Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2018., 13:48   #631
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Stari moj ako ti onaj mršaviji amd stock cooler hladi primjetno bolje očito je do vodenog. Škartiraj (ili reklamiraj to ako imaš garanciju) i za zamjenu traži proper air cooler
Bit će da je ovo. Baš imam loša iskustva sa tim AIO, stvarno mislim da ću reklamirat i tražit zamjenu za neku zračnu mrcinu i gotovo

Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Jedino da ti radijator nije poluzaštopan prašinom ako ga ne ispuhuješ kompresorom redovito, skini ventove s njega pa vidi, ili je pumpa riknila.
Ma rad je čist, nema tu kompromisa. Zanimljivo mi je bilo, kada sam skinuo pumpu sa proca i spustio je dolje, baš se čulo bluć-bluć-bluć neko pretakanje. Ne znam da li je moguće da se neki air bubble zaglavio oko pumpe jer je bila i prilično glasna. Sad nakon ovog bluć-bluć-bluća kao da radi osjetno tiše, da se komora oko pumpe napunila sva vodom. Ne znam više ništa, ali neda mi se to sad nazad šeraufat xD

Edit:
Vratio H115i, ima dovoljno paste sigurno, rad čist, pumpa radi (čuje se). Proc na stocku i evo temp nakon koje minute full loada. Jebeš me ak je to normalno xD
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled1.png‎
Views:	238
Size:	26.8 kB
ID:	20530  

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 01.12.2018. u 15:08.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2018., 19:25   #632
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
To ti je normalno za AIO kad prođe nekoliko godina crkne sve skupa, vjerovatno se to da reparirat kome se da ili kupiš za oko 400 kn zračni hladnjak i imaš doživotno, ustvari i nadživit če te možeš praunucima pokazivat.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2018., 22:03   #633
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ma imam garanciju i sve, otfurat ću ga i gotovo...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2018., 22:03   #634
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ne sjećam se kad mi je zadnji put proc se približio i 60°C .. po ljeti možda ..sam fisher, da nisi uzeo intel 9900k? To ti je za njega normalano pod vodenim
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2018., 22:06   #635
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ma imam garanciju i sve, otfurat ću ga i gotovo...
Kao što ti je rečeno, ne treba ti voda za Ryzena. Air cooler od 300-400 kn je sasvim dovoljan za isti
Ali kad je već imaš...

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2018., 22:11   #636
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
@Sam Fischer Moze biti da si ga previse stegnuo(znam zvuci glupo) takoder na starom corsair h80 cujem te blju bljuc zvukove kad okrecem radijator ili pumpu ali u full loudu ide na 62 c max ,neznam u kojem ti polozaju stoji radijator slika?pokusaj okrenut ako mozes da su ti cijevi sa radijatora prema gore ili obrnuto jeli ovisi o pocetnom polozaju kako ti sad stoji(iako cisto sumnjam da je do toga) . Pokusaj nista te ne kosta ako ne rma.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 01.12.2018. u 22:22.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2018., 02:09   #637
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
U vrucu vodi stavi vrh bakreni i ustekaj pumpu, ak je hladan radiator nevalja pumpa

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2018., 19:38   #638
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
AMD Athlon 200GE Overclocking, The Best Budget CPU Just Got Better!
Athlon 200GE OC vs. Pentium G5400.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 11:48   #639
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
Ryzen 2600 stock cooler ili uzeti nešto aftermarket?


Goal nije overclock koliko apsolutno tihi hladnjak.
toshiro je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 11:50   #640
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
A čuj stock ti može biti "audiable", ali nije to ni blizu starim amd stock coolerima, onda uzmi freezer 33, vent se može ne vrtit do određene temperature
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 11:56   #641
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
A čuj stock ti može biti "audiable", ali nije to ni blizu starim amd stock coolerima, onda uzmi freezer 33, vent se može ne vrtit do određene temperature

