Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.01.2014., 21:15   #181
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
upravo objavljeno na fajsu


"Android 4.4 KitKat almost set to release for LG G2 in many countries.

Testing Android 4.4 (KitKat) for LG Optimus G and LG G Pro"
xPsycho je offline  
Staro 21.01.2014., 10:18   #182
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Stigla mi dva case-a sada. Naručio ih bio tek tolko da vidim kakvi su, cijena jednog 1$ a drugog 2$ i moram reć da sam ostao iznenađen. I oba su stigla za šest dana.

1. http://www.ebay.com/itm/231127928810...84.m1439.l2649
Cijena: 1$
Dojam: stvarno dobar case. Case je iznimno tanki, pokrije taman mobitel i sjeda super na njega. Za jedan dolar odlična investicija.

2. http://www.ebay.com/itm/380788789723...84.m1439.l2649
Cijena: 2$
Dojam: ovo je quicksand case. Za one koji nisu koristili ovakav case, ovo je polikarbonatni case sa gumiranim zavrsetkom dodatkom nekih sitnih cestica(kao pijesak ali nije). I prije sam kiristio ovakve caseove na drugim mobovima, i fan sam njihov. Za Nexusa nisam mogao nać i onda sam naišao na ovu "budget" verziju i pun pogodak. Case je čvrst, nema oštrih rubova, sjeda super na mob i porpuno minimalistički da izgubite dojam da imate case i grip je super, nije skliski. Preporuka ovog casea. Naručit ću si još koji komad pa nek stoji.
Ako treba mogu ih i poslikat.
Juice je offline  
Staro 21.01.2014., 16:11   #183
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
danas su mi stigli ovi protectori
http://www.amazon.co.uk/Savvies-Ultr...802+Optimus+G2

nisu uopce loši za tu cijenu koju sam platio pod prstima je prilično ugodno iako nista ne moze zamjeniti orginal ekran , jedino me smeta sto ne prekriva cijeli stakleni dio nego samo osvjetljeni dio (iako koliko sam vidio skoro svi imaju tu manu) , tako da budu posližili svrsi dok ne dođu oni s xtremeguard-a koji su ipak malo bolji valjda xD
xPsycho je offline  
Staro 21.01.2014., 19:01   #184
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Nisam ih uspio bas najbolje poslikati ali evo kakvi su extremeguard na G2...





Uzeo sam bio 3 komada za svaki slucaj, pa ako netko slucajno treba ima jedan komplet na trnjaku
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je online  
Staro 23.01.2014., 10:15   #185
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
N5 će vjerojatno dolaziti u više boja
http://www.phonearena.com/news/Video...exus-5_id51705
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 25.01.2014., 13:34   #186
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
Citiraj:
Autor antebr Pregled postova
Koristim ga vec pola godine. Ako ga mislis koristit na stock androidu onda nije bas nesto. Ukoliko se mislis malo zabavit i pronac custom rom koji ti odgovara nema boljeg mobitela (osim nexusa 5).
Sve zavisi kakav si korisnik.
Da se uključim malo sa zakašnjenjem, meni je ovaj stock android odličan i jedan glavnih razloga zašto sam kupio N4. Prvi boot, odmah update na 4.4. Sve radi super i fluidno. Custom romove sam uvijek stavljao na mob zbog nedostataka tvorničkog (pogotovo na prokletom sony-u kojem valjda ni na jednom telefonu ne radi dialer kaxe spada, a to je osnovna funkcija telefona). Čak sam malo razmišljao o optimusu G radi bolje baterije i kamere, ali sam odustao baš zbog lošeg supporta. Za sad ART-on, root-an stock 4.4.2. i sve super. Ni jedan FC, autonomija 1 dan bez problema, meni dovoljno. Nažalost baš se desilo da ga nisam punio 36 sati i napunio ga prije pisanja ovog posta pa nemm statse o usage-u. Mob nisam koristio prije 4.4.2. pa ne znam koji su mu bugovi bili prije. I još jedna sitnica, n4 je jeftiniji od Optimusa G pa mu je i to mali bonus. Na softwerske tipke sam se brzo navikao i uopće me ne smetaju, dapače super su pozicionirane i odgovaraju mi u prilikama kad mob koristim jednom rukom. Za kameru neću komentirati jer mi je to uvijek bio manje važan fičr na mobu i za mene je dovoljno dobra. Btw da se vratim malo na OS, i na ostalim telefonima sam uvijek tražio neki AOSP based rom i iz nekog razloga mi je taj pure android najbolje legao, a isprobao sam i CM i MIUI i valjda sve ostale derivate tak da moj post uzmite s malo rezerve svi koji više naginju custom romovima.
e-one je offline  
Staro 29.01.2014., 11:20   #187
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Stigli mi Slickwrapsi i mogu reći da nastavljam bez ikakvog case-a, samo s njima. Uzeo dva komada, uzorak mahagonija i crni karbon. Trenutno sam stavio mahagonij i super izgleda, sve rupice su pogodjene u milimetar, i sam natpis nexus.
U principu to izgleda ovako(slika je s neta, nemam s čim poslikat sad, mogu kasnije ak netko želi)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1390990832413.jpg‎
Views:	219
Size:	75.9 kB
ID:	12936  
Juice je offline  
Staro 29.01.2014., 14:29   #188
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Pozdrav,

