Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2023., 20:48   #69061
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,964
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
A 300ps se uvijek da iskorist na pametan i zanimljiv način, bez da ugrožavaš druge. Ali džaba tebi to pričat kad ne znaš što je to uživanje u vožnji
Ljudi uživaju u vožnji s puno manje od 300 konja koje skoro nikome realno ne trebaju pogotovo u EVu

Ili da ti odgovorim u tvom stilu, uživaju ljudi u životu općenito bez “300ps” ali đaba tebi pričat jer ne vidiš dalje od Brzih i žestokih i sl.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 21:00   #69062
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Da, ali s EVom mogu voziti i 500 konja bez da me cijelo selo cuje i da mi je neugodno ako malo jace krenem sa semafora.
Ubrzavanje je uvijek zabavno, do te mjere da ljudi hodaju u zabavne parkove topedirati se iz jednog ili drugog prometala.

No, to ne povlaci neposredno ni obijesnu ni brzu voznju.
Divljat se moze i sa 65 konja. To je do vozaca, ne masine.

Al ajmo radije malo o zimskim gumama, vrijeme je...
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2023., 21:37   #69063
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,384
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Da, ali s EVom mogu voziti i 500 konja bez da me cijelo selo cuje i da mi je neugodno ako malo jace krenem sa semafora.
Ubrzavanje je uvijek zabavno, do te mjere da ljudi hodaju u zabavne parkove topedirati se iz jednog ili drugog prometala.

No, to ne povlaci neposredno ni obijesnu ni brzu voznju.
Divljat se moze i sa 65 konja. To je do vozaca, ne masine.

Al ajmo radije malo o zimskim gumama, vrijeme je...
Gustanje nije istovremeno divljanje. Gustat se da i u staroj Miati sa cca 150Ks. Tu su drugi faktori u igri i po meni ovise o osobi. Svakom svoje bi ja rekao. Kao sto sam u postu pred par stranica napisao - Tesla je zgodan auto i volio bih ga jednog dana imat kad problem sa baterijom i dometom zimi rijese ...i dodaju par gumbi ali - za mene tu emocija nema nit gusta. Kao sto rekoh kome je Tesla gust - super. Mene vise AMG pali ili ko Hamm - lagani cruising gdje ne moram micat pogled sa ceste da mijenjam mjuzu ili stelam klimu ili bilo kaj drugo i ruku na srce - cinjenica da ne moram bar 800km cak i po zimi mislit na tankanje. I dobar rucni salter po zagorskim bregima Tesla je meni osobno sjela ko prijevozno sredstvo...nista vise.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 21:47   #69064
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Model 3 je bas zabavan auto s niskim tezistem, go-kart sjedenjem, straznjim pogonom i telepatskom kontrolom "gasa".

Nista pretjerano, ali meni dva koplja bolje od kojekakvih dizel prednjepogonasa.
Navozio sam se i Octavija (VRS i 2.0), Seata i svega slicnog. Not even close.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 22:13   #69065
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,964
Automobili

To je baš sve što prosječnoj obitelji treba - “zabavan auto” s niskim težištem, go-kart sjedenjem i gasom koji se rekonfigurira tokom noći bez da te obavijesti o tome. Jedina telepatija tu je OTA prema Tesla HQ.

Ne znam zašto ljudi već više od desetljeća masovno mijenjaju karavane za povišene SUVove ako su im privlačne vozne osobine kakve opisuješ.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 22:20   #69066
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Kad pricamo o vozackom gustu (o cemu pise tomek), to su upravo kvalitete koje su vazne.
Meni je kao "auto za gust" Model 3 (limuzina) bio bolji od Y koji je povisen i ima brdo mjesta.

