Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2010., 15:58   #271
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Ako ja na svom racunu nemam stavku "Dostava" u iznosu od xy kn stvarno ne vidim gdje je zdrav razum u tome da JA imam nesto s tim!
Naravno da imaš, ti si primatelj i ti si taj koji dostavljaču prijavljuje problem. Pokrivanje troškova štete nema veze s tobom.

Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Vecina trgovaca a i neka ekipa tu definitivno se NE slazu s tvojim nacinom poslovanja!
Pa i ne znam koja se to ne slaže, to je standardna procedura. Korisnik prijavljuje dostavi, može i prodavaču, ali bitno je to odmah javiti i prijaviti onome tko je vršio transport (po mogućnosti odmah po zaprimanju robe).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 16:52   #272
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Ako ja na svom racunu nemam stavku "Dostava" u iznosu od xy kn stvarno ne vidim gdje je zdrav razum u tome da JA imam nesto s tim!
kakve veze imaš? možda imaš malčice veze zato jer je tvoja roba oštećena?


Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Vecina trgovaca a i neka ekipa tu definitivno se NE slazu s tvojim nacinom poslovanja!
pogledaj post 247, ako misliš na mene.
pravilo je da primatelj prijavljuje štetu, a onda dostavljač refundira trošak prema uvjetima poslovanja ( članak 10 nadalje ). dobra volja prodavatelja je ako se šalje nova roba bez da je postupak prijave-isplate štete riješen do kraja.

edit: nego, kolika je uopće šteta? treba cooler i procesor vratiti na mjesto ili?

Zadnje izmijenjeno od: mymoon. 26.06.2010. u 16:57.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 18:46   #273
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
edit: nego, kolika je uopće šteta? treba cooler i procesor vratiti na mjesto ili?
Polomljen socket na maticnoj, strgani pinovi proca, zagreban PCB grafe i maticne. Skoro pa nista!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 15:05   #274
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Hmm, kupio laptop u Linksu, otvorim kutiju (selotejp bio izrezan vec) i unutra skuzim da je po ekranu brisano s krpom... Vidi se fino pod svjetlom... Misljenja?

Zapravo idem dignut OS pa vidit kolko radnih sati ima HDD... Ima DOS na sebi pa ne bi smio imat vise od ajmo rec 20h max.

Update: HD Sentinel kaze 17 sati rada do sad Iduci put cu na licu mjesta pregledat sve sto kupim da ne bi opet dobio mini-rabljenac..
__________________
sound powered by B&W/Denon

Zadnje izmijenjeno od: zwer. 30.06.2010. u 16:25.
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 23:26   #275
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Sto ga nisi vratio?

To je normalno kad nude isprobavanje lapa, i vracanje u roku od 8 dana. Takve ispapkane, izlozene i vracene bi trebali prodavati sa popustom, a ne uvaljivati kupcima koji plate novo...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 23:37   #276
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Sto ga nisi vratio?

To je normalno kad nude isprobavanje lapa, i vracanje u roku od 8 dana. Takve ispapkane, izlozene i vracene bi trebali prodavati sa popustom, a ne uvaljivati kupcima koji plate novo...
I kaj onda, imati gubitak na svakom laptopu koji netko vrati?
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 23:49   #277
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
jep, jer to nije novo vec koristeno... bili ti kupio auto s 150km na satu isto po cijeni novog ?
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 23:59   #278
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
A neznam, laptop radi dobro, ima samo 17 sati 'rada' na disku... pa sam pre lijen ic ga vracat a garanciju imam ionako iovako... ekran sam fino slikao za svaki slucaj, pa pobrisao kako spada... Al' svejedno mi digne tlak kad vidim da se ipak rabljeno prodaje pod novo. 10% je i moja krivnja sto ga nisam pregledao kod kupnje detaljnije i pitao zasto je ambalaza otvarana... Bleh.

Super laptop inace... Dell Studio 1558
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 00:02   #279
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Valjda im je bio u vitrini neko vrijeme, neš ti problema.

Da se neke ljude pita, dosta hardvera bi se moralo bacit čim netko otvori njihovu kutiju
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 00:06   #280
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
I kaj onda, imati gubitak na svakom laptopu koji netko vrati?
Pa naravno. Ako to nudis kao opciju.

