Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2012., 17:50   #1
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
Iskon mi želi naplatiti nepotrošeno

Ako netko ima savjet, molio bih što prije da ih ne zadavim...
Dakle, problem seže u 2009. godinu kada mi je iskopčan telefon (T-Com) zbog nepodmirenog računa. To nisam primijetio jer ga ja ne koristim, nego ostali ukućani koje je tada bolio k.
Znači, taman sam prebacio opciju s 4 Mbita na 8, i čekam 1. u mjesecu da počne nemilosrdno skidanje filmova, kad ono - štanga! Do 30. je bilo neta, od 1. nema...
Zovem tehničku podršku, pitam zašto ne radi internet, da nije možda neki račun ostao neplaćen ili sl., odgovaraju da je sve podmireno.
Dobro, na kraju skužim da su ovi iz t-coma zaključali liniju i bok, ukućanima više ne treba telefon, ja sam ih odjebao i uzeo vip mobilni internet preko carneta i ciao.

Ali vrag mi nije dao mira i zovem ja početkom 2010. iskon i pitam ih da li ja trebam platiti mjesečnu pretplatu za internet koji mi je iskopčan, oni meni kažu jasno i glasno: N-E!
Ugovor mi je trebao trajati do 6. mjeseca 2009, ali budući da mi je telefon iskopčan u 1. mjesecu, oni su, citiram, ZAMRZLI moju pretplatu i kad mi aktiviraju telefon, započinje nastavak pretplate još 6 mjeseci. ja super, hvala, bok...
jučer ukopčamo konačno telefon, zovem iskon da aktiviraju ovo gore, kad frajeri kažu no way...da oni imaju popis neplaćenih računa od cca 3100 kn koji mi mogu poslati na mail pa da se žalim ne znam kome.

Uglavnom, ekipa ne da nije zamrzla, kako su rekli, moj status, negu su nastavili voditi moju pretplatu, ne do isteka mogu ugovora s njima još 6 mjeseci (lipanj ili srpanj 2009-te), nego dok nisu prekinuli s tom tarifom na koju sam bio pretplaćen (HR DUO), znači do ne znam kojeg mjeseca 2010-te

Iskustva, savjeti,
hvala
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2012., 18:43   #2
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
i još samo jedna napomena, otkad mi je iskopčan telefon nisam dobio ni jednu uplatnicu od iskona za net
Šušta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2012., 23:42   #3
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Mislim da si umjesto otvaranja ovog topica trebao to isto napisati operateru kojem se zalis, odnosno t-comu ako sam dobro shvatio jer je dosta nerazumljivo napisano.
Znaci pisi zalbu.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2012., 00:51   #4
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
ne kužim šta je nerazumljivo?
operateru pisati žalbu mi djeluje isto kao da to prepričavam susjedu u kafiću
zanimalo me ako tko ima slično iskustvo da odmah pozovem odvjetnika ili da podvučem rep i platim cijeli iznoz, eventualno žicajući se za par rata
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2012., 05:14   #5
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Šušta Pregled postova
ne kužim šta je nerazumljivo?
Pa nerazumljivo je zasto nisi taj problem rijesio jos davne 2009. i zasto su ti uopce zakljucali internet kako kazes:

Citiraj:
Autor Šušta Pregled postova
Zovem tehničku podršku, pitam zašto ne radi internet, da nije možda neki račun ostao neplaćen ili sl., odgovaraju da je sve podmireno.
Dobro, na kraju skužim da su ovi iz t-coma zaključali liniju i bok
Sta bok? Kako su ti zakljucali liniju ako je sve placeno? Zasto od 1. nisi vise imao net? U cemu je bio problem?
Totalno si nejasan i koliko sam shvatio sve tvoje se svodi na razgovore s nekakvim imaginarnim ljudima koji rade u SZK, oni su ti rekli da je sve podmireno i oni su ti rekli da ne trebas platiti pretplatu za iskljucen net, a to je totalno nebitno.
Ti moras imati crno na bijelo neke stvari, dokaze, ugovore i sl. dokumentaciju.

Ako svoj slucaj zasnivas na razgovoru s tehnickom sluzbom prije dvije godine onda najbolje da odma odes platiti taj dug.

Citiraj:
operateru pisati žalbu mi djeluje isto kao da to prepričavam susjedu u kafiću
Necu pretjerati ako kazem da je dnevno u HR jedno 5000 ovakvih slucajeva gdje se ljudi zale operateru za racune koji su preveliki, za troskove koje oni nisu napravili i sl.
Nisi ni prvi ni zadnji.

Da bi rijesio svoj problem potrebno je lijepo sastaviti text sa svim bitnim informacija, tko, kada, kako, zasto i gdje i poslati ga operateru kao zalbu, ne znam sta ti tu nije jasno, to je normalna procedura i operateru je cesto uvazavaju ako si u pravu i ako je greska do njih.