Taj sam i gledao. U sadašnjem kompu imam Scyte Katanu koja se vrti od 800-1500 okretaja i apsolutno je nečujna, te bi htio da tako i ostane.
toshiro je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 12:00   #642
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Meni katana 3 baš i nije bio neki full nečujan cooler na phenomu II 955, tako da bi možda mogao biti zadovoljan i sa stock coolerom, a i sam cpu ima manji tdp
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 01:22   #643
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Imam memoriju iz potpisa, koliki bi realan dobitak bio da ubodem aegis 3000, tridentZ 3200 mhz memoriju naspram 2400 i isplati li mi se mjenjati?
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 03:14   #644
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
slabo, neki kazu do 5% no to je upitno, osobno nisam nigdje primjetio razliku, niti u preciznim testovima procesora od najsporijeg ddr4 2133mhz c17 rama do 3000mhz c15, bas ono identican rezultat je bio. tako da osobno ne bih mijenjao, eventualno 1za1 ili 100kn nadoplate ako bi te bas jako veselilo imati u kompu vise MHZ. 300kn ili vise dodatnog troska niposto.
  Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 03:19   #645
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,704
Overclockaj svoj, stavi napon od 1.35V i igraj se s taktom i latencijama. Počni na cca. 2800MHz.
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 03:48   #646
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Meni katana 3 baš i nije bio neki full nečujan cooler na phenomu II 955, tako da bi možda mogao biti zadovoljan i sa stock coolerom, a i sam cpu ima manji tdp
isto mislim, stock nije losiji od katane
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 06:13   #647
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
AMD Athlon 200GE Overclocking, The Best Budget CPU Just Got Better!
Athlon 200GE OC vs. Pentium G5400.
Ma best baba njihova... apsolutno bez veze razvikano a nikoje koristi.
Proc se otkljucava sam na ploci od 1000kn i kakav to mentalni sklop mora biti da ides kupit plocu od 1k kuna i onda Athlona umjesto R3 ?

I da natezes sa parama opet ces uzet jeftiniju plocu i R3 sa jacom grafikom da ne govorim da je ovaj cooler ( ko za celere ) od 200GE otpad za rad proca na 3.8GHz.
Danas mi bio kolega s tim procom i neka Asrock A320m ploca i oce windows 7 i da mu ga dignem na 3.8GHz jer mu je prodavac u Linksu rekao da ide to i na 3.9GHz...

Reko jel imas muzicku jos i metar drva da ti zapakiram ?

Naravno da Raven ne moze ni prismrditi windowsima 7 osim opet neka MSI ploca od 1100kn gdje je liku uspjelo jer su izdali
bios za ACPI blokadu a kad sam mu sve sastavio, marekerom sam mu na cooler napisao 3.8GHz i reko ako ko pita, evo.

Ide kuc i vice.., to cu ja sve prodat psmtr...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 08:22   #648
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nije da branim Ryzen ili AMD, ali ovo ide korisniku na dušu.

U doba interneta gdje se prati sve i sva i činjenicom da smo 19% ugazili debelo u 21.stoljeće, tvoj frend se informira na šanku od Linksa za kojim radi čovjek za bogtepitaj kakvu plaću te od kojeg moš očekivat da će ti reći "ne ne, to vam tak nebu ferceralo jer za to nije ni namjenjeno". Jasno da bu majstor sve rekal da proda s jedne strane, a siguran sam da i ne zna više o tome s druge strane.

Tako da tvoj frend fino natrag na soket sedam-sedam-pet (soket star 15 godina) i Windows 7 (OS star 9 godina) bude radio ko majka ionako čim kupuje 2-jezgreni proc u skoro pa 2019 godini, njemu više od moddanog Xeona ni je treba

Nevezano za tvog frenda, ali to je suština problema ljudi koji me/nas okružuju. Gro ih ne zna pronaći pravu informaciju, ali ko iz topa znaju ko kome muze u Farmi i sličnim reality showovima. Zato se ne treba preveć čuditi tome svemu.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 09:05   #649
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Tako da tvoj frend fino natrag na soket sedam-sedam-pet (soket star 15 godina) i Windows 7 (OS star 9 godina) bude radio ko majka ionako čim kupuje 2-jezgreni proc u skoro pa 2019 godini, njemu više od moddanog Xeona ni je treba

Ne kuis ti to, oce coek ddr4, oce zadnju intel ili amd integriranu grafu. Uzo prije 6mj neki i3 8xx nesto, nisam
siguran i nema w7 drivera za integrusu Trpio do sada i uzo ovo jer je taj Athlon "blizu" njegovog i3 heheh...

