Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2018., 21:55   #3421
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Postupci koji predstavljaju zavaravajuću poslovnu praksu

Članak 35.

Zavaravajućom poslovnom praksom smatraju se sljedeći postupci:



5. pozivanje na kupnju proizvoda po određenoj cijeni, bez isticanja činjenice da trgovac ima opravdane razloge vjerovati da neće biti u mogućnosti ponuditi isporuku tog ili sličnog proizvoda po navedenoj cijeni, u vrijeme i u količini koji su razumni s obzirom na proizvod, opseg oglašavanja proizvoda i ponuđenu cijenu, odnosno da neće biti u mogućnosti osigurati da drugi trgovac isporuči taj ili sličan proizvod po navedenoj cijeni, u vremenu i u količini koji su razumni s obzirom na navedene okolnosti.

Sada lijepo svi dignuti prijavu protiv Linksa na
https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp i pozvati se na clanak 35 stavak 5. Zakona o zastiti potrosaca.Pa neka gospoda u Linksu objasnjavaju inspekciji sto i kako.

Poslano sa mog C106 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 22:04   #3422
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Otkazali su i meni narudžbu.
Išao sam osobno u Links i pravio se mutav, tip na šalteru mi govori da je narudžba iz "nekog" razloga otkazana i da nazovem webshop info broj sa vizitke koju mi je promptno udjelio. Kaže da on nije upoznat zašto su neke narudžbe odbijene/otkazane i da zovem webshop info broj s vizitke.
Zovem tamo te likove pred njim, kažu mi da je otkazano jer im je ponestalo tog artikla na lageru kad sam ja naručio, pitam ih zašto je artikl bio dostupan na webshopu puna 24h tokom cijelog ponedjeljka, kaže da je to zato jer nisu stigli ažurirati stranicu i jer je bilo jako puno narudžbi taj dan (navodno 2500 online narudžbi). Kažem im da im je takva politika užasna i da ima ljudi koji su puno ozbiljnije zakinuti od mene, ljude koji su uplatili poveće iznose koje će im se vratiti tek kroz par dana. Uputim ih još i da poprate malo forume i portale što ljudi pišu o njima zadnjih par dana. Veli meni lik da ja pošaljem pisanu primjedbu ako hoću na tu i tu adresu, reko nemam vremena ni volje, već ih imate previše i zaželim ugodan dan.
I na kraju vratim liku za šalterom vizitku a on me gleda čudno i govori da ju zadržim, kažem hvala neće mi trebati sigurno više i pozdravim.

Riješili su se stvari s lagera ali su se posrali po dosta kupaca, vrijeme će pokazati koliko će im se to isplatiti.
ssarik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2018., 22:08   #3423
all_or_nothing
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 44
dobio sam famoznog miša i hvala linksu na ovoj cijeni. ne naslađujem se, samo mi je čudno da ja nekad nešto dobijem. posljednje koje sam sa sličnim zadovoljstvom ubo bio je kredit u švicarcima, zna se kako je to završilo. zapravo i nije završilo, još plaćam tu epizodu i plaćat ću je do smrti.

i kakve sam sreće vjerojatno će miševi krepati (da, dva komada sam naručio i dobio, jednostavno sam bio ono što nisam - pohlepan, jer prvotna narudžba jednog mi nije prošla).
all_or_nothing je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 22:08   #3424
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Pa da ste pravi ,svi bi na mingo prijavili,pa im vise to nikad nebi palo na pamet raditi..jer ovo je cista nepostena praksa.u murici bi neki fine pare na sudu dobili..al nismo u murici
  Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 22:10   #3425
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor all_or_nothing Pregled postova
dobio sam famoznog miša i hvala linksu na ovoj cijeni. ne naslađujem se, samo mi je čudno da ja nekad nešto dobijem. posljednje koje sam sa sličnim zadovoljstvom ubo bio je kredit u švicarcima, zna se kako je to završilo. zapravo i nije završilo, još plaćam tu epizodu i plaćat ću je do smrti.

