Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2014., 21:21   #91
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
A sta bi bilo sa push-push konfiguracijom
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 23:06   #92
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Gotovo ništa, malo veći static pressure. Dobio bi nešto kad bi recimo jedan vent vrtio u lijevo, drugi u desno.

Nažalost, cijela razlika u raznim kombinacijama je često u marginama greške kod mjerenja i nemogućnosti ponavljanja istih uvjeta.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2014., 03:31   #93
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
A isa sam nekm cudnom logikom npr pullpull bi teoretski pokudavao napravit vakum, sta znaci manje molekula, manje tijela na koje se moze prijenjet toplina, a push push bi dao vise tijela na koje se moze prijenjet toplina a tlak bi izbacivao cestice vanka iako u praksi je sve to priblizno tu negdi
(ovo je i malo sale al i malo ozbiljnosti )
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2014., 22:44   #94
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Ja sam na Mugenu 2 dobio 6-7c manju temp sa drugim ventom,ali nije nakeljen direkt na hladnjak nego jedno 2-3cm od hladnjaka na kučištu.Rub hladnjaka mi je jako blizu kučišta jer na asusici mi hladnjak na procu stoji po dužini.Dok sam ga koristio po širini na gigabyte Mbo i oba su bila na hladnjaku nisam primječivao razliku(možda stupanj).Kada vent stavim na hladnjak izgubim 2-3c.Nije mi jasno zašto bolje hladi kada nije na hladnjaku?,možda zbog samog izbacivanja toplog zraka iz kučišta, ovako je precizniji kad je na kučištu.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 11:25   #95
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Evo jednog testa. Enermaxov White Cluster na i7 4771-



Crveno je jedan vent (push), plavo su dva komada u push-pull.

1-3 stupnja po jezgri. Ploča je na stolu, na otvorenom. Možda će imati više koristi od toga kad se stavi u kućište, ali sumnjam.
Temperature s push-pull
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 18.04.2014. u 11:35.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 22:39   #96
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Pozdrav, pitanje za ove koji se kuže malo bolje u hlađenje kućišta. Zanima me da li je ovaj Pull od Themisa bespotreban pošto je na stražnjoj strani kućišta ispuh(Coolermaster Scikleflow) i vrlo su blizu jedan drugog.

Slika

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 06.11.2015. u 21:28.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 22:48   #97
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Dobro ti je to ovako, istina da skines taj fen izgubio bi svega par stupnja, ali ovako je veci protok zraka, brze topli zrak izlazi iz kucista. Kazem opet nije velika razlika ali ovako je bolje. S druge strane sada je opet pitanje, dali ti je bitnija tisina, nego par stupnjeva visa temperatura.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 22:56   #98
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
A već sam se nekako naviko da mi zuji sve pa nije tolki bed ako će postat iritantno iskopčat ću ovaj Pull.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 00:53   #99
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Da se malo nadovezem...da li je bitno da je pull iste jacine ko push? Smije li bit manje/vise? Da li je svejedno?
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 09:19   #100
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
Da se malo nadovezem...da li je bitno da je pull iste jacine ko push? Smije li bit manje/vise? Da li je svejedno?
Pa po mojoj logici bi trebao bit isti ili veći Pull da može izbacit, ako je manji neće moć izbacit topli zrak šta mu Push baci pa će ići okolo.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 06.11.2015. u 21:28.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2015., 10:17   #101
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
Da se malo nadovezem...da li je bitno da je pull iste jacine ko push? Smije li bit manje/vise? Da li je svejedno?
Teorija zračnih strujanja kaže da pull treba biti jednak ili jači nego push.
E, sad.... to vrijedi za velike vjetrene sustave (tuneli, rudnici...), no ne vidim zašto ne bi vrijedilo za računalo...
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 10:36   #102
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Ma problem je jedino u buci. Vec ovaj jedan push koji imam mi je onak na granici buke koju bi zelio. Znaci drugi kojeg bi stavio bi bio def tisi, a s time i manje ucinkovit.

Znaci da bi bilo najbolje trenutni glasni push preselit da bude pull, a slabiji i tisi stavit na push.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 13:46   #103
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 21:28   #104
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Vi koji koristite isto Push Pull kolko vam je bučno to pri max. okretajima ? Pitam jer ja kod mene ima baš neki čudan zvuk, ali ne u svim pozicijama uha nego baš u nekim određenim položajima mi se čuje ko neki High Frequency noise. Isprobao sam svaki vent posebno i kad su posebno je tiho dosta skoro i nečujno, također sam ih isprobao samo da sam ih piknuo u ploču pa slušao uhom i svi lijepo zvučne, no baš kad spojim u Push Pull taj zvuk se pojavi. Probao sam i sa ovim original Themis hladnjacima i sa F12 AC-ima.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 21:45   #105
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Thermaltake

Imaš nekakvu rezonanciju (dali od hladnjaka, kućišta ili pitajbogačega) ili ta kombinacija ventova "šprica" nekakav EM signal...

