Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2013., 17:38   #1
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Muka sa Erste NetBanking i Paypal-om

Daklem, cijela priča vrti se oko onog slavnog 4-znamenkastog govneta koje je potrebno da Paypal u potpunosti povjeruje mojoj kartici.

Odmah moram napomenuti kako je transakcija uspješno provedena, kako ja istu mogu normalno vidjeti na NetBanking-u i kako mi je, naravno, račun umanjen za odgovarajući iznos.

Na žalost, 4-znamenkastog govneta nema niti od korova.

Pojašnjenje: prijavim se na Netbanking i odem na početni izbornik "pregled stanja". Odmah na početku stupca imam podcrtani broj računa na kojeg mogu kliknuti, a kada kliknem otvori mi se "promet po računu". Tamo mi, pod današnjim datumom (vrijeme ne piše) za opis transakcije stoji slijedeće: Naplata naknade NB, mB, EF, SMS

No vratimo se još jednom na početni izbornik "pregled stanja" i podcrtani iznos koji se nalazi u stupcu pod nazivom "za naplatu" (naime, bankarski gurui preko telefona mi rekoše da svakako pogledam tamo). I vidi čuda, ta transakcija doista je tamo jer se datum i vrijeme savršeno poklapaju sa trenutkom kada je Paypal opalio tu transakciju za svoje 4-znamenkasto govno. Međutim, u opisu te transakcije nema onoga što mene zanima, nego umjesto toga piše POS 00000001

U daljnjem telefonskom razgovorom sa bankom uvjeravali su me neka pričekam negdje do sutra, jer se navodno to 4-znamenkasto govno može pojaviti sa zakašnjenjem. Ja ovo uopće ne razumijem s obzirom da je transakcija već provedena i da se taj kod jednostavno mora negdje nalaziti.

Stvarno mi je ovo diglo živac, mislim, ne mogu zamisliti zašto tako banalna stvar mora eskalirati u noćnu moru?! Što sad?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2013., 18:10   #2
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Naplata naknade Naplata naknade NB, mB, EF, SMS je redovno plačanje naknade za net usluge.



A meni je kod erste redovno prošlo paypal verificiranje, s tim da ti vjerovatno gledaš krivu karticu, da li si ti povezao običnu maestro karticu na paypal? Ili pak neku Visa electron karticu, pa trebaš pogledati promet po toj kartici?
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2013., 18:35   #3
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
U daljnjem telefonskom razgovorom sa bankom uvjeravali su me neka pričekam negdje do sutra, jer se navodno to 4-znamenkasto govno može pojaviti sa zakašnjenjem. Ja ovo uopće ne razumijem s obzirom da je transakcija već provedena i da se taj kod jednostavno mora negdje nalaziti.
Dobro su ti rekli. Pricekaj neko vrijeme i brojevi ce ti se pojaviti. Tako je meni bilo na 2 racuna sa PBZ-om. Transakcija je provedena, uzeli mi novac sa racuna ali su se tek nekad kasnije pojavili ti brojevi.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2013., 19:02   #4
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
A meni je kod erste redovno prošlo paypal verificiranje, s tim da ti vjerovatno gledaš krivu karticu, da li si ti povezao običnu maestro karticu na paypal? Ili pak neku Visa electron karticu, pa trebaš pogledati promet po toj kartici?
Imam samo jednu karticu od tog računa, visu electron, sa kojom je danas normalno obavljeno plaćanje jedne stvari preko paypal-a. Daklem, sa karticom sve štima, nego je isključivo problem sa tim glupim kodom.

Pričekat ću dan-dva da vidim što će biti...
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2013., 22:45   #5
hrvatska1991
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 130
To ti je uredu, tako meni zna 2 dana stajati kada podignem s bankomata ili uzmem preko vikenda nesto preko paypala. Ne moras se brinuti oko toga, ako stoji u kucici "za naplatu" znaci da je sve uredno proslo
hrvatska1991 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2013., 15:28   #6
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Pojavila mi se danas ta glupost na Netbankingu, tako da je kartica konačno verificirana za Paypal.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2013., 15:47   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Ja sam kupovao i bez te verifikacije. ECMC Erste banke.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2013., 18:46   #8
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Znam ja da se može i bez te verifikacije kupovati do određenog iznosa, ali ipak je dobro što prije to riješiti da možeš mirno spavati. Bez toga uvijek postoji mogućnost da te nešto zajebaje u najgori mogući trenutak, npr. da sistem posumnja kako je kartica "ukradena" ili nešto...
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 14:02   #9
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Iskreno bi me zanimalo koliko treba da se taj kod pojavi na Erste netbankingu. Prošla 2 dana kako naplačeno 1,95$ a na netbankingu piše jedino naplata potražnje i ništa drugo. U zabi kad verificiral karticu za sat vremena nakon naplate kod bil vidljiv.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 16:04   #10
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Meni se nakon dan-dva pojavilo u prometu po računu... Odmah na početku stisni na svoj iban, tamo bi trebalo pisati.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.07.2014., 20:19   #11
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Kakva je to kartica, kreditna ili debitna????Meni preko Erste Mastercarda ne traži nikakav kod.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 20:42   #12
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Visa. Ma trebam kod za verifikaciju kartice. U međuvremenu se riješilo. Poslal mail paypalu pa se stvar riješila.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na