Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2020., 18:46   #51841
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
E to za galsko je interesiralo i mene

Mada nisam mislio da je životinja, već nisam bio siguran koji točno francuski proizvođač
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 18:51   #51842
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Netko ke u temi nedavno spominjao kako je poljepio izolaciju od buke u gepeku i da je napravilo veliku razliku, nikako ne mogu naci post u temi... Pa kolega ako procitas javi se, imam par pitanja
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 29.09.2020. u 19:01.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 19:37   #51843
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ja nedavno radio. Veće ravne površine sam oblijepio prvo alubutil folijom 2mm, pa na to tzv armaflex 10mm. I još sve moguće šupljine ušpricao vosak

Ovisi koju buku misliš, od motora-vibracije ili zvuk, strujanje zraka oko vrata, buka kotača itd
@papčić
danex je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 19:41   #51844
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Kako niste skužili galsko mače? Gali su prastanovnci Francuske, što znači da je auto francuski.

Mače tj. mačka. Koji francuski auto ima neku mačku kao simbol? Peugeot ima lava.
That's it.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 19:53   #51845
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Tako ljubitelji Peugeota nazivaju svoje metalne
ljubimce.
Neispavana glava, slaba kognitiva






...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 20:27   #51846
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,787
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Nakon tri citanja i dalje nisam shvatio sto je "galsko" mace? Jel to zivotinja, macka ti se uvukla na stanovanje mjesec dana u autu?

Ako dubinsko aludira na kemijsko, onda ga nisu radili kako treba. Na kemijsko ciscenje uz pjenu/paru, dodatak mirisa, jer miris i ciscenje mora proci kroz pore materijala (koza ocigledno nije) da bi neutralizirao postojeci. Ali ako se nesto uvuklo, onda se uvuklo i u tapecirung a ne samo siceve.

Ako je samo do mirisa, otvori jedno pakiranje mljevene kave, ostavi u autu koji tjedan, u zrnu jos bolje od mljevene.






...
Sorry, pretpostavio sam da marka nije bitna, a vec smo ga tako oslovljavali ovdje pa...

Ma sjedala su generalno cista i bila su na kemijskom. Auto realno nema nikakav miris, ili je jako neutralan i to mi ne smeta. Ali eto uvukao se taj miris znojne radione ili debelog automehanicara, a jos je malo pomjesano s naftom i sad me brine da su:

a) sjedala prljava/smrdljiva od majstorove tute
b) majstorova tuta je bila prljava na naftu i to se otisnulo na sjedala
Ili c) sve navedeno

Dubinski, sjedala i spuzve su ganc cisti. Zanimalo me moze li se nekako u kucnoj radioni ocistiti tkanina povrsinski a da ne natopim sve skupa vodom jer se nece nikad osusiti
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 21:26   #51847
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Automobili

Sta uzet polovno za cca 4k eura, koje modele auta (i motora) generalno gledat?

Nesto tipa hatchback rade nego sedan, 4-5 vrata. Za pretezno gradsku voznju ali da se moze otic i na put od soma kilometara.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 21:35   #51848
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Sta uzet polovno za cca 4k eura, koje modele auta (i motora) generalno gledat?

Nesto tipa hatchback rade nego sedan, 4-5 vrata. Za pretezno gradsku voznju ali da se moze otic i na put od soma kilometara.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moji pickovi (ne moraju biti baš ta dva oglasa):
https://www.njuskalo.hr/auti/honda-c...oglas-30855326

https://www.njuskalo.hr/auti/prodaje...oglas-31937202
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 21:47   #51849
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Ha, s obzirom da su ta dva 30% skuplja od njegovog budzeta nevjerujem ni da mogu biti bas ti .