Meni se desilo (dva AC F12 PWM venta) da je hladnjak čipseta "svirao" kada bi radili u PP modu.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 19:19   #106
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Thermaltake

Imaš nekakvu rezonanciju (dali od hladnjaka, kućišta ili pitajbogačega) ili ta kombinacija ventova "šprica" nekakav EM signal...

Meni se desilo (dva AC F12 PWM venta) da je hladnjak čipseta "svirao" kada bi radili u PP modu.
Ne znam od čeg bi moglo bit jer imam sve gumene šerafe na ventilatorima i bumpere gumene i podlogu gumenu znači skroz sam se izolirao od tog da mi nešto od tog bi moglo vibrirat. Ovo baš svira znači ventilator na Themisu točno sa uhom sam locirao, očito je to normalno jer mi i sa Boreasima i sa F12 isto bude samo za nijansu drukčiji zvuk očito je u igri 1-2dB manje na F12 čini mi se, a i bearing je drukčiji.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 08.11.2015. u 19:35.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 19:46   #107
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
[RANT]
Nije mi jasna ova tema uopće. Nije mi se dalo čitati sve, ali pretpostavljam da je slično/isto kao i prethodne teme. Znam da je pretpostavka majka svih za**ba, ali ovdje 90% nije. Velik broj forumaša iznosi nebuloze obojane trenutnim stanjem/imovinom/instaliranim-ventovima. Činjenica je da push pull hladi bolje od jednog venta dok god je pull protočniji/brži od pusha. Čista mehanika fluida. Da, zrak je isto fluid. Da push pull ne funkcionira, ne bi ni mlazni motori postojali takvi kakvi jesu sada. U njima ima hrpa push pull kombinacija i sve rezultira velikim pritiskom na usisu i onda još višim pritiskom na ispuhu (potpomognutim izgaranjem u komori).
Cijela poanta i bit ove rasprave je pomicanje zraka preko površine hladnjaka na što brži i lakši način. To je tako jednostavno da mi nije jasno da ovakve teme uopće postoje.
Jedan banalni primjer, iako ne 100% analogija, je pomicanje velkog tereta. Ako jedan gura, ide to. Ako vuče, ide malo slabije, ali ide. Ovisno o podlozi. Po suhom je lakše gurati, a po snijegu vuči. Da se vratim na temu, najlakše je kad jedan vuče, a drugi gura. To je najefikasniji način pomicanja tereta, vode, zraka....
Push pull je efikasan. Shvatite to konačno.
Čak i ako su ventovi istih specifikacija, barem usmjeravaju zrak efikasnije pa prelazi preko hladajka uniformnije nego sa samo jednim ventom.
Znam da je ovo pseudo rant, ali morao sam to napisati. NHF svima, ali proučite malo fiziku. Čak i da ne osjetite nekakav drastičan pad temperatuer na procu, barem vam je ostatak kompa hladniji, kad stvorite propuh u kućištu. Sa jednim ventom to nećete nikada uspjeti.
Ovaj post se ne odnosi na one koji vole tihe kompove. Njima bi bilo najbolje da se presele u neki grad pri polovima pa će im komp biti i tih i hladan.
Ili nek si nabave vodeno hlađenje ili neka stave sluške na uši, kao ja, i ne čuješ komp uopće osim zvuka u sluškama.
[/RANT] .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 08.11.2015. u 19:52.
D1viry je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 20:37   #108
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Te davne 2010. sam došao do rezultata koji se nikako ne kose s tvojom "proučenom" fizikom, dapače, potpomažu je.

S druge strane, teoretiziranje o turbinama na računalnim hladnjacima čija se pasivna tijela hlade ventilatorima je zalud trošenje vrijeme, samo jedan od razloga je neučinkovitost protoka zraka (raspršivanje van "turbinskog" kanala).

Moj zaključak tada je bio, da koliko god stupnjeva donijela push-pull konfiguracija, u usporedbi s bukom nije isplativo. Naravno, to je iz perspektive nekoga tko nije oglušio pored 60 i 80mm ventova koji hlade VRM-ove na AMD matičnoj ploči, a buka je uvijek bila subjektivna veličina.

Pojam niže temperature, unatoč tome što par stupnjeva razlike ne možemo osjetiti dok sjedimo metar ili više od računala, nekog jednostavno rajca i postavit će Delte u push-pull makar oglušio s 30 godina.

