Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2009., 23:20   #1
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Laptop do 6500 kn

Evo ovako trebao bih da mi preporučiti apsolutno best buy za laptop do 6 i pol soma kuna...jer stvarno nisam u toku s cijanama, tak da bi svaka preporuka bila dobrodošla...sutra idem u šoping...tak da ako može to što prije...laptop je uglavnom za internet, office...možda tu i tamo za igranje...i nije nužno da dolazi sa os-om...hvala
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 00:37   #2
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2009., 03:51   #3
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 361
Da ja sad kupujem laptop uzeo bi:
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=037683

ovaj gore nebi zbog display porta, + ovaj ima nvidiu, koja ima 1000 puta bolje drivere za linux od atija.

A i za to što si napisao, preporučam ti da probaš ubuntu + staviš si wine za igre instalirati i .
matman je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 08:20   #4
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ne znam zašto sumnjam da ga zanimaju Linuxi ...
Uz to 3470 je duplo bolja od 9300, procesor na onom R500 je 10 puta bolji od toga, a ekran 100 puta, s tim da je memorija brža, a pored toga je i jeftiniji .... Hmmmm koja dvojba ...
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 09:11   #5
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
a 9600m gt je 10 puta bolja od hd3470 i nvidie 9300
a to što je procesor slabiji nema veze jer ionako se neće raditi neki teški proračuni na laptopu

laptop i produljenje jamstva na 3 godine
ukupno : 6080 kn, a laptop je više nego ti treba i sa garanacijom od 3 godine
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 09:28   #6
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor Big Guy Pregled postova
a 9600m gt je 10 puta bolja od hd3470 i nvidie 9300
a to što je procesor slabiji nema veze jer ionako se neće raditi neki teški proračuni na laptopu

laptop i produljenje jamstva na 3 godine
ukupno : 6080 kn, a laptop je više nego ti treba i sa garanacijom od 3 godine

I zbog "možda tu i tamo igranja" bi ti nabio grafičku, na štetu procesora, izrade, tipkovnice, ekrana, memorije ... !?
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 09:55   #7
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
uz preporuku lenova r500 kojoj se pridruzujem (uistinu nevjerovatno sto se sve dobije za 5 tisucica i nesto a jos je i lenovo, jedino kuciste bas i nije privlacno, malo je i deblje; sl500 seriju ne uzimaj za ozbiljno), predlazem ti da pogledas i dell studio 15. Ako ti kvaliteta kucista i ne predstavlja neki imperativ pogledaj nesto od asusa (koji jos i ima kvalitetnijih modela) ili acera, hp u tom cjenovnom rangu IZBJEGAVAJ..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 10:34   #8
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
@redscro
traži se best buy laptop, ne onaj sa super kućištem i slabom grafom
a acer nudi najviše za najmanje jer se onako slab laptop dobije i za 4100 kn, to su acer i asus laptopi pa bar po meni nema smisla dati 1500 kn više samo za bolje kućište i jaći procesor koji će ionako biti neiskorišten

i ako netko malo igra ne znaći da je dobro što će igre raditi na 10 fps ili pa da će igrati samo stare igre
i bolja grafa će produljiti trajanje laptopa, posebno za grafički zahtjevnije stvari
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 11:27   #9
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
ASUS m50vn; pratim ovaj lap vec neko vrijeme i sad mu je cijena pala sa 7700 na 6999kn. Ako se mozes protegnuti financijski jos malo nemas sto razmisljati. Dobar ekran, solidna izrada, odlicna graficka koja ce durati dosta vremena (pogotovo za tvoje, kako si rekao, nezahtijevne potrebe), linux je na njemu pa biras OS. Uglavnom, taj je lap vani dosta skuplji pa me cudi njegova cijena kod nas..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 13:28   #10
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Ovaj asus je me usitinu mami, jer laptop se neće baš puno nosit van, većinom u stanu...a ipak želim snažnu grafičku...i da moram naglasit da moram uzet u normalnom dućana, ne web shopovi...šta kažete na ovaj laptop?