Zadnje izmijenjeno od: Rade0n. 22.12.2012. u 05:40.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2012., 13:41   #6
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
kako nisam objasnio:
t-com=telefonska linija i telefon, a iskon=internet
internet je podmiren, telefon je imao dug. zašto nisam riješio dug za telefon? pa zato jer jednostavno ja nisam nabio skoro 4000kn (četiri tisuće kuna) telefona zivkajući okolo po europi
znači:
- iskon=internet je plaćan redovno iz mog džepa jer je bo bio dogovor dok
- t-com=telefon=4000kn dug=nije plaćen => iskopčavaju telefon => kad nema telefona, nema ni interneta
- zovem iskon - plaćeno
- zovem t-com - dug 4000 kn
- ok ukućani dragi, prelazim na vip mobilni internet, ko vas j...
ali budući da sam sumnjao u mogući nastavak naplaćivanja interneta, zvao sam koga drugog nego ISKON, koji me je isprespajao sa svim telefonima koje imaju da bi mi na kraju rekli da ništa ne brinem jer je račun ZAMRZNUT, znači nisam pitao susjedovu mamu koja radi u banci i ima prijateljcu koja radi u optimi...
tako da ne kužim s kim sam trebao razgovarati nego s iskonom...šta sam trebao tražiti generalnog direktora za tako banalnu informaciju?

jasno mi je da ukoliko ne zatražim raskid ugovora, oni nastavljaju s paketom koji sam imao u ugovoru, ali trebali su mi reći da sam dužan plaćati dok ne koristim, rekao bi ok, ako ste tako sastavili ugovor, ali zašto mi nisu slali uplatnice kao do tada da plaćam 100-200 kn mjesečno, nego sad mi prezentiraju 3000kn.

uostalom nisam toliko retardiran da bi držao pretplatu od 8 Mbit/flat za 260kn 3 godine kad sam mogao prebaciti na 2 Mbit/1GB za 100kn, kad već nemam interneta
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2012., 17:35   #7
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,350
Ovo uopće nema smisla.
Ne postoji mogućnost da korisnik prijeđe na drugog operatera dok u isto vrijeme nastavlja koristiti usluge staroga. U ovom slučaju korisnik je Iskonu dao zahtjev za prelaskom u kojemu je potpisao da se sve usluge sa starim davateljem usluga obustavljaju. Drugačije nije moguće.
T-Com je eventualno mogao naplaćivati fiktivnu uslugu pružanja flat usluga koja nije pružena te si ti prelaskom to obustavio. No, prema tvojim riječima oni su naplaćivali i ti si koristio njihove telefonske usluge- ovo nema smisla.
T-Com se vrlo često voli praviti glup pa ako istog dana kada prijeđeš njih ne obavijestiš i ne otkažeš "uslugu pristupa internetu" ti nastave slati račune APP metodom.
U tvom slučaju obrati se pismeno s povratnicom Hrvatskom telekomu te im pošalji prigovor budući da si prešao s njih na Iskon te ti oni nemaju pravo naplaćivati ništa.
Ako odgovore negativno pošalji pismeno to Hakomu.
Navedeno ne košta ništa osim slanja pisma s povratnicom.

No, obrati im se kulturno, pokušaj objasniti te se drži toga da se prelaskom obustavljaju svi ugovori i prava koje je imao bivši operater. U slučaju da si bio pod ikakvom ugovornom obvezom, prijelaz ne bi bio dozvoljen te bi dobio ponudu o prijelazu.

Još jednom te molim te da se potrudiš napisati prigovor civilizirano i službeno jer te se jako teško razumije ovako po forumu, pa bi te i oni teško razumijeli i samo odbacili prigovor.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2012., 18:25   #8
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Nije presao skroz s T-coma na Iskon nego samo internet koristi od Iskona, to je kod iskona prije bio takozvani XXL dsl a kasnije HR.DUO.

Definitivno je cudno da nisi dobivao racune a mislim da Iskon ne "zamrzava" pretplatu osim ako bas ne posaljes zahtjev. Zali se iskonu na to a ozbiljno moras malo koherentnije pisati jer te je tesko za skuziti.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2012., 19:47   #9
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
tako je ghost.
možda me je teško shvatiti jer vi danas imate sve preko 1 providera. ja sam imao telefon preko t-coma otkad postoji t-com u RH i kad je došao dsl u hrvatsku (2006 čini mi se) krenuo sam s iskonom. znači telefon je od t-coma, a čisti internet preko iskona od 2006-e, koji ne radi ako t-comu nisam platio telefon, što je slučaj kod mene.

nisam ni mislio obratiti im se bezobrazno, ali me je zanimalo ima li to uopće smisla.
problem je što mi oni nisu slali uplatnice, jer da jesu, već bi sve bilo riješeno. uopće ne bježim od plaćanja 6 rata koje su bile predviđene ugovorom, bez obzira što nisam koristio njuhovu uslugu, na kraju krajeva, obvezao sam se ugovorom na to...ali onih ostalih cca 2000kn mi nije na kraj pameti

rekli su mi da će poslati na mail popis neplaćenih računa, međutim do sada još ništa. zvao sam im službu za rješavanje problema naplate i automat mi govori da ih nazovem radnim danom...pretpostavljam da je to četvrtak
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2012., 09:01   #10
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,350
NIšta preko telefona, maila i sličnog.
Isključivo pismenim putem.