Iz tvoje gluhe perspektive, tj. kako si opisao, sa slušalicama na ušima, možda stvarno i jesi počeo razmišljati o turbinama prije nego si se uhvatio proučavanja jet engines @ wikipedia i odlučio izbaciti baljezgarije koje nikom ne pomažu

Principijelna ideja o turbini je dobar motivator, ali iz mog kuta gledanja, drugi ventilator je prvenstveno tu da se spriječi disipacija tj. raspršenje struje zraka, drugim riječima, postiže se da zrak koji uđe u hladnjak kroz ventilator na usisu u visokom postotku, ako ne i cijeli, prođe kroz tijelo hladnjaka, tj. da se raspršenje struje zraka smanji.

Bilo bi interesantno "zabrtviti" hladnjak tako da se prislili da cijeli usisani zrak prođe kroz tijelo hladnjaka nakon što ga ventilator usiše. Suštinski, tome su tuneli za ventilatore, tzv. shroudovi i služili: smanjenje raspršenja struje zraka iliti usmjeravanje struje zraka da bude pravocrtnije.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 21:05   #109
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova

Iz tvoje gluhe perspektive, tj. kako si opisao, sa slušalicama na ušima, možda stvarno i jesi počeo razmišljati o turbinama prije nego si se uhvatio proučavanja jet engines @ wikipedia i odlučio izbaciti baljezgarije koje nikom ne pomažu
Bullseye !

Što se tiče zabrtvljivanja, probao osobno na CM Hyper212+ (konfa pod moj komp); obje stranice te gapove između venta i kulera zabrtvio 1,5 mm debelim materijalom (neopren kaširan tankim slojem nekakvog nepropusnog polimera). Rezultat: AC F12 PWM u PP 2 stupnja niža temp.
Drawback: na ispuh kućišta morao staviti brži vent, temp na NB porasla jer nije bilo protoka zraka preko njega.
Kad sam nakon pola godine raskopao skalameriju, unutra je bila hrpa prašine tako da sam odustao od cijele priče.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 21:33   #110
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Bullseye !

Što se tiče zabrtvljivanja, probao osobno na CM Hyper212+ (konfa pod moj komp); obje stranice te gapove između venta i kulera zabrtvio 1,5 mm debelim materijalom (neopren kaširan tankim slojem nekakvog nepropusnog polimera). Rezultat: AC F12 PWM u PP 2 stupnja niža temp.
Drawback: na ispuh kućišta morao staviti brži vent, temp na NB porasla jer nije bilo protoka zraka preko njega.
Kad sam nakon pola godine raskopao skalameriju, unutra je bila hrpa prašine tako da sam odustao od cijele priče.
Ovo je pravi cooler sa "zatvorenim" bokovima (tj. alufinovi savinuti).



Na slici je Xigmatek Loki BTW (samo kao slikovni prikaz koncepta)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 21:41   #111
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
I na takvom hladnjaku se puno gubi "sa strane", tj. dovoljno da bi dobio stupanj-dva (možda više?) razlike ako ga zabrtviš gore, dolje, lijevo i desno.

Dosad nisam vidio hladnjak kojeg bi odgovarajući ventilator u potpunosti prekrivao, uvijek ventilator ima u pravilu gore i dolje malo prostora gdje zrak ide "oko" hladnjaka

lobo, kažeš 2 stupnja? I nije toliko zanemarivo, kad se ovako na prvu čini da se ništa ne gubi
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 21:42   #112
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Iz tvoje gluhe perspektive, tj. kako si opisao, sa slušalicama na ušima, možda stvarno i jesi počeo razmišljati o turbinama prije nego si se uhvatio proučavanja jet engines @ wikipedia i odlučio izbaciti baljezgarije koje nikom ne pomažu
Puno sam bliže mlaznim motorima od wiki-stručnjaka. To jest, proizvode se par metara od mene. Ništa od mojeg posta nije baljezgarija. Osobno mišljenje ne mijenja činjenice.

Suma sumarum, push pull (pravilno postavljen) je efikasniji od jednog ventilatora. Moj push pull se sastoji od dva venta na usisu i tri na ispuhu kućišta i imam propuh kroz kompletan sistem. Jako malo prašine se akumulira (čistim jednom godišnje), a temperature su poprilično niske. Ja nemam namjeru nikoga uvrijediti niti se praviti pametan, ali fizika je fizika. Baš zato volim fiziku jer je provjerena i isprobana (donekle .).
Cijela ova tema je jedan primjer predkoncepcija. Impetus ftw, kako velik broj forumaša misli.
Još kad ubaciš "Bernulija" u sve to, onda bude: Tko, šta , kada, kako??...
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 22:02   #113
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Mišljenja sam kako si ti, kao čovjek poučen iskustvom, trebao onda automatski lišiti sebe gubljenja vremena pokušavajući kompleksne principe dinamike fluida primjeniti na sustav čija je delta temperature i tlaka vrlo niska, te ima ograničenu iskoristivost, u usporedbi s turbinama.