Znaci trazio je 4-5 vrata a ne 4-5K EUR .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 21:50   #51850
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Automobili

Ma i 5k eur mi je ok ako je dobra prilika ali tri vrata i 200k km su mi oof.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 21:56   #51851
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Nemoj prvo gledati kilometre, za te pare i auto star 10-15 godina nemozes ocekivati 50k km. Gledaj stanje auta i odrzavanje. Kilometri se lako "namjeste" na kolko zelis da pise tako da to ti je u tim cjenama vise pshiholoski efekt nego sigurno jer tesko da ces naci nekog tko je odrzavao u ovlastenom tolike godine i placao masno servise i onda ga daje za kikiriki cijenu sa malo kilometara.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 29.09.2020. u 22:41.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 22:04   #51852
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Dizel i grad ne idu zajedno, a od Hondinog 1.8 VTEC-a ne mora dalje gledati.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 22:23   #51853
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Dizel i grad ne idu zajedno, a od Hondinog 1.8 VTEC-a ne mora dalje gledati.
Slazem se za 1.8 VTEC, ali je rekao da nekad zeli i tisucu km napraviti. To je puno jeftinije u dizelu.

Ali opetz dizel ce ga uzeti na odrzavanju... Pogotovo ako ga zagusi sa previse grada.

Ako je benzin opcija (a meni bi bio) Civic 1.8 VTEC je odlicna opcija.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 22:38   #51854
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Automobili

Naravno da je benzin opcija, dapace.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 23:21   #51855
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Čije H7 žarulje uzeti? Sad mi je riknula jedna, ali općenito nisu baš nekog dometa, pa gledam i vidim Philips sa +130%, +150% dometa, Osram Nightbreaker, Laser i hrpu drugih modela pa ni sam ne znam što bi bilo najbolje odabrati.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 23:31   #51856
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Ništa od toga ne bih preporučio, prečesto pregaraju. Probaj Bosch Gigalight Plus 120, kolege i ja trpali na dosta auta s halogenim farovima.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 06:07   #51857
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 06:45   #51858
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Sorry, pretpostavio sam da marka nije bitna, a vec smo ga tako oslovljavali ovdje pa...

Ma sjedala su generalno cista i bila su na kemijskom. Auto realno nema nikakav miris, ili je jako neutralan i to mi ne smeta. Ali eto uvukao se taj miris znojne radione ili debelog automehanicara, a jos je malo pomjesano s naftom i sad me brine da su:

a) sjedala prljava/smrdljiva od majstorove tute
b) majstorova tuta je bila prljava na naftu i to se otisnulo na sjedala
Ili c) sve navedeno

Dubinski, sjedala i spuzve su ganc cisti. Zanimalo me moze li se nekako u kucnoj radioni ocistiti tkanina povrsinski a da ne natopim sve skupa vodom jer se nece nikad osusiti
Možeš probati sa sredstvom za čišćenje tepiha, napraviš u kanti bogatu pjenu uz pomoć spužve i onda na sjedala naneseš SAMO pjenu, ostaviš pola sata. Nakon toga možeš usisavačem ili isčetkati. Sjedala budu vrlo malo vlažna ali ne mokra pa to riješiš fenom.

Nakon toga probaj s ovim :
https://www.saponia.hr/hr/siroka-pot...i-osvjezivaci/

Kod mene u starom autu poništava sve loše mirise i dosta dugo drži. Čišćenje uvijek stigneš napraviti ako ti ovo ne pomogne.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 08:23   #51859
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,787
Tnx! Bis mi je standardni dio opreme i njega sam prvo probao (ne spricam ga po sjedecim povrsinama, samo po platnenom podu), ali nazalost nije "neutralizirao" ovaj miris. Vjerojatno bi ga trebao pospricati po sjedalima al to radije ne bih.

Sad sam shvatio da imam opciju struje kod punca pa cu ponijeti odvlazivac i susiti koliko treba.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 08:28   #51860
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
https://www.bljesak.info/automoto/fl...izelasa/325340

Nadam se da je samo skupljanje politickih poena. Stvarno mi se ne vozi e-auto. Imam sluzbeni e-Kangoo i kad god mogu izbjegavam sjesti u njega i vozim privatni auto o vlastitom trosku. Eto toliko volim aute na baterije.
Za 15 godina očekujem da će električni automobili ipak biti malo... zapravo, drastično bolji nego danas.