Ali ono, ne biram auto samo za svoj vozacki gust nego su na prvom mjestu... mjesto, prostranost i prakticnost.
U kategoriji auta s 1000 litara korisnog teretnog prostora (frunk, trunk, sub-trunk), Y je na cesti nenadmasan.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 22:54   #69067
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ljudi uživaju u vožnji s puno manje od 300 konja koje skoro nikome realno ne trebaju pogotovo u EVu

Ili da ti odgovorim u tvom stilu, uživaju ljudi u životu općenito bez “300ps” ali đaba tebi pričat jer ne vidiš dalje od Brzih i žestokih i sl.
Ček ček...ti sad kao znaš što je uživanje svakome od nas. Uživao sam ja i u Audiju 80 sa 89ks, pa Renault Laguni do golfa 7 sa 110 KS, a sad uživam i u Leonu sa 300ks, još više kad mogu negdje, gdje nema nikoga, uživat u zavojima.
Uživao sam i u 10h vožnji lokalnom cestom Münchena do Zagreba, sve po propisima i "non fast & Furious" vožnjom.

Kako se neki odmah uskokodaču kad se spomene jači auto ili eto, ne daj , EV . O koje je to svetogrđe ako netko vozi EV , a ne daj bože da ga još pohvali.
Bitno da se na velika usta hvale dizeli...to rokće, to se čuje, to vuče a ne troši ništa.
Hahahaha...eh da, nek svako uživa u onom što ima.
Ti u svom dizelu, ja u svom benzincu a netko treći u EV-u. Bitno je uživanje...
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 00:41   #69068
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Nakon ove rasprave sam si stavio "Sport Display" na ekran (prikazuje koliko je stvarno hp i Nm u upotrebi). Defaultno je dostupna, ali imam CarPlay aktivan, pa ne pratim.

Dam ruku u vatru da u cijelom danu vožnje na posao, posla i doma s posla neće ni u kojem trenutku preći više od 60 hp.

Gdje konkretno iskoristiti 300+? Tih 3-5 sekundi gasa kod kretanja sa semafora? Ili za preticanje tegljača na uzbrdici?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 05:25   #69069
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor tomatcro Pregled postova
Ovo sa štrkljavim tetkicama me stvarno nasmijalo. Nadam se da mi nisi uvrijedio susjeda...
Ma to ti je samoborec koji je zapravo zigorec, a živi u DE. Kaj bi se naljutio? Tko se ljuti uvalimo mu kruti. Zna se mantra.


Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Da, ali s EVom mogu voziti i 500 konja bez da me cijelo selo cuje i da mi je neugodno ako malo jace krenem sa semafora.
Ubrzavanje je uvijek zabavno, do te mjere da ljudi hodaju u zabavne parkove topedirati se iz jednog ili drugog prometala.

No, to ne povlaci neposredno ni obijesnu ni brzu voznju.
Divljat se moze i sa 65 konja. To je do vozaca, ne masine.

Al ajmo radije malo o zimskim gumama, vrijeme je...
Sve to stoji ali realno ti HP mi nisu potrebni. Po gradu - međugradsku vozim manje više istim stilom koji god auto vozio...

A zimulje. Da da vrime je. Imam još dvije godine ove habati i onda mislim pokleknuti i priječi u vaš gay klub all season guma. Gonjam continentalke all season na cliu i nemam zamjerki osim kaj se više kamenčići zabadaju u iste + vodeni klin ali ok to samo usporim i dobro je.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 06:08   #69070
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Za gradsku i medjugradsku voznju, slazem se, ne trebaju ti konji i sve preko 100ps nema smisla. Ta snaga dolazi do izrazaja na auto putu gdje me redovno izvuce iz cupavih situacija. Najcesce recimo kod ulaska na auto put kada bubnem gas a on se katapultira i vec sam ispred ovih u krajnjoj desnoj traci, idem brze od njih i nisam nikoga ugrozio pri ulasku u traku. Definitivno ne bih vise auto ispod 250-300 konja za putni auto.
Naravno da se moze i sa 100 konja na put, ali kad se jednom naviknes na ovo onda nekako ne ide nazad
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2023., 07:00   #69071
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,882
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nakon ove rasprave sam si stavio "Sport Display" na ekran (prikazuje koliko je stvarno hp i Nm u upotrebi). Defaultno je dostupna, ali imam CarPlay aktivan, pa ne pratim.