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=6236

iako mi nije jasno ovo s grafom to je ja mislim hd3650? i čujem da lijepo izgleda..

i naravno ako mi možete negdje nać acera za te novce, jer vidim da imaju dobre grafičke u tom rangu tipa 9600 ali slabiji proc nego ova toshiba...
skyman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2009., 14:24   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Zvuči zanimljivo - jak proc, dosta rama, dobra grafa + dvd sa XP-om.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 14:50   #12
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
ako imas 500kn Asus, ako ne nije lose. Samo ne znam kakva je kvaliteta kucista te serije toshiba..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 15:03   #13
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
@rak21
zanimljvo što je prema ovome
http://www.notebookcheck.net/Mobile-...&sort=3dmark06
9650m gt slabija od 9600m gt

ako ne misliš bacati laptop po podu onda će toshiba i acer biti ok

@skyman
nije loše, samo acer nudi više za manje
a to što procesor radi na 2.0, a na na 2.26 Ghz je "ogromna" razlika, posebno za office i surfanje
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 15:19   #14
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
@ big guy:
Best buy laptop je širok pojam, za mene bi to bio s najobičnijom integriranom grafičkom, za nekoga sa što boljom grafičkom bez obzira na ostalo. Meni je bitnije da je laptop kvalitetan, da tipkovnica ne ode za godinu dana, da je što bolji ekran(a ekrani svih navedenih laptopa nisu za usporedbu s ovim na R500, ni kvalitetom ni rezolucijom), a sad, nek autor teme odluči što je njemu bitnije. Tog Acera i Lenova R500 dijele 2 klase i nisu za usporedbu ...
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 15:52   #15
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor Big Guy Pregled postova
@rak21
zanimljvo što je prema ovome
http://www.notebookcheck.net/Mobile-...&sort=3dmark06
9650m gt slabija od 9600m gt

ako ne misliš bacati laptop po podu onda će toshiba i acer biti ok
hmm, vjerujem da je ta razlika rezultat testiranja grafickih kartica sa razlicitim memorijama (ddr3 vs ddr2) jer na ovoj pak stranici vidis poredak malo drugacije: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-...T.10764.0.html

Sto se tice kvalitete Acera, navedeni modeli toshibe, asusa i lenova su 2 stepenice iznad..

Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Meni je bitnije da je laptop kvalitetan, da tipkovnica ne ode za godinu dana, da je što bolji ekran(a ekrani svih navedenih laptopa nisu za usporedbu s ovim na R500, ni kvalitetom ni rezolucijom), a sad, nek autor teme odluči što je njemu bitnije. Tog Acera i Lenova R500 dijele 2 klase i nisu za usporedbu ...
Slazem se s tvojim stavom oko kvalitete kucista, tipkovnice i ekrana no asus kojeg sam naveo ekranom ne zaostaje nimalo za ovim koji ima r500 (za razliku od toshibinog koji je inferiorniji i rezolucijom i kutevima gledanja). Napominjem da R500 nije kvalitetan kao prethodni model r61 sto se moze iscitati iz raznih review.a kao i komentara korisnika te na kraju i same cijene. Svejedno, rekao bih da je r500 definitivni best buy ako grafika nije odvec bitna stavka (no treba napomenuti da je ipak sposobna pokrenuti neke nezahtjevnije graficke elemente), ako je nema boljeg od ovog asusa (no cijenom od 7000kn dobrano premasuje r500 koji sa 3470 grafickom kosta manje od 5200kn..). A sto se grafickih tice; 9650gt je vise nego duplo jaca od 3470..

Zadnje izmijenjeno od: rak21. 09.04.2009. u 18:52.
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 21:05   #16
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
@redscro
da slažem se, nekad je kvaliteta izrade ono što nekome više treba, samo je fora što ti ne kupuješ laptop nego ga kupuje skyman, i ovako veli
Citiraj:
Autor skyman Pregled postova
...a ipak želim snažnu grafičku...
@rak21
čudan je taj 3dmark 05 test, hd2600 xt je bolja od 9650m gt
moguće da je ono bila 9650m gt sa ddr2, ali ako je onda je to loša grafa, posebno za toliko para više jer je razlika samo u memoriji na grafi koja, da je ddr3 bi dala bar 10-20% bolje performanse

Citiraj:
9650M GT is similar to the GeForce 9500GT
ovo loše zvuči

Citiraj:
According to Zepto (first manufacturer who announced the card) the 9650M GT should be up to 20% faster than a 9600M GT (in 3DMark06).
ovdje ipak pretjeruju, samo jer je proizvodni proces malo manji ne znaći da će performase biti toliko bolje, mogle bi biti kojih 5 % bolje, ako i toliko

nisam baš čuo da se toshiba laptopi istiću kvalitetom izrade, npr moja a200 je koštala 9500 kn prije godinu i pola pa je sva od plastike, ne baš neke jako kvatetne plastike, a kupio sam toshibu samo zato jer je onda bila najjeftinija za te performanse

a to da su neki proizvođaći kako lenovo bolji je istina, ali su i skuplji ili pa slabiiji performansama za istu cijenu, pa je najvažnije ono za što će se laptop koristiti
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 22:03   #17
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
sto vise gledam te testove cini mi se da ima dosta nelogicnosti..

