Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Odnos prema Google servisima (2012)
Dok mi Gmail isporucuje postu, Google daje rezultate, do mile volje spijuniraj me veliki brate! 60 28.17%
Osjecam da je Google otisao predaleko i doista me zanimaju alternative njegovih usluga 64 30.05%
Nemam sto skrivati, bas me briga sto radi s mojim podacima 49 23.00%
Vec neko vrijeme koristim, ili se trudim korisiti alternative Google servisima 29 13.62%
Google je postao internet, uzalud ti kume bilo kakve alternative! 29 13.62%
Google je postao internet, ali vjerujem u pamet i slobodu alternativnih izbora. 41 19.25%
Dat cu ja vama privatnost! Primite se radije motike, jer ja se i dalje mucim na Dial-up vezi! 8 3.76%
Anketa s više izbora. Glasači: 213. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2023., 16:39   #211
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ne znam Mario jesi li shvatio da ti MS može obrisati podatke koje oni smatraju da treba obrisati.
Da mi krepa internet, mobitel, komp, i da me spiči potres i uništi NAS doma, i da MS propadne i išteka rack sa storage-om gdje je moj onedrive, dalje mogu do svega kaj mi je bitno.

Da, nije backup ko klasičan backup, ali je definitivno bolja opcija od 95% prosječnih korisnika koji drže slike svoje familije i klinaca na mobitelu iz 2016. kojem ne radi pol toucha i kojem punjač prima kontakt ako je pod kutem većim od 45 stupnjeva. Voljel bi reći da su to samo stariji, ali nažalost čak i među mojim godinama i mlađima ima ljudi koji to ne shvaćaju.

Imam takvih ljudi u svojoj familiji i krugu prijatelja kolko hoćeš... Sve drugo nije dovoljno intuitivno za prosječnog usera, tko se bu zajebaval sa synology-jem, privatnim cloudom, veeamom, QNAP-om, bilo čim?

Tak da da, cloud je bolji od ništa, ali biti primarno na cloud-u je isto tak glupo, i tu se svi pretpostavljam moremo složiti.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2023., 17:55   #212
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Ne vidim da se spominje enkripcija prije slanja u Klaud…

Startao sam bio temu long term backupa koja nije zaživjela. Meni su se unatrag 25+ godina najpouzdaniji pokazali optika i trake. Optiku čak možeš potopiti u vodu, osušiti i izvući podatke.

Klau(n/d) nije toliko dugo s nama ali ne vidim zašto ne bi mogao biti backup. Daleko više ljudi je gubilo podatke sa on-prem storiđa nego u cloudu.

3-2-1 ftw
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2023., 19:06   #213
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Koristim ih kao USB stickove, a USB stickovi svako malo prducnu tako da...
Nemoj trash stickove koristiti i riješen problem Frend ima jedno 20 stickova, razno razni promotivni, s logom firmi, u raznim oblicima i slično. Ne samo što ti stickovi ne vrijede svi skupa kao jedan normalan (sandisk, samsung, corsair) nego nikada čovjek ne zna što mu je na kojem sticku. I naravno da svako malo jedan krepa. "A jučer je radio".

Meni jedini stick koji je crko je bilo ono gumirano traveler smeće od kingstona. Iako i on radi ako ga saviješ na pravi način. Čak i prvi transcend stick od 512MB kojeg sam 2003-4 platio 499KN (teškom mukom otrgnuto od nikad sitih studentskih usta ) još uvijek radi. Je da je spor i nije mu lako, ali radi. Nekoliko godina mi je clover bio na njemu a sada je u zasluženoj mirovini.

Tako da ja osobno bilo kojem sticku razumne kvalitete vjerujem više nego isprdku koje MS naziva uslugom. Iako, slažem se s time što je Mario naveo, naravno da je bolje išta nego ništa. Naročito za mobitele, na kojima ljudi uglavnom trpaju nepregledna mora sranja.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2023., 21:42   #214
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,792
Da iskren budem vec barem 10 godina nisam koristio USB stik za prijenos podataka. Imam ih 10ak, eno ih svi u istoj kutiji, sazrijevaju To je sve bilo za razne rpi projekte, a barem pet ih je zenino. Njen long time storage, kakve trake lol.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2023., 19:09   #215
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
U listopadu ove godine otkrivena je kritična ranjivost koja omogućuje generiranje trajnih Google kolačića manipulacijom OAuth2 tokena što omogućuje kontinuirani pristup Googleovim uslugama

https://www.bug.hr/sigurnost/google-...promjena-37380
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 04.01.2024., 20:48   #216
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Na temu buduce cenzure slobodne misli. Kad bi sadrzaj onoga sto izgovara akter WEF-a, ciji video stavljan na sekundu podesen, spomenuo u razgovoru, ili javno, vjerujem da bi odmah krenulu ismijavanje i pokrivanje pod teorije zavjere.

