Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2010., 13:00   #31
ponistra
s ponistre se vidi Šolta
 
ponistra's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 72
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Ne, ne pomažeš baš nimalo a mudruješ...

Čovječe daj sliku ili bar riječima opiši kako je spojen laptop sa televizorom i pogledaj moju sliku u 10-tom postu pa ti možda sine na šta aludiram


@Nikky ti je dobro rekao, tv može ali i ne mora radit ako dobija sliku na jedan ulaz a ton na drugi. Ako tv radi na AV1 ( slika ) ne znači da ćeš imat tona koji sa laptopa šalješ u AV2-3..., RGB, S-Video itd...
pa sta cu opisivat kako kad i sam naslov teme kaže kako i ja sam jos to potvrdija....

i ne mudrujen nista samo pitam...

ok znaci najvjerovatnije ovaj kabel dodatni nece rjesit problem...

moran vidit sa rodjom... da mi posalje slike i modele televizora i laptopa...
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga ita u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
ponistra je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 15:48   #32
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Ja sam spajao lap s telkom preko s-video na scart kabel. I slika je crno- bijela! Kad sam spojio komp, slika se nakon reseta pojavila u boji... (sapphire radeon 9600 atlantis pro). Probao sam s različitim lapovima, i ništa! Ima netko ideju s obzirom na raspravu na sličnu ideju?
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2010., 14:42   #33
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Imam jedan mali problem.Tice se prebacivanja slike i zvuka na tv.Dakle nabavio sam kabl HDMI na DVI-D.Sliku sam pronasao na tv-u savrsenu.Ali nikako nemam zvuka.Nabavio sam i dodatni kabl za zvuk banana koja ide iz zelene za zvuk iz kompa na dva cinca crveni i bijeli koji se ustekaju u tv.Na tv-u imam sve ukupno 3 para crveno bijelih rupa da ustekam i u koji god par od ta tri ustekao zvuk nemogu dobiti.Tv mi je isto Samsung LCD-Takav sam problem imao i kad sam laptop spajao na tv kod cure.Samo je njen Sony LCD tv.Nisam mogao dobiti na taj nacin zvuk pa sam kupio dvije bananice i jednu ustekao u izlaz na slusalice laptopa a drugi na slusalice u tv i dobio zvuk.Vjerojatno bi radilo i kod mene tako ali zasto mi neradi na onaj prvi nacin??Jel trebam sto podesit ili??
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 15:09   #34
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Prvo 1 iz pravopisa, stavi razmak i prored jer je ovo napor za čitat. I kakve veze ovo pitanje ima sa temom (tema je o analognom video signalu a ti pitaš za digitalu) ?
Koja je grafička ?
Ako je nevidia jesi spojio onaj kabelić ili ako je ATI jesi instalirao ATI HD audio ?
Jesi odabrao da zvuk "izlazi" na ATI HD audio ?
DVI-D je na grafičkoj a HDMI na TV ?

Poznato je da kod nekih izvedbi DVI - HDMI (nebitno jeli onaj mali adapter ili u obliku kabela) ne prolazi audio.
O ovome imaš na više mjesta na forumu, probaj zamjenit / naći mali DVI - HDMI adapter + HDMI kabel.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 15:18   #35
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
NVIDIA Geforce 275 GTX XXX je graficka kartica
Na njoj je DVI-D a na tvu-u je HDMI
Koji kabelic trebam spojit i gdje?
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 15:27   #36
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Kod nevidie trebaš spojit interni kabelić sa grafe na mobo (zvučnu) kako bi poslao digital audio preko DVI grafe. Pogledaj manual od grafe i mobo.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 20:39   #37
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Autor Nemanja Pregled postova
Imam jedan mali problem.Tice se prebacivanja slike i zvuka na tv.Dakle nabavio sam kabl HDMI na DVI-D.Sliku sam pronasao na tv-u savrsenu.Ali nikako nemam zvuka.Nabavio sam i dodatni kabl za zvuk banana koja ide iz zelene za zvuk iz kompa na dva cinca crveni i bijeli koji se ustekaju u tv.Na tv-u imam sve ukupno 3 para crveno bijelih rupa da ustekam i u koji god par od ta tri ustekao zvuk nemogu dobiti.Tv mi je isto Samsung LCD-Takav sam problem imao i kad sam laptop spajao na tv kod cure.Samo je njen Sony LCD tv.Nisam mogao dobiti na taj nacin zvuk pa sam kupio dvije bananice i jednu ustekao u izlaz na slusalice laptopa a drugi na slusalice u tv i dobio zvuk.Vjerojatno bi radilo i kod mene tako ali zasto mi neradi na onaj prvi nacin??Jel trebam sto podesit ili??
a daljnjim citanjem dokumentacije bi se utvrdilo da to ne podrzavaju svi TV
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2016., 18:17   #38
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
kako provjerim podržava li mi laptop sa VGA izlazom 50Hz/15.625kHz da bi mogao spojiti na CRT tv preko S-Video ili scart sa običnim kablom, ili mi treba baš adapter?
Chip type: Intel(R) HD Graphics (Core i3)
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2016., 22:40   #39
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
kako provjerim podržava li mi laptop sa VGA izlazom 50Hz/15.625kHz da bi mogao spojiti na CRT tv preko S-Video ili scart sa običnim kablom, ili mi treba baš adapter?
Chip type: Intel(R) HD Graphics (Core i3)
Mislim da to nece raditi. Mada su u biti slični, vga i komponentni/scart/s-video video se u nekim stvarima razlikuju pa to nece raditi bez aktivnog adaptera.
Sam sam pokusao dobiti sliku sa pc-ja preka vga izlaza na komponentni ulaz na panasonic crt televizoru tx-36pd50, ali bez uspjeha. Rjesenje bez zasebnog dekodera je pc sa grafickom karticom koja podrzava klasičan tv-out komponentni ili s-video jer tu signal dekodira sama graficka.
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na