Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2012., 19:46   #1
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
(riješeno) Problem sa zvukom

Ovo je više zapoluditi.

U utorak 16 listopada ujutro,desi se da se računalo samo od sebe ugasi i nakon toga idem ponovno upaliti i neće da digne windowse(vista).Inače takvo iskustvo mi je te vrste bilo prvo pa sam se pripa da sam izgubio 50GB stvari koje su bile na hardu.

Ali eto uđem u safe mode i napravim back-up i bude sve spašeno.Nakon toga čista instalacija te iste viste s kojom sam prije toga radio jedno godinu i nešto.

Formatiranje,instalacija,driveri od matične i tu zabloka i ne ide,nakon toga ponovno formatiranje,instalacija viste,instalacija drivera od matične prođe ok,instalacija drivera od grafičke isto ok.

Nakon što sam u biosu vratio da se boot-a sa harda,opet neće da ga digne,dođe do početnog zaslona i tu stoji..........

Nakon toga probam instalirati windows 7,i prije sam je imao na dvd-u ali je nisam instalirao jer nisam uspio nači drivere od matične za sedmicu,pa sam se držao viste i prije toga xp-a.

I gle čuda sve prođe u savršenom redu,ALI nakon dan rada,sljedeči dan sam imao nekoliko blue screen of death,to mi toliko i čak nebi smetalo da kad sam išao instalirati neke igre,neče da instalira javi da je file corrupted,a prije tog utorka sve savršeno radilo.

To mi digne tlak i instaliram xp,sve bude u redu sve savršeno radi OSIM zvuka,ne radi zvuk.Sve sam odradio kako triba,formatiranje,instalacija xp-a,driveri jedni drugi ali zvuka nema.odnosno ima u desnom zvučniku vrlo slabo,a u livom ga uopće nema.

Zvučnici su ispravni jer sam provjerio,spajajuči ih na izlaz od smartphone-a,i pokrečuči music player.

Nakon toga maknem XP i ponovno na Vistu ali ovog puta sve prođe u savršenom redu,nema rušenja nema ništa,ALI i dalje nema zvuka.

Sad se mislim dal da opet provam povratkom na sedmicu ali nemam više niti živaca niti volje,znači SLIKE IMA ZVUKA NEMA,kako se prije znalo reči kad bi se to desilo na TV-u.

Uvažene kolege znalce molim,kako dalje

ZAHVALJUJEM


Nadodano,Sa HD Tune provjerio ispravnost harda pod health je sve ok,pod error scan svi kvadrati zeleni,niti jedan neispravan.
__________________
"Knowledge is the food of the soul"

Svi znamo da je Thomas Edison proizveo električno svjetlo i električni sustav za opskrbu domaćinstava, da je Gugliermo Marconi smislio radio i George Westinghouse sagradio prvu hidroelektranu… Svi znaju te "činjenice", ali nisu u pravu. Čovjek koji je sanjao ove stvari i izumio ih jest
NIKOLA TESLA
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 19:57   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
memtest jos napraviti? jer ili ti je ploca na izdahu (pojma nemam, pogledaj stanje kondenzatora), ili memorija, ili hard disk. uglavnom, mislim da ce biti nesto hardverski spremno za mjenjanje, jer BSOD-ovi koje imas plus pucanje cijelog sistema, plus nemogucnost instalacije OS-a...........

kako rekoh, idi redom - memtest kojih par passova, vizualni pregled maticne (plus provjera temperatura, mozda opteretiti sistem), dok si HDD ocito eliminirao. btw, jesi isao na quick scan ili normal, za bad sectore?

EDIT.

i da, drivere za W7 za zvuk se moraju naci bez vece problematike, posto se radi o Realtek ALC 883 cipu. tako da si mogao jos davnih dana preci na W7 . mozda cak i ovi sljakaju, naravno da je najbolje isprobati (hint: system restore): KLIK.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!


Zadnje izmijenjeno od: Burko. 21.10.2012. u 20:03.
Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2012., 20:17   #3
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
Šta se tiče testiranje harda,obavio sam ovo normalno,tribalo je oko 100 minuta,čak sam išao napraviti đir po gradu da mi se razbistri glava.

Sutra ču provati posuditi iz dučana zvučnu karticu,ali me je strah ako je dio za zvuk otišao na matičnoj da nebi sa sobom povukao i ostalo.

Inače ako je do zvuka na matičnoj jel se to može rješiti sa zvučnom.Pustit ću ga priko noći da radi da vidim stabilnost,mada do sada ne primječujem ništa osim zvuka.Čak ću provati instalirati neku igru pa je igrati onako bez zvuka da vidim.....
__________________
"Knowledge is the food of the soul"

Svi znamo da je Thomas Edison proizveo električno svjetlo i električni sustav za opskrbu domaćinstava, da je Gugliermo Marconi smislio radio i George Westinghouse sagradio prvu hidroelektranu… Svi znaju te "činjenice", ali nisu u pravu. Čovjek koji je sanjao ove stvari i izumio ih jest
NIKOLA TESLA
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 20:43   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ma hoce rjesit, imas polovnjaka za ~20 kuna cmedia, iako kako rekoh, ne mora biti da je otisla zvucna. no nemam pojma sta da ti drugo napisem, osim da resetiras BIOS, pa vidis da li onda sljaka zvuk.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2012., 22:21   #5
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
noćas instalirao nivi bios...
instalirao nakon toga ponovno potpunu verzije xp-a...
problemi ostali isti...

popodne svratio do par dućana i u trećem dobio na posudbu zvučnu karticu ovu

proradilo,i ne samo to nego je zvuk sada puno bolji nego dok je zvučna na matičnoj valjala.Inače več od prije sam primječivao da imam loš zvuk,naročito kad bih spojio smartphone,pa sam mislio da je problem u zvučnicima Z623.
Otišao nazad do dučana dao 80 kunića oni meni računek i garu od 12miseci.

U neku ruku mi bilo krivo što dao 1200 kn za zvučnike,a sad ispalo da sam bio u krivu:Cilo vrime je bila u igri zvučna.

Znam da postoji mogučnost da ovaj kvar na zvučnom dilu matične može potegnuti i ostatak matične,ali jednostavno ovo privremeno rješenje mi je trenutno naj pristupačnije,pa dok ide,ide.

provjerio sam stanje kondezatora na matičnoj i onako vizuelno su svi u savršenom redu.

sad sam do daljnjega na xp-u

ZAHVALJUJEM NA SAVJETIMA
__________________
"Knowledge is the food of the soul"

Svi znamo da je Thomas Edison proizveo električno svjetlo i električni sustav za opskrbu domaćinstava, da je Gugliermo Marconi smislio radio i George Westinghouse sagradio prvu hidroelektranu… Svi znaju te "činjenice", ali nisu u pravu. Čovjek koji je sanjao ove stvari i izumio ih jest
NIKOLA TESLA
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na