Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2003., 20:25   #1
dfx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 77
lan

Jel ima netko mozda stranicu, ili neki txt, gdje bi pisalo kako spojiti dva komp preko lan-a, sto treba ukucati ip....
dfx je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2003., 22:38   #2
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Ima puno stranica Kaži ti nama lijepo šta se vrti na jednom stroju, šta na drugom (Windows xyz ili neki Linux) pa ćemo mi (mogu i ja) tebi lijepo objasniti kako da to izvedeš. Za početak nabavi dvije mrežne, potrebnnu dužinu kabla koji je već zakrimpan s oba kraja ili zamoli ljude da ti ga zakrimpaju u dućanu i napomeni im da je to za spajanje PC2PC ... pa ćemo dalje
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2003., 22:40   #3
dfx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 77
Ima puno stranica Kaži ti nama lijepo šta se vrti na jednom stroju, šta na drugom (Windows xyz ili neki Linux) pa ćemo mi (mogu i ja) tebi lijepo objasniti kako da to izvedeš. Za početak nabavi dvije mrežne, potrebnnu dužinu kabla koji je već zakrimpan s oba kraja ili zamoli ljude da ti ga zakrimpaju u dućanu i napomeni im da je to za spajanje PC2PC ... pa ćemo dalje

>Naravno opet nije za mene, frend je otisao na more tako da ti nista ne znam, znam da se radi o win98 ili win me, i lan je integriran na maticnoj ploci, vise za nekoliko tjedana kada se vrati, no ako ima neki tip slobodno posalji
dfx je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2003., 01:44   #4
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
najjednostavnije je upiknut crossover utp kabel i spojit ih, ak oba imaju RJ45 (kockaste) konektore.. ako su 100 mbit-ne kartice, onda ziher imaju.. ak su 10 mbit-ne moglo bi bit svasta (bnc).

onda u windowsima fino podesis na ethernet adapteru adresu ako oces koristit tcp/ip, svakom stroju das jedinstvenu adresu. da se nebi mijesale sa valjanim internet adresama trebas koristiti 192.168.*.* ili 10.*.*.* adrese.

npr stavis da ti je jedan pc 192.168.1.1, a drugi 192.168.1.2. te subnet mask stavis na 255.255.255.0

ako ti je samo do windows mreze, netrebas se mucit sa ip adresama, postavi oba stroja u isti workgroup, daj im razlicita imena, spoji kabel i to je to.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2003., 13:18   #5
dfx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 77
hvala probat cu
dfx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na