Ovdje je puno bitnija dinamika fluida u okolini niskog tlaka, skrivena u tim dragocjenim heatpipeovima, a tu se onda može početi raspravljati o važnosti da se nešto hladi 2-3°C bolje. Međutim, heatpipeovi u računalnim hladnjacima nisu napravljeni da im je radno područje ograničeno na 10 ili 20 delta kelvina, već je dva do pet puta veće. Na kraju se vraćamo na početak: par stupnjeva razlike u korist push pull zbog "turbine" vs. nekoliko dB razlike za naše uši

Meni kojem je računalo svojevrsni player koji stoji u dnevnoj sobi, decibeli više znače od nekoliko stupnjeva. Jer računalo mi neće ništa bolje raditi pri nižoj temperaturi, ali ću ja moći čuti kako mi krv pumpa kroz glavu, ako to želim
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 22:06   #114
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Puno sam bliže mlaznim motorima od wiki-stručnjaka. To jest, proizvode se par metara od mene.
E, to je super. Ja sam oduvijek želio biti nuklearni fizičar, znači rješenje mog problema je da se preselim negdje pokraj Krškog?

Naravno da je sva sila da je push-pull bolji od push-a ili pull-a. Morao bi i biti. Pitanje je samo omjer isplativost+buka/ efekt na cilju.
Za tih stupanj-dva koje ljudi koji su probali spominju ne da se ne isplati ulagati u brvljenje coolera, izvođenje nekakvih kanala i ugrađivanje još jednog venta, nego je bolje odmah u šubu opizdit jedan peltier i vodeno povrh toga pa bi se neki vrag i vidio.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 22:16   #115
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
E, to je super. Ja sam oduvijek želio biti nuklearni fizičar, znači rješenje mog problema je da se preselim negdje pokraj Krškog?

Naravno da je sva sila da je push-pull bolji od push-a ili pull-a. Morao bi i biti. Pitanje je samo omjer isplativost+buka/ efekt na cilju.
Za tih stupanj-dva koje ljudi koji su probali spominju ne da se ne isplati ulagati u brvljenje coolera, izvođenje nekakvih kanala i ugrađivanje još jednog venta, nego je bolje odmah u šubu opizdit jedan peltier i vodeno povrh toga pa bi se neki vrag i vidio.
Jeeeej, netko razumije ono što je i cilj ovakve polemike

U mom slučaju nije bio peltier, ali je delid proca + vodeno povrh toga odradilo posao kako treba.

#OnoKad10°CPreračunašUDecibele
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 22:31   #116
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Meni kojem je računalo svojevrsni player koji stoji u dnevnoj sobi, decibeli više znače od nekoliko stupnjeva. Jer računalo mi neće ništa bolje raditi pri nižoj temperaturi, ali ću ja moći čuti kako mi krv pumpa kroz glavu, ako to želim
To je tvoj izbor i poštujem to. Malo sam se zaletio u principe .

Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Naravno da je sva sila da je push-pull bolji od push-a ili pull-a. Morao bi i biti. Pitanje je samo omjer isplativost+buka/ efekt na cilju.
Potpuno ispravno i točno razmišljanje.

Mislim da smo ovim došli do zaključka da tema baš i nema smisla.
Tko želi malo hladnije, push pull, tko želi tiše, jedan vent.
Ja sam samo htio istaknuti nepotrebnost ove rasprave.
Thx na inputu obojici.

btw, destro, sad kad si u dojčlandu, sigurno imaš neki off site komp sa nitro coolingom .
Kad slušam mjuzu, jedino bih avion čuo, i to možda. Profesionalna deformacija od benda.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 08.11.2015. u 22:38.
D1viry je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 23:11   #117
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
btw, destro, sad kad si u dojčlandu, sigurno imaš neki off site komp sa nitro coolingom .
Kad slušam mjuzu, jedino bih avion čuo, i to možda. Profesionalna deformacija od benda.
Dao si mi ideju, iznad mene izolirano potkrovlje, gore poredam radijatore s deltama i pumpe, gipsanu deku probušim olovkom ako treba i provučem dva crijeva do kompa
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2015., 19:21   #118
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
....uh kriva tema , vidio "push pull" u naslovu i pomislio da je hlađenje pojačala
https://www.google.hr/search?q=push+...IVBbcUCh2QggzC
D/G je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na