Dam ruku u vatru da u cijelom danu vožnje na posao, posla i doma s posla neće ni u kojem trenutku preći više od 60 hp.

Gdje konkretno iskoristiti 300+? Tih 3-5 sekundi gasa kod kretanja sa semafora? Ili za preticanje tegljača na uzbrdici?
Ja svako malo prebacim, čisto da se ekran ne zapeče
Uglavnom, kroz grad varira 50-80HP. Ovisi koliko ti je noga teška i koliko je prometala na cesti. Tempomat na 120 je nekih 70-90HP, ako se dobro sjećam.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 08:01   #69072
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Hypocrisy at it's finest. To je sukus cijele vaše diskusije.


Na jednu stranu serete o vozilima od 300 KS, što je slažemo se nepotrebno (zadnja 3 auta su mi 250 ks, 350 ks i sada 280 ks), jer vozilo od 80 ks ili 300 ks će napraviti istu zadaću, a to je dovesti te od A do B.
Na drugu stranu, dosta vas pljune više para na MOBO, RAM gdje u 90% normalnog rada ne primijetite razliku pola preplaćenih komponenti gdje ste mogli uzeti nešto duplo jeftinije.
Naravno, iznos kao iznos naspram vozila i komponenata je ogroman, ali gledamo samu ideju toga.
Osobno, ne bih uzeo više niti jedan osobni auto ispod 200 KS, a bojim se budućnosti za 6-7g kada mijenjam auto jer tražim manualca, pa će morati biti neka limited serija vjerojatno i skupa kao sam vrag i vjerojatno 500+ jer ne želim automatic još barem 10g.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 08:20   #69073
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 560
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nakon ove rasprave sam si stavio "Sport Display" na ekran (prikazuje koliko je stvarno hp i Nm u upotrebi). Defaultno je dostupna, ali imam CarPlay aktivan, pa ne pratim.

Dam ruku u vatru da u cijelom danu vožnje na posao, posla i doma s posla neće ni u kojem trenutku preći više od 60 hp.

Gdje konkretno iskoristiti 300+? Tih 3-5 sekundi gasa kod kretanja sa semafora? Ili za preticanje tegljača na uzbrdici?
Doslovce na tome što si napisao, kad se vozimo nas 4-5 muških u autu od 2 tone i pun gepek stvari, a ja želim na uzbrdici preticat, auto to mora moć obaviti.

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Za gradsku i medjugradsku voznju, slazem se, ne trebaju ti konji i sve preko 100ps nema smisla. Ta snaga dolazi do izrazaja na auto putu gdje me redovno izvuce iz cupavih situacija. Najcesce recimo kod ulaska na auto put kada bubnem gas a on se katapultira i vec sam ispred ovih u krajnjoj desnoj traci, idem brze od njih i nisam nikoga ugrozio pri ulasku u traku. Definitivno ne bih vise auto ispod 250-300 konja za putni auto.
Naravno da se moze i sa 100 konja na put, ali kad se jednom naviknes na ovo onda nekako ne ide nazad
Slažem se, nema ljepše, nego kad ne moraš razmišljati, nego znaš šta će se dogoditi. Pogotovo kad su kamioni zauzeli cijelu desnu traku kod naplatnih npr.

Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Osobno, ne bih uzeo više niti jedan osobni auto ispod 200 KS, a bojim se budućnosti za 6-7g kada mijenjam auto jer tražim manualca, pa će morati biti neka limited serija vjerojatno i skupa kao sam vrag i vjerojatno 500+ jer ne želim automatic još barem 10g.
Zašto ne bi uzeo automatika?
Ja sam isto srao po njima dok nisam probao, milina, pogotovo u gradu i na autocesti s tempomatom.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 08:27   #69074
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ja bi uzeo Teslu najviše zato jer ju mogu puniti u firmi pa mi je struja džabe.
Eto, kad moram biti iskren.