Naravno sve to bi trebalo raditi na W7 Gold edition jel .... ja sam sklapam i zajebavam kad sta donese. Nece slusat.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 10:25   #650
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
..
Proc se otkljucava sam na ploci od 1000kn ..
Radi se o greški , funkcija je aktivirana na skoro svim MSI pločama.
To je nešto kao bonus, jer to ne bi ni trebalo raditi. I pitanje koliko će dugo to biti uopće aktivno, slijedeća revizija biosa sumnjam da će to i dalje imati..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 10.12.2018. u 11:39.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 11:54   #651
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ne kuis ti to, oce coek ddr4, oce zadnju intel ili amd integriranu grafu. Uzo prije 6mj neki i3 8xx nesto, nisam
siguran i nema w7 drivera za integrusu Trpio do sada i uzo ovo jer je taj Athlon "blizu" njegovog i3 heheh...

Naravno sve to bi trebalo raditi na W7 Gold edition jel .... ja sam sklapam i zajebavam kad sta donese. Nece slusat.
Ma vidim ja da oće čoek savremenu tehnologiju hardvera na kojoj bi vrtio pretpotopnu tehnologiju softvera da možda i Nero v4 nebi isto koristio
Nejde to tako. Ryzen od svog prvog dana ne podržava Win7 bez kemije. I to grdne kemije. Također ne znam je li išta od lntela sa DDR4 podržava Win7. Tako da nema preveć izbora.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 12:17   #652
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ma best baba njihova... apsolutno bez veze razvikano a nikoje koristi.
Proc se otkljucava sam na ploci od 1000kn i kakav to mentalni sklop mora biti da ides kupit plocu od 1k kuna i onda Athlona umjesto R3 ?

I da natezes sa parama opet ces uzet jeftiniju plocu i R3 sa jacom grafikom da ne govorim da je ovaj cooler ( ko za celere ) od 200GE otpad za rad proca na 3.8GHz.
Danas mi bio kolega s tim procom i neka Asrock A320m ploca i oce windows 7 i da mu ga dignem na 3.8GHz jer mu je prodavac u Linksu rekao da ide to i na 3.9GHz...

Reko jel imas muzicku jos i metar drva da ti zapakiram ?

Naravno da Raven ne moze ni prismrditi windowsima 7 osim opet neka MSI ploca od 1100kn gdje je liku uspjelo jer su izdali
bios za ACPI blokadu a kad sam mu sve sastavio, marekerom sam mu na cooler napisao 3.8GHz i reko ako ko pita, evo.

Ide kuc i vice.., to cu ja sve prodat psmtr...
Haha, da mu "savjet" da kloka proc na 3.8 i onda mu uvali A320 plocu koja ne podrzava OC .

Skoro sve MSI i neke Gigabyte ploce (naravno ne one sa A320 chipsetom ) sad podrzavaju OC Athlona.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 12:52   #653
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ma vidim ja da oće čoek savremenu tehnologiju hardvera na kojoj bi vrtio pretpotopnu tehnologiju softvera da možda i Nero v4 nebi isto koristio
Nejde to tako. Ryzen od svog prvog dana ne podržava Win7 bez kemije. I to grdne kemije. Također ne znam je li išta od lntela sa DDR4 podržava Win7. Tako da nema preveć izbora.