i kakve sam sreće vjerojatno će miševi krepati (da, dva komada sam naručio i dobio, jednostavno sam bio ono što nisam - pohlepan, jer prvotna narudžba jednog mi nije prošla).
u koliko sati si izvrsio narudzbu?
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 22:12   #3426
all_or_nothing
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 44
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
u koliko sati si izvrsio narudzbu?
baš sam gledao, u 8:26 mi stigao mail s potvrdom o narudžbi, mislim da sam naručio nešto prije 8 sati.
all_or_nothing je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 22:26   #3427
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Bravo, ja u to vrijeme uopće nisam mogao otvoriti links.hr koliko je bio spor, a kamoli realizirati narudžbu
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 23:03   #3428
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Jedna IT firma, 200-300m od Linksa, je imala artikl po cijeni X/10 (očita greška), otkazali liku narudžbu za dva komada, ali na kartici je lova bila odmah rezervirana i samim time nedostupna potrošaču i to je inspektoru bilo dosta da se smatra da je on pošteno platio, odnosno da se ugovor sklopio. Istina da je gospodinu potrošaču cijela trakavica trajala malo preko mjesec dana, ali on je svoje dobio u svega 10% cijene.

Naravno, prvi korak je napraviti prijavu, ništa ne košta, a stvari se onda dovedu u red. Kukanje na forumu ili komentirati na fejsu neće nikome ništa donijeti. Kad bi se radile prijave oko svega, brzo bi se stvari dovele u red, a ne da veliki gotovo pa rade što hoće. Dosta često i na štetu nas malih ribica.
Ta priča mi ne pije vodu, koliko se sjećam negdje u zakonu piše da u slučaju očite greške prodavatelj nije dužan prodati robu. Jedino možeš ići na sud ako se ne možete dogovoriti da li se radi o očitoj grešci ili ne, ali ako nešto inače košta npr. 18500,00kn, a ti želiš to kupiti za 1850kn, jasno je da se radi o grešci.

Davno je bio sličan slučaj, netko se također napalio, ali na kraju su mu odvjetnici kod kojih je išao tražeći da tuže tu firmu rekli da nema šanse i da će još on najebat jer to što radi je pokušaj stjecanja protupravne imovinske koristi.

Nešto slično kao kad ti banka greškom uplati lovu, a ti je potrošiš iako znaš da nije tvoja.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 23:18   #3429
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
S obzirom da sam bio zaposlenik te firme i iz ustiju vlasnika i direktora prodaje mi je prenesena ta priča, a i osobe cija je greška bila nemam razloga sumnjati u svo troje.

Prema inspektoru kojem je dodjeljen slučaj, problem je bio da se tvrdilo da robe nema, a bila je dostupna, ali po drugoj cijeni.

Na jednu prijavu možda neće reagirati, ali na njih 5-6-10-15 sigurno hoće, jer to predstavlja obrazac.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Q
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent

Zadnje izmijenjeno od: darkydark. 28.11.2018. u 23:23.
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 23:36   #3430
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ma nema "tu kruha" oko takvog natezanja jer kupac raskidom ugovora nije ostecen. Sam ugovor se moze raskidati po xy stavki tako da... nista od toga.

Jedino sto bi moglo ali to je malo teze sprovesti ( jer 100 ljudi ce kenjkat ali 2 ce nesto konkretno uciniti ) je ici na dokazivanje nepostene trgovacke prakse
u vidu masovnijeg slanja prema inspektoratu i onda ici na vjestacenje radi utvrdjivanja sljedecih parametara.

1. Koliko je kojeg artikla bilo po tadasnjim cijenama.
2. Koliki je broj narudjbi bio u ...bubam 13h.
3. Koliko tih narudjbi je placeno online odmah.

Pa ako bi se utvrdilo da je trgovac u 15h popodne imao 1852 narudjbe a od toga placeno odmah 1250 a artikala je bilo 15 po posebnoj
cijeni onda ih se moze kazniti da su namjerno i svjesno i dalje zaprimali iste ( i narudjbe i novce ) iako su znali i vidjeli da nece moci biti ispostovane/isporucene.

Kojim kod programom se sluze u webprodaji nije istina da nisu mogli u 15h popodne vidjeti koliko imaju narudjbi a koliko artikala a koliko je odmah placeno no evo primjera da nesto muljaju i petljaju sta i kako ce isporuciti.

Ja u 22:05h dakle skoro na kraju akcije narucujem Cooler SCYTHE Katana 3 SCKTN-3000I White Box i danas dobijem mail sa brojem
narudjbe i da je roba u fazi prikupljanja kako bi je mogao podici u poslovnici Osijek, placam kad pokupim, dakle ni platio unaprijed nisam...