Moj život se svodi na kuća poso kuća igraonica/dućan/parkić. Vikendom skok do šoping centra ili neka lokalna avantura. Sve je to unutar 100km sim i tam. Za EV dušu dalo. Brine me samo trajnost baterija i mogućnost naknadne prodaje nakon 5-7 godina eksploatacije. Također ne znam ništa ni o održavanju Tesle. To su tek članci koje moram proučiti.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 08:30   #69075
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Ja bi uzeo Teslu najviše zato jer ju mogu puniti u firmi pa mi je struja džabe.
Eto, kad moram biti iskren.

Moj život se svodi na kuća poso kuća igraonica/dućan/parkić. Vikendom skok do šoping centra ili neka lokalna avantura. Sve je to unutar 100km sim i tam. Za EV dušu dalo. Brine me samo trajnost baterija i mogućnost naknadne prodaje nakon 5-7 godina eksploatacije. Također ne znam ništa ni o održavanju Tesle. To su tek članci koje moram proučiti.

zato uzmes auto na operativni leasing i boli te uvo nakon 5 godina...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 08:30   #69076
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Doslovce na tome što si napisao, kad se vozimo nas 4-5 muških u autu od 2 tone i pun gepek stvari, a ja želim na uzbrdici preticat, auto to mora moć obaviti.
Svatko kupuje prema vlastitim željama i potrebama, ali češće bih našao 100€ na cesti nego doživio ovakvu situaciju

Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
zato uzmes auto na operativni leasing i boli te uvo nakon 5 godina...
Ne znam jel se što promijenilo u međuvremenu, ali leasing kuće prije par godina nisu htjele ni raditi izračune za EV zbog nepoznanice hoće li im se nakon x godina uopće isplatiti da taj auto dobiju nazad.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 08:30   #69077
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 336
Al jbg, koliko god ne volim VW i cijeli njihov koncern, ali ako ništa bolji su od Dacie.

Savršen primjer, Golf VI, 1.6 TDI, 90KS, i Dacia 1.5dci, 90 KS. Ista dionica, isti teret u autu, Golf ide bez problema u brijeg, Dacia jedva, uz šaltanje u nižu i nemogućnost ubrzanja za barem 5 km/h.

Meni osobno idealna snaga auta je 115-140 KS, dovoljno "malo" da bude povoljno i štedljivo, a opet dovoljno jako da posluži u nekoj specifičnog situaciji. Svestrano, idealno.

Ovih 160 KS kaj imam na xceed, u većini slučajeva daje osjećaj da je overkill, čak i uz idealan ovjes koji ima. Na prste mogu nabrojati u više godinu i pol koliko je vozim da sam trebao tih 160 konja.

Zlatna sredina mi je bilo 120 KS na 8 ventila na Alfi, ništa ne troši, super moment, odlično ide, taman.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 08:34   #69078
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
zato uzmes auto na operativni leasing i boli te uvo nakon 5 godina...
Nikad se nisam interesirao za leasing.
Načuo sam nešto o njemu, da plaćaš mjesečne rate za korištenje vozila u nekom ugovorenom vremenu i nakon toga imaš pravo otkupa vozila po povlaštenoj cijeni. Meanwhile servise ne plaćaš ti, nego plaćaš registraciju i obvezno kasko.

Koliko se to isplati u odnosu na klasičnu kupoprodaju? Novčano jel...
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 08:41   #69079
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Nikad se nisam interesirao za leasing.
Načuo sam nešto o njemu, da plaćaš mjesečne rate za korištenje vozila u nekom ugovorenom vremenu i nakon toga imaš pravo otkupa vozila po povlaštenoj cijeni. Meanwhile servise ne plaćaš ti, nego plaćaš registraciju i obvezno kasko.

Koliko se to isplati u odnosu na klasičnu kupoprodaju? Novčano jel...
Financijski lizing je nešto drugo.

Daš nešto love kao učešće, izračunaju ti ratu, kad ga otplatiš nakon 5 godina, auto je tvoj.

Zadnja rata može biti otkupna (veća nego ostale), ili može biti ista kao ostale.

Dobra stvar, sve više čujem da se u to ide.