Zanima me ako uzmem LG G2 koji je radjen za neko drugo trziste (bilo americko ili azijsko ili bilo koje drugo) hocu li biti zakinut u bilo kojem pogledu u odnosu na to ako bi ga uzeo za nase trziste?

Znam da necu imati EU garanciju, ali me zanima hoce li u tom mobitelu biti ugradjene jeftinije komponente ili hoce li mozda biti nekih featurea koji nece raditi...bilo sto?

Tnx!
bigAdvance je offline  
Staro 29.01.2014., 14:43   #189
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Treba paziti jer u USA i Kini postoje mreže (CDMA, TD-SCDMA) koje nisu kompatibilne sa europskim GSM sistemom tako da mobiteli bazirani za te mreže/sisteme neće raditi ovdje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 29.01.2014., 14:52   #190
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Ok, o tome sam vec pricao sa prodavacem i rekli su da je kompatibilan sto se tice frekvencije/mreze.

Dakle osim toga nista?
bigAdvance je offline  
Staro 29.01.2014., 14:55   #191
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
To je to onda.
kasko je offline  
Staro 29.01.2014., 15:30   #192
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
LG G2 postoji u dosta velikom broju podverzija. Korejska (F320 verzija mislim) ima manju bateriju, ista je zamjenjiva i ima utor za micro SD karticu. Imas jos i T-Mobile USA verziju, Verizon verziju itd (Verizon tvornicki dolazi sa mogucnosti bezicnog punjenja), tako da je tvoje pitanje malo neprecizno, navedi tocno koji bi uzeo.

Kod nas je uglavnom D802 International model, koji je jednak svim ostalim D802 modelima, a ovi ostali podmodeli se svi po necemu razlikuju, vise ili manje.
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je online  
Staro 29.01.2014., 16:12   #193
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Konkretno, radi se o 32gb D802 modelu radjen za Azijsko trziste.
bigAdvance je offline  
Staro 29.01.2014., 17:14   #194
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Mislim da bi svi D802 modeli trebalibiti isti. Mozda bude neka razlika u verziji softwera ali to se lako preflasha.
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je online  
Staro 03.02.2014., 09:28   #195
zvone07
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 129
Evo nakon par dana igranja sa novim G2, iznijet ću samo stvari koje mi smetaju, pošto o pozitivnim stranama neću jer je o njima pisano naširoko a sa većinom se slažem.