Kaj se mene tiče, samo naprijed, što više elektrike

Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Čije H7 žarulje uzeti? Sad mi je riknula jedna, ali općenito nisu baš nekog dometa, pa gledam i vidim Philips sa +130%, +150% dometa, Osram Nightbreaker, Laser i hrpu drugih modela pa ni sam ne znam što bi bilo najbolje odabrati.
Imao sam Nightbreaker Laser, istinabog H4 al eto, meni su bile super - puno ljepše su osvjetljavale cestu nego stock. Problem je kaj sam do sad imao dva seta, od kojih su oba krepala nakon cca. godinu dana.

Sad sam uzeo Philips XtremeVision koji ću ugraditi kada mi auto bude ponovno u voznom stanju
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS


Zadnje izmijenjeno od: Mario92. 30.09.2020. u 08:41.
Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 08:58   #51861
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nemoj prvo gledati kilometre, za te pare i auto star 10-15 godina nemozes ocekivati 50k km. Gledaj stanje auta i odrzavanje. Kilometri se lako "namjeste" na kolko zelis da pise tako da to ti je u tim cjenama vise pshiholoski efekt nego sigurno jer tesko da ces naci nekog tko je odrzavao u ovlastenom tolike godine i placao masno servise i onda ga daje za kikiriki cijenu sa malo kilometara.
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Dizel i grad ne idu zajedno, a od Hondinog 1.8 VTEC-a ne mora dalje gledati.
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Slazem se za 1.8 VTEC, ali je rekao da nekad zeli i tisucu km napraviti. To je puno jeftinije u dizelu.

Ali opetz dizel ce ga uzeti na odrzavanju... Pogotovo ako ga zagusi sa previse grada.

Ako je benzin opcija (a meni bi bio) Civic 1.8 VTEC je odlicna opcija.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Hvala svima. Kao sta sam gore reka radije benza nego dizlo ali nije uvjet. Bitnije mi je da nije 3 vrata. Ove zadnje tri preporuke su mi super, tako nesto i trazim cca. Venga izgleda simpaticno i zvuci dobro na papiru makar taj auto nisam nikad vidia uzivo. Ceed isto izgleda ko ok kupnja, dapace svida mi se taj ceed pa cu malo bacit oko i na njih.

Slobodno nabacite jos koju preporuku jer u moru modela i motora se lako pogubit...
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 09:04   #51862
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Venga izgledom vuče na minivan koji se na slikama čini veći nego što je u realnosti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 09:35   #51863
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Zato jer kad ti se zapali fotić, mobitel i ostalo ces u najgorem slucaju ostat bez prsta. A ako ti se auto zapali ostat ces bez glave. Pogotovo u sudaru gdje izgubis svijest.
A što ako ti mobitel eksplodira dok voziš ICE auto, pa radi tog se zabiješ negdje, ti bez svijesti i sve se zapali? Ili ako ti je mob u džepu, ode ipak malo više od par pstiju . Ili dok ga staviš doma da se puni, zaspeš, eksplodira i zapali se kuća dok spavaš. Ako te tog nije strah, ne treba te biti strah ni baterija u električnom autu.


Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Tu se slažem nek mi od 20-80 napuni u 5-10 minuta, super ništa mi više ne treba. I da imam svagdje za napunit.
Problem je i sa kucnim punjenjem. Dakle ja sad ispred kuce imam 5 automobila, da su svi elektricni, i da se svi moraju punit to je 5*~3-7kw već je pitanje jel smiš pećnicu i grijanje upalit u kući
Tu opet Tesla ima rješenje sa svojim punjačima, a nadam se da će to i ostali kopirati. Ako računamo da će se automobili puniti po noći, dok svi spavaju, nema pečenja , onda svaki punjač komunicira s autom i "dogovaraju" se tko će imati prioritet za punjenje. Tako da sa 3~7 kW napuni 5 automobila, jer neće svi biti na 0% i ne treba svima 100%.

