Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.07.2003., 15:39   #31
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 9500?

Citiraj:
Originally posted by pinsla
Gledaj nemreš me ničim uvjerit da imaš neki porast perfromansi kad ti je mem na 295 umjesto 285. To nema šanse. Tu govorim o real life aplikacijama ne o 3d mark sranjima i već otprije napisanim tajm demoima. Dakle fino instaliraš fraps i vidiš. novi fraps ti čak ima mogućnost mjerenja prosječnog frejm rejta tak da je još pogodniji za benčmarkiranje. Dakle pukneš njega i pogledaš kak se ponašaju one stvari kaj najćešće vrtiš, pogledaš najveći i najniži frejm rejt i tako. Tak ja uvek delam i to mi je jedino mjerilo.
Ja i dalje stojim kod toga da većeg porasta performansi na 8500 kad ga digneš sa 250 na 275 nema jer kod atijevih grafulja skaliranje porasta brzina nije linearno kao kod nvidije. Dakle samo podizanje radnog takta ne vodi tolkim skokom performansi.
Apsolutno si u pravu kad kažeš da dizanjem takta pogotovo memorije dobiješ bolje perfrormanse u aa i aniso ali 8500 je ionako prespora da vrti bilo kaj na 4x aa iznad 800x600 reze tak da mislim da se ni tu puno se ne profitira.
Ovu raspravu možemo riješiti jako brzo
Budući da sam pod normalno sumnjičav i vjerujem samo u ono kaj sam vidim/napravim-stvar je sljedeća....

Evo-ja sam voljan uložit kakvih 50-100 e da sam ja u pravu

Možemo flashat natrag na LE,na "pure",i nabrijavati....i mjeriti.../a jesam/...pa buš vidio razliku u igrama kad se radi o 25-35 fps....

Mislim-jebeš ti to ak ti je povečanje od 65 na 72...ali ako je od 28 na 35 to se itekako osjeti na "puno glađem igranju"...

Kaj se tiče AA-sve iznad 2x na 8500 je pljuga...e-ANISO je na 8500 sasvim druga stvar...

Ma ....sam užitak igranja na staroj LE /ori-điđi/ i npr. samo 275 je drugačiji...


Dakle-ako si voljan uložiti koji šekel....možemo to napraviti...

Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2003., 21:07   #32
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 9500?

Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ovu raspravu možemo riješiti jako brzo
Budući da sam pod normalno sumnjičav i vjerujem samo u ono kaj sam vidim/napravim-stvar je sljedeća....

Evo-ja sam voljan uložit kakvih 50-100 e da sam ja u pravu

Možemo flashat natrag na LE,na "pure",i nabrijavati....i mjeriti.../a jesam/...pa buš vidio razliku u igrama kad se radi o 25-35 fps....

Mislim-jebeš ti to ak ti je povečanje od 65 na 72...ali ako je od 28 na 35 to se itekako osjeti na "puno glađem igranju"...

Kaj se tiče AA-sve iznad 2x na 8500 je pljuga...e-ANISO je na 8500 sasvim druga stvar...

Ma ....sam užitak igranja na staroj LE /ori-điđi/ i npr. samo 275 je drugačiji...


Dakle-ako si voljan uložiti koji šekel....možemo to napraviti...

Nisam ti ja tak bogat
Ali za neku manju svotu možda bi se mogli dogovorit
a mogli bi fakat izvest te ekperimente kad se vratim u zg zakaj ne.
Kaj ja znam može ovisit i o samoj konfi, rezoluciji, vrsti igara. Možda je većinom pičim ono kaj je prvotno ograničeno procom pa nisam vidio nikakav porast dok je kod tebe možda druga stvar
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2003., 22:53   #33
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
A kaj ti misliš da ja nisam benchao???
I da bih nudio svoje šekele tek-tak:burn:

Žena mi se DANIMA spoticala na papire sa rezultatima...

I mene je to zanimalo...

Pogotovo se dobije na šugavo optimiziranim igrama koje se oslanjaju samo na sirovu snagu grafulje...

To se dosta primjetilo na starom Duronu 800,jer je na toj konfi grafa vukla sve...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2003., 23:15   #34
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by Jelc
A kaj ti misliš da ja nisam benchao???
I da bih nudio svoje šekele tek-tak:burn:

Žena mi se DANIMA spoticala na papire sa rezultatima...

I mene je to zanimalo...

Pogotovo se dobije na šugavo optimiziranim igrama koje se oslanjaju samo na sirovu snagu grafulje...

To se dosta primjetilo na starom Duronu 800,jer je na toj konfi grafa vukla sve...
ma pustimo mi onog durona
Mene zanima tvoja sadašnja konfa
I dalje stojim na stajalištu da 10 fps poboljšanja nećeš dobit u nijednoj igri samo sa dizanjem sa 250 na 275 čak i sa aa teško ćeš tolko dići performanse. Da si rekao 5 fps okvirno pa ajde ali ne znam morat ćemo mi to provjerit
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2003., 23:50   #35
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by pinsla
ma pustimo mi onog durona
Mene zanima tvoja sadašnja konfa
I dalje stojim na stajalištu da 10 fps poboljšanja nećeš dobit u nijednoj igri samo sa dizanjem sa 250 na 275 čak i sa aa teško ćeš tolko dići performanse. Da si rekao 5 fps okvirno pa ajde ali ne znam morat ćemo mi to provjerit
Sad je KT 400,proc je dignut na 2 gige/1800+/,2x256 "šatro Samsung",FSB 166...

I da-puno je toga do same igre i kako je optimizirana...zanimljivo je npr da UT ide fