Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2003., 23:33   #1
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Problemi sa strojem!!

Pozdrav ljudi! Zao mi je sto vas tlacim po ovoj vrucini ali zbilja je hitno.
Dakle pricao sam vec o tome kako mi je riknula ploca i sve to.
Sad sam nakon dugo vremena uspio povoljno kupiti novu za soc370 naravno.
Uspio sam pronaci Matsonicov model 7177CT.
I jucer sam uhvatio malo vremena,pa reko sam sebi idem poslozit konacno stroj. I tako ja upalim makinu,podignu se winxp( koje sam ostavio na disku,nakon bacanja ploce. Dakle nije bilo formata diska!) i pocnem instalirati drivere 4 in 1.
Kadli nakon toga stroj pocne pravit p*zdarije. Prvo, prilikom resetiranja u 50% slucajeva stane na postanju memorije i ni da mrdne.I naravno moram ga ištekat iz struje nasilno.
A drugo nijedna igra ne radi dulje od dvije sekunde, jednostavno malo trzne i stane ko ukopana.Nikad do sad mi se nije dogadjalo nista slicno.
Naravno pmislio sam na memoriju i prošetao je svim slotovima i opet isto.
Stavio sam najnovije drivere za sve komponente,directx i sve ostalo al ne pomaze.
Ako trebate jos koju informaciju pitajte.
Ajde pomagajte,jer bez Sturmovika dani prolaze uzasno sporo.
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2003., 23:53   #2
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Re: Problemi sa strojem!!

Citiraj:
Originally posted by Stormeye
Dakle nije bilo formata diska
da nije zbog toga? inače, ni XP ne može preživjeti mjenjanje ploče, iako ponekad uspije... po tom pitanju WinME je genijalan. bilo kakav hardveraj, on radi.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 27.08.2003., 23:53   #3
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
matsonic? stvarno mi nisu jasni ljudi koji bacaju pare u te ploce...ides metodom ustede pa kupis plocu od 200 kn umjesto one od 600 a za dva mjeseca opet kupis onu od 600kn..

ajde razumijem kad podvale ljudima ali ovako...aj nadam se da si u jakoj fin stisci pa moze proci..inace????
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2003., 00:30   #4
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
E moj svrtane. Sta ti mislis da ja ne bi uzeo Abit da sam imao love? Pa jedva sam skupio 200kn za plocu covjece.
Nemam prebijene kune. Nego pusti plocu,dotrajat ce za jednu godinu,nego znaci do windowsa je ili ne? Ne da mi se sada raditi clean instalaciju jer nemam vremena.
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2003., 02:21   #5
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Stormeye
E moj svrtane. Sta ti mislis da ja ne bi uzeo Abit da sam imao love? Pa jedva sam skupio 200kn za plocu covjece.
Nemam prebijene kune. Nego pusti plocu,dotrajat ce za jednu godinu,nego znaci do windowsa je ili ne? Ne da mi se sada raditi clean instalaciju jer nemam vremena.
pa napisao sam da se nadam da si u gadnoj financijskoj stisci...

ako ti nije isti chipset onda ti je problem u tome...iako sam ja cuo i od ljudi koji se kuze u kompove kako cesto promjene totalno konfu i windowsi im reade..i da ih cudi kako drugima to neide..

ja volim sa svakim novim komadom hw-a reinstalirati windoze..znam da je to overkill ali me promise i pinaklica ubile sto se tice toga pa od sad pusem i na komad leda a kamoli na dim..

moj savjert je odovoji jedno vecer kad gledas tv ili sta god i pukni instalaciju..rekao si da te nije dugo bilo za kompom sto znaci da ti komp i ne treba tako jako hitno..a ako treba ova noc ti je dovoljno duga...

nazalost nemogu ti pomoci na daljinu..ali da mislim da ti je problem promjene ploce..frend je imao cak nekih problema kada je na ploci maknuo modem s jednog na drugi pci slot...cudno ali istinito...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2003., 19:38   #6
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by Stormeye
E moj svrtane. Sta ti mislis da ja ne bi uzeo Abit da sam imao love? Pa jedva sam skupio 200kn za plocu covjece.
Nemam prebijene kune. Nego pusti plocu,dotrajat ce za jednu godinu,nego znaci do windowsa je ili ne? Ne da mi se sada raditi clean instalaciju jer nemam vremena.
ok, imao si 200 kn i kupio smece.....
bratic mi je prije tjedan dana na moj nagovor uzeo ECS k7s6a (sis 745) i ploca radi ko zvijer, brza od abita kojeg je imao prije (i kojeg sam prodao za 300 kn) i sve to....
ali ne, ti uzmes matsonic koji je ipak i medju ovim low-end proizvodjacima poznat kao najjadniji....
po meni je sve osim matsonica dobro...imao sam par matsonicovih ploca u rukama i nijedan mi nije radio 100% kako treba a neki nisu skoro pa uopce ni radili
inace moji winME isto trppe bez frke promjenu hardwarea dok recimo XP to stvarno nevoli kao ni 98/98se
ali svejedno i ja volim ako mjenjam plocu reinstalirati
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2003., 21:20   #7
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ja sam za "prvu ruku" kad sam piknul novu ploču samo pregazio stare "na živo" i bilo je ok.
Ali su XP malo zajebaniji...

Imao sam u rukama 9500 np 128mb, pa sam reda radi izflashao 7-8 raznih BIOS-a da vidim kak dela s kojim.
Dakle-dual boot, 98SE i XP PRO.
Prije flasha brisanje drivera CP-a,očišćen reg...
98SE poslje flasha i instala drivera uredno prepozna promjene, XP kak mu se digne

Za popizdit...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2003., 02:16   #8
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Prva stvar: nisam mogao naci polovnu high end plocu. Trazio sam cijeli mjesec i odustao. Ovu sam uzeo za privremeno,jer i tako planiram veci upgrade.
Drugo: Ploca je vjerovatno neispravna,jer jednostavno zablokira BIOS. Mislim ako bloka bios to nema veze s windowsima.Bar ja tako mislim.
Problem je i u tome sto se nemoze resetirati i ponovno podignuti sistem nego se mora nasilno ugasiti.
Sad mi samo treba i to da ploca stvarno zajebava.
Dok nadjem drugu....
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2003., 09:36   #9
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
MA kvragu šatro l33t ekipo.

Ako se mijenja ploča sa nekom drugom - bez obzira na isti chipset - OBAVEZNA REINSTALACIJA WIN-A.

Tu nema ali

Iako je chipset isti, sve ostalo NIJE.

Tako da Stormy momče staro - backup - format - install WIN

Druge ti nema
Paske je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na