Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2011., 19:56   #91
marsal
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Sorry momak, ali ovaj dio jednostavno ne stoji i notorna je glupost. Ili su se "zakoni fizike" i hardware promjenili u zadnjih nekoliko mjeseci

Igra za PC je najbalansiranija stvar koja je izašla u zadnjih ohoho godina. Jedini koji se kvalitetom i optimiziranošću mogu približiti su momci iza Unreal enginea koji koriste malo drugačiji pristup, ali svejedno rade dobar posao.

Jedino ako si ti očekivao neš što će kuriti GPU ala Crysis. Onda si krivu igru čekao.

Odo ja na rođendan, pa onda kad se vratim malo janpi Ragea igrat :P
Koji fanboy! Baš me zanima hoćeš li promijeniti mišljene za par dana, kad konačno zaigraš Rage. Ovo je portčina najgore vrste. Bar su pogodili s nazivom. GJ id. Pridruži se Epicu na shitlisti.

http://www.youtube.com/watch?v=gZc978FXVo8
marsal je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 20:05   #92
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Sorry momak, ali ovaj dio jednostavno ne stoji i notorna je glupost. Ili su se "zakoni fizike" i hardware promjenili u zadnjih nekoliko mjeseci

Igra za PC je najbalansiranija stvar koja je izašla u zadnjih ohoho godina. Jedini koji se kvalitetom i optimiziranošću mogu približiti su momci iza Unreal enginea koji koriste malo drugačiji pristup, ali svejedno rade dobar posao.

Jedino ako si ti očekivao neš što će kuriti GPU ala Crysis. Onda si krivu igru čekao.

Odo ja na rođendan, pa onda kad se vratim malo janpi Ragea igrat :P
Ajd prvo probaj igru pa onda pricaj o optimiziranosti i bilo cemu slicnom. Texture se loadaju sa zakasnjenjem, nema nikavih opcija osim aa i rezolucije a nije da nema primjedbi o performansama, navise veselja sa perf. ima ekipa bas sa radeonkama i to ne zbog loseg drivera.
Sama igra nije losa ali su si mogli dat truda i odradit bar tekssture na vitalnim stvarima a ne da idem stisnut gumb kojeg jedva mogu nac u svoj toj razmazanosti materijala i takvih brdo primjera. Obicno me ne smetaju takve stvari jer ih ni ne skuzim ali ovdje je preocito. I niej bas da sam nesto ludo cekao ovu igru. Puno vise me zanimaju neke druge koje dolaze uskoro i koje nece bit bas toliko "ocite".

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 04.10.2011. u 20:17.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 00:01   #93
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 00:41   #94
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Lol na ove videje xD. Neznam koji k.... ali ja mogu na prste nabrojat igre koje sam preordero i ovo je već druga da su zasrali masno. Prva mi je bila bioshock gdje su par dana prije relesa rekli da će se igra moći instalirati samo jednom i to je to... cancle preorder, i sad ovo veselim se igri strpit ću se malo da doće i kutija i sve kad ono opet cancle preorder. Jadno stvarno doom3 je bila zadnja dobra igra što su oni izbacili quake 4 je dobra ali neoptimizirana da boli glava tako da minus ogromni, ostalo neću ni spominjati.

Edit: I cijelo vrijeme držim fige da je ID i dalje onaj stari iako su prodani Bethesdi ali izgleda da ne, isto kao i bioware, nemože niko reću drgučije! Komercijalizam najvažniji, nekažem da rage nije dobra igra ali je trenutno neigriva izgleda.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 01:45   #95
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja još uvijek slušam o nekim fanboy šprehama, nemogućnosti sređivanja grafike i ostalim maloumnim glupostima hahaha

Cijelu, cijelu konzolu imate na raspolaganju. Kaj mislite otkuda ovi video fileovi? Baš zato jer je netko htio ispasti cool pa si je sredio određene settingse da tako ispadne.


Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
-cut-
Gledaš video fileove random ljudi sa pitaj boga kojim backgroundom i razlogom za ovim. Ako hoćeš, ja sredim doma Quake 3 iz 1999. da šteka na mome kompu pa uploadam na youtube ako želiš!

Joj, zašto nisam prosječna budala kaj se tiče činjenica o razvoju Id igara
  Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 01:46   #96
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Koliko sam skužio za ovo je kriv (star) OpenGL u trenutnim verzijama drivera.