Spominjes toshibu; ne mozes usporedivati razlicite serije kod istog proizvodaca, ja sam imao hp nw8240 sa magnezijskim pokrovom kucista, sips ekranom, savrsenom tastaturom i poslije njega uzeo 6830s koji je najvece smece koje sam ikada drzao u rukama. Toshiba koja se spominje je Satellite PRO te nije istovjetna obicnoj Satellite seriji, jedino lose na doticnom laptopu je ekran niske rezolucije i malog kuta gledanja (dobro, tu je i baterija koja bas ne briljira ali slicne su u vecini laptopa danas).

Ne znam kakvi su ti modeli Acera sa 9600m gt no nakon ovog zla od 6830s pusem na hladno, nikad vise necu uzeti laptop s losom izradom..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 22:33   #18
mcclarion
Premium
 
mcclarion's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zg
Postovi: 298
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
sto vise gledam te testove cini mi se da ima dosta nelogicnosti..

Spominjes toshibu; ne mozes usporedivati razlicite serije kod istog proizvodaca, ja sam imao hp nw8240 sa magnezijskim pokrovom kucista, sips ekranom, savrsenom tastaturom i poslije njega uzeo 6830s koji je najvece smece koje sam ikada drzao u rukama. Toshiba koja se spominje je Satellite PRO te nije istovjetna obicnoj Satellite seriji, jedino lose na doticnom laptopu je ekran niske rezolucije i malog kuta gledanja (dobro, tu je i baterija koja bas ne briljira ali slicne su u vecini laptopa danas).

Ne znam kakvi su ti modeli Acera sa 9600m gt no nakon ovog zla od 6830s pusem na hladno, nikad vise necu uzeti laptop s losom izradom..
ja imam 6830 i 6730 i stvarnoi ne znam o čemu pričaš ..
preporučujem te laptope svima koji me pitaju .. i o nikakvoj lošoj plastici ili ostalim falierima ne znam ..
laptop je za te novce best buy i nikakav acer u toj kategoriji ne može prismrdit ..
ne znam za toshibu ..iskreno mi se ti piano finish ne sviđa i nekako mi je kao igračka .. hp mi puno ozbiljnije i elegantnije izgleda ..
brat ima lenovo r 61 i ok .. to je kvalitetnije izrade .. ali opet 14" ekran i lošije preformanse nisu za usporedbu s 6730 ..
s obzirom da mi laptopi u principu traju godinu i pol do 2 max .. smatram da je hp naj bang for bucks ..
__________________
P:TEHNIČKA ROBA POVOLJNIJE NEGO IGDJE - ZATVORENO.
mcclarion je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 22:49   #19
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
eh sto pricas covjece, vjerovatno prodajes te modele ili nikad nisi koristio neki posteno izraden laptop... HP 6830s imaju uvjerljivo najlosiju izradu s kojom sam se ikad susreo, pocevsi od kvalitete plastike, katastrofalno lose tipkovnice (vec nakon par mjeseci space mi steka, tipke imaju presvjetli print, desni sift ubi boze: kao na netbukovima od 9"). HP je gadno srozao image tom S serijom...
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 23:28   #20
Tomkan
Registered User
 
Tomkan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: cya
Postovi: 43
Nakon dan-dva istraživanja, došao sam do zaključka da je ovo best buy laptop kojeg mogu naći na ovom tržištu za 5 i po tisuća kuna. Uživajte

http://www.optimum-online.hr/detalji...1ta-ap054.aspx


btw. ima li ga itko? Jel mu fali šta?
Tomkan je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 00:11   #21
fratartucko
Just married!!!!
 
