Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2007., 20:11   #1
aneznam
Premium
Moj komp
 
aneznam's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 169
TV kartice, iskustva preporuke.. . .

Htio bih kupiti neku dvb-t karticu do max 600 kn. I pošto sam udaljen 60 km od najbližeg odašiljača ne znam jel ću imat signala iako sam po karti u zelenom, ali na granici. Molio bih preporuku neke dobre kartice
aneznam je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 20:23   #2
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
ja sam zasada zadovoljan sa ovom svojom karticom, jedino što mislim da nije podržana od strane media portala, signal dobro hvata iako mi je antena gotovo pod kutem od 90 stupnjeva naspram odašiljača
Buger je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.08.2007., 20:44   #3
aneznam
Premium
Moj komp
 
aneznam's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 169
radije bi neku ne hibridnu
aneznam je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 22:43   #4
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Zašto ne hibridnu ? Bez nje nema OTV-a i Z1, a nije ništa slabija od kartice koja je samo DVB-T.

Ciljaj na neku sa BDA driverima i dobrim daljincem - to ti je onak - moja preporuka.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 22:59   #5
aneznam
Premium
Moj komp
 
aneznam's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 169
evo našao sam TerraTec Cinergy 1400 ali nisam siguran da to vrijedi te novce i Leadtek DTV2000 H i isto nisam siguran jel vrijednija 100 kn od Leadtek DT1800H
i pročitao sam negdje da te leadtekove kartice trebaju jak signal zbog slabog tunera ali kako Buggerova dobro hvata signal to me ne bi trebalo brinuti. Savjeti?
aneznam je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 23:04   #6
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Moja Terratekica (Cinergy PCI HT) je dobar hibridni, daljinac je malo lošiji (tipke su malo koma, gumene su), ali je hibridni, BDA i fata signal kako treba. Možeš gledati sve kanale digitalne kod nas, HDTV na Croatelu kao i HD Promo od HRT-a.

Meni ti je jačina signala na 100%, kvaliteta na 20-30% i slika je ovakva:

Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 23:19   #7
aneznam
Premium
Moj komp
 
aneznam's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 169
mogo bi tu uzet ne smetaju me tipke glavno da ih ima dovoljno i da kartica radi kak spada još ću malo reviewove pogledat glavno da znam na šta da ciljam jer nisam imo pojma koju uzet
aneznam je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 23:28   #8
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Da ti odma velim - nisu tipke loše. Ali pogotovo ovaj MediaPortal, ponekad neće uhvatit tipku, ubijem se od tipkanja, a ponekad ko sisa - izprve.

Mada, skužio sam da mora biti na ono "always on top" - onda radi tip top.

Možeš daljinac programirat za koliko programa oćeš, 9 staviš u brzi meni, moš miša pomicat (sporo i zamorno, al eto), klikat ko da imaš miša etc. Koji god program ima keyboard shortcutove - to moš na daljinac staviti.

Mada, ja sam već jednom reklamirao daljinac jer je odapeo, a vidio sam isti daljinac sa USB sučeljem (kupio za brata, koji nema TV karticu, ali preko MediaPortala i preko mene gleda normalno telku na kompu, pa da ima i on daljinac) koji radi dosta dobro (bolje tipke hvataju od mojeg ponekad).

Cijena mojeg ti je oko 430kn, ali da sad ne bi bilo - moje je najbolje, pogledaj druge reviewe i doživljaje ovdje na forumu sa DVB-T karticama (bilo samo digitalnim bilo hibridnim). Gigabyte ima odlične kartice koliko čujem, po jako dobroj cijeni.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 23:53   #9
aneznam
Premium
Moj komp
 
aneznam's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 169
ma najradije bi leadtekovu ali ima samo analogni teletext ma nema veze dok počnu emitirati epg neće mi ni trebati teletext odluka je pala svejedno hvala vuco
aneznam je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2007., 02:14   #10
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ne kužim baš kaj misliš kad veliš analogni teletext (mislim, TXT imaš i na digitalnoj telki; brijem da se ne kužimo ) ?

