Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2011., 19:52   #241
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Beo majstore - "dabogda" overclockira još 100 godina makaršta

Ovi 11.10 preview 2 driveri (bez CCC) + driver sweeper (safe mode) + patch su napokon rješili problem (Win XP) - Dead City Central mapu je normalno učitalo i texture corruption se događa samo kad texture cache stavim na high.
Nema ni tearinga ni kašnjenja textura, a one komande nisam upisiva.

Fala i dragom Falusu

EDIT Kad sam pokrenija igru bilo mi čudno šta nema intro, onda sam se sitija pogledat pod properties na desktop ikonu i vidija da sam već upisa sve komande
Zasada nakon cca 2h igra radi bez problema.
__________________


Pomelo mi sig -.-

Zadnje izmijenjeno od: Drvoje. 11.10.2011. u 22:02. Razlog: Dopuna
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2011., 20:07   #242
Starsylph
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Sfera
Postovi: 399
Dal ko zna, jel Rage podrzava SSE processors kao Athlon xp?
Starsylph je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2011., 23:43   #243
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
sad sam instalirao patch,malo isprobao i nemam više nikakvih problema,odnosno imao sam samo jedan,problem sa učitavanjem tekstura,kasnile su sekundu i po ali nakon patcha sve radi podmazano.
__________________
"Knowledge is the food of the soul"

Svi znamo da je Thomas Edison proizveo električno svjetlo i električni sustav za opskrbu domaćinstava, da je Gugliermo Marconi smislio radio i George Westinghouse sagradio prvu hidroelektranu… Svi znaju te "činjenice", ali nisu u pravu. Čovjek koji je sanjao ove stvari i izumio ih jest
NIKOLA TESLA
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 07:20   #244
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Meni isto sve radi sve savrseno sa patchom i 11.8 driverima na full rezoluciji na laptopu pod Moj komp
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 07:41   #245
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
a kako vam radi kursor u onim menuima u igri? meni koma totalna :-(. nisam to nis skuzio dok nisa poceo igrat jer u main menuu mi nije bitno jer tamo navigiram sa tastaturom.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 10:50   #246
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
kaj onda jel ti bitno il nije

(radi normalno isto ko i igra)
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 10:55   #247
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
kaj onda jel ti bitno il nije

(radi normalno isto ko i igra)
a bitno je bitno .
nisam uopce znao da u igri imamo menue .
meni je totalna koma, treba mi 2 minute da naciljam sa misem unutar menua, ne kuzim zasto. cuo sam pricu da je to nakon patcha u komi.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 18:58   #248
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Jedan ovakav nusproizvod nisam nikad ocekiva od id-a. Nakon Dooma i Quakea nije mi jasno kako su uspili napravit ovako losu igru...
Ako nista drugo, mogli su bar napravit da igra radi kako treba.
Bar nije tjedan dana nakon izlaska igre izasao i 1 Gb tezak patch... zar vise nema ni jednog sposobnog developer studija koji napravi gotov proizvod bez dodatnih 4-5 Gb-a patcheva?
T0X1C je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 19:02   #249
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Nisi ti bio dok je quake 1 izašao! Ako ćemo o početnim kašljucanjima, patchevima i ostalim problemima :P

Igra je bila baš osvježenje ovih dana. Uff. Uživao sam!
  Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 19:06   #250
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Ma katastrofa, ovakvo nesto izbacit na trziste nakon 6 godina razvoja. Nakon 5+ top FPS naslova u zadnjih 10 godina. Nakon toliko iskustva u tom zanru mi je nezamislivo.
Prica nebitna (sto je najsmjesnije, meni odgovara, i zelio bi odigrat igru), ali ovo je neigrivo.
Steta, zasad je pao uninstall, mozda pokusam opet za par mjeseci nakon kojih tucet patcheva...
T0X1C je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 19:34   #251
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Nisi ti bio dok je quake 1 izašao! Ako ćemo o početnim kašljucanjima, patchevima i ostalim problemima :P

Igra je bila baš osvježenje ovih dana. Uff. Uživao sam!
ja u drugome prijelazu , trgam se na onaj BASH TV
  Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 19:41   #252
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Crysis 1 i 2 pobrisao nakon 2 sata igranja max
Far Cry 2 pobrisao nakon 2 sata
Call of Duty zadnja 3 nastavka odigrao oko par sati svaki, predzadnji i presao

Rage - dugo nisam uzivao u nekom FPSu tako. Odlican je, iako grafika steka (texture, niposto vizualni izgled koji je odlican).