E sad ga jeb... ili su zbilja ima 1000 coolera na akciji ili to zbilja nitko nije trebao, bilo bi zanimljivo da se sada netko javi tko je narucio i platio isti i to prije 22h i da javi da mu je otkazano.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2018., 00:37   #3431
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ja sam drugu narudžbu radio naveče u 23:30 i stavio sam samo dostupne artikle i opet kifla. Sumnjam da ću ih dobit.

Što je najgore, njihov web je povezan sa stanjem skladišta, i web prikazuje stanje njihovog skladišta, ne dobavljača niti nekog trećeg i opet si dopuste ovo, da svi pljuju po njima.


@silver_tip
Niko nije trebao te katane a ko zna koliko ih imaju na skladištu pošto su uvoznici
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 01:05   #3432
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Niko nije trebao te katane a ko zna koliko ih imaju na skladištu pošto su uvoznici
Pa ja ne mogu prosto vjerovat u to. Za obican s775 cooler po njusci ili tu traze minimum 30-50kn a ova katana je 2 koplja iznad i dobra
za cjelu paletu c2d/quad s775 ili fm2/+ ili svi AM moguci pa i s1155 80% proceva moze hladit bolje neg stock cooler. Dodje mu ko deluxe stock cooler za 50kn, nije djabe al skoro...
Znas kak samo dobro radi sa bilo kojim Xeonom E5xx serije, ludilo...


Uzo jednu jer sam mislio da ni tu jednu necu dobit, uzo bi 5 bar da imam zalihe dok sam ziv
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 08:27   #3433
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Koliko nas je podnijelo prijavu ?

Zadnje izmijenjeno od: FerrZG. 29.11.2018. u 08:32.
FerrZG je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 09:47   #3434
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
S obzirom da sam bio zaposlenik te firme i iz ustiju vlasnika i direktora prodaje mi je prenesena ta priča, a i osobe cija je greška bila nemam razloga sumnjati u svo troje.

Prema inspektoru kojem je dodjeljen slučaj, problem je bio da se tvrdilo da robe nema, a bila je dostupna, ali po drugoj cijeni.

Na jednu prijavu možda neće reagirati, ali na njih 5-6-10-15 sigurno hoće, jer to predstavlja obrazac.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Q
I za jednu prijavu inspekcija izlazi,a ukoliko ih bude vise Links bi mogao dobiti novcanu kaznu.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 10:26   #3435
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 304
Meni maloprije stigao prezenter Trust Taia (sa 350kn na 105kn). Naručio 26.11. u 13:05.
__________________
"You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? Nothing!"
dani77 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 10:28   #3436
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Vjerojatno si jedini to naručio, pa zato ti je bez problema stigao.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 10:46   #3437
azburkabas
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Tu negdje
Postovi: 4
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Postupci koji predstavljaju zavaravajuću poslovnu praksu

Članak 35.

Zavaravajućom poslovnom praksom smatraju se sljedeći postupci:



5. pozivanje na kupnju proizvoda po određenoj cijeni, bez isticanja činjenice da trgovac ima opravdane razloge vjerovati da neće biti u mogućnosti ponuditi isporuku tog ili sličnog proizvoda po navedenoj cijeni, u vrijeme i u količini koji su razumni s obzirom na proizvod, opseg oglašavanja proizvoda i ponuđenu cijenu, odnosno da neće biti u mogućnosti osigurati da drugi trgovac isporuči taj ili sličan proizvod po navedenoj cijeni, u vremenu i u količini koji su razumni s obzirom na navedene okolnosti.

Sada lijepo svi dignuti prijavu protiv Linksa na
https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp i pozvati se na clanak 35 stavak 5. Zakona o zastiti potrosaca.Pa neka gospoda u Linksu objasnjavaju inspekciji sto i kako.

Poslano sa mog C106 koristeći Tapatalk
Ja sam ih upravo prijavio na mingo. Ovo zaista nije ok. Oko 9 ujutro sam narucio stvari i naravno da kao ničeg nije bilo u trenutku narudžbe.
Par kolega s posla isto tako naručilo hrpu nekih random stvari i niti jedne bas nije bilo. Možeš mislit. ima po raznim forumima isto tako hrpetina ljudi se javila tako da je upitno osim tih par sto su dobili neke sitnice!
azburkabas je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 10:57   #3438
angell
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
U 8 ujutro (i prije 8) je bilo svega za naručiti. Isto kao i u petak u poslovnici (izuzev PlayStationa, koji je očito bio samo jedan ili ni jedan, više verzija priče je u opticaju).
Smatram da su trebali za svaki artikl napisati maksimalan broj komada koji je u prodaji i onda bi ljudima bilo jasnije...
angell je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 11:16   #3439
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Kako mall.hr ima još 10 komada, još 4 itd. i nakon tog nedostupno dok opet ne stave koliko je komada još. Tako je bilo za XZ1 xperiu nedavno po 1900 kn. Kad je broj došao do 1, ubrzo se više nije moglo naručiti.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 11:16   #3440
Filip_2306
Lurker
Moj komp
 
