Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.03.2013., 22:29   #331
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Video: MPEG4 Video (H264) 1920x800 23.976fps [English, MPEG-4/AVC, 9222 kbps (Video 1) [Default]
Audio: DTS 48000Hz 6ch [English, DTS, 5.1, 1536 kbps (transcoded from LPCM) (Audio 1) [Default]
ovo mi je komotno preko 802.11g prolazilo, ali samo ako je jedna strana bila preko žice, druga bežično, a trečih strana nije bilo

Zadnje izmijenjeno od: domis. 08.03.2013. u 22:45.
domis je offline  
Staro 09.03.2013., 06:44   #332
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Gledao sam jučer Hobbita (mkv, 720p, 959kbps, 1280x536, 1.19Gb) na MK802III i zamijetio da svakih cca. 5-6 sekundi slika i zvuk malo zastanu pa nastave dalje. Prebacio sam se na WD i sve je išlo bez ikakvih problema. To me malo čudi jer MK je hardverski jači od WD-a, a i prikazivao mi je neke fileove koje WD nije htio. Stvarno sam malo zbunjen.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2013., 10:22   #333
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Re: Koji Media Player kupiti?

Da nije mozda stvar napajanja? Citao sam da napajanja koja dodju sa tim stickovima nisu bas autenticna sto sentice izlazne snage...


Ili isprobaj neki custom rom,za mk ih oma koliko hoces pa su manje vise ispolirani...
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline  
Staro 09.03.2013., 11:12   #334
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Evo ovako posto sam korisito do nedavno 802.11g u spavacoj sobi preko wdtv-a i imao sam problem sa stekanjem tek kad je isao bitrate preko 15mbps varijabilni sve ispod toga bez problema je gutao. Znaci sav 720p materijal a 1080p a nekih 70% sigurno.
jurbAs je offline  
Staro 09.03.2013., 12:36   #335
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Da malo uletim u ovu temu, makar bi trebalo načeti novu.. Dakle tražim mp3 player koji radi kao sve ovo gore spomenuto (čita externe diskove, ima LAN, eventualno WLAN), ali ne treba TV da se koristi. Imam već media player koji me zadovoljava za sviranje video fajlova, ali za mjuzu mi je maltene beskoristan jer ne vidim na displayu što svira, ne mogu jednostavno naći neku stvar, a najgori je problem što je težak za korištenje. Meni treba nešto poput Logitech Squeezeboxa ili Roku Soundbridgea, ali da je nabavljivo eventualno u HR, da ne košta kao zlato (dakle može kinesko neko sranje). Audio kvaliteta je vrlo poželjna, ali ne toliko bitna, nek je bolja od ugrađenih zvučnih kartica u PC-e. Najbitnija je intuitivnost, da lako mogu naći stvar koja mi padne na pamet, da ne izgubim volju dok moram klikati po direktorijima...
bilbi je offline  
Staro 09.03.2013., 13:42   #336
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Zašto ne točno ovo što imaš za avatar?

Instaliraš mu mpd i mpc, na telefon neki mpd klijent i udri brigu na veselje. Ili XBMC i opet, na smartfonu XMBC daljinski. Treba ti monitor samo za prvi setup
Dac je offline  
Staro 09.03.2013., 14:40   #337
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Smartfon čak i imam, ali mi to nije nekako padalo na pamet koristiti u kontekstu. Najljepše mi je standalone s vlastitim displayem, ali ajd, mogu se prilagoditi ovome. Istina da RPi ima loš audio output, ali prilagodit ću se. Makar, RPi mi koristi više kao igračka, a ne kao appliance. Možda još jedan takav isti uzmem, nije neka lova. Sad sam išao malo pretraživati, nisi se prvi sjetio http://squeezeplug.de/
Dat ću si truda, imam čak i display (Nokia kompatibilna s ovim i jedan 16x2 character display koji bi mogao koristiti) pa je to jedan projektić u koji bi mogao investirati neko vrijeme. Makar i dalje mi igra posebni uređaj, pa ako nije neka lova, bi isprobao.
bilbi je offline  
Staro 09.03.2013., 15:15   #338
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Re: Koji Media Player kupiti?

