Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2010., 15:39   #1
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
TV kao primarni PC display

PC 80% vremena koristim za igre i gledanje filmova pa me zanima da li bi mi bolji izbor bio riješiti se mojeg osrednjeg T220 i uzeti kvalitetan TV i koristit ga kao jedini displej za PC. Kakav je rad u windowsima, čitljivost teksta na takvom ekranu? Jel bolji izbor neka plazma ili LCD. Ako može i neka preporuka modela koji uzeti, uzeo bi nešto veličine 32" ili 37" cijena oko 5000Kn.
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2010., 15:57   #2
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Ja koristim tu kombinaciju već pola godine i sasvim zadovoljan. Preporučio bih ti svakako LCD, em zbog manjeg ulažnjeg kašnjenja, em zbog statične slike ako dosta surfaš koja nije preporučljiva za plazme. I svakako Full Hd reza jel 1366*768 ne izgleda baš lijepo na 32" a pogotovo na 37".

Veličina ovisi o udaljenosti s koje ćeš gledati, no iz osobnog iskustva ako je to dalje od metra i pol svakako idi na 37".

Edit; svako svog konja hvali pa eto i preporuke za TV
http://hdtelevizija.com/2009/12/05/r...2b530-82-cm/9/
blackened je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2010., 17:26   #3
Matija ZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Jedno sam vrijeme spajao sa S-video kablom , tj samo se slika prabacuje no ima i rijesenja za zvuk to su oni zuti,crveni i bijeli . No moras uzeti LCD sa minimalno Full HD , jer sam ja na starom debelom TV koji ima sasvim malo rezzu te je bio pogodan samo za filmove .
Matija ZG je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2010., 17:44   #4
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor d4rk_ch1ld Pregled postova
PC 80% vremena koristim za igre i gledanje filmova pa me zanima da li bi mi bolji izbor bio riješiti se mojeg osrednjeg T220 i uzeti kvalitetan TV i koristit ga kao jedini displej za PC. Kakav je rad u windowsima, čitljivost teksta na takvom ekranu? Jel bolji izbor neka plazma ili LCD. Ako može i neka preporuka modela koji uzeti, uzeo bi nešto veličine 32" ili 37" cijena oko 5000Kn.
Bok!

Moj savjet ti je definitivno da si zadržiš tog 22" Samsunga za surf, chat i office, a da si čopiš X20 plazmu za igranje (i gledanje filmova). Isto tako razmisli si dal stvarno želiš full HD telkač jer buš trebal dosta jaču mašinu za tjerati igre naspram hd ready telkača. (više neg duplo).
http://ronis.hr/?plazma-tv-42-inch-1...ana/TX-P42X20E
i recenzija
http://hdtelevizija.com/2010/03/15/r...42x20e-107-cm/
  Reply With Quote
Staro 17.04.2010., 18:53   #5
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Nisi valjda pogledao moj komp, ali konfa mi je dovoljno jaka za full hd reze. Razmišljao sam o opciji da si zadržim samsunga i uzmem plazmu za filmove i gejmanje, ali me onda čeka ili razmještanje po sobi i vjerojatno kupovina novog stola tak da mi je jednostavnije uzet jedan novi tv.
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2010., 20:08   #6
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
idealna zamjena za primarni pc monitor može biti samo 26" full hd lcd-tv a sve veće od toga je jednostavno preveliko za dulji rad. Kako takvih nema puno na tržištu (kao npr ovaj http://www.lg.com/uk/tv-audio-video/...v-26LE5500.jsp) i moja je preporuka da zadržiš t220 a lcd tv ili plasmu da koristiš za ganjanje multimedije
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2010., 20:28   #7
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Ja koristim tu kombinaciju već pola godine i sasvim zadovoljan. Preporučio bih ti svakako LCD, em zbog manjeg ulažnjeg kašnjenja, em zbog statične slike ako dosta surfaš koja nije preporučljiva za plazme. I svakako Full Hd reza jel 1366*768 ne izgleda baš lijepo na 32" a pogotovo na 37".

Veličina ovisi o udaljenosti s koje ćeš gledati, no iz osobnog iskustva ako je to dalje od metra i pol svakako idi na 37".

Edit; svako svog konja hvali pa eto i preporuke za TV
http://hdtelevizija.com/2009/12/05/r...2b530-82-cm/9/
Hvala na pomoći, pročitao sam već recenziju ovog tv-a i sviđa mi se,ali išao bi na 37".
Evo čačkao malo po netu i po protisovom sajtu, ako nije problem bi li pogledao malo ponudu s ove liste i koji bi od ovih modela bio najbolji izbor.Ima tu dosta 42" al bolje da je 37".
http://www.protis.hr/Products.aspx?q=77&p=5
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2010., 21:24   #8
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
A da ipak baciš oko na 42"? Lg LH4000 - 3ms, 100hz...

A ako ipak gledaš B530 te nisi limitiran prostorom ja bih na tvome mjestu išao na 40", mala je razlika u cijeni u odnosu na 37".
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2010., 02:39   #9
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
ja isto dugo razmišljam o toj kombinaciji,odnosno da mi lcd tv ili plasma tv bude primarni monitor za računalo jer ionako 60% vrimena otpada na igre,sad koristim crt 19" na 1600x1200 tu rezu namjerno koristim da vidim što me čeka kod full hd-a 1920x1080 što se tiče perfomansi jer je razlika točno 8%Za plasma kažu da su za lovu bolje od lcd-a ali eto da može biti zafrkano poradi statičnih slika a lcd poradi loše crne pa time slabijeg kontrasta,hebiga izgleda da nemožeš jednim udarcem dvi muve kao u doba crt-a koji su univerzalni i koliko god se ne govorilo o tome crt je i dalje bolji i od lcd i od plasme zajedno ali vrime i želje za novim čine svoje.

Šta se tiče vrime odaziva postoje dvi vrse odaziv matrice response time i ukupno kašnjenje signala poradi obrade input lag,u tom pogledu odaziv matrice kod plasme je 100 puta brži nego kod najbrže matrice lcd-a,šta se tiče input lag odaziva to ovis od modela do modela ali je u prosijeku 40ms,ustvari kod plasme mi je jedino problem ta statična slika ali kod novih je teško postići burn in trajno zapečenje slike,samo ostaje djelomično koje se vrimenom ukloni image retention ali niko ne garantira da ako se dobar dio vrimena koristi statična slika koja izaziva image retention da taj image može lako postati burn in.

Najbolja rezolucija za tu svrhu kod lcd-a bi bila 32" jer kod većih pixeli postaju krupniji pa se te neke nepravilnosti mogu lakše uočiti.
__________________
"Knowledge is the food of the soul"

Svi znamo da je Thomas Edison proizveo električno svjetlo i električni sustav za opskrbu domaćinstava, da je Gugliermo Marconi smislio radio i George Westinghouse sagradio prvu hidroelektranu… Svi znaju te "činjenice", ali nisu u pravu. Čovjek koji je sanjao ove stvari i izumio ih jest
NIKOLA TESLA
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na