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Mislim da nisam jedini niti u manjini. Evo recimo mog primjera. Barem 2x godisnje idem na godisnji u Hercegovinu, znaci cca 1300km. Da li mislis da je jedan elektro auto u stanju parirati dizelu u te svrhe? U pravu si, ne zaustavimo se na benzinskoj 5 minuta nego 10 ili eventualno 15 (ne vidim neku znacajnu razliku), ali da moram i da sam na knap sa vremenom onda bih mogao to sve zavrsiti i za 5 minuta. Za elektro auto mi treba koliko?
Ovo gore je samo moj osobni primjer i samo jedan od primjera i nedostataka tih elektro auta preko kojeg ne bih mogao preci da ga sutra imam priliku kupiti.
Ako se u 10 godina više nego udvostručila gustoća, da i u idućih 10 godina bude opet "samo" duplo, bez problema ćeš odvoziti 1300 km ako napuniš auto do 100% prije puta i još jedno punjenje od 20-tak minuta na putu.
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Evo iskustvo jednoga koji ima EV
Ovaj prvo kupio EV pa tek onda išao istraživati prednosti i mane .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 09:59   #51864
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Super je ova usporedba EV i mobitela...

Isto je kad se zapali/eksplodira komad nečeg od 15 x 10 cm i 120g i komad nečeg od 4.7 x 2 m i 2 tone? Stvarno?

Radijus štete oko oboje je isto usporediv? Svašta...

Tesla ima rješenje s punjačima...daj molim te. Gdje ćeš postaviti te punjače? Jel živiš ti uopće u Hrvatskoj? Ljudi si ne mogu prilaze kućama asfaltirati jer ih susjedi jebu oko centimetra zemlje, a ti bi okolo pred kuće postavljao punjače koji se dogovaraju...

Ovaj iz članka kojeg nitko nije pripremio za infrastrukturne probleme je još jedan od iste ekipe koja hoda po zemlji s povezom na očima. Sve to su već ranije ljudi pričali po forumima, ali lakše je nekog etiketirati kao hejtera, sve dok te to ne lupi po nosu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 30.09.2020. u 10:06.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 10:08   #51865
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Čije H7 žarulje uzeti? Sad mi je riknula jedna, ali općenito nisu baš nekog dometa, pa gledam i vidim Philips sa +130%, +150% dometa, Osram Nightbreaker, Laser i hrpu drugih modela pa ni sam ne znam što bi bilo najbolje odabrati.
Ja koristim na jednom autu NightBreaker Laser na drugom CoolBlue intense, jer lasera nema u H11.
I jedne i druge traju godinu dana(mozda mjesec, dva duze), s tim da imam DLR, sto znaci da su svjetla po danu upaljena samo kad je ruzno vrijeme.
Probao sam još neke žarulje, i philipsove i Hella(hvala Pomo) ali OSRAM mi je davao najbolje performanse i taj kompromis prihvacam s tim da znam da će trajat cca godinu dana i slobodno ih možeš preventivno iza ljeta svake godine mjenjati, jer ti neće puno duže izdržat.

E da ove godine sam uzeo NightBreaker Laser NextGen, nezz koja je promjena ali mozda duze traju. Koliko traju te Gigalight?

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
A što ako ti mobitel eksplodira dok voziš ICE auto, pa radi tog se zabiješ negdje, ti bez svijesti i sve se zapali? Ili ako ti je mob u džepu, ode ipak malo više od par pstiju . Ili dok ga staviš doma da se puni, zaspeš, eksplodira i zapali se kuća dok spavaš. Ako te tog nije strah, ne treba te biti strah ni baterija u električnom autu.
A sta ako ti avion padne na kucu Imam neki osjecaj da bi cuo da mi mobitel eksplodira dok spavam Razlika je jel u ruci/kuci držiš petardu ili sjediš na gomili TNT-a Sam sam se igrao sa LiIon čelijama i ventao ih nekoliko, neke namjerno neke ups ima i tu razlicitih kemija i razlicitih sigurnosti ali u pravilu, veci kapacitet=opasnija baterija

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ovaj iz članka kojeg nitko nije pripremio za infrastrukturne probleme je još jedan od iste ekipe koja hoda po zemlji s povezom na očima. Sve to su već ranije ljudi pričali po forumima, ali lakše je nekog etiketirati kao hejtera, sve dok te to ne lupi po nosu.
Da, čovik je kupio EV i ima iskustvo, za razliku 99.99 ljudi sto pisu po forumima

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 30.09.2020. u 10:22.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 10:13   #51866
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Taj iz prvog članka je budala ako prvo nije malo proučio što ekipa piše za EV vozila u Hrvatskoj.

Imam kumove u Norveškoj uzeli su Teslu S 100D. Bili su među zadnjim kupcima kaj imaju doživotno đabe punjenje na superchargerima.
Kaže da ju u godinu dana nije nit jednom punio doma, puni ga po gradu gdje stigne.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 10:15   #51867
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Čije H7 žarulje uzeti? Sad mi je riknula jedna, ali općenito nisu baš nekog dometa, pa gledam i vidim Philips sa +130%, +150% dometa, Osram Nightbreaker, Laser i hrpu drugih modela pa ni sam ne znam što bi bilo najbolje odabrati.
Jače svijetli = kraće traje.
Po meni obične Philips ili Osram, eventualno Hella, ako želiš najbolji kompromis količina svjetla/trajnost žarulje.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 10:28   #51868
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Da, čovik je kupio EV i ima iskustvo, za razliku 99.99 ljudi sto pisu po forumima
Za nijednu ovu stvar koju je čovjek naveo u članku ti ne treba vlastito iskustvo nego samo malo istraživanja, općeg znanja i zdravog razuma.

Osnovne informacije o struji i baterijama se mogu naučiti nakon par minuta guglanja, ako se već nije slušalo na fizici u školi.

Lokacije oko kuće/posla se mogu obići u par minuta i vidjeti postoje li i u kakvom su stanju punjači.

Uvjeti korištenja svih tih punjača se mogu pročitati na samim punjačima ili na stranicama davatelja te usluge.

Apsolutno ništa iz članka nije iznenađenje i sve se moglo izbjeći informiranjem na vrijeme.

Ako ideš na put negdje, nađeš worst case scenario i istražiš punjače i njihove uvjete.
Baterije postoje već dovoljno dugo da svi znamo da im hladnoća smanjuje kapacitet.
Stvarno ne moraš kupiti EV da bi otkrio ove stvari.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 10:37   #51869
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Super je ova usporedba EV i mobitela...
Isto je kad se zapali/eksplodira komad nečeg od 15 x 10 cm i 120g i komad nečeg od 4.7 x 2 m i 2 tone? Stvarno?
Radijus štete oko oboje je isto usporediv? Svašta...
Još uvijek nisi odgovorio jel u cijelom svijetu ima dnevno barem 15 EV automobila koji se zapale. Vjerojatnost da izgoriš u EV autu, zbog baterije, ti je ista kao i da se stan zapali radi mobitela - užasno mala.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Tesla ima rješenje s punjačima...daj molim te. Gdje ćeš postaviti te punjače? Jel živiš ti uopće u Hrvatskoj? Ljudi si ne mogu prilaze kućama asfaltirati jer ih susjedi jebu oko centimetra zemlje, a ti bi okolo pred kuće postavljao punjače koji se dogovaraju...
Svi trabunjaju da treba razviti mrežu punionica i onda najednom postane nemoguće dovući struju do parkinga, u gradu, čiji je vlasnik grad i gdje je vlasništvo 1/1 . Gdje god ima naplata parkinga znači da je vlasništvo 1/1 i mogu se postaviti punjači. I sa, nazovimo ih, "inteligentim" punjačima je moguće napuniti sve te parkirane automobile, jer kao što sam rekao, nisu svi na 0% i ne trebaju svi 100%. I ako poslodavac omogući punjenje automobila dok si na poslu - riješeno je skoro 90% problema s punjenjem.
I nije mi jasan komentar za kuću, pa valjda gdje parkiraš svoj auto možeš i sebi staviti punjač? Ne parkiraš valjda kod susjeda . Nisam ni rekao da dijeliš sa susjedom, već ako jedna kuća ima više automobila ne treba svakom autu 7 kW i ne moraju se svi puniti u isto vrijeme.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 10:47   #51870
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Ne znaju svi da hladnoća smanjuje kapacitet zna manje od 5% ljudi, covik i je ovo napisao kao warning ljudima koji uzimaju elektricno vozilo.

