Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.10.2020., 18:39   #1
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
ASRock AB350 -gubi se zvuk

Imam ASRock AB350 Pro4 (kupljena prošle godine 600kn, HGSpot) i u zadnje vrijeme često mi se gubi zvuk na zvučnicima a koristim 5.1 sustav zvučnika spojen na stražnju stranu matične.
Usred igre ili filma prestane raditi lijevi zvučnik, ili centralni.

Probao sam nove drivere, nove kabele od matične do zvučnika, novi Realtek HD audio manager, čak sam stavio i noviji BIOS
Problem se manifestira da recimo centralni zvučnik prestane raditi i jedino rješenje jest da petljam/okrećem konektor zvučnika na matičnoj, kada napnem lagano prema gore konektor tada radi centralni zvučnik ali mi se izgubi bass zvučnik.
Da otklonim i mogućnost kvara mojeg 5.1 sustava zvučnika, ako spojim na utor za bass/centralni (ne radi centralni) -> stražnje zvučnike, tada mi ne radi lijevi stražnji, tako da je problem konektora.
Uglavnom, katastrofa, zadnjih par dana je borba sa time i nasumično ispadanje nekog zvučnika.
Očito su u banani sami konektori za zvuk na matičnoj.

Matična ima jamstvo, nije do kabela (jer sam promijenio kabele), čak sam spojio i obične dummy zvučnike (kupio sam one koje se napajaju preko usb-a) i isti problem, nakon par minuta rada ili nekog "jačeg zvuka", izgubi se zvuk na lijevom ili desnom i tada moram malo "dodirnuti" ili okrenuti konektor (zeleni) pa radi par minuta.

Ima li tko kakav savjet (prije predaje na servis u HGspotu matičnu na novu/zamjensku)?

Jako mi je važan komp za rad, ne bi volio bez matične biti mjesec-dva dana i da mi vrate "nama je sve u redu" i koliko bi se uopće moglo čekati na dijagnozu i dobavu nove ili neke zamjenske?
https://www.hgshop.hr/maticne/504

video problema:
https://www.youtube.com/watch?v=z2-0Qh9gr1E

__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 14:41   #2
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Ne znam da će ti itko nešto pametno reći osim da vratiš na garanciju.
Ako je tako kako pišeš, očito je konektor unutra zmrdan.
Ili ako ti je lakše nađi lokalnog elektroničara sa lemilicom-pumpicom i to se zamjeni za 5 min ako ti nije šteta garancije.
trex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na