Oh, zaboravio sam da je tu normalno telkac koji je radio pol godine zapakirati i prodati pod nov. Steta sto sve stvari nemaju brojac sati instaliran.

Salu na stranu, nije gubitak ako se ti odreknes pola ili cijele marze. A za telkac iz izloga - i puno vise od marze jer ti je koristio kao reklamu.
No pustimo price koje obicno idu - kad bi svi tako vracali... nebi svi i nece svi vracati stvari i ti "manji" gubici su samo normali troskovi poslovanja. A links sa svojim marzetnama....


A da malo bolje objasnim. Imas ljude kojima to znaci vise od 5% vise - da nije otvoreno. Moje iskustvo sa otvorenim stvarima je da obicno uvijek nadjem nekakav nedostatak. Obicno netko i vrati iz nekog razloga, ne? Nije svaki put joj dali ste mi amd plocu, ja se zabunio, meni treba za intel... Budu zujavi ventovi, velike temp, lag na misu.. svasta.

A imas ljudi koji se polakome na 5% popusta. Nista im ne znaci sto je otvarano, papkano, drzano u izlogu... Eto....

Btw. taj ispapkan/isproban HW se prodaje tu na trznici za i do -30%..... Zasto bi onda links prodavao za cijenu novog.


Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
10% je i moja krivnja sto ga nisam pregledao kod kupnje detaljnije i pitao zasto je ambalaza otvarana... Bleh.
Otvorena ambalaza i neoriginal selotejp ne znace puno.. moze ga recimo uvoznik otvoriti da ubaci upute ili nesto drugo..

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 01.07.2010. u 00:16.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 00:07   #281
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Meni su prodali kućište CM 690 s police.
Pitam zašto s police, a on kaže da im jedino (jebote ona poslovnica u ST im je dno dna, ništa nisam našao da ima, uvijek kad kupujen, naručujen, a i ovo šta ima je s polica, izloga i sl)

I sad ajde...dijelom i moja greška šta se nisan skupija i otiša dalje, al eto...računam nigdje ga drugdje neću nać (a i ne bi, guglao sam), čekat ću ga 15 dana, možda potrošit lovu, ovo, ono... Računam aj, neka im...

Da bi osim tone prašine i unutra i vanka, još "dobio" i prednji dio maske koji dobro ne nasjeda za armaturu, pa ima jedno 0,5 cm "lufta" što ne smeta, ali iritira pogotovo jer mi je to kućište na otvorenom, pa oko stalno bježi na taj nedostatak...
Naravno, ustanovio sam tu anamaliju nakon šta san već prokopao pola kućišta pa vraćanje ne bi imalo smisla... Uglavnon triba opreza s takvim stvarima, više krivin sebe nego njih, al eto, svakako iskustvo više...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 00:09   #282
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
To je stara Linksova politika sa masturbiranjem po komponentama ili u ovom slucaju sa laptopom...


Ja sam dobio dva procesora na kojima je bila prerezana ona folija/naljepnica ili sto je vec na kutiji. Uz to na oba su bili vidljivi otisci necijeg prsta.


Jednom sam narucio HD 4870. Covjek iz Overseasa mi donio grafu, a ju nisam preuzeo jer mi je nesto uletilo i nisam imao lovu.
Poslije toga sam narucio GTX 260, HD 4870, napajanje, nesto periferije (svaka narudzba zasebno). I nakon cca pola godine narucim procesor i nece mi ga poslat jer sam jednom zajebao sa narudzbom...
I to mi na mejl javlja isti lik koji mi je procesirao prethodne narudzbe (znam da se zove Marko, ali prezimena se ne mogu sjetiti).
Ovdje jest moja krivica uglavnom, ali tek nakon pola godine mi javlja da vise ne mogu narucivati...
Ovi slucajevi sa procesorima su iz 2008. i 2009., a sa HD 4870 iz 2009.


Sve u svemu Links je bio bolji kad sam poceo kupovati u njemu tamo 2006.
Valjda im se sa profitom i vecim brojem prodavaonica i pimpek napuhao
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 09:44   #283
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ja danas trebam otići po grafičku sa reklamacije, i točno me strah uopće otići, jer se bojim da će mi biti natezanja kao sa memorijom, kad sam na jedvite jade uspio dobit povrat novaca ili drugu komponentu pošto više nisu imali takve memorije (ballistix).

