Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 18.08.2010., 11:27   #1
foggykt
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Laptop sa Intelovim i5 proc

Tražim dobar laptop, nisam previše upućen baš jer nisam to ništa pratio u zadnje vrijeme pa bih vas zamolio za pomoć pri odabiru. Tražim od laptopa sljedeće :

Cijena - idem do oko 7500kn, ne bih baš preko toga, al ako je neka sića nije problem
Performanse : - Zanimaju me Intelovi i samo Intelovi i5 procesori ( ako mi netko može pojasnit uopće kakve su razlike između i3 i i5 procesora, i što su ti procesori novo uoće donesli kod dual core laptopa, nisam upućen )
- mora imat 4 gige DDR3 RAM-a
- što se grafulje tiče, neka HD grafulja s kojom bi mogao igrat fino i igre, sve novije dakle, da uredno radi, 512 ili gigu rama na sebi
- kod wireless-a da podržava i n standard
- ekran mi nije toliko presudan, ali htio bi dobru rezu, 17 inčni ekrani nisu na odmet, samo da je to sve kak spada, no moze i oni 15 i po inčni

Laptop mi najviše treba za produkciju muzike, jer se bavim glazbom i bitni su mi najviše proc i rami, to dvoje je must, a grafulja mi je pak bitna za igre da kad mi bude dosadno nešt i zaigram...Evo ukratko to je to.

I prednost najviše dajem Lenovu, Aceru i HP-u, ostale modele laptopa ne preferiram baš, no ako ima nešt dobro da su ljudi zadovoljni zašto ne.
foggykt je offline  
Staro 18.08.2010., 11:46   #2
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Za početak, Toshiba A500. Udovoljava skoro svim uvjetima, osim što nije jedan od nabrojanih brandova. Ne vidim razlog baš zašto tražiš HP ili Acer koji nisu među brandovima koje bih preporučio. GT330M je dovoljna za pokretanje bilo koje igre, ali bi ponekad bilo nužno smanjiti detalje. Također ima odlične Harman-Kardon zvučnike, što bi ti moglo biti korisno kada ne budeš imao mogućnost korištenja dodatnih. Slična je i Toshiba A660.

Od HP-a, tu su Pavilioni, dv7-3190em i dv6-2180em koji imaju ipak mnogo slabiju grafičku od Toshibe i kraće jamstvo.

Dalje, odlična prilika je Dell Studio 17. Ima odličnu 5650 grafičku dovoljnu i za najzahtjevnije igre(Jača od GT330M), veliki ekran i čak trogodišnje jamstvo. Moj favorit u ovoj konkurenciji. Ne mogu mu pronaći manu.
redscro je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2010., 11:54   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Baci oko na Dell Inspiron N5010 (i5 430M, 15,6", HD5470 1Gb, 4Gb DDR3). Imaš više verzija koje se razlikuju po veličini harda. U budžet ulazi i Toshiba L670-15Q (i5 430M, HD5650 1Gb, 17,3", 4Gb DDR3, 640Gb HDD, Win7 HP 64bit).
btw, 802.11n standard kod wlana ti je nepotreban.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 18.08.2010., 13:52   #4
foggykt
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Fala puno...Kod reze, 1366 puta 768 je dovoljno na 15,6 inca? Gledam od DELL inspiration N5010 najskuplji model koji ima sve sta mi treba, grafulja je ATI HD5470

http://www.links.hr/index.php?option...kl=010.600.343

Dell Studio 17 ima jaču grafu jel? I stvarno, to mi je numero 1 izbor trenutno. Jel ih ima sa FreeDOS-om? To bi mi super odgovaralo da bude još manja cijena.