Zbilja ne razumijem ljude kojima je ovdje grafika smece ili broj metaka za ubit nekog "nerealan". Ili ste se rodili pred 13 godina tek, ili ste zaboravili koliki uzitak moze biti uzivanje u nerealnim oruzjima, cudovistima, muzici...
Sto se mene tice, jedini nedostatak igre osim ne-ispoliranosti je nedostatak health packova. To bi bilo toliko oldskul da bi odmah kupio dva primjerka igre.
Nervira me ovo furanje na regeneraciju. Ne znaš što je više "realno".
Ajde, barem imaju bandage....
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 19:50   #253
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Crysis 1 i 2 pobrisao nakon 2 sata igranja max
Far Cry 2 pobrisao nakon 2 sata
Call of Duty zadnja 3 nastavka odigrao oko par sati svaki, predzadnji i presao

Rage - dugo nisam uzivao u nekom FPSu tako. Odlican je, iako grafika steka (texture, niposto vizualni izgled koji je odlican).

Zbilja ne razumijem ljude kojima je ovdje grafika smece ili broj metaka za ubit nekog "nerealan". Ili ste se rodili pred 13 godina tek, ili ste zaboravili koliki uzitak moze biti uzivanje u nerealnim oruzjima, cudovistima, muzici...
Sto se mene tice, jedini nedostatak igre osim ne-ispoliranosti je nedostatak health packova. To bi bilo toliko oldskul da bi odmah kupio dva primjerka igre.
Nervira me ovo furanje na regeneraciju. Ne znaš što je više "realno".
Ajde, barem imaju bandage....
Eh da stalno hoću ovdje spomenuti glazbu u igri koja je genijalna i sami shooter dio igre je super, oni mali roboti imaju super ai, inače ljudi si neznaj napravit zabavu u igri već lete prijeći dotičnu da se pohvale vremenom i popljuju igru što kratko traje. Inače ja sam jednom onaj bash TV prešao samo sa šakama+ wing stick iz čiste zabave igras sve one mini igre uživam doslovce 10h gameplay i ne nazire se kraj ni blizu tako da osoba koja je ovdje napisala da je prešla za 7-8h nek skupi malo muda i igra na većoj težini!
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 20:06   #254
Danko86
Premium
Moj komp
 
Danko86's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 600
ajde sad nek meni netko napise konkretno sta ja sve da stavim/maknem da bi mi ovaj rage napokon radio kako spada.. svidja mi se igra ali je neigriva ovakva kakva mi je sad.

hvala.
Danko86 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 00:31   #255
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@T0X1C

ID je izdao u zadnjih 10 godina 2 igre.
Rage, Doom 3 i Quake Live (ako ćemo brojati ovo jer je basically Quake 3 MP)

Njihove igre iako nekad imaju dosta posla sa patchevima na kraju postanu igre koje se mogu igrati i preko 10 godina poslije i na najnovijim platformama/OS-ovima te na macu i linuxu nativno, bez problema i emulatora...

Istina, dugo nisu imali baš toliko grafičkih problema, ali rješavaju se. Što oni, što ekipa koja radi drivere.
  Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 00:48   #256
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Danko86 Pregled postova
ajde sad nek meni netko napise konkretno sta ja sve da stavim/maknem da bi mi ovaj rage napokon radio kako spada.. svidja mi se igra ali je neigriva ovakva kakva mi je sad.

hvala.
Brisanje drivera u safe modu sa driver cleaner-om, instaliranje novih "rage" drivera rev. 2, dodavanje ovog u shorcut "+cvaradd g_fov 12 +com_allowconsole 1 +com_skipIntroVideo 1 +image_anisotropy 16 +image_usecompression 0 +g_showplayershadow 1 +m_smooth" samo stavi razmak i to u target
Napravi folder "id software" u c>users>user>AppData>Local i onda još u tome folder napravi folder "rage"
Instaliraj 1.1 patch i uključi v-sync i podesi opcije koje želiš jer ih ima više. Meni nakon toga radi sve ok samo prvih par minuta igranja je ono kašnjenje tekstura očito ali poslje je neprimjetno.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 00:52   #257
Danko86
Premium
Moj komp
 
Danko86's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 600
ja nemam toga appdata?!
Danko86 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 00:59   #258
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
uključi hidden folders & files.

lol
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 01:17   #259
Danko86
Premium
Moj komp
 
Danko86's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 600
silly me
Danko86 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 12:35   #260
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
@Mad_Duke
Imas pravo sto se zadnjih 10 god. tice, prestar sam, meni se 2000.ta jos uvijek cini kao da je bilo jucer. )

Ali kako god ovo je razocarenje, ne patim od grafike, nikad ni nisam, zelio sam jedan no-brainer shooter za odigrat ali ovo je opca katastrofa, igra je prije patcha jos bila i igriva (progutam ono kasnjenje tekstura koje mi se i na nVidiji dogadjalo) ali nakon patcha svakih 5-6 sec mi igra zablokira na jedno 10tak sec.

