Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.01.2013., 09:02   #1
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Rusenje Corsaira na USB 3.0

Pozdrav ekipo,

Problem ide ovako....zbuta se komp....spojim corsair na usb 3.0 sa prednje strane kucista (ista stvar je ako ga spojim od iza direkt na matičnu) i fino ga očita i krenem nesto kopirat na njega..kopiranje se prekine uz poruku I/O device error. Pogledam u my comp i tamo vidim stick ali mu nemogu pristupit (ne vidim popunjenost njegovu nego samo ikonu). Ubrzo stick nestane iz my compa. Otvorim device manager i tam nadjem stick sa zutim usklicnikom. Kad kliknem na njega vidim poruku "This device is disabled because the firmware of the device did not give it the required resources. (Code 29)".

Nakon 2 dana guglanja rješenje za I/O device error je u 90 posto postova chkdsk...koji mi naravno ne prolazi. Rjesenje za Code 29 je u enejblanju stvari u Biosu. Provjerio sam, usb 3.0 mi je enejblan u biosu.

Ono sto sam primjetio je da kada nakon te havarije prespojim corsair na usb 2.0 sve radi odlicno. Nisam bio siguran da li je stvar u sticku ili u mojem portu.Kada napravim restart i spojim stick opet na usb port 3.0 sve radi ok cijeli dan kopiranje/brisanje. Kad ugasim komp i upalim ga sutra opet ista stvar....tako da sumnjam da je problem softverske prirode....znaci kao da izgubi konekciju na usb 3.0....Bilo je problema na netu sa driverima za usb 3.0 jer se znalo ekipi dogadjat da im se port (usb 3.0 host controler) samo disconecta...tipa kao da nema drivere....sto ovdje nije slucaj.

Ono kaj sam ja napravio je....promijenio 3 verzije usb 3.0 host controler i hub drivera sa http://www.station-drivers.com/page/renesas.htm...Ista stvar.

Uzeo sam cd sa driverima od matične i vidim da nemam instalirano AMD USB Filter Driver. To sam instalirao jucer i danas cu vidjeti da li to sljaka....ali sve si mislim da nece ni to pmooci....

Da li netko ima kakvu ideju?

Sori kaj je dugacak post ali sam htio detaljno sve objasniti.....ko zna mozda nekome pomogne.....ako uspijem to rijestiti....

Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na