EPG ti jedino dolazi sa Croatelovih kanala (sad, dal je potpun, ne bih znao, al točan je poprilično - ne koristim ga baš previše jer nemrem narihtati Croatel u MediaPortalu pa gledam sa odašiljača na Sljemenu )
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2007., 10:42   #11
aneznam
Premium
Moj komp
 
aneznam's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 169
pa piše u recenciji u bugu da ima txt na analognoj ali na digitalnoj telki ne
aneznam je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2007., 12:31   #12
id39428
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Uzmi neku Terratec jer je support fenomenalan (nije da pusem u svoj rog jer ja imam tu karticu). Skines sa njihove servera (ftp.terratec.net) najnoviji beta soft i ostanes zapanjen kaj su sve doradili. Sada mozes istovremeno snimati vise programa i gledati neki treci, PiP, sleep-timer, recording schedule je stvarno odlican (dize komp iz hibernacije, standbya za snimanje). U biti soft je dobio odlike DVBViewera i to zapakiran u privlacnije i lakse sucelje bez potrebe za nastelavanjem i koristi vlastite cyberlink codece. I sada mozes gledati HD program bez beda (HRTHD, DiscoveryHD).
__________________

id39428 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2007., 12:42   #13
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Terratec HT PCI imam i ja ali evo u 9mj. mi je vec drugi puta riknula. Oba puta isti kvar - vise ne hvata digitalni signal...za utjehu, na isti nacin mi je krepnuo i TakeMS USB tuner...izgleda da je moj komp uklet u pogledu DVB-Ta ...zato sam malo skeptican glede Terrateca pa sam u zamjenu zatrazio Leadtek DT2000 H sto mi je i odobreno, samo cekam da potvrde kvar i jave da je kartica stigla.

Moja preporuka ti je jedan od ova dva hibrida, ili nesto drugo od Terrateca ili Leadteka...isto tako bi preporucio izbjegavanje Technisat AirStar2 PCI DVB-T koji je za novce koje kosta precijenjen tuner (a u BUGu ga nahvalili i dali mu "Nas izbor", usto nahvalili i software koji u usporedbi s Terratecom i Leadtekom kao da je dosao iz kamenog doba, IMHO, to je prosjecna kartica po iznadprosjecnoj cijeni i losim softwareom).

...eh, da...sad cu imati jos jedan nekoristeni Terratecov daljinac viska
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2007., 14:13   #14
matrixcore
ZIJEEEEEV!!!
Moj komp
 
matrixcore's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 190
Da, leadtekov softver sluzbeno ne podrzava teletext na digitalnoj tv, ali ima sve potrebno da ga se omoguci...jednom kada se instalira winfastpvr2, samo odes u folder c:Program files/Winfast/WFDTV/ i importiras (double click) u registry TeletextDecoder.reg i TeletextOn.reg. I onda ima i teletexta i na digi tv
__________________


AMD Ryzen 9 5900X + Arctic Liquid Freezer II 360
Asus ROG STRIX X570-E
2x16GB Corsair Vengeance 3200MHz
ADATA XPG SX8200 NVMe 480GB + 2TB WD Green + Micron Crucial MX300 525GB
XFX RX 6800XT
All powered by Corsair RMx750
Ticking happilly in Fractal Meshify 2 White
Viewed on AOC Q3279VWF

matrixcore je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2007., 14:23   #15
technix
Registered User
 
