi je trenutno 6.2 pa s upaljenim maxtv-om brzina interneta padne na 2.5?
Kakva je to sad 4mbit/s, kaj nije je ta brzina vec dulje vrijeme 2-5?

Sa MaxTv-om bi trebao imat ukupno iznad 10, tj blize 11. Ako jos imas IMS, onda preko 12mbit/s. MaxTv si rezervira 5, a ostatak je za internet iIMS-VoIP + overhead.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 17:32   #5094
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Kakva je to sad 4mbit/s, kaj nije je ta brzina vec dulje vrijeme 2-5?
sa kog planeta si ti upravo pao?

brzina je bila 2 mbps onda su je krajem 2008. povećali na 4 mbps i otad nije mjenjana. to što na speedtestu imaš 4.5 je upravo zbog tog overheada/ims-a/managementa (profil 4703kbps) a ne jer je brzina do 5 mbps
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 17:45   #5095
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
@dakky pogledaj parametre tvoje linije.
Možda ti se noise margin smanjio, možda imaš kakve greške na liniji...
A ovo za maxtv, neka ti zamijene STB uređaj.
Njihov si korisnik oduvijek a sada te ovako zanemaruju i ne žele prebaciti na vdsl.
Prebaci se na Iskon, imati ćeš sigurno vdsl i biti će ti jeftinije. Jedino nećeš imati sve kanale koje si imao na maxtv-u (ako pratiš sport i nogomet)
Parametri moje linije su relativno dobri. Ne znam zasto ZTE ocitava tako malu marginu, ali je zato i atenuacija niska. Na Siemensu je bilo preko 12 SNR i Att ispod 10.



Pa ako se bude jos desavalo cu zvati za zamjenu STB-a.
Njihov sam korisnik oduvijek, ali prema nekim informacijama jednostavno nemaju slobodne plocice na drugom DSLAM-u i ceka se da dodu nove.

Na iskonu bi sigurno imao VDSL i bilo bi jeftinije, ali kao sto je i Alph4Dawg rekao, u stanu je samo jedna parica i stara ne zeli mijenjati operatera "jer je navikla na T-Com" ... blah.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 19:48   #5096
delicious
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 3
Udaljen sam oko 2.5 km od centrale pa mi je maksimalna propusnost oko 10 mbps. Po routeru isporučeno je 6.2 pa valjda imaju prostora za povecanje
delicious je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 00:05   #5097
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor chika7ilo Pregled postova
Samo da potvrdim da sam i ja ima navedenih problema s ZTE spojenim preko telefonske zastite preko APC strujne letve.
Očito i ja imam problema s tim.
Zadnjih par dana mi navečer puca veza na ZTE 931VII + APC letva sa telefonskom zaštitiom.

A dosad radilo sve super više od pola godine.
Radi čega su počele te pizdarije? Postoji kakvo rješenje osim da ne koristim APC telefonsku zaštitu?
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 07:15   #5098
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Nemaš loš line attenuation, super liniju imaš.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 08:06   #5099
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Očito i ja imam problema s tim.
Zadnjih par dana mi navečer puca veza na ZTE 931VII + APC letva sa telefonskom zaštitiom.

A dosad radilo sve super više od pola godine.
Radi čega su počele te pizdarije? Postoji kakvo rješenje osim da ne koristim APC telefonsku zaštitu?
Ja sam se odspojio s APC letve i spojio direkt na kable sta mi dolazi sa stupa u kucu i sve radi ok. Svakih 24h se odspoji na 5sek i to je to.
Koliko sam razumio frenda koji je T-com tehnicar koji je to pogleda, kaze da letva stvara gusenje. Mjerio je s onim njihovim aparatom (mobilni router-modem, neznam naziv aparata) i kaze da mu aparat pokazuje veliko gusenje kad je spojen preko APC.

Zadnje izmijenjeno od: chika7ilo. 20.05.2015. u 08:34.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 10:12   #5100
frajer
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: doma
Postovi: 106
Daj vidite ove idijote iz tcoma.
Imao sam odličan VDSL i najedanput mi je opalo na 8/5 brzina, žalio se i sada imam 20/4 cca.
Od centrale sam 500m udaljen.
Ja neznam kaj su smrdali ali očiglendo su nešto po parici radili ili spojili još korisnika skup smenom na istu žicu.

Kak vam izgleda ta moja linija?

PRIJE:


SADA:
frajer je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na