Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 25.02.2014., 18:00   #2971
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Prijelaz sa S3 na S4 je ogroman. Dok sa S4 na ovaj prvi S5 slabašan.. Bar zasada jer će Samsung kao i prošle godine izdati još bar 2 S5-ce kako bude izlazio novi chip od qualcomma.. Ovo mi je slabo i jedino što me vuče samsungu je amoled ekran.
Ja sam prvotno bio 99% za HTC One, a u korist S4 presudili su najviše amoled (prekrasan ekran) i bolja kamera. Dobro, ni SD katica i mogućnost zamjene baterije nisu odmogli.
listerstorm je offline  
Staro 25.02.2014., 19:19   #2972
kyz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Vidim da su ljudi razočarani i rezolucijom ekrana, mislim da možemo biti sretni što su ostali na Full HD-u.

Ej, pa to je 5" ekran, i ima full hd! Sve više od toga je čisti marketinški "sales point", a jako pridonosi dodatnoj fragmentaciji android tržišta. Najteže je - developerima. Naravno da ljudi žele razvijati za high-end mobitele, no kada imamo jedan na ovoj rezoluciji, drugi na onoj... to je bummer. Ovako su barem sada svi iz vrha ponude na istoj. Dakle, optimizacija aplikacija može biti daleko kvalitetnije napravljena.
kyz0 je offline  
Staro 26.02.2014., 09:13   #2973
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 27.02.2014., 16:57   #2974
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Uzeo sam s3 i kabal od punjača je preeekratak kao što i svi znaju, jel kupovao mozda na ebaju tko kakav produžni, jer sam ja kupio i neće mi punit preko punjača, a preko kompa pokazuje da puni a ne puni a bome ni prijenos podataka ne radi. pa ne želim kupit opet neki a da ne radi. hvala
bego2 je offline  
Staro 27.02.2014., 17:18   #2975
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Meni OK S5-ica. Dosli smo do nekog plafona očito, proizvođači nemaju vise ideja sto ugurat od hardvera. Drago mi je da se veličina nije previse mijenjala, powder coating iza je super (imam Nexus 7), waterproof je isto koristan. Izgled je onako, standard Samsungovsko-iPhoneovski dosadan jer ga nemaju muda promjenit.

Najveci problem Samsunga je i dalje softver. Ruzan je i natrpan u PM, a samo 2 GB RAM-a. Pa S4 sa starim Touchwizom, S-Healthom posiše 1.2 GB bez ikakvih aplikacija dodatnih, za ovaj se jos vise bojim.
tutix je offline  
Staro 27.02.2014., 17:59   #2976
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
Uzeo sam s3 i kabal od punjača je preeekratak kao što i svi znaju, jel kupovao mozda na ebaju tko kakav produžni, jer sam ja kupio i neće mi punit preko punjača, a preko kompa pokazuje da puni a ne puni a bome ni prijenos podataka ne radi. pa ne želim kupit opet neki a da ne radi. hvala
Kupi oroginal samsung iili nokia microsub kabel i punit ce 100%. Ali original,ne ebay
spawn je offline  
Staro 27.02.2014., 19:28   #2977
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Meni OK S5-ica. Dosli smo do nekog plafona očito, proizvođači nemaju vise ideja sto ugurat od hardvera. Drago mi je da se veličina nije previse mijenjala, powder coating iza je super (imam Nexus 7), waterproof je isto koristan. Izgled je onako, standard Samsungovsko-iPhoneovski dosadan jer ga nemaju muda promjenit.

Najveci problem Samsunga je i dalje softver. Ruzan je i natrpan u PM, a samo 2 GB RAM-a. Pa S4 sa starim Touchwizom, S-Healthom posiše 1.2 GB bez ikakvih aplikacija dodatnih, za ovaj se jos vise bojim.
Pa aplikacije koje ne koristis jednostavno "smrznes" i to je to. Ja sam tako bez roota ubio pola apk koje u zivotu nebih upalio.
A sto se 2GB RAM-a tice za vecinu ljudi je to i vise nego dovoljno, no s obzirom da je ovo flagship i da puno kosta mogli su mu ubacit 3GB-a.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline  
Staro 27.02.2014., 23:05   #2978
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
http://techcrunch.com/2014/02/26/the...by-developers/

Ovaj put nitko ne dize frku oko privatnosti i kradje identiteta, hmm?
__________________
poltergeist je offline  
Staro 28.02.2014., 01:05   #2979
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
http://techcrunch.com/2014/02/26/the...by-developers/

Ovaj put nitko ne dize frku oko privatnosti i kradje identiteta, hmm?
Pomirili smo se s time vec prije dolaska, i znamo da se "spijunira" sa svih strana.
Taj fingerprint moze biti zanimljiv sako dijeci u osnovnoj skoli. Otkljucao sam mobitel pomocu otiska prsta woow!
dinos3 je offline  
Staro 28.02.2014., 01:22   #2980
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
Uzeo sam s3 i kabal od punjača je preeekratak kao što i svi znaju, jel kupovao mozda na ebaju tko kakav produžni, jer sam ja kupio i neće mi punit preko punjača, a preko kompa pokazuje da puni a ne puni a bome ni prijenos podataka ne radi. pa ne želim kupit opet neki a da ne radi. hvala
Ja sam uzeo @ Chipoteka USB 3.0 produžni od 3 metra i sve šljaka kao u bajci. Kabel je plave boje i dođe oko 50 kuna. Bilo da ga piknem u komp ili u onaj zidni adapter sve radi kao po špagi.

Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Pa aplikacije koje ne koristis jednostavno "smrznes" i to je to. Ja sam tako bez roota ubio pola apk koje u zivotu nebih upalio.
A sto se 2GB RAM-a tice za vecinu ljudi je to i vise nego dovoljno, no s obzirom da je ovo flagship i da puno kosta mogli su mu ubacit 3GB-a.
Kako ih smrzneš i ima li negdje lista app koje ne podnose smrzavanje?

Trebam to za Galaxy Express, Galaxy mini 2 i Galaxy Note.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.


Zadnje izmijenjeno od: The Man. 28.02.2014. u 01:33.
The Man je offline  
Staro 28.02.2014., 13:20   #2981
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Postavke-Upravljanje aplikacijama-odaberi aplikaciju-Prisilno zaustavi/Deinstaliraj
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 28.02.2014., 14:11   #2982
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Postavke-Upravljanje aplikacijama-odaberi aplikaciju-Prisilno zaustavi/Deinstaliraj
Tocno tako.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline  
Staro 28.02.2014., 16:54   #2983
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Kupi oroginal samsung iili nokia microsub kabel i punit ce 100%. Ali original,ne ebay

da sam htio dat odmah pare za original dao bi odma

kak zna da nije original cigan jedan
bego2 je offline  
Staro 28.02.2014., 17:19   #2984
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Ja sam uzeo @ Chipoteka USB 3.0 produžni od 3 metra i sve šljaka kao u bajci. Kabel je plave boje i dođe oko 50 kuna. Bilo da ga piknem u komp ili u onaj zidni adapter sve radi kao po špagi.
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
da sam htio dat odmah pare za original dao bi odma

kak zna da nije original cigan jedan
50kn nije 2usd D
spawn je offline  
Staro 01.03.2014., 14:38   #2985
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
to je skoro 10 da sam htio produžni usb vec bi kupio, htio sam samo 3m usb to micro usb, jer kabal onaj plosnati i uopće ni ne osjetis da je spojen na mob kak je lagan, i najbitnije ne zapetljava se.
bego2 je offline