technix's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Svenska
Postovi: 591
Citiraj:
Autor matrixcore Pregled postova
Da, leadtekov softver sluzbeno ne podrzava teletext na digitalnoj tv, ali ima sve potrebno da ga se omoguci...jednom kada se instalira winfastpvr2, samo odes u folder c:Program files/Winfast/WFDTV/ i importiras (double click) u registry TeletextDecoder.reg i TeletextOn.reg. I onda ima i teletexta i na digi tv
Potvrđujem, kod mene radi ttx i na digitalnoj. I da napomenem još - ima predobar daljinski.
technix je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2007., 14:54   #16
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Sada mozes istovremeno snimati vise programa i gledati neki treci, PiP, sleep-timer, recording schedule je stvarno odlican (dize komp iz hibernacije, standbya za snimanje).
Daj me nemoj cimat ? Onda su stvarno se naradili...Fala za Link id39428
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2007., 14:57   #17
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Citiraj:
Autor matrixcore Pregled postova
Da, leadtekov softver sluzbeno ne podrzava teletext na digitalnoj tv, ali ima sve potrebno da ga se omoguci...jednom kada se instalira winfastpvr2, samo odes u folder c:Program files/Winfast/WFDTV/ i importiras (double click) u registry TeletextDecoder.reg i TeletextOn.reg. I onda ima i teletexta i na digi tv
nemogu prvi importirat, ali drugi mogu, teletekst radi ali ne i na novoj tv, kaže da teletekst nije omogućen na tom programu, jel ostalima radi na novoj?
Buger je online   Reply With Quote
Staro 15.08.2007., 15:30   #18
matrixcore
ZIJEEEEEV!!!
Moj komp
 
matrixcore's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 190
Dosta je ljudi prijavilo nedostatak telekteksta na Novoj, ali preko odasiljaca sa ucke (iako se to samo popravilo nakon ove zadnje oluje ), moguce je da se nesto slicno dogadja i kod tebe...
__________________


AMD Ryzen 9 5900X + Arctic Liquid Freezer II 360
Asus ROG STRIX X570-E
2x16GB Corsair Vengeance 3200MHz
ADATA XPG SX8200 NVMe 480GB + 2TB WD Green + Micron Crucial MX300 525GB
XFX RX 6800XT
All powered by Corsair RMx750
Ticking happilly in Fractal Meshify 2 White
Viewed on AOC Q3279VWF

matrixcore je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2007., 19:00   #19
aneznam
Premium
Moj komp
 
aneznam's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 169
uzet ću leadtekicu
aneznam je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 09:22   #20
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
..isto tako bi preporucio izbjegavanje Technisat AirStar2 PCI DVB-T koji je za novce koje kosta precijenjen tuner (a u BUGu ga nahvalili i dali mu "Nas izbor", usto nahvalili i software koji u usporedbi s Terratecom i Leadtekom kao da je dosao iz kamenog doba, IMHO, to je prosjecna kartica po iznadprosjecnoj cijeni i losim softwareom).
daj pojasni malo ovo, živo me zanima zašto je AirStar loša karica.
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 09:47   #21
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
evo, ja sam u utorak uzeo leadtek 1800h.
Za sad sam samo isprobao karticu jer sam imao goste ovih dana. Uglavnom dig. slika je vrlo dobra, ostalo za sad nisam probao.
Kolko sam uspio vidjeti kartica za snimanje koristi neki leadtekov codec koji mi se čini loš.

Kad ulovim malo vremena probat ću ju složit da radi s media portalom, nadam se da ću uspjeti.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 22:30   #22
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor mrga Pregled postova
daj pojasni malo ovo, živo me zanima zašto je AirStar loša karica.
Karticu sam kupio preko newsa recimo danas i bio sam toliko "zadovoljan" s njom da sam ju iduci dan frknuo debelo ispod cijene samo da je se rijesim.

S obzirom da je kartica malo "drukcije koncipirana" (citiram recenziju), nakon instalacije komp ju prepozna kao mreznu karticu a ne kao tuner, nakon toga se instaliraju driveri i programi i kartica nikako da proradi ...pa cak i slijedeci upute za instalaciju...