Frend dao oko 8k EUR učešća, rata mu je ispod 300EUR, 5 godina, Mazda 3 2.0 hibrid, zadnju ratu plati, auto je njegov.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 08:44   #69080
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Koje su onda tvoje obaveze u fin.leasingu? Registracija i kasko ili u to idu i servisi/gume/štogod još može biti? Pokušavam shvatiti isplativost pa zato pitam.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 08:45   #69081
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Zašto ne bi uzeo automatika?
Ja sam isto srao po njima dok nisam probao, milina, pogotovo u gradu i na autocesti s tempomatom.

Iskreno, kao što sam rekao, da živim u ZG uzeo bih automatika odmah podhitno. Kako živim u PU, osim ljeti, a i tada znam izbjeći, stvarno mi nije potreban, a manualac mi je gušt.


Isprobao sam i Škodu RS 250 HP benz sa automatikom, od starog Audi Q5 Sline kako već zove sa automatikom, tu i tamo vozim i Škodu onu mislim 2.0 150 hp ako se ne varam sa automatikom, i ne paše mi nikako. Ne volim automatik, kao da nemam kontrolu. Slažem se da za jače aute automatik je bolji pogotovo za normalnu vožnju, ali pokušavam to izbjeći dokle god ne budem morao uzeti.


Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Financijski lizing je nešto drugo.

Daš nešto love kao učešće, izračunaju ti ratu, kad ga otplatiš nakon 5 godina, auto je tvoj.

Zadnja rata može biti otkupna (veća nego ostale), ili može biti ista kao ostale.

Dobra stvar, sve više čujem da se u to ide.

Frend dao oko 8k EUR učešća, rata mu je ispod 300EUR, 5 godina, Mazda 3 2.0 hibrid, zadnju ratu plati, auto je njegov.


Ja sva vozila uzimam na financijski leasing, jedan sam uzeo na operativni i njega isto gledam u dogovoru sa leasing kućom da ga kupim.


Ovako mi paše, 5g otplaćujem auto, učešće je 20% ili više, sa zadnjom ratom je moj. Tada ga mogu prodati, odvojim za učešće novog i ostatak pustim sebi, ili ga nastavim koristiti.


Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Koje su onda tvoje obaveze u fin.leasingu? Registracija i kasko ili u to idu i servisi/gume/štogod još može biti? Pokušavam shvatiti isplativost pa zato pitam.


Osiguranje (kasko je obavezno dok traje leasing) + servisi i ostalo.


Znači, leasing ti je samo da auto možeš koristiti. Sa zadnjom ratom ti kada platiš auto prepisuješ na sebe, do tada ti piše primjerice PBZ Leasing d.o.o. kao vlasnik auta, a ti si korisnik.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 08:47   #69082
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Koje su onda tvoje obaveze u fin.leasingu? Registracija i kasko ili u to idu i servisi/gume/štogod još može biti? Pokušavam shvatiti isplativost pa zato pitam.
Nikakve, kao i kredit plaćaš mjesečno.

Oni ti regaju auto i predaju ti ga kao takvoga i to naravno ubace u cijenu.

Ostalo je na tebi, gume, servisi, sve je na tebi. Kasko je obvezan za vrijeme trajanja lizinga.

Isplativost? Ako uspoređuješ to s Teslom s poticajima, nema je.

Ovo je zamjena za kredit, naspram operativnog lizinga, više je usmjerena privatnim osobama, auto je tvoj na kraju itd.

Ovo je ništa drugo nego zamjena za kredit (ekvivalent).

Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Ja sva vozila uzimam na financijski leasing, jedan sam uzeo na operativni i njega isto gledam u dogovoru sa leasing kućom da ga kupim.
Jasno, da.

Nisam upućen previše u lizing, nije me interesirao kad sam kupovao auto, jer ono što sam ja kupio je novo bilo 70k EUR. Za to bi mi rata bila preko 600EUR, bez obzira što bi dao gotovo 20k EUR učešća. Čak sam mislio dati i svih 30k učešća, ali sam si razmislio i rekao sam sebi, žao mi je tolike ušteđevine dati na auto.