Uzmi si neki dobar jeftin rabljen mp3 autoradio s lijepim displayem i daljincem i 220 to 12 konverter i slozi si malu kutijicu i imas sve sto ti treba
spawn je offline  
Staro 09.03.2013., 15:23   #339
Matija ZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Jel tko ima iskustva sa GENIATECH MyGica ATV310B ? Trebalo bi mi uglavnom za pokretanje filmova i serija sa LAN HDD-a, nebi stavljao nikakve full HD jer mi plazma ne podrzava :( , dobro bi dosao i za malo internet prosurfati ? Ako ima neko nesto bolje za preloziti ,a da sada cijena nije astronomska slobodno
Matija ZG je offline  
Staro 09.03.2013., 15:41   #340
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Uzmi si neki dobar jeftin rabljen mp3 autoradio s lijepim displayem i daljincem i 220 to 12 konverter i slozi si malu kutijicu i imas sve sto ti treba
E kad sam tražio takve po dealextremeu, na to me bacao search! Uopće nije loša ideja. Jedino, nema LAN, a kad već uzimam/slažem, nek mi vrti i Internet radio.
bilbi je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2013., 16:00   #341
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor bilbi Pregled postova
Smartfon čak i imam, ali mi to nije nekako padalo na pamet koristiti u kontekstu. Najljepše mi je standalone s vlastitim displayem, ali ajd, mogu se prilagoditi ovome. Istina da RPi ima loš audio output, ali prilagodit ću se. Makar, RPi mi koristi više kao igračka, a ne kao appliance. Možda još jedan takav isti uzmem, nije neka lova. Sad sam išao malo pretraživati, nisi se prvi sjetio http://squeezeplug.de/
Dat ću si truda, imam čak i display (Nokia kompatibilna s ovim i jedan 16x2 character display koji bi mogao koristiti) pa je to jedan projektić u koji bi mogao investirati neko vrijeme. Makar i dalje mi igra posebni uređaj, pa ako nije neka lova, bi isprobao.
Gnjavio sam se sa sličnim idejama, takav plejer u teoriji možeš napraviti i od SX763 i bilo kojeg jačeg routera sa OpenWRT koji ima USB. Doduše meni je trebalo samo za internet radio... ima projekata na netu ko u priči, npr http://mightyohm.com/blog/2008/10/bu...-introduction/ pa ima i negdje da takav uređaj vrti mjuzu a Arduino sa LCD-om pokazuje šta svira, ili se mijenjaju stanice na njemu... genijalno, doduše meni je sa smartfonom to bilo čist ok. Na kraju sam odustao zbog problema sa čipsetima i nekompatibilnostima sa mojim idejama. Ako ti ne treba wireless na uređaju, imam stvar za tebe - sve radi savršeno dok se ne upali wireless, koji je meni uvjet . Čekam RPi da mi dođe

Edit: a ti bi nešto ovakvo, jel: http://www.gracedigitalaudio.com/mondo-p-212.html

Zadnje izmijenjeno od: Dac. 09.03.2013. u 16:09.
Dac je offline  
Staro 25.03.2013., 01:37   #342
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Evo nakon kraćeg ili dužeg vremena da se javim da sam složio RPi sa SqueezePlugom. Nije neka pamet, skinuti image s neta. Doduše, trebalo mi je malo da složim ispravni zvuk na 3,5mm out, nešto je krčalo i bilo neupotrebljivo pa je trebalo sa ALSA sound driverima se igrati. Zatim sam trebao shvatiti da za inicijalni scanning medija fajlova na sticku treba pozvati web sučelje preko browsera, ne ide iz komandne linije ili s aplikacije na mobitelu. Kad se to sredilo, sad radi. Koristim Squeeze Media server, nisam isprobavao MPD. Ovaj je bio prvi na popisu pa sam se na njega zakačio. Community oko tog Logitecha je stvarno impresivan, šteta je da su ga EOL-ali.
No što je mana je da to sad izgleda hrpa žica i to nije nešto što bi se moglo nazvati appliance, već hobby projekt. No ne smeta me, kad mi dosadi, probat ću strpati u kutiju neku, možda od rashodovanog DVD playera, gdje odmah dobijem i napajanje. Na TODO listi mi je implementacija LCD-a da se vidi koja stvar svira. To bi moglo biti zeznuto jer moram napisati svoj servis koji će nekako komunicirati sa playerom i na display slati slova, jer naravno player nema to implementirano. Moglo bi se neko i gašenje izvesti, jer sad moram se ustajati i čupati iz napajanja. Isto vrijedi i za paljenje. Moram se ustajati...
Imam i VU metar, ali to sumnjam da ću uspjeti osposobiti jer je onako jeftini kineski i treba još elektronike na njemu da reagira na zvuk kako treba.
bilbi je offline  
Staro 26.03.2013., 11:58   #343
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Fora. Probaj da li ovo radi: https://play.google.com/store/apps/d...ueezeboxremote baš me zanima.