Vrlo jednostavno definirano i ukratko sročen članak: EV još nije i nemože bit mainstream u lijepoj našoj.

Pitanje je jesi li spreman na zajebanciju i kompromise. Ja iako obožavam tehnologiju i vidim budućnost u tome, nisam spreman na prčenje sa punjačima, traženje odgovarajućeg, čekanje da se napuni, drkanje sa polufunkcionalnim aplikacijama, iznenadne šokove sa "punjač izvan funkcije" a jučer u funkciji, iskakanjem glavnog osigurača. Jednostavno ne mozes se oslonit na to vozilo, i mislim da sad trenutno, u hrvatskoj, EV jako teško može bit jedino vozilo. Ali to je moje mišljenje, ja sam zato uzeo tojotu jer je meni broj 1 u autu sigurnost i pouzdanost.

I sad razmisliš malo, još ok mi što imamo svoje kuće i sl, di možeš uštekat auto direkt u kucnu utičnicu. Šta je sa ljudima koji žive u zgrdama gdje garaže nemaju utičnice, ako živiš u ilici, di ćeš ti punit auto. Šta ako 100 ljudi iz ilice ima EV, di će tih 100 ljudi punit auto? Čekat do 5 ujutro da se oslobodi koji punjač da možeš na put? Bacat kabele kroz prozor na ulicu?

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Još uvijek nisi odgovorio jel u cijelom svijetu ima dnevno barem 15 EV automobila koji se zapale. Vjerojatnost da izgoriš u EV autu, zbog baterije, ti je ista kao i da se stan zapali radi mobitela - užasno mala.
Lako u normalnom modus operandi, sudar je drugi par postola, kažem ti jako je lako ventati li ion bateriju. A kad se jedna venta krece show. Pretpostavljam da se jesu nekako zaštitili ali opet...

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Svi trabunjaju da treba razviti mrežu punionica i onda najednom postane nemoguće dovući struju do parkinga, u gradu, čiji je vlasnik grad i gdje je vlasništvo 1/1 . Gdje god ima naplata parkinga znači da je vlasništvo 1/1 i mogu se postaviti punjači. I sa, nazovimo ih, "inteligentim" punjačima je moguće napuniti sve te parkirane automobile, jer kao što sam rekao, nisu svi na 0% i ne trebaju svi 100%. I ako poslodavac omogući punjenje automobila dok si na poslu - riješeno je skoro 90% problema s punjenjem.
Opet hrvatski problem. Hrvatski poslodavci su bas širokogrudni inače , alii možda kompromis puni auto ne dajem ti putne bla bla. Možda ali opet u nekoj budućnosti.

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
I nije mi jasan komentar za kuću, pa valjda gdje parkiraš svoj auto možeš i sebi staviti punjač? Ne parkiraš valjda kod susjeda . Nisam ni rekao da dijeliš sa susjedom, već ako jedna kuća ima više automobila ne treba svakom autu 7 kW i ne moraju se svi puniti u isto vrijeme.
Sad trenutno imamo u kuci 5 auta, bit će uskoro 6. Sve je familija ali svako ima svoj plan i program. Ja idem vamo, rodjak tamo, stric onamo, drugi stric ovamo. Ne moraju se svi punit ali, vjerojatno da su EV svi bi ih stavili navecer punit, da si miran ujutro.


U svijetu je to sad Early adopter tehnologija, u norveskoj je blizu mainstreama, a u nas je zasad prealpha early adopter, a u BiH npr mogu preptostaviti da je prealpha prearly preadopter

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 30.09.2020. u 10:54.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na