Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2013., 00:03   #1
rdjavi
Registered User
 
rdjavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Kvar- display ili grafika?

mozda je nekome stvar ocigledna, ali bi zelio da mi neko to potvrdi jer do sad nisam imao iskustva sa ovakvim kvarom. da li je ovo otisao display ili grafika? display je bio odavno ostecen udarcem sa strane malo ali je radio. sa strane je imao crne mrlje (na trecoj slici obiljezene crvenom bojom) i imao je pri vrhu ekrana tanku horizontalnu liniju preko cijelog ekrana. od nedavno je poceo da treperi oko te linije i desavalo se da slika ispod linije bude zabrljana a iznad nje da bude u redu. tad ga ugasim i posle par minuta upalim i slika bude u redu. i jedanput je ceo ekran zabrljavio kao na slikama i od tad vise nema slike. sad kad ga upalim, podje da ocitava POST test, kad se slova pojave slika bude u redu par sekundi pa onda se ekran zamuti kao na slikama. probao sam da povezem i eksterni monitor ali se nista ne desava (izgleda da postoji neka greska u biosu pa se ne moze spojiti ekserni monitor i na sajtu proizvodjaca stoji da se treba napraviti update biosa da bi se ta greska ispravila). kad probam da udjem u bios slika se posle par sekundi pocne da mijenja i pola ekrana bude plavo kao na trecoj slici.


http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=198706

Zadnje izmijenjeno od: rdjavi. 22.03.2013. u 12:57.
rdjavi je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 00:47   #2
rdjavi
Registered User
 
rdjavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 27


rdjavi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2013., 08:48   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Sve dok ne uspiješ prebaciti sliku na vanjski monitor, teško je reći. Da bi prebacio sliku, obično ti treba kombinacija Fn+neka F tipka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 12:55   #4
rdjavi
Registered User
 
rdjavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
kombinacija je fn+F2 ali ne moze da se poveze na monitor. sad, da li je to zbog greske u biosu (pa bi ga trebalo fleshovati sto nije moguce jer se nista ne vidi na ekranu) ili je nesto drugo ne znam.
rdjavi je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 13:05   #5
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Možeš probati eventualno otvoriti laptop i fizički odspojiti konektor njegovog displaya s matične ploče, pa probati tako bootati s vanjskim monitorom.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 14:26   #6
rdjavi
Registered User
 
rdjavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Frung, dobar savjet!!! uradio sam to i uspio je izbciti sliku na monitor i slika je zabrljana, evo dole slika. znaci vide se slova u biosu ali u zabrljana dok na ekranu od laptopa se nista nije vidjelo u biosu. je li ovo znaci da je otisla grafika?
rdjavi je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 15:19   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Da.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 15:41   #8
rdjavi
Registered User
 
rdjavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
ok, hvala ljudi! a ako mi ne izbacuje sliku na displayju od laptopa kao sto izbacuje ovu na monitoru, da li to znaci da i display nije ispravan ili to ne mora nista da znaci?
rdjavi je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 16:58   #9
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Izgleda da su i grafička i display ovdje u problemima. Da znaš pouzdano je li display ispravan, trebao bi biti siguran ta ti je grafička ispravna ili ga eventualno uspješno probati na drugom laptopu.

Teško mi je zaključiti o kojem se laptopu radi sa slika, ima li diskretnu grafičku karticu? Ako ima, ovisno o modelu moguće je napraviti profesionalni reballing postojećeg grafičkog čipa ili njegova kompletna zamjena. Postoje i neka uradi sam rješenja koja uključuju lemilice na vrući zrak / fenove za skidanje boje/ pećnice, ali to su sredstva zadnje linije i nepredvidive pouzdanosti.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 17:55   #10
rdjavi
Registered User
 
rdjavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
laptop je msi ex623 i ima externu grafiku, geforce 9500m. vadio sam je i probao zagrijavati u rerni i opet isto, nema napretka.
rdjavi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2013., 22:25   #11
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Taj laptop ima posebni MXM grafički modul, što znači da ga je moguće kompletno zamijeniti, ali ti moduli baš i nisu jeftini. Je li takvo nešto isplativo, veliko je pitanje, obzirom da ti vrlo vjerojatno treba i novi display za taj laptop da mu povratiš kompletnu funkcionalnost. Isto tako treba provjeriti koji točno modeli grafičke odgovaraju tvom modelu laptopa.

Možeš li u windowse sada preko vanjskog monitora? I slika jednako tako izgleda kao u BIOSu?
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 23:23   #12
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Meni je takva slika bila jednom na P3 prastarom stroju i ispostavilo se da je do RAM-a... Mislio sam da je grafička (integrirana) isto prvo ali ipak nije bilo, a sa PCI grafom je radilo, očito jer ima svoju memoriju. Točno takva nekakva slika je u biosu bila ak se dobro sjećam...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 12:15   #13
rdjavi
Registered User
 
rdjavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Frung, mogu u windows i slika je isto zabrljana:

NJuskalo, vadio sam i ram ima dva modula i opet isto. ma do grafike je kvar, ali me interesuje da li je i display pokvaren.
rdjavi je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 17:02   #14
rdjavi
Registered User
 
rdjavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
zamjenio sam grafiku i slika je normalana. znaci samo je grafika bila pokvarena a ne i display.
rdjavi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na