Evo i ovaj model mi se stvarno čini odličan, mada je Toshiba koju najdrađe nebi al stvarno fino to sve u njoj ima

http://protis.hr/ProductDetails.aspx...ellite-L67015Q

Zadnje izmijenjeno od: foggykt. 18.08.2010. u 13:58.
foggykt je offline  
Staro 18.08.2010., 14:11   #5
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
DELL Studio 1749
Zaslon: 17.3 (1600x900)
Procesor: Core i5 Mobile 430M
Grafička: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB
RAM memorija: 4 GB DDR3
Ostalo: HDMI, Wi-Fi, 9 cell baterija, predinstalirani Windows 7
Cijena: 7.656,24 kn

Ja bi njega uzeo ako si ograničen na 7500kn

Ista ta grafička, samo na laptopu s Core i7, je vrtila novije naslove sasvim uredno, evo ti primjer:




__________________


CPU: Intel Core i7 870@2.93 GHz,
RAM: 8 GB DDR3
GPU: ATI HD5830 1GB DDR5
HDD: WD Black 640 GB
Zaslon: trenutno ga nema
Mouse: Logitech MX Performance
Keyboard: Logitech G19
OS: Mac OS X Snow Leopard
Ostalo: WD MyBook 1TB Mac Edition, Logitech G13 GameBoard



CPU: Intel Core i7 mobile @1.40Ghz
RAM: 4 GB DDR3
GPU: ATI HD5750 1GB DDR5
HDD: WD 500GB
Zaslon: 15,4" LCD
Mouse: Logitech G9
Keyboard: Logitech Wave
OS: Windows 7 64bit



CPU: Intel Core2Duo E8600 @3.33Ghz, Intel BOX Cooler
RAM: 2 GB DDR3
GPU: Intel HD4500
HDD: 320 GB
OPT: DVD-RW
Zaslon: HP 17" LCD
Keyboard: Logitech Wave
Mouse: Logitech RX1500

syzygy je offline  
Staro 18.08.2010., 14:33   #6
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor foggykt Pregled postova
Fala puno...Kod reze, 1366 puta 768 je dovoljno na 15,6 inca? Gledam od DELL inspiration N5010 najskuplji model koji ima sve sta mi treba, grafulja je ATI HD5470

http://www.links.hr/index.php?option...kl=010.600.343

Dell Studio 17 ima jaču grafu jel? I stvarno, to mi je numero 1 izbor trenutno. Jel ih ima sa FreeDOS-om? To bi mi super odgovaralo da bude još manja cijena.

Evo i ovaj model mi se stvarno čini odličan, mada je Toshiba koju najdrađe nebi al stvarno fino to sve u njoj ima

http://protis.hr/ProductDetails.aspx...ellite-L67015Q
Inspiron je niža klasa od Studija, grafička je također low-end tako da se s njom ne bi naigrao zahtjevnijih igara. Po meni preskup za to što nudi. Da, Studio ima mnogo jaču grafičku i dulje jamstvo. Ta Toshiba je OK. Po komponentama je tu negdje s Studiom, ali je također niža klasa. Ona bi se mogla svrstati u klasu s Inspironima, dok je bi Toshibina Satellite A serija odgovarala Studiju, ali to se sve jasno vidi i po cijeni. OS ima malu ulogu u cijeni i laptopi više klase se uglavnom ne isporučuju bez njega. Što se tiče rezolucije, ako se ne baviš grafičkom obradom, bit će ti dovoljna i takva kakva je. Ako ti cijena ne igra veliku ulogu i možeš izdvojiti preko 7k kn, Dell Studio 17 je pravi izbor za ono što si naveo.
redscro je offline  
Staro 18.08.2010., 14:36   #7
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Što se tiče rezolucije, ako se ne baviš grafičkom obradom, bit će ti dovoljna i takva kakva je.
Ako misliš da je veća rezolucija potrebna isključivo ako se netko bavi grafičkom obradom, onda se ne bi složio

Meni je znatno ugodnije raditi na rezi od 1920x1080 s LED-om na 17" prijenosniku nego na manjoj. Jednostavno imam više prostora i ljepše mi izgleda.
__________________


CPU: Intel Core i7 870@2.93 GHz,
RAM: 8 GB DDR3
GPU: ATI HD5830 1GB DDR5
HDD: WD Black 640 GB
Zaslon: trenutno ga nema
Mouse: Logitech MX Performance
Keyboard: Logitech G19
OS: Mac OS X Snow Leopard
Ostalo: WD MyBook 1TB Mac Edition, Logitech G13 GameBoard



CPU: Intel Core i7 mobile @1.40Ghz
RAM: 4 GB DDR3
GPU: ATI HD5750 1GB DDR5
HDD: WD 500GB
Zaslon: 15,4" LCD
Mouse: Logitech G9
Keyboard: Logitech Wave
OS: Windows 7 64bit



CPU: Intel Core2Duo E8600 @3.33Ghz, Intel BOX Cooler
RAM: 2 GB DDR3
GPU: Intel HD4500
HDD: 320 GB
OPT: DVD-RW
Zaslon: HP 17" LCD
Keyboard: Logitech Wave
Mouse: Logitech RX1500

syzygy je offline  
Staro 18.08.2010., 14:41   #8
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Normalno da je ugodnije, ali sam mislio na to da bi za grafičku obradu manja rezolucija bila neupotrebljiva(iako laptop općenito nije za to), dok za sve ostalo ipak može poslužiti i ova manja. Jasno, ugodnije je s većom, ali uz ostale zahtjeve, teško je udovoljiti i ovom.
redscro je offline  
Staro 18.08.2010., 14:41   #9
foggykt
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Još mi jedna stvar nije previše jasna, svi laptopi koji imaju predinstaliran windows gore, mogu radit samo s tim OS-a ili? Jer potrebniji bi mi bio XP ako se mislim bavit muzikom, jer naknadno bi ja piknuo jos eksternu zvucnu, a većina tih šta trebam su kompatibilne sa XP-om, ne piše da su i sa windowsima 7.

Što nema navedena Toshiba koju sam stavio bolju grafičku od ovih Tosbiba A modela gore koje si naveo? Skoro po svim komponentama je bolja koliko ja vidim. Ili se varam.
foggykt je offline  
Staro 18.08.2010., 14:43   #10
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
To da, slazem se.

Uglavnom Foggy, odgovor si dobio, ti odgovara? :P

edit: nisam vidio post.

Pa kolega ti je iznad pojasnio razliku izmedju tih modela
__________________


CPU: Intel Core i7 870@2.93 GHz,
RAM: 8 GB DDR3
GPU: ATI HD5830 1GB DDR5
HDD: WD Black 640 GB
Zaslon: trenutno ga nema
Mouse: Logitech MX Performance
Keyboard: Logitech G19
OS: Mac OS X Snow Leopard
Ostalo: WD MyBook 1TB Mac Edition, Logitech G13 GameBoard



CPU: Intel Core i7 mobile @1.40Ghz
RAM: 4 GB DDR3
GPU: ATI HD5750 1GB DDR5
HDD: WD 500GB
Zaslon: 15,4" LCD
Mouse: Logitech G9
Keyboard: Logitech Wave
OS: Windows 7 64bit



CPU: Intel Core2Duo E8600 @3.33Ghz, Intel BOX Cooler
RAM: 2 GB DDR3
GPU: Intel HD4500
HDD: 320 GB
OPT: DVD-RW
Zaslon: HP 17" LCD
Keyboard: Logitech Wave
Mouse: Logitech RX1500

syzygy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2010., 14:53   #11
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor foggykt Pregled postova
Još mi jedna stvar nije previše jasna, svi laptopi koji imaju predinstaliran windows gore, mogu radit samo s tim OS-a ili? Jer potrebniji bi mi bio XP ako se mislim bavit muzikom, jer naknadno bi ja piknuo jos eksternu zvucnu, a većina tih šta trebam su kompatibilne sa XP-om, ne piše da su i sa windowsima 7.

Što nema navedena Toshiba koju sam stavio bolju grafičku od ovih Tosbiba A modela gore koje si naveo? Skoro po svim komponentama je bolja koliko ja vidim. Ili se varam.
Da, po komponentama(grafičkoj) je jača, ali nema neke dodatke koji su odlika laptopa više klase, kao što su HK zvučnici i blue-ray i još nešto što je meni jako iritantno kod laptopa niže klase u posljednje vrijeme; nema nikakve dodatne tipke osim za paljenje laptopa. Pojačavanje/smanjivanje, paljenje WLANa i sve ostalo je rješeno preko funkcijske tipke(Fn+nešto)... Uz to viša klasa donosi i bolju izradu.

Što se OSa tiče, vjerujem da bi sve trebalo raditi i na Win7, osim ako se ne radi o nekoj prastaroj opremi. Proizvođači laptopa rijetko izdaju drivere za XP, pa bi se mogao namučiti dok sve to nađeš.
redscro je offline  
Staro 18.08.2010., 14:57   #12
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor foggykt Pregled postova
Performanse : - Zanimaju me Intelovi i samo Intelovi i5 procesori ( ako mi netko može pojasnit uopće kakve su razlike između i3 i i5 procesora, i što su ti procesori novo uoće donesli kod dual core laptopa, nisam upućen )
Razlika je u tome sto Core i5 ima Turbo Boost a Core i3 nema.

Evo i link na usporedbu Core i3 vs Core i5 (modeli koji se kod nas najcesce nude u laptopima)
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Staro 18.08.2010., 15:24   #13
foggykt
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
@redsrco
Fala ti puno, onda sam definitivno za Dell Studio ovaj, skupit ću još malo siće i to uzimam. Nadam se da bez tih modela kroz mjesec dana nebi trebali ostat.

HVala i svima ostalima puno.

Još jedno pitanje dok sam već tu...Turbo boost, čemu to služi? Čekiro sam linkove, al to mi nije jasno baš previše.
foggykt je offline  
Staro 18.08.2010., 16:43   #14
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
svim navedenim ima još jedna dobra alternativa, IdeaPad Y560, ako se misli išta na njega slušati JBL zvučnici stvarno dobro zvuče, kvalitetan i čist zvuk

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=13621

i ima suport za XP

http://consumersupport.lenovo.com/ot...448&OS=Windows XP

i5 ima TurboBoost koji omogućuje procesoru da digne takt iznad nazivnog ako radi na jednoj jezgri.

neznam za ostatak društva, ali ovaj ima Intel + ATI grafiku pa se može izabrati koja radi (bar pod WIN7, za XP neznam) tako da se dobije dosta dugo trajanje baterije ako se ne koristi ATI
igx je offline  
Staro 18.08.2010., 18:34   #15
foggykt
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Taj Lenovo mi je prekrasan i FreeDOS je, samo šta mu je jamstvo na 12 mjeseci, Dell mi i dalje ostaje najbolji izbor.

Fala na pojašnjenju
foggykt je offline  
Staro 18.08.2010., 21:38   #16
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor foggykt Pregled postova
Još mi jedna stvar nije previše jasna, svi laptopi koji imaju predinstaliran windows gore, mogu radit samo s tim OS-a ili? Jer potrebniji bi mi bio XP ako se mislim bavit muzikom, jer naknadno bi ja piknuo jos eksternu zvucnu, a većina tih šta trebam su kompatibilne sa XP-om, ne piše da su i sa windowsima 7.
Ljudi kojima je bitan XP (a sve su rjeđi laptopi s tim OS-om) rješenje nalaze u kupovini win 7 professional ili ultimate koji omogućuje besplatan downgrade na vistu i XP.

Downgrade
generic je offline  
Staro 18.08.2010., 23:07   #17
foggykt
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Uzimam Dell Studio 17, slobodno može lock
foggykt je offline  
Staro 19.08.2010., 10:01   #18
luks 88
Premium
Moj komp
 
luks 88's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 477
Citiraj:
Autor foggykt Pregled postova
Uzimam Dell Studio 17, slobodno može lock

Napiši par dojmova o zvjerki kad je kupiš
luks 88 je offline  
Staro 19.08.2010., 13:22   #19
foggykt
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Oću, može, ujutro kupljeno, čekam isporuku, najverojatnije ću sljedeći tjedan po to. Hvala još jednom svima na pomoći
foggykt je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na