Eto da krenem:
- smart screen i smart video: nekad radi nekad ne. Da objasnim, bez obzira kolko je svjetla (da može pročitati facu jel) nekad jednostavno neće raditi. Ali kad ugasim opciju, ugasim uređaj i ponovno upalim radi bez greške neko vrijeme i onda opet prestane o.O
Imao sam S3 prije i radilo je bez greške tako da mi ovo nije jasno.
- softver: znači većinom radi brzo i fluidno ali ima toliko bloatware-a da su nadmašili Samsung. Plus još sam dobio neki vodafone brendiran softver (uređaj je kupljen u VIP-u), bootscreen i neke aplikacije Vipove koje se daju izbrisat na sreću.
- baterija: prvi puta kad sam upalio mob, instalirao sve appove, screen on time-a sam imao 5h10min. Reko baterija ubija, presretan. Nakon toga s jednim punjenjem ne ide preko 4h SOT-a. Reko wtf o.O
- kvaliteta izrade: Krckanje plastike, zadnje strane uglavnom. Kad se mobitel drži onako prstima sa strane, sve super. Čim primiš zadnju stranu sve krcka, što je po meni neoprostivo za high-end telefon. Još kad se uzme u obzir da se poklopac ne otvara, nije mi jasno...

To je manje više moj osvrt na neke stvari koje mi smetaju kod telefona. Rekao sam da o pozitivnim stranama neću jer ih definitivno ima više nego negativnih, ali ovo gore navedeno, me stvarno razočaralo (izuzev baterije, to sam stavio samo kao neki primjer nelogičnosti).

Imate li vi slična iskustva sa G2? Ili možda prijedlog rješenja nekih od ovih stvari gore?

Hvala unaprijed!
zvone07 je offline  
Staro 03.02.2014., 10:09   #196
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Ako ti baterija drži samo 4 sata screen to je kriminalno. Pusti još koje punjenje da se stabilizira..
__________________
dean225 je offline  
Staro 03.02.2014., 10:55   #197
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Instaliraj BetterBattery stats i wakelock detector pa vidi što jede bateriju.
Također, ako se želiš riješiti bloatwarea rootaj mob, nabaci neki custom rom i kernel. A uz to ćeš dobiti i na bateriji
Juice je offline  
Staro 03.02.2014., 11:07   #198
puckooo
Premium
Moj komp
 
puckooo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Pakrac
Postovi: 83
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
To je rijeseno. Meni je mob nenadmasivo fluidan, jos nisam nasao nesto bolje. Performanse/cijena omjer je odlican. Recimo za 2300 puno bolja kupnja od S3 ili S4 mini. Imam ga tri mjeseca, da ne pricam da je softver netaknut. Jednostavno nemam potrebe ista cackat...
Imam pitanje sto se tice tog kasnjenja obavjesti . Na prvom n4 sto sam imao mi je na 4.3 bio taj problem popravljen i taj sam mobitel prodao, i nakon par mjeseci sam se zazelio opet tog mobitela pa sam kupio drugi n4 . I sad mi na ovom uvjek kasne obavjesti , dodu nakon 1min ravno , koji god da rom stavim bio orginal ili custom :/ . Dali netko mozda zna rjesenje za to ? Prijasnji model je bio ona prva serija , ovaj drugi je "redizajn" .
puckooo je offline  
Staro 03.02.2014., 11:38   #199
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Ovo si instaliraj i postavi hearbeat na minutu-dvije(potrebno kliknut set heartbeat nakon odabira vremena)
https://play.google.com/store/apps/d...imax.pushfixer
Juice je offline  
Staro 03.02.2014., 11:42   #200
puckooo
Premium
Moj komp
 
puckooo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Pakrac
Postovi: 83
Pa ako stavim na 1min necu nista dobiti sa time jer mi i sad dolaze nakon 1min , ili se varam ? Ne razumijem zasto mi je na jednom uredaju bilo oke sve a na drugom kasne , a isti mobitel :/
puckooo je offline  
Staro 03.02.2014., 12:17   #201
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
LG mobiteli

Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Pozdrav,



Zanima me ako uzmem LG G2 koji je radjen za neko drugo trziste (bilo americko ili azijsko ili bilo koje drugo) hocu li biti zakinut u bilo kojem pogledu u odnosu na to ako bi ga uzeo za nase trziste?



Znam da necu imati EU garanciju, ali me zanima hoce li u tom mobitelu biti ugradjene jeftinije komponente ili hoce li mozda biti nekih featurea koji nece raditi...bilo sto?



Tnx!

Stavi eu ili neki international firmware i to je to. Isto je bilo s optimusom G e975. Azijski modeli kod nas bez hr menija i jos nekih sitnica. Stavljao sam eu 4.1.2 i nema greske. Isto bi trebalo biti s d802. Doduse nisam jos probao ali cekam da flesnem jednog. Ako imas priliku prije mene probaj ovo :
http://www.android-hilfe.de/anleitun...g-g2-d802.html

Sto se tice jeftinijih komponenti,jedan znanac je prodao jako puno tih azijskih optimus g,rekao je da mu se nijedan nije pozalio na bilo kakav kvar. Ovako na oko su identicni i ja vjerujem da nema nikakve razlike.
spawn je offline  
Staro 04.02.2014., 00:43   #202
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor puckooo Pregled postova
Pa ako stavim na 1min necu nista dobiti sa time jer mi i sad dolaze nakon 1min , ili se varam ? Ne razumijem zasto mi je na jednom uredaju bilo oke sve a na drugom kasne , a isti mobitel :/
Ja sam upravo na 4.3 imao tih problema, kasnile notifikacije na WiFi ako je ona WiFi optimizacija bila ukljucena. Kad bi to iskljucio, sve ok, samo onda zdere bateriju.

Na 4.4 ne kasne...
tutix je offline  
Staro 04.02.2014., 18:09   #203
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
ima ko problema sa GPS lockon-om? Koliko vidim to je najcesca boljka kod G2
bigAdvance je offline  
Staro 04.02.2014., 20:33   #204
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
Nisam isprobavao previše GPS ,isprobavao sam neku navigaciju bez agps i radilo je dobro bez prekida signala) i sad prije koji minut sam isprobao i lockon je skoro bil instant (3845#*802# pa Gnss Test) tak da ne vidim neki problem

evo jedan ss o stanju baterije , to sam danas na brzinu uzel ss na poslu tako da nemam ss od SOT ali je bilo negdje uglavnom 5h i nekih 20-30 min , nakon sto je baterja došla do 10% iskljucil sam data i wifi .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2014-02-04-13-24-42.png‎
Views:	227
Size:	246.8 kB
ID:	12984  
xPsycho je offline  
Staro 04.02.2014., 20:47   #205
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Meni na G2 InstaWeather zablokira kada kliknem za fotkanje... i nakon toga mi izbacuje grešku da ne može komunicirati s kamerom pa ga moram restartati ako želim kameru ikako koristiti... :/
Pa me zanima jel radi radi probleme?
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline  
Staro 10.02.2014., 09:05   #206
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor xPsycho Pregled postova
Nisam isprobavao previše GPS ,isprobavao sam neku navigaciju bez agps i radilo je dobro bez prekida signala) i sad prije koji minut sam isprobao i lockon je skoro bil instant (3845#*802# pa Gnss Test) tak da ne vidim neki problem.
Zanimljivo, taj GNSS test mi ne nalazi ništa, čekao sam 5 min ali ništa. Gore se nije niti ikonica od GPS-a palila. No kad sam upalio Navigon, ikonica se pojavila i bio je lock za 5 sec

EDIT: Da li zna da li će biti što od ovoga:
http://www.latinopost.com/articles/2...ated-first.htm

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 10.02.2014. u 14:55.
alengrosevic je offline  
Staro 11.02.2014., 10:01   #207
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 11.02.2014., 10:06   #208
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
da li možda krivo vidim, ali pro 2 će biti g2 sa malo većim ekranom i dodatnom gigom rama? definitivno zvijerka

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 11.02.2014. u 11:48.
alengrosevic je offline  
Staro 12.02.2014., 20:42   #209
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
g2 mini uskoro... sweet
snorky_vk je offline  
Staro 12.02.2014., 21:00   #210
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
ako naprave potez kao sony i ubace hardware od G2 u malu kućište, to će biti odličan potez. Već me par ljudi pitalo zašto nema nešto jakog hardware-a i malog ekrana. Ne vole svi phablete, recimo 4.3 ekran bi im bio idealan, a voljeli bi nešto s jačom mašinom ispod haube
alengrosevic je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na