A evo lijepo izvlaci zakljucak: Yuval Noah Harari
....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2024., 21:03   #217
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Ja tog lika zovem horori, ali smiješan.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 21:54   #218
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
A evo lijepo izvlaci zakljucak: Yuval Noah Harari
Moram ti priznati, Bu*, da je Miroljub Petrovic za ove tvoje degenerike trostruki nobelovac.

Ja bih samo volio znati, ali ozbiljno me zanima, kako sam to predao ekskluzivno pravo Bilu Gejcu na svoje tijelo... temeljem patenta isteklog 2020. godine... Koji u principu patentira to da kada sam predaleko od auta i ne radi mi daljinski, prislonim kljuc na glavu, stisnem, i zadivim bre sve picke u Gnjilane na korzo i odma pocnu da padaju naljepnice preko tabljica, ujs!!!

Cak ne pitam ni za prijatelja, bas mene zanima, onako, istinski! Moze i neki duzi video, malo deep down, ta intrigantna preklapanja Bila Gejca, mojeg tijela i nasumicnog patenta. :Epstein intensifies:
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 23:31   #219
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ja tog lika zovem horori, ali smiješan.
Nije on bezazlen, ekipa koja negira postojanje spola, uz fanfare WEF-a. Silno je guran zadnje tri godine, jer im je Jordan Peterson postao prevelika intelektualna piramida, koja previse prodaje knjiga, koja moze prodati dvorane kakve prodaju glazbene supergrupe. Pa YNH-a pokusavaju progurati kao "novi nadu" iz recentne ponude.


Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Moram ti priznati, Bu*, da je Miroljub Petrovic za ove tvoje degenerike trostruki nobelovac.
Bu..o,

nemam pojma (osim imena) tko je spomenuti Petrovic, osim ako nije tvoja ekipa, koja voli koristiti termine kao sto su "srpska Dalmacija"

Sad sam pogledao kako izgleda, da, vidio sam ga, ali nikad poslusao.

Osim ako upis nije revijalnog karaktera za publiku, ne znam odakle si zapeo za BG "patente" jer to nisam ni spomenuo. Oznacio sam dio gdje implicira, da se zalaze za sustav/ideju stalnog biometrijskog nadzora, za koji zeli da ga ljudi prihvate. U kojem bi prepoznavao ljudska stanja, te bio "preventivan" sto je intencijom - poremecena pomisao.

Njegova misao, da je to normalno i prihvatljvo u tehnokratkom idiotizmu kojem se divi.

Postoji duzi dio izvorni dio, ali nisam imao namjeru 2h video listati za par sekundi vremenskih markera, pa sam nasao ovaj na vrhu pretrazivanja. Sad, ne znam jel mu se divis, ili ga hvalis? Ako je drugo, onda si morao drzao teti Anki ljestve, dok se zalagala, da oni koji se nisu cijepili, ne trebaju dobiti pristup hrani i namirnicama, dok ne prime iglu u toplu ruku.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 05:01   #220
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
@Visage, čuvaj se tog petersona da te ne zavede na krivi put!

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 08.01.2024. u 06:30.
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2024., 18:47   #221
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Nije on bezazlen, ekipa koja negira postojanje spola, uz fanfare WEF-a. Silno je guran zadnje tri godine, jer im je Jordan Peterson postao prevelika intelektualna piramida, koja previse prodaje knjiga, koja moze prodati dvorane kakve prodaju glazbene supergrupe. Pa YNH-a pokusavaju progurati kao "novi nadu" iz recentne ponude.
Pa nije mu valjda JP jedina opozicija HaraKiri nije bezazlen, to sigurno, jer neki ljudi će slušati taj njegov mentalni proljev i povjerovati tim bulaznijama. Ja kažem da je smiješan, tko malo nešto zna i razumije vidi da je taj njegov show ozbiljan koliko i Myersove parodije.

Slično kao kada onaj ćelavi Hitler youth s suludim njemačkim naglaskom bubne "you will own nothing and be happy" ili "you will eat ze bugs". To je za ono baš najizbezumljeniju publiku, parodija parodije. Toliko tongue in cheek da probiješ obraz.

Evo, mislim da je to što želim kazati ovdje dobro objašnjeno.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 19:31   #222
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
@Visage, čuvaj se tog petersona da te ne zavede na krivi put!

Ne kuzim sto je pjesnik time htio reci Peterson je rijedak fenomen intelektualca kojem je stalo u danasnjem iskvarenom svijetu. Da je bar vise takvih ljudi na fakultetima a ne woke individua koju guraju svoju agendu umjesto znanstvenih cinjenica novim generacijama.
tomek@vz je online   Reply With Quote