Ali ja i dalje ne kužim kome ti sve duguješ, Iskonu ili t-Comu. Zamrzavanje ja nikada nisam čuo, ako nemaš pisani papir onda ne postoji zamrzavanje.
Ovako bi ti glasio prigovor t-comu.
npr. Poštovani,
sukladno Zakonu o zaštiti potrošača, (NN 89/09, 133/09, 78/12) čl. 8 st. 1 upućujem vam pisani prigovor zbog naplate fiktivne usluge nedfiniranog sadržaja bez isporučenih računa i obavijesti.
Naime, prijelazom na drugog operatera (Iskon), xx.2006. prestali su dolaziti vaši računi, bilo kakve obavijesti u dugovanju te se xx.2009. vi onemogućili/isključili moju liniju pomoću koje sam se povezivao na Iskon internet.
Zbog gore navedenih stvari ovim putem tražim vaše obeštećenje zbog nemogućnosti ostvarivanja povezivanja na internet drugim operaterom s kojim sam imao ugovornu obvezu i koji je slao račune za nepruženu uslugu koju ste vi blokirali. Osim toga, imao sam veliku materijalnu štetu, budući da su se moje poslovne obveze morale realizirati putem interneta. Iz svih navedenih razloga zahtjevam obeštećenje u iznosu od 12.000kn što danas sa kamatama iznosi 16.000kn.
U slučaju negativnog odgovora morati ću poduzeti daljnje pravne korake.
Srdačan pozdrav
šušta s odvjetnikom

ako sam te dobro skužio, ovako bi ti glasio pisani prigovor. Isprintaj ga i pošalji pismeno ht-u u zagreb
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2012., 09:40   #11
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
Nema on ništa s T-comom jer je on koristio HR.DUO uslugu od Iskona koju ja i danas koristim ,a kojoj je uvjet bio između ostalog da moraš imati liniju preko T-coma da bi mogao korisitit tu njihovu uslugu
na kojoj je moguće bilo imati internet i Voip telefon ,a sobzirom da je račun telefona bio nabijen preko T-com linije za telefon i zbog navedenog neplaćanja od strane ukućana linija je isključena i samim time više se nisu mogle koristiti ni usluge Iskona!

Po svemu sudeći ,a i po mom mišljenu ti si ipak trebao nastaviti plaćati pretplatu za Iskonove usluge ali zbog navedenog razloga tj. gospoda iz Iskona ti više nisu isporučivala račune mislm da ipak imaš neku osnovu za žalbu pa kreni od toga i savkako napomeni što ti je njihova služba za korisnike rekla u razgovoru, ja dosad nisam imao nekih problema snjima i uvjek su bili korektni pa probaj to nekako izgladit!
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2012., 12:07   #12
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
NIšta preko telefona, maila i sličnog.
Isključivo pismenim putem.

Ali ja i dalje ne kužim kome ti sve duguješ, Iskonu ili t-Comu. Zamrzavanje ja nikada nisam čuo, ako nemaš pisani papir onda ne postoji zamrzavanje.
Ako sam dobro shvatio, duguje iskonu sad pretplate koje mu je iskon naplacivao dok mu je telefonska linija bila iskopcana od t-coma. Platio je dug t-comu pa je htio aktivirati Iskon ponovo i onda shvatio da ima dug kod iskona.

@Šušta ima ti se smisla zaliti Iskonu, vjerovatno se da dogovoriti s njima.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2012., 23:41   #13
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
branuschi> točno kako si napisao, dugujem iskonu i da, želim im platiti ono što sam im bio dužan ugovorom, međutim sjebali su me ne slanjem uplatnica i nestručnim kadrom

nisam mislio prelaziti na drugog providera jer sam i ja zadovoljan njihovom uslugom. probati ću ih zamoliti plaćenje samo 1500 kn ili koliko je već bila moja obveza za preostalih 6 mjeseci pa javim ovdje kako je prošlo