Filip_2306's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Ja sam naručivao praktički u pola noći, pred sam istek ponedjeljka i čekam odgovor jer sam stavljao samo dostupne artikle u košaricu. Ako mi se uskoro ne jave potvrdno, ide prijava isto.
Filip_2306 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 11:19   #3441
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ma nema "tu kruha" oko takvog natezanja
Itekako ima, prvi problem je u stavu, "nema tu kruha", a drugi problem je nepoznavanju prava i obveza samih kupaca.

Nikad nije bilo jednostavnije napraviti prijavu, uzme doslovno 2-5 minuta vremena, a dovest će se ovakve fejki akcije u red.

Jedno je zdravorazumska greška koja se događa pa onda da neko ide goniti vodu na svoj mlin, kao u slučaju koji sam gore napisao, gdje bi se dalo raspravljati o nekoj moralnosti odluke inspektora, a drugo je ovo što oni rade. To spada u obrazac ponašanja. Ne možeš ljudima govorit da artikli više nisu raspoloživi u količinama u kojima oni govore, a držati ih dalje na webu po xyz višoj cijeni. To je čisti primjer zavaravajuće poslovne prakse. Mogli su barem "ugasti" navedene artikle ili staviti "rasprodano", ovo je čisti ciganluk.

Makar sad vidim da su Linksovci, očito nakon nekoliko prijava, krenuli gasiti sve rasprodane artikle.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent

Zadnje izmijenjeno od: darkydark. 29.11.2018. u 12:37.
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 11:53   #3442
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Ako su artikli nakon akcije dostupni po ful cijenama, a vama za te artikle otkazane narudžbe, a dobili ste ponude po kojima ste platili, fino prijava na MINGO.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Upravo gledam, miš se i dalje prodaje po punoj cijeni, dostupan u gotovo svim poslovnicama + web-shop... Žalosno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 12:04   #3443
timo
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 13
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Upravo gledam, miš se i dalje prodaje po punoj cijeni, dostupan u gotovo svim poslovnicama + web-shop... Žalosno.
Prodaju se grafit i bijelo sivi, oni nisu ni bili na toj akciji, bio je samo plavi. Znam jer sam ga i sam pokusao kupiti.
timo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 12:13   #3444
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Ima li tko screenshot na njihov web kako su prodavali mis po punoj cijeni iduci dan [ako je bio plavi] ? Tehnicki gledano, trenutno se prodaje samo mis koji u nazivu ima "graphite", a na akciji je bio plavi

U obrazcu sam najprije zatrazio advice, ovo su odgovorili :

Citiraj:
Poštovani,

Savjetujemo da uputite pisani prigovor (poštom preporučeno sa povratnicom, elektroničkim putem) trgovcu. U prigovoru navedite ukratko kronologiju događaja te napomenite kako prilikom kupnje proizvoda nigdje nije bilo naznačeno kako je proizvod u ograničenim količinama, čak i da je bio onda, ukoliko su bile prodane sve zalihe, nije mi trebalo biti omogućeno kreirati narudžbu. Na ovaj način se dovodi u pitanje manipulacije i zavaravanja potrošača što je u suprotnosti sa Zakonom o zaštiti potrošača u člancima 30 do 35.

Trgovac je dužan odgovoriti u roku od 15 dana temeljem članka 10 Zakona o zaštiti potrošača. Ukoliko odgovor ne dobijete u roku ili on bude bio negativan savjetujemo da uputite;

PRIJAVU TRŽIŠNOJ INSPEKCIJI

Sukladno članku 135. Zakona o zaštiti potrošača (“Narodne novine “br. 41/14, 110/15) tržišni inspektor će uzeti u obzir prijavu potrošača tek nakon što je potrošač iscrpio postupke podnošenja pisanih prigovora putem pošte, telefaksa ili elektroničke pošte, odnosno podnošenja reklamacije povjerenstvu u slučaju nezadovoljstva odgovorom pružatelja javne usluge na pisani prigovor.