Nadam se da će sredit to dok mi ne dođe key i dok se ne skine tih 20GB.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 02:49   #97
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Što se ne ograde od tih gluposti, ja sam već ranije reka da mi se viđeno sviđa ali ovakvo šta 3 dana prije izlaska igre je smješno. Ako miču sa jutuba videje za neki copyright u roku 20min što i ove prevare nemiču, još bolje što dolje različitih 20 ljudi komentira koji mogu bit trollovi isto ali kako da čovijek zna...
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 02:52   #98
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887



Nikad me nisu smetale ovakve stvari u igrama do Ragea. Igra nema mogucnost podesenja grafickih postavki i objasnjenje je da to engine radi dovoljno dobro automatski. Ovakve grozne teksture su posvuda i ne mogu ih probavit. Igra izgleda dobro ali samo izdaleka. Nije bas toliko dobra da bi je aktivno igrao takvu.. Stvari se ponavljaju kao npr. uvijek isti protivnici na cesti koju mas maram proc 3 puta i sl., ograniceno kretanje, nestaju lesevi par sec, AI se resetira cim zades 1m preko linije do kuda idu i pocinju sa mjesta od kud su krenuli, linearnost, prica, likovi.
Problem sa lodanjem tekstura nije samo kod Radeonki nego i na Nvidiji ali u manjoj mjeri tako da ce i tu cekat driver.

Mad Duke, nema potrebe za tolikom demonstracijiom Fanboyizma prema IDu, prodali su se i to jako jadno i ako ti ne trebaju graficke opcije idi uzivaj u svojoj konzoli i hvali ju u prikladnim temama, forumima..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 05.10.2011. u 03:34.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 08:54   #99
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Po peti put. Imaš apsolutno sve grafičke postavke koje ti srce može poželjeti.

Ja se samo nadam da izađe i za linux i to mi je najveća "briga".
  Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 12:07   #100
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Po peti put. Imaš apsolutno sve grafičke postavke koje ti srce može poželjeti.
daj reci sta se to mora editirati onda, tj kako pristupiti tim grafickim postavkama
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 12:52   #101
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Dobro da nisam pljunul pare za to... pa jel taj ID ima imalo kreativnosti u svojim redovima? Mislim, svaka čast na jednom Doomu ili Quakeu, ali kako vrijeme ide, tako se ništa ne mijenja. Ja vidim totalni Quake 1 ili quake 2 u ovoj igri. Teksture se nisu promijenile od 2000 godine. WTF?
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 16:05   #102
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
koji vam se svima , pa normalno da se vidi quake 1 i 2 u ovim igrama , ništa drugo nije ni trebalo biti , key dođe ¸15€ ,igra ima doomovsku atmosferu , vidi se tipičan Carmackov "potpis" i još jedan veliki plus za ID . Ako vam se ne sviđa pa ne morate pljuvat objektivno dobar proizvod , ima još igara BF3 beta, "Game of Thrones" , "Monkey stole my Ponny", "Dungeons of underworld to center of hell "....i slična nova remek djela i kreativna imena
  Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 16:29   #103
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Jedan od komentara.
Citiraj:
"60$ bucks for rage and this is what I get!!!"

Paid for RAGE got a RAGE

I don't see the problem
I da, znam da imam škatulu od kompa ali meni se događa isti drek s tim teksturama i jos + fale mi nekada teksture.
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 16:41   #104
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
treba upgredat na nove "rage" drivere kod ati kartica

http://support.amd.com/us/kbarticles...erfDriver.aspx

Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 05.10.2011. u 16:58.
  Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 17:06   #105
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
143MB teski driveri. -.-
Imao sam 11.8 i imao sranja a sada kada sam stavio na 11.9 je usralo do kraja. Sada mi FPS pada konstantno sa 30-60 na 1-2 do 5. Sada skidam ove drivere kaj je stavio ivan77 i nadam se da ce maknuti to stekanje. ... Nakon instalacije se stanje malo popravilo ali i dalje svako malo pada drasticno i ponekad mi zna izbacivati da program vise ne reagira. Tako da cekam dok patch od jedno 2-3GB ne izađe i izbaci graficke postavke.
__________________





' alt='' border=0>

Zadnje izmijenjeno od: Vejita. 05.10.2011. u 17:34.
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 19:34   #106
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Ljudi ovako! Probao sam "testnu" verziju i radi savršeno. Ne slušajte ove budalaštine sa jubito i neta postavljene od nekakvih klinaca željnih pažnje. Nego , kupite ovu igru , ID je napravio odličan posao. Svojesvrstan spoj MAD MAX + ALIEN atmosfere. Izvrsna oružja , efekti...ono trganje textura , koje se nekad javlja u OPENGL grafičkom okruženju riješite sa vsync na ON u opcijama grafe za openg renderiranje. Kažem , kupujte i ne slušajte fantazije i gluposti. Igrivost je najbitinija a tu je ima napretek!¨S druge strane , za sve koji moraju svršiti po monitoru na grafički efekt prije nego počnu igrat bilo što , nek čekaju Skyrim i dodatne DX 12 teksture , jednog dana.

..edit dodatna zapaženja : AI JE FENOMENALAN!!! Igrajte na NIGHTMARE za poptuno RAGE iskustvo!

Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 05.10.2011. u 20:00.
  Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 19:55   #107
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Stavih ove Rage drivere i opet isto, stavio sam u 3D App Settings da uvijek pali Vsync, opet isto

I opet se oko 40-50% vrti iskoristenost GPUa lol
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15

Zadnje izmijenjeno od: HCS. 05.10.2011. u 20:09.
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 20:55   #108
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 21:17   #109
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Po peti put. Imaš apsolutno sve grafičke postavke koje ti srce može poželjeti.

Ja se samo nadam da izađe i za linux i to mi je najveća "briga".
Ne moze se slozit ili moze sve osim tekstura a samo su te teksture ono sto stvarno ne valja i sto kvari , bar nemi dozivljaj u igri. Imam feeling da igram 5,6 godina staru igru sa vise manje modernim lightningom i sjenama. Steta jer bi igra mogla starno izgledat vrlo sodlino .
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 21:23   #110
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova

..edit dodatna zapaženja : AI JE FENOMENALAN!!! Igrajte na NIGHTMARE za poptuno RAGE iskustvo!
šta si ti ovo već proša pa počinješ iznova?

inače ne bih, hvala...zbog nightmare difficulty-a još se ponekad preznojen budim u noći kad sanjam onaj 'pillar alley' iz doom:roe
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 21:27   #111
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
ma ne , odma na nightmare. jer sam počeo na hard pa je lagano. al nije nightmare ovdje ko u doomu respawnanje. samo teži i više protivnika , manje municije .
  Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 21:33   #112
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 455
Ovo nema smisla. Reinstalirao sam igru 2-3 puta, drivere isto toliko i igra mi umre svakih pola sec i ostane tako 5-6 sec, a o texturama da ne pricam.
Wozniak jR. je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 22:37   #113
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
igra ima problema sa teksturama,konfa iz my comp,neide ispod 60fps na 1080p ali šta vridi kad teksture kasne,a tek kad se približite teksturama imaš osječaj da igraš igru iz 2000 godine,koliko dugo su radili ovo očekivao bi čudo

ovo čak nebi nazvao tech demo za novi pokretač jer jedan crysis(prvi) izgleda kudikamo bolje a stara igra četri godine,a da o nepostoječoj fizici ne govorim

znam da je ovo old school pucačina ali ipak očekujem ukorak sa vrimenom,jer recimo fizika prije nije bila poradi hardware-a ali sad
__________________
"Knowledge is the food of the soul"

Svi znamo da je Thomas Edison proizveo električno svjetlo i električni sustav za opskrbu domaćinstava, da je Gugliermo Marconi smislio radio i George Westinghouse sagradio prvu hidroelektranu… Svi znaju te "činjenice", ali nisu u pravu. Čovjek koji je sanjao ove stvari i izumio ih jest
NIKOLA TESLA
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 22:39   #114
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Nemogu vjerovat da je id napravio ovakav gaf...nisam probao igru al eto citam i gledam te jubito filmice i prestrasno izgleda...a bas sam se bio napalio...
Ajd bar imam srece jer imam nvidiju pa ce ic malo bolje nego na ATIcama...
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 23:07   #115
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Force off u vsync je meni eliminiralo kasnjanje tekstura skoro na 0. Igrao sam se dugo sa cfg. fajlom i tekturama sa pocetka proslog desetljeca nema spasa. Dade se popravit malo ali onda ima problema sa frametrateom koji pada drasticno. Sve je to moglo bit puno bolje da se posao odradio kako treba. Mene osobno ne smetaju portovi ali me smetaju losi portovi. Sam gameplay ima stvarno dobrih trenutaka, ima i dosadnih, ponavljajucih i po meni je prava steta sto nije u skladu sa vremeneom. Previse sam navikao na neke stvari i jednostavno ne mogu to probavit, pogoovo kad znam da je igra mogla bit pun pogodak..Ne da stari Crysis izgleda bolje, nego stari Doom izgleda bolji po pitanju tih tekstura..
Ak nista drugo bar je key jeftin pa mi nije zao.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 05.10.2011. u 23:16.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 23:11   #116
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
nikada nisam sumnjao u Carmacka, zar je do toga došlo ((((((((((((((
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 08:22   #117
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
rage driver + ogl u game folder http://www.mediafire.com/?u8153rflr4y7war razlika nebo i zemlja na mom strojceku + vsync on u ccc

Zadnje izmijenjeno od: Pizz. 06.10.2011. u 09:05.
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 08:44   #118
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
nikada nisam sumnjao u Carmacka, zar je do toga došlo ((((((((((((((
Nope!

Zboog cooling problema. ATi 4850 + neclockani E5200 i igra radi super!
  Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 09:36   #119
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 10:09   #120
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Necto Pregled postova

Ček, ček, kaj su one cijevi tamo samo nacrtane na zidu, nisu 3d objekti?
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na