MPD možeš instalirati paralelno uz ovo, koliko kužim osnova je uobičajeni neki Raspbian... ali uz svu silu funkcija od ovoga vjerojatno ni ne treba. Pogotovo ako daljinski radi

Što se kvalitete zvuka tiče, navodno je bilo koja USB zvučna pomak na bolje. Ima ih đaba na eBayu i DX-u, pa i u našim trgovinama po 30-ak kn. A za kutiju, meni je došla neki dan, prije RPi naravno. Fora: http://www.ebay.com/itm/Clear-Raspbe...item257b5e5225
Dac je offline  
Staro 26.03.2013., 14:10   #344
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Ja sam stavio neki "Squeezer", ali budem kod kuće probao i ovaj koji si naveo. Ma bitan je usability. Tu bi se moglo možda malo neke stvari ubrzati, ali ništa nije jednostavnije nego na file browseru u Windowsima odvući cijeli folder na Winamp... bar meni, old-skool.

Što se zvučne tiče našao sam na Slimdevices forumu preporuku za
http://www.aliexpress.com/item/PCM27...709437682.html
Mislim, kad već uzimam... A te zvučne "po 30 kn", nedavno sam ih mijenjao par jer rikavaju kad ih pogledaš, doslovce ispadne na stol sa 20 cm visine i ne radi više.
bilbi je offline  
Staro 26.03.2013., 14:58   #345
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Nema veze, to je bio prvi Squeeze-daljinac na kojeg sam naletio na Play Storeu. Ako ti radi taj vjerojatno rade svi

Znam da je to za 30 kn jeftinoća i da neće trati, ali ako te jako "žulja" standardni audio izlaz to je za prvu pomoć vjerojatno dobro. Pfffft moj RPi je tek krenuo na put prije 5-6 dana
Dac je offline  
Staro 26.03.2013., 23:36   #346
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Evo isprobao sam ovaj koji si linkao, pa u usporedbi s ovim koji sam ja stavio, djeluje malo dorađenije, i definitivno mi se brže starta, nekako kao da je intuitivniji kod dodavanja playlisti, no to je stvar navike (a navikao sam se na onaj prethodni). Ima recimo feature kao Image browser, pa mogu pogledati album art ako ga imam po folderima. Evo, bolji je od prethodnog.

Daj reci od kud si naručivao RPi kad ga tako dugo čekaš? Ja sam ga dobio u jednom od prvih batcheva koji su stigli u HR, i to preko Altproa, ako se ne varam. No čekao sam ga dugo.
Kutiju si mislim napraviti po ovim uputama http://www.judepullen.com/designmodelling/raspberry-pi-case/
jedino još nisam nabavio pištolj na vruće ljepilo. Na kraju će me RPi toliko sve skupa koštati (da ne kažem da je samo powered hub skoro 200 kn koštao) da sam za te pare mogao imati svemirski brod od komercijalnog uređaja. No gdje je tu gušt
bilbi je offline  
Staro 27.03.2013., 08:59   #347
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Direktno u engleskom RS Components. 06.03. order, 21.03. Your Raspberry Pi Order has been Dispatched. Nije tak strašno, samo sam cendrav
A koliko vidim ima sad i kod nas distribucije http://hr.rsdelivers.com/default.aspx međutoa lijepo kaže da trenutno nema na centralnom skladištu... hm isto ti dođe.

Paaa da... USB hub sa napajanjem imam od prije (http://dx.com/p/7-ports-powered-usb-hub-678 ima sad i jeftinijih), ali 34€ za RPi, + cca 10$ za kućište + cca 5$ za USB WiFi + SD kartica... vjerojatno ću i uzeti licencu za VC-1 i mpeg2 hw dekodiranje. Nakupi se, ali znatiželjan sam. Ima SqueezeBox, ima XBMC na RPi, NAS, ima još zanimljivih projekata sastrane... tko zna, možda kupim još koji


Uhh... hoće li mod to prebaciti na Raspberry topik?
Dac je offline  
Staro 27.03.2013., 10:59   #348
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Ovaj Primotronic ima renesansu s RPi-jem svih 5 "izdvojenih proizvoda" na naslovnici su vezani uz njega. Do sad su bili niša za elektroničare (i to skupa), a sad su se probili do širih masa. Mogao bih si uzeti još jedan. zbog 512 megi...