Prijava se može podnijeti:

• putem elektroničke pošte: prijave@mingo.hr na propisanom obrascu PRIJAVA POTROŠAČA TRŽIŠNOJ INPEKCIJI

• putem pošte na adresu:
MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, PODUZETNIŠTVA I OBRTA
UPRAVA ZA INSPEKCIJSKE POSLOVE U GOSPODARSTVU
Ulica grada Vukovara 78, 10 000 Zagreb

• osobno u Pisarnici Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta
Ovaj boldani dio je bio naglasen na njihovoj stranici, to su me valjda krivo shvatili u upitu, ali to nista ne mijenja.


Citiraj:
Osnove:

Zakon o zaštiti potrošača NN 41/2014 II. Glava IV. Odjeljak II. članak 33. stavak 1.
Zakon o zaštiti potrošača NN 41/2014 II. Glava IV. Odjeljak I. članak 31.
Zakon o zaštiti potrošača NN 41/2014 II. Glava IV. Odjeljak I. članak 32. stavak 2.
FerrZG je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 12:14   #3445
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 525
Dan poslije akcije, u utorak prijepodne je plavi još bio dostupan ali po punoj cijeni od 660kn, a navečer je već bio nedostupan.
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 12:18   #3446
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Meni kad odgovore na pisani prigovor onda šaljem na mingo. Takva i jest procedura, prvo dućanu, a onda ovima.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 12:20   #3447
angell
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Podignuo danas drugu i treću narudžbu, od 9 naručenih artikla, kupio 7 (izbacili display port kabel i eksterno kučište za disk), al sve u svemu, ja zadovoljan, dobre popuste sam ulovio...
angell je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 12:43   #3448
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Itekako ima, prvi problem je u stavu
Hajde ponovo procitaj sta sam napisao, mozda shvatis. Ne postoji amandman ili ustavno pravo da trgovac mora tebi nesto
prodati, ugovor je sklopljen kada ga obje strane prihvate a ne samo jedna... pod "nema tu kruha" se misli da nisi ostecen tako da nemas sta ni izganjati sudski, sam kao pojedinac osobno.
Sasvim druga stvar je nepostena trgovacka praksa koja te navela da im ostavis lovu kako bi istu nakon par dana dobio nazad... dakle tu ih se moze ganjati da eventualno dobiju kaznu pod opcenito.

Osobno za ovaj slucaj ih nemam za sta prijaviti jer sve sto sam narucio za sada je u kosarici i ceka se prikupljanje tako da bi moja
prijava u ovom slucaju bila neosnovana kao prijava pojedinca a pogotovo jer mi je kod nacina placanja navedeno - u poslovnici.

Inace do sada u zivotu sam na inspektorat prijavio sljedece subjekte:

Total Tv
Optima
Links
HT Telekom ( fixna )
Vemil
Iskon

Policijsku stanicu u Beliscu ( voditelja ) - na minstrastvo.
Voditeljicu HZMO u Osijeku - na ministarstvo, zvao me osobno Mirando Mrsic da se izvini.
Kotromanovicu sam jeba majku telefonski radi njegove odluke o uskracivanju materijanih prava iz kolektivnog ugovora dok
je bia ministar, dobio ga nakon 3 dana zvanja ministarstva. Nakon 3mj. mjenjali su onda cjeli zakon... i neke stavke su vracene nazad pod drugim imenom samo.

Dakle od operatera koji me nisu htjeli iskljucit ili ukljucit uslugu do trgovina koje su mi osporavale garanciju, prijavio sam i HEP Plin
jednom jer je korektor za koeficijent izracun plina bio jedan mjesec preko zakonske granice i dobio sam racun veci za 15kn pa sam i to
ganjao i dobi nazad tih 15kn... dakle nije mi ljeno kada imam se za sta uhvatiti, u ovom slucaju nemam.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 13:01   #3449
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Odlično da ima nekoga tko se bori za sebe i jebiga ti konkretno nemaš osnove, ali dosta ljudi ima i umjesto da kukaju ovdje - klik na web

Svaki dan dok se okrenem oko sebe, svi kukaju, ali niko ništa ne poduzima.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent

Zadnje izmijenjeno od: darkydark. 29.11.2018. u 13:13.
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 16:04   #3450
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Meni su odgovorili klasično ispričavamo se bla bla bla ako ste platili izvršit ćemo povrat, ništa konkretno, copy paste. Zanima me trebaju li oni meni poslati i uputu o pravnom lijeku?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na