Sent from Usreo Mobara
Gigabyte ploce najnormalnije podrzavaju Ryzen 2.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 14:05   #654
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pričam o Windows 7 podršci na Ryzen platformama i to tome kako čoek želi imati zadnji hardver a vrtiti 10 godina star OS na tome.
Sve ploče podržavaju sve Ryzen 2 procesore, neke sa a neke bez prethodnog flešanja BIOSa

Iako mislim da si htio quoteati MadBoya, pa ti se omaknuo moj post

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 14:09   #655
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Mozda covjek zeli stabilnost, a ne alpha OS.
Ja cu isto uzeti Ryzen 3 i ici cu na Windows 7 jer sam navikao na stabilnost bez previse failova kao sto je slucaj na Win 10. Na laptopu XPS sam isto svako malo imao show pa sam blokirao upgradove.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 15:32   #656
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Mozda covjek zeli stabilnost, a ne alpha OS.
Ja cu isto uzeti Ryzen 3 i ici cu na Windows 7 jer sam navikao na stabilnost bez previse failova kao sto je slucaj na Win 10. Na laptopu XPS sam isto svako malo imao show pa sam blokirao upgradove.
Alpha OS? Valjda ti je jasno da je Win 7 unsupported od 2015. godine. Support imaju oni koji su dodatno platili MS-u i to ističe početkom 2020 (to nisu end useri nego enterprise customeri).
https://support.microsoft.com/en-ca/...cle-fact-sheet

Savjetovati nekome krajem 2018. godine da instalira Win7 je kao da nekome kažeš da kupi rabljeni procesor iz 2008. jer nije zahvaćen Spectrom i Meltdownom.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 18:35   #657
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Gigabyte ploce najnormalnije podrzavaju Ryzen 2.
Ako se ovo odnosilo na mene, govorio sam o OC-anju Athlona 200GE. Inace je to zakljucan CPU i ne moze se OC-ati ali s novim updateom biosa je to postalo moguce.
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Mozda covjek zeli stabilnost, a ne alpha OS.
Ja cu isto uzeti Ryzen 3 i ici cu na Windows 7 jer sam navikao na stabilnost bez previse failova kao sto je slucaj na Win 10. Na laptopu XPS sam isto svako malo imao show pa sam blokirao upgradove.
Dobro prouci koja maticna ima najmanje problema s W7. Sluzbeno Ryzen (i Kaby Lake i noviji) ne podrzavaju W7, pa instalacija nije uvijek "next-next-next".
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 23:03   #658
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Naravno da nije next next, ali pola dana zezanja je bolje nego strepiti kod svakog veceg updata na windows 10.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 23:32   #659
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Microsoft je i Windows 7 uspjel sjebati s kojekakvim nadogradnjama i telemetrijom, pa ako stvarno moraš/hoćeš imati taj OS na Ryzen platformi - bolje da (ako ga upogoniš) uopće ne vidi Internet, jer kad-tad bude skinul "zakrpu", a svi mogući alati i registry prejebi budu na ovaj ili onaj način zakazali. Nakon uspješne Windows 7 Pro SP1 instalacije, odnosno višednevne borbe na Kaby Lake platformi, ne bi to poželjel nikome, ako baš ne treba i ima previše slobodnog vremena, a i onda bi rađe kompletno prešel na Linux.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2018., 02:00   #660
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
bolje nego strepiti kod svakog veceg updata na windows 10.
Citiraj:
No updates are available. We'll continue to check daily for newer updates.
Meni ovak stoji od 3.12.2015

OS Version 10.0.10586.873 (Win10 TH2)

Dakle nije on mene instalira neg ja njega i ima da muci dok ne odlucim suprotno.

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Microsoft je i Windows 7 uspjel sjebati s kojekakvim nadogradnjama i telemetrijom, pa ako
stvarno moraš/hoćeš imati taj OS na Ryzen platformi - bolje da (ako ga upogoniš) uopće ne vidi Internet, jer kad-tad bude skinul "zakrpu"
Ma jok, isto se kvalitetno ubiju tj. deinstaliraju sve spijunske zakrpe. U block_GWX_V6 skriptu dodatno stavis sve "KB" koje treba maknuti ili sprijeciti instalaciju i zagasis windows update u samim windowsima.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na