fratartucko's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Bjelovar
Postovi: 85
@ rak- ništa Hp nije srozao, jer prodaje te lapove za primjerenu cijenu, uostalom situacija na tržištu je fino posložena, stvarno vrijedi pravilo koliko para, toliko muzike, to kaj ste prosuli tone virtualne tinte oko toga tko je najbolji poznavatelj svih serija svih proizvođača koji su dostupni kod nas, je vaš problem...
@začetnik teme i svi koji kupujete prijenosnik iz donjeg cjenovnog razreda- Odeš u trgovinu, veliš gle ovaj lap za 5.432,10 Kn je baš zgodan, ima grafu koja je slabija od one u konkuretskom lapu za 0,18% (zbog toga me boli đon jer tu razliku nikad nikad nikad ne bum skužio), ali zato ima procesor jači za čak 0,20%(i za to me zaboli lijevo uho, ne bum skužio ni to), a sad ću produžiti garanciju na 3 godine, jer su sva prijenosna računala potrošna roba podležna kvarovima, kao i lošem proizvodnom procesu, pa je moguće da me zapadne primjerak kojem je tipkovnica rasklimana i škripi, Joža preko puta bude uzeo isti i neće imati te probleme....
fratartucko je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 01:04   #22
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 361
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Ne znam zašto sumnjam da ga zanimaju Linuxi ...
Uz to 3470 je duplo bolja od 9300, procesor na onom R500 je 10 puta bolji od toga, a ekran 100 puta, s tim da je memorija brža, a pored toga je i jeftiniji .... Hmmmm koja dvojba ...
disk, količina rama, hdmi
Što se tiče grafa, priznam, ne pratim ih baš, ali da mi je bilo kakva nvidija, ah...
sad znam za drugi put.


A što se acera tiče, ja imam ovaj:
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...=8898&catid=26
3g garancije ti je 400kn

Ima hdmi i esata (meni oboje veliki plus)
I da imam windowse gore bio bi prezadovoljan (čitaj: Ati)

Zadnje izmijenjeno od: matman. 10.04.2009. u 01:19.
matman je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 02:42   #23
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Uglavnom odgodio sam kupnju do idućeg tijedna...jer sam stvarno u dilemi.....i naravno zaboravio sam napomenut da obavezno treba imat instaliran windoze gore (ne pitajte zašto ) i naravno što se grafičke tiče u rangu hd3650 i 9600 jer vidim da je to najbolje što se može dobit s tim parama i moram napomenut da se taj laptop neće puno iznosit, znači uglavnom u stanu i tu i tamo negdje van...e sad samo ostaju varijacije, osim acera u obzir uzimam samo ovu toshibu, jel ima tko ovaj laptop ili zna nešto o njemu da mi kaže svoje dojmove?

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=6236

samo nigdje na adm-ovim stranicama ne vidim kolika je garancija??

osim toshibe onda razmatram acera, jer vidim da jedino on može pratiti toshibu s cijenom i performansama, znači koji bi bio najbolji acer za 6.100 kn + 400 kn za 3 god garu što dođe na cijenu toshibe...oprostite što gnjavim, al ovo tržište i cijene se tako brzo mijenjaju da je jako teško pratiti best buy...inače zadnji put sam kupovao laptop prije 3 godine ...hvala
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 16:55   #24
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
sto ovome fali link
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 16:59   #25
fratartucko
Just married!!!!
 
fratartucko's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Bjelovar
Postovi: 85
Za istu cijenu u Mikronisu dobiš ovo: http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...=9506&catid=23
Razliku u slabijem procesoru nećeš primjetiti, ali u većem ekranu definitivno hoćeš, a obzirom da nemaš namjeru često nositi lap, tih par deka više ti ništa ne znače...
Meni je i vizualno Del bolji od Tošibe, a ti vidi koji je tebi ljepši
@Igneos79- fali mu windoze i 3 god garancije, kad to nadoplati opet je ista cijena ko i Tošibi i Delu koji sam naveo.....ako čovjeka ne smeta kaj svi Aceri izgledaju ko da ih je dizajnirao pijani mesar iz Laosa
fratartucko je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 00:31   #26
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
Da ne otvaram novu temu bez veze. Trebao bih uzeti na proljeće novi laptop, pa da se informiram na vrijeme.
Cijena je u ovom rangu od 6000 kn.
Gledao sam: Dell Inspiron 1750, Hp 4710...ali stvarno nisam u toku, pa svaki savjet je dobrodošao.
Treba mi najviše za vrtit virtualke, recimo 4-5 istovremeno (win serveri 2k8, Viste). (npr. sada na ovom mom HP nc6120, s 2 GB rama, vrtim 3 ali laptop samo šta ne odahne ).

Hvala.
__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 08:47   #27
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Javi se na proljeće jer će do tada izaći novijih modela.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 11:36   #28
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
Koji su sada aktualni? Mozda se nesto zalomi i prije roka.
__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na