Razvijat igru 6 godina, ne napravit nista revolucionarno ni u grafici ni u fizici a bome ni u prici i onda izdat ovakav poluproizvod za mene nema opravdanja.
Pa dobro sto su radili 6 godina? Prve 4 se napusavali i pili onda u iduce 2 sklepali igru?
Presmijesno s obzirom na iskustvo koje id ima...
T0X1C je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 12:58   #261
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Imao sam viša očekivanja od igre, u biti sve je više manje ok no fizika kretanja lika ista kao u Falloutu mi nikako nije sjela za fps.
Isto tako mi se ne sviđa portalizirani skoro svaki model tako da na ništa ne možeš skočiti, preskočiti itd.

Na mojoj konfi radi super osim sa AA većim od 4x, onda malo zatrzava na otvorenim plohama no danas sam ažurirao drivere i pojavile su mi se zblesane texture koje mi se bezveze ubacuju u vidno polje.

Sve u svemu, 7/10
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 13:06   #262
Danko86
Premium
Moj komp
 
Danko86's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 600
meni radi na 60fpsa konstantno, jedino na jednom dijelu mape, tamo na onoj čistini prije dead cityja mi se spusti na 45. sve u svemu jako igrivo i konačno sam riješio bolesti sa teksturama, štekanjem, kašljucanjem i ta sranja. sad je skroz igrivo. svidja mi se igra sve u svemu, jedino mi se ne svidja uopce ovaj rpg dodatak i vožnja bagijima. da je ono čisti čistokvrvni maloumni šuter bi bio najsretniji.
Danko86 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 14:48   #263
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Danko86 Pregled postova
..jedino mi se ne svidja uopce ovaj rpg dodatak i vožnja bagijima. da je ono čisti čistokvrvni maloumni šuter bi bio najsretniji.
Pa možeš slobodno i šetati Wastelandom - kojih 50tak metara prije nego te spaze i pometu
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 19:51   #264
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
evo i ja instalirao game.. Ide glatko bez ikakvih problema i bez updatea.. Meni je igra super zabavna i igriva. Malo promjene dobro dodje!!
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 20:57   #265
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Kod sebe digao najnovije drivere i onda onaj ati rage fix i sve na naj imam zakucanih 60fps u svakom trenutku.
Napravio isto kod buraza koji ima 4870 i ako dignem taj fix onda se teksture skroz zblesaju a ako probam bez fixa onda teksture rade normalno ali uz skroz mali fps, oko 17.
Zna li tko što napraviti?
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 21:39   #266
Danko86
Premium
Moj komp
 
Danko86's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 600
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Kod sebe digao najnovije drivere i onda onaj ati rage fix i sve na naj imam zakucanih 60fps u svakom trenutku.
Napravio isto kod buraza koji ima 4870 i ako dignem taj fix onda se teksture skroz zblesaju a ako probam bez fixa onda teksture rade normalno ali uz skroz mali fps, oko 17.
Zna li tko što napraviti?
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Brisanje drivera u safe modu sa driver cleaner-om, instaliranje novih "rage" drivera rev. 2, dodavanje ovog u shorcut "+cvaradd g_fov 12 +com_allowconsole 1 +com_skipIntroVideo 1 +image_anisotropy 16 +image_usecompression 0 +g_showplayershadow 1 +m_smooth" samo stavi razmak i to u target
Napravi folder "id software" u c>users>user>AppData>Local i onda još u tome folder napravi folder "rage"
Instaliraj 1.1 patch i uključi v-sync i podesi opcije koje želiš jer ih ima više. Meni nakon toga radi sve ok samo prvih par minuta igranja je ono kašnjenje tekstura očito ali poslje je neprimjetno.
ja sam to napravio sto mi je covjek reko i radi ko podmazano.. imam isto 4870 tako da bi to trebalo radit.
Danko86 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 22:10   #267
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Eh da stalno hoću ovdje spomenuti glazbu u igri koja je genijalna
jel možda znaš ko je radio score? za doom 3 wrenna i walsh su uradili fenomenalan dark ambient soundtrack (jedino mi nije nešto stvar 'u pozadini' glavnog menu-a, ono neko heavy metal 'prangijanje' )
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 22:19   #268
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Rod Abernethy is composing for id software’s new post-apocalyptic action shooter, RAGE.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 22:22   #269
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
hvala McG kako se (još uvijek) ne mogu natjerat da počnem igrat , provjeriću ovo odvojeno.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 23:27   #270
bail
Premium
Moj komp
 
bail's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Novigrad
Postovi: 129
Citiraj:
Autor Danko86 Pregled postova
ja sam to napravio sto mi je covjek reko i radi ko podmazano.. imam isto 4870 tako da bi to trebalo radit.
naprvio folder,skinuo drivere,patch i shortcut napravio,konacno sam pokrenu ali i dalje imam kasnjenje textura... imali jos nesto???
bail je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na