Dakle grafička je HD4870, Sapphire: http://www.sapphiretech.com/presenta...000101&pid=266

Jednog dana u pola igranja jednostavno se sve smrzlo, nakon restarta više slike na monitoru nije bilo.
Uglavnom, reklamacija mi je riješena, jutros sam dobio poruku da mi je artikl zamjenjen.
Gledam po njihovoj stranici, međutim oni nemaju takve grafičke na lageru, imaju ili vapor-x, ili od xfx-a sa referentnim dual slot hladnjakom.
Nekako me frka da će mi ponudit tu sa referentnim, pa me zanima dali sam ja dužan prihvatiti tu karticu, ili mogu odbiti, pa u slučaju da mi nemogu vratiti identičan artikl, znači Sapphire radeon HD4870, a ne XFX, tražiti neki drugi u toj protuvrijednosti?

Rađe bih u tom slučaju pristao na nekakvu referentnu HD5770, mislim da bi ona bila daleko tiša od referentne HD4870, jer komp mi je kraj uha dok spavam, pa mi je tišina prilično bitna, a performansama su tu negdje.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 09:53   #284
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Nisi dužan prihvatiti istu, ali ti oni nisu dužni niti ponuditi istu u zamjenu.

Ugl, mogu se praviti grbavi i recimo nuditi HD5750, ali ti nisi dužan prihvatiti, pa onda slanje maila u inspektorat itd.

HD5770 su vjerovatno dobili oni u zamjenu od uvoznika, a sada kaj će ti prosljediti...

Mogao si ih pitati za kaj je zamjenjena pa da ne strepiš.

Sa Linksom, ja bih prije predavanja kartice na servis poslikao seriale, pa ako nude neku nebulozu - nazvao uvoznika i molio da vidiš kako je riješena reklamacije, tj kaj su oni poslali linksu u zamjenu.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 10:16   #285
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Dam se sada okladiti sa bilo kime da će ti ponuditi XFX 4870. Zašto? Jer ga oni direktno uvoze. I meni su safirku zamijenili sa XFX. Samo pazi da ti ne uvale 512Mb verziju.
btw, XFX nestandardni cooleri se nisu iskazali kao tihi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 10:19   #286
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
E jbg, sad si me usrećio u pm
Papir mi je u autu, a auto trenutno nije kod mene, tak da ih nemogu sad zvati jerbo neznam broj reklamacije, no zar nije tu neka igra sa cijenom vs identičan artikl u pitanju??

Znači ako nemaju identičan artikl, onda mi moraju ponuditi u zamjenu drugi iste vrijednosti?

Pristao bih ja čak i na neku sitnu nadoplatu ukoliko je potrebno, samo da mi ne pokušaju uvaliti pošto- poto onu referentnu 4870 zujalicu.

A kakve su 5750?
Cijenom su dosta ispod cca 1300kn koliko je meni bila cijena za ovu moju na računu, ali su vjerojatno i performansama negdje u rangu 4850 ili su još slabije?

@coconut
Zamjenili su ti referentnu safirku sa referentnom xfx-icom ili?
Ovo za 512MB nema šanse da mi prodaju, ako sam im predao grafičku sa 1GB onda će mi sigurno vratit istu takvu ili ću se stvarno ić zezat sa inspektoratom.

Kažem, najsretniji bih bio sa zamjenom za bilo kakvu HD5770, pa makar i uz neku nadoplatu, ali ćemo još vidjeti kako će na kraju sve proći.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 10:32   #287
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
oni su ti dužni zamijeniti pokvarenu karticu sa identičnom ili karticom koja je u rangu cijene koliko si platio prvotnu karticu.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 10:45   #288
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Znači po tome, oni bi mogli dignut cijenu neke low profile pasivnjače na cijenu jedne hd4870 i zavaljati nekoga žešće i nikom ništa, pojeo vuk magare?

Teško da bude to baš tako išlo, ali dobro, da ne nagađamo, vidjeti ćemo šta će biti danas popodne.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 10:50   #289
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Nažalost, baš se i ne drže principa vrijednosti. Meni su 3850 od 1.300kn zamijenili sa duplo jeftinijom XFX 4830 jer su se vodili teorijom jakosti grafe. DI nije stao na moju stranu je sam 3850 kupio polovnu preko tržnice, a nisam imao bilježnički ovjeren ugovor o kupnji.