još uvijek čekam njihov mail koji su mi rekli da će poslati još u petak...
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 00:36   #14
klimama
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Ako nisu bili pokrenuli kakvu tužbu ili ovrhu, zastara za telefonske račune je, koliko ja znam, godinu dana od dana dospijeća računa.
klimama je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 08:23   #15
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,945
Linija preko tcoma, promet preko Iskona ili sličnih nije ništa novoga - i sam sam imao istu kombinaciju. Ono što je istina - problem si totalno loše opisao, što je je
Ja se sjećam, ono što sam morao sigurno napraviti kad sam prelazio dalje - novi ISP mi je odjavio sve papire vezano za tcom i liniju, no ja sam sam moramo odjaviti Iskon, jer je to druga priča. Ne sjećam se točno, no znam da nije baš sve prošlo glatko, bilo je to nekih glupih caka i svega ostaloga, dok nisam dobio konačnu potvrdu da je stvar odjavljena. U teoriji, ako sam dobro pohvatao - moglo se desiti da ti uredno odjaviš liniju tcomu, a i dalje dobivaš račun od Iskona za promet ili što već, jer su usluge totalno neovisne u ovom slučaju. Tako da ćeš ipak morati kopati i rovariti da doznaš što i kako dalje, no teško ti itko ovdje može pomoći u tome - zovi i budi dosadan dok ti ne riješe stvar.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 22:14   #16
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Ono što je istina - problem si totalno loše opisao, što je je
evo ozbiljno, bez ljutnje ili tenzija, ali ja stvarno ne razumijem koji dio nisam opisao i što je/bilo nerazumljivo

Citiraj:
Autor Šušta Pregled postova
...
Dakle, problem seže u 2009. godinu kada mi je iskopčan telefon (T-Com) zbog nepodmirenog računa. ... pitam zašto ne radi internet...odgovaraju da je sve podmireno.
Dobro, na kraju skužim da su ovi iz t-coma zaključali liniju
Citiraj:
Autor Šušta Pregled postova
t-com=telefonska linija i telefon, a iskon=internet
internet je podmiren, telefon je imao dug.
Citiraj:
Autor Šušta Pregled postova
...znači telefon je od t-coma, a čisti internet preko iskona od 2006-e, koji ne radi ako t-comu nisam platio telefon,
--------


Citiraj:
Autor klimama Pregled postova
Ako nisu bili pokrenuli kakvu tužbu ili ovrhu, zastara za telefonske račune je, koliko ja znam, godinu dana od dana dospijeća računa.
ovo je stvarno korisna informacija, malo sam proguglao i čini mi se da nisam pronašao nikakvu zvijezdicu što bi reći da je baš tako...još ću malo pogledati prije nego ih mailam
hvala
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2012., 09:56   #17
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Šušta Pregled postova
evo ozbiljno, bez ljutnje ili tenzija, ali ja stvarno ne razumijem koji dio nisam opisao i što je/bilo nerazumljivo
Brate mili - sve.

Uglavnom, takve stvari se ne rješavaju pričicama sa SZK već pismeno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2012., 10:22   #18
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,350
Točno, jer će te na mail i preko telefona odhebati dok pismeno uvijek paze što pišu i susretljiviji su. Jedino na pismeno imaš pravo žalbe i kasnije uključivanje hakoma i inspektorata.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2012., 15:41   #19
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Jasno je sve kao dobar dan.. Zeznuo si i ti što nisi odmah rješavao problem, a i oni iz iskona. Možda ti izađu u susret i korigiraju tvoj dug pa ga smanje, ali o ovom obeštećenju možeš samo sanjat. Nemoj da ti tako šta padne na pamet, nemaš šta tražit na sudu protiv t-coma ili iskona.. izgubio si..

Isto tako, vrlo ti je neozbiljno poslovanje ako ti je sada palo na pamet riješavati nešto što se dogodilo prije pune 3 godine.

Btw, pravo na žalbu imaš najviše 30 dana od izdavanja računa, opomene, isključenja ili šta ti ja znam. (po zakonu)

Isto tako, nema više zastare bilo kakvog računa.. to je ukinuto.
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2012., 10:35   #20
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova

Isto tako, nema više zastare bilo kakvog računa.. to je ukinuto.

Odakle ti ovo?
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2012., 15:39   #21
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Jasno je sve kao dobar dan.. Zeznuo si i ti što nisi odmah rješavao problem, a i oni iz iskona. Možda ti izađu u susret i korigiraju tvoj dug pa ga smanje, ali o ovom obeštećenju možeš samo sanjat. Nemoj da ti tako šta padne na pamet, nemaš šta tražit na sudu protiv t-coma ili iskona.. izgubio si.. ...
svjestan sam toga, mislio sam im ponuditi 1000 kn koliko smatram da sam im dužan + novi ugovor na 24 mjeseca, mislim da je to fer, oni dobiju što su planirali od mene i ne gube korisnika
još nisam dobio ispis neplaćenih računa, nazvati ću ih iza N.G.
Šušta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na