...nakon cca 2h igrarije uspio sam natjerati karticu da proradi sa svojim softverom i nakon 10ak min testiranja izgasio komp i izvadio karticu i dao ju na bubanj...softver ima samo najosnovnije funkcije i nije ni do koljena terratecovom i leadtekovom. Takodjer od 4-5 alternativnih programa nijedan osim media portala nije prepoznavao karticu (covjek koji je kupio od mene karticu takodjer je imao problema s instalacijom kartice i softvera, nakon sto me nazvao i pitao za savjet rekao sam mu da instalira media portal, a vlasnik prije njega je takodjer koristio media portal i dao mi isti savjet )

Sam komad hardvera je super kvalitetno napravljen, ali sto se mene tice ima previse gnjavaze sa softverom, i originalnim i zamjenskim koji ne kuzi technisata i nije mi se dalo previse s time gnjaviti, cijena u ducanu za tako nesto je stvarno previsoka (450-550kn).

IC senzor se spaja na serijski port - takvu glupost jos nisam vidio (nema nikakvog produznog kabela vec senzor ustekas iza kucista...i meditiras

Sveusvemu zaobici, jer se za manje novaca kupi terratecov ili leadtekov hibrid...a softver i podrska prava milina.

U Vidi testu nisu bili odusevljeni s airstarom2, samo sto sam test procitao tek kad sam vec kupio karticu...na svu srecu kupio sam ju polovnu a ne novu u ducanu pa sam kod daljnje prodaje izgubio jedni pizzu i colu
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2007., 16:31   #23
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
pozdrav,

jel Gigabyte U7000 podrzava BDA drivere? Ima li tko kakvih iskustva s njom?
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2007., 18:25   #24
Apocalypso™
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: In front of my monitor
Postovi: 67
TV kartice, iskustva preporuke.. . .

Bok,

bas i nemam iskustva s istima pa bi svaki savjet dobro dosao, bilo sta samo da se ne ravnam po cijenama.

thx in advance,
teo
__________________
[CENTER]
Apocalypso™ je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2007., 18:55   #25
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
od brandova ne mozes fulat sa Pinnacle,TerraTec i eventualno leadtek.Technisat skystar za dvb-s...kloniti se jeftikanera sa dna ponude,jer se prije ili kasnije pokaze razlika u kvaliteti.pogotovo se kloniti kWorld-a,to kazem iz vlastitog iskustva...Zapravo ovisi za sta se kupuje,samo za casual gledanje tv,je li bitno da je hybrid ili samo dvb-t,itd..
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2007., 09:49   #26
Apocalypso™
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: In front of my monitor
Postovi: 67
Bok,

Ma za kazual, onako, mam' 21'' u sobi a nemam TV-a pa da iskorstim screen. Definitvno anlogna jer je DVB trenutno miljama daleko od mene :/ Neznam, jedino da uzmem combo al' cisto sumnjam da ce me dohvatiti DVB-T tako skoro. Eh da uporabljiv daljinac je must.

Mozda neki konkretan tip nakon svega ovoga.

Teo
__________________
[CENTER]
Apocalypso™ je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2007., 11:02   #27
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
U svakom slucaju,mozda bolje provjeri dvb-t pokrivenost ovdje
ako nisi pokriven,onda moja preporuka ide leadtekici tv tuner -analog.
mozda se moze ubost i polovna.
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2007., 12:43   #28
Apocalypso™
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: In front of my monitor
Postovi: 67
Red face

Bok,

10x 4 prompt support

Ova 'zgleda fakat dobro, al' m ezanim ajel' imas nesto bolje, recimo sa PIP-om, al' pravim, mislim na dva turnera; mozda i sa hrdverskim dekoderom?

BTW:
Ne, definitvno ne, sa krive strane Biokova sam



Teo
__________________
[CENTER]
Apocalypso™ je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2007., 13:43   #29
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2007., 14:07   #30
Apocalypso™
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: In front of my monitor
Postovi: 67
Thx again, ovo mi fakat izgleda privlacnije.
__________________
[CENTER]
Apocalypso™ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na