5750 je nešto slabija od 4850. Ispod 5770 ne idi, a XFX 4870 ne prihvati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 10:52   #290
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Od XFX -a bjezi kao od vraga - pogotoov ako ovako izgleda. Neznam jesu li to cudo nakalemili i na 4870, ali nebi se cudio da jesu. To je cisti komadic aluminija bez heat pipea sa jako rostavim ventom. Uzas. + i ona koja izgleda kao ref od xfx ima skinut heatpipe, neodvojiv backplate i tako.

Ako ti budu htjeli uvazavati neku takozvanu "amortizaciju" i zadnje cijene na cijeniku - lijepo salji dopis u zg da ti to pismenoi obrazloze i potkrijepe izvodima iz zakona da proslijedis na DI.

Ako si platio 2000 onda mozes sam da biras sto zelis za tu vrijednost. Nemora ni grafa biti. Sve ostalo je izasao si im u susret.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 10:54   #291
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Tocno to!


Stvarno ne kontam neke ljude tu!?
Pa LINKS je ODABRAO i UNAJMIO tu sluzbi i kakve sada ja imam veze s tim???
Pa da se ja pocmem sporiti s njima Links bi tvrdio da je on dao ispravno racunalo njima a oni bi tvrdili da je vec dobijeno tako i na kraju bih ja nahebao.
Takodjer ponavljam za ovo s primopredajom bez potpisa - NISAM GOVNO kao Links!
svaka složena konfiguracija se slika i testira prije pakiranja, tako da tu nema mjesta filozofiranju.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 18:40   #292
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
I Vraže, kaj si dobil u zamjenu?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 18:45   #293
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Od XFX -a bjezi kao od vraga - pogotoov ako ovako izgleda.
Tvrdnja o lošem hladnjaku stoji za HD4870 na slici dok je ovaj na HD4850 sasvim solidan referentni hladnjak.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 18:47   #294
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
I kaj onda, imati gubitak na svakom laptopu koji netko vrati?
U "normalnim zemljama" se na takve uredaje daje popust (provjereno)....
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 17:07   #295
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
U "normalnim zemljama" se na takve uredaje daje popust (provjereno)....
U "normalnim zemljama" su i kupci normalniji i bitno je veći obrt robe.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 21:11   #296
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nažalost, baš se i ne drže principa vrijednosti. Meni su 3850 od 1.300kn zamijenili sa duplo jeftinijom XFX 4830 jer su se vodili teorijom jakosti grafe. DI nije stao na moju stranu je sam 3850 kupio polovnu preko tržnice, a nisam imao bilježnički ovjeren ugovor o kupnji.
Ne kužim ovo. Kakve ima veze gdje si je kupio i za koliko ako imaš račun koji dokazuje koliko je grafa plaćena?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 21:20   #297
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Ne kužim ovo. Kakve ima veze gdje si je kupio i za koliko ako imaš račun koji dokazuje koliko je grafa plaćena?
Račun glasi na ime čovjeka koji je kupio grafu u Linksu kužiš?
A taj na kojeg glasi račun nije reklamirao grafu, prema tome nitko drugi osim prvog kupca ne može podnijeti prijavu DI-u osim ako prvi kupac ne sastavi i ovjeri ugovor u prodaji drugom kupcu kojemu je prodao grafu.
Jebiga takav je Zakon, podnositelj prijave treba i na papiru biti vlasnik stvari za koju vrši prijavu.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 21:41   #298
blue#13
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 516
sto ako nema na racunu imena,onda se moze ili?
blue#13 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 21:46   #299
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor blue#13 Pregled postova
sto ako nema na racunu imena,onda se moze ili?
Onda se može, ako prodavač ne vodi nikakvu evidenciju o kupcima.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 22:30   #300
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Račun glasi na ime čovjeka koji je kupio grafu u Linksu kužiš?
A taj na kojeg glasi račun nije reklamirao grafu, prema tome nitko drugi osim prvog kupca ne može podnijeti prijavu DI-u osim ako prvi kupac ne sastavi i ovjeri ugovor u prodaji drugom kupcu kojemu je prodao grafu.
Jebiga takav je Zakon, podnositelj prijave treba i na papiru biti vlasnik stvari za koju vrši prijavu.
A da je kupac polovne grafe u sve to uveo originalnog kupca?
Da on to u svoje ime sređuje? To se sigurno može.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na