Za aute do 30k EUR lizing mi se čini super opcija.

Iznad toga, radije idem na 2 godine staro pa platim 35k.

Prednost: novi auto.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 12.09.2023. u 08:57.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 08:58   #69083
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Sad mi je jasnije, zamjena za kredit. Ok, nije loša ideja u svakom slučaju. Usporedit ću malo troškove pa da znam na čemu bi bio. Za mene je dosad jedini način kupnje bio novci na sunce i prijenos vlasništva. Kaj ćeš, old skul
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 08:59   #69084
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Pa mislio sam da će ti biti među zadnjima koji će sići s uma. Za 20 K eura kupiš fino pošteno dizlo (muško vozilo) i fino se voziš ko gospodin. Mala potrošnja, jefino održavanje i btk. Tih 20k eura razlike nećeš nikada potrošiti.

I još si uzmeš nekaj kaj ima jednomaseni za zicer i manualca.

Jedino ako nećeš instalirati solare + baterije pa misliš "BESPLATNO" puniti auto?
Sad imam tako nešto, injektori prdnuli, dvomaseni je na rubu, treba veliki servis.... dizel je super dok te ne stignu kvarovi (ozbiljni). A dođu kad tad. Jednomaseni je super, samo daj ga nađi
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 09:02   #69085
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Sad mi je jasnije, zamjena za kredit. Ok, nije loša ideja u svakom slučaju. Usporedit ću malo troškove pa da znam na čemu bi bio. Za mene je dosad jedini način kupnje bio novci na sunce i prijenos vlasništva. Kaj ćeš, old skul
Ja sad razmišljam, da se vratim godinu dana iza, pošto sam dao skoro 35k za 2 godine stari auto, možda bi i ja razmišljal o toj tesli.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 09:06   #69086
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ali ne bi dao 40k za Teslu. Svaka čast svemu, ali to su ozbiljni novci, a vremena poprilično neozbiljna. 30k već da, ali 40 no way.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 09:09   #69087
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Ali ne bi dao 40k za Teslu. Svaka čast svemu, ali to su ozbiljni novci, a vremena poprilično neozbiljna. 30k već da, ali 40 no way.
Jasno, da.

Samo te poticaje dobiti, uloviti itd. stvarno lutrija.

Toliko netransparentnosti, sivih zona, sumnjivih poticaja i radnji, šteta.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 09:11   #69088
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Mi trenutno sudjelujemo (kao firma) u dva programa EU poticaja. Znači, koje su to igre i igrice, suludi zahtjevi, nedostatak transparentnosti... ali velim, možda bude sreće pa i mi naletimo na taj poticaj. To treba zapeti i čekati.

Nego, fin leasing se može prekinuti u nekom času? Tipa ostaneš bez para. Vraća se vozilo tvrtki, a ti plaćaš penale ili kako?
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 09:14   #69089
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Mi trenutno sudjelujemo (kao firma) u dva programa EU poticaja. Znači, koje su to igre i igrice, suludi zahtjevi, nedostatak transparentnosti... ali velim, možda bude sreće pa i mi naletimo na taj poticaj. To treba zapeti i čekati.

Nego, fin leasing se može prekinuti u nekom času? Tipa ostaneš bez para. Vraća se vozilo tvrtki, a ti plaćaš penale ili kako?
Mislim da ti uzmu auto. Samo to ja mislim.

Nisam 100%.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 09:37   #69090
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,882
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Sad mi je jasnije, zamjena za kredit. Ok, nije loša ideja u svakom slučaju. Usporedit ću malo troškove pa da znam na čemu bi bio. Za mene je dosad jedini način kupnje bio novci na sunce i prijenos vlasništva. Kaj ćeš, old skul
Dok sam ja uzimao auto, razmišljao sam o leasingu, ali je kasko bez franšize bila stavka zbog koje sam odustao. U svakom slučaju, ako ćeš razmišljati o leasingu, svakako dobrooo provjeri sva sitna slova i uvjete. Ja bih osobno radije uzeo nenamjenski kredit nego leasing. Ali to sam samo ja
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na