Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2014., 21:01   #1
lega031
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 6
(riješeno) AOC i2269vwm monitor - crni obrub

Pozdrav,kupih navedeni monitor te imam problem s 1,5cm slobodnog prostora oko ruba monitora:
http://i.imgur.com/KyomnUa.jpg
dok bi to valjda trebalo izgledati ovako: http://ngntechnologiesbd.com/images/...1432377852.jpg

Ako netko ima navedeni monitor molim neka javi kakva je slika kod njega...


Probao sam sva moguća i nemoguća rješenja koja sam našao i koja su mi pala na pamet kroz skoro mj. dana..

-Drivere isprobao stare,nove,trenutno najnoviji imam
-ATI CCC scaling option je na 0%
-prebacio na VGA,isto,potom isprobao s "image setup" postavkom u monitoru-> rezultat je pomicanje slike ISPOD toga ruba,znači monitor uopće ne obuhvaća taj crni obrub niti sa software/hardware postavkama,kaop da je mrtvo
-spojio sam monitor i na laptop danas,isti problem
-u monitor postavkama ne nadem više ništa za rastezanje slike (lijevo desno-gore dolje)


Interesantna činjenica je da sam sa starim driverom,kada sam pomakao scale u ATI CCC na 0%,gornji rub je nestao a liejvi i desni su se smanjili...
Medutim taj driver mi je davao random crtice po ekranu pa mi nije pogodan... sad više ni taj ni ikoji drugi ne mogu razlučiti sliku da bude kako spada-do rubova.
Jedina mogućnost koja mi ostaje su windowsi,iako mislim da je šansa da je to uzrok 0%,na laptopu je isti problem,iako na oba koristim iste... w8.1

Ima netko neko rješenje?
lega031 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 22:18   #2
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Nema rjesenja, tj monitor radi kako i treba raditi. Slika ne ide do kraja ekrana, sa svake strane triba biti oko ~1cm okvira... Bilo je dosta govora o tom markentiskom triku AOC-a... Baci oko na ovu recenziju.
ukiy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2014., 23:01   #3
lega031
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 6
Citiraj:
Autor ukiy Pregled postova
Nema rjesenja, tj monitor radi kako i treba raditi. Slika ne ide do kraja ekrana, sa svake strane triba biti oko ~1cm okvira... Bilo je dosta govora o tom markentiskom triku AOC-a... Baci oko na ovu recenziju.
NAPOKON netko,hvala!

više me mučila činjenica da ne znam "popraviti" to,nego što sam nasjeo na marketinški trik iskreno
lega031 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na