Ja sam isto htio uzeti powered hub preko DX-a (zapravo imam već jedan bez adaptera pa bi probao spojiti neki adapter od 6-7 volti), ali ovaj moj djeluje vrlo amaterski pa nisam htio njemu dati povjerenje da mi napaja diskić koji sam puno puno platio. Kupio sam D-linkov kojem i adapter djeluje respektivno (mislim 3A da daje). Makar sam se nagledao skurenih njihovih adaptera od routera (jednog sam čak i otvorio - napuhani kondići - preteško (meni) za prelemiti).
bilbi je offline  
Staro 11.05.2013., 13:52   #349
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Dizem malo stariju temu, ali nisam uspio naci nista pametno.
Trenutno na LG 42cs460 imam spojen vivax dvbt tuner sa USB portom, telka je spojena preko HDMI kabela za sliku (1080i) , dok je audio preko scarta pusten na pojacalo.
Desi se to da na BR ripovima od 1.5-2 gb zvuk pocne kasniti nakon pola sata-sat i to da zvuk nestane, film se zbloka i ponovo nastavi sa zvukom u syncu nakon par sekundi.
Treba mi player koji pusta istovremeno sliku preko HDMI i analogni zvuk na stereo izlaz ili sl. , da vrti 1080p ripove bez stekanja itd. i da je sto jeftiniji (moze i polovan)
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline  
Staro 11.05.2013., 20:03   #350
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Ljudi, spustio sam malo cijenu pa mogu uzet Noontec V7 Media Player, što kažete na njega?
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 13.05.2013., 16:14   #351
Dule88
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 26
WDTV služi odlično već godinu dana. Iako me brine da ću ga se skoro morati riješiti ako grupe počnu forsirati 10 bitne nekodove.
Dule88 je offline  
Staro 14.05.2013., 10:38   #352
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Pojavio se Rikomagic MK802 IV. Specke: Rockchip RK3188 čipset, CPU Cortex-A9 quad core@1.8GHz, GPU quad core Mali-400 MP4@533MHz, 2Gb DDR3 rama, 8/16Gb ROM, Android 4.1 (stiže nadogradnja na 4.2.). Trenutna cijena na ebaji oko 90$.
http://www.ebay.com/itm/Latest-Andro...item33820f906b
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 20.05.2013., 11:24   #353
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Čisto informativno - u Metrou na akciji 23.05.-05.06. MK-809 4Gb za 459kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 20.05.2013., 15:57   #354
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Evo na kraju sam uzeo onaj Noontec MovieHome V7. Dečko iz Rijeke ga je prodavao za 300kn, što sam uspio smanjiti na 250kn ali pošto je odabrao neku sitnicu koju prodajem, ispalo me jedva 200kn. Uzimao sam ga za starce pa su me, između ostalog, najviše zanimali titlovi. Sve odlično radi, HD, namještanje titlova: font, boja, +/-ms...

Evo nešto malo specifikacija: 1, 2, 3
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 21.05.2013., 08:41   #355
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Ako može savjet oko odabira media playera bitno mi je da može vrtiti mkv3d, dvoumim se oko:
http://www.ronis.hr/popcorn-hour/662...rn_hour-a-400/ Popcorn A-400
i
http://www.ronis.hr/mede8er/664/mult...d/MED1000-X3D/
mede8r-med1000x3d
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline  
Staro 21.05.2013., 08:55   #356
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
mozes uzet i puno jeftiniji wdtv 3 generacije isto tako vrti 3d filmove mislim da 2000kn za ovako nesto je neisplativo. Izmedu ova dva ja bi se odlucio za popcorn
jurbAs je offline  
Staro 21.05.2013., 09:03   #357
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Pa kad već uzimaš tako ultra skupi player, zar nebiš razmislio o nekom polovnom/novom laptopu? (ili PC-u) Jer dat skoro 2000kn je ono, overkill, no to je samo moje mišljenje a tvoja lova naravno.. NHF

Ili naravno ovo što ti jurbAs kaže, još bolje..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 23.05.2013., 17:58   #358
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Noontec je zakon, i vrijedi svaku lipu, uvjerljivo najbolji omjer cijene i mogucnosti koje po apsolutno nicemu ne zaostaju za drugima, s tim da ima bolji daljinski i mogucnostugradnje diska
Gabre je offline  
Staro 24.05.2013., 11:07   #359
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
evo gledam i ja za starce neki media player, cijena 500 do max 600 kn..

wdtv play sam izbacio iz kombinacije zbog mušica koje čitam da ima, wdtv live je van budžeta..

njima ne trebaju nikakve posebne điđe, samo da čita sve živo (da me ne zovu svakih 5 dana da ne čita neki file) i da ima bar LAN priklj..

mogu čitat i reviews po netu,ali ako neko iz prve ruke ima prijedlog to je uvijek bolja opcija..

druga opcija je da njima dam svoj stari wdtv live a sebi uzmem neki android tv box (ali ne via ebay i slično jer je hitno) ..ima li koja android kutijica u budžetu koja vrti sve formate bez problema..

thnx unaprijed
schetz je offline  
Staro 24.05.2013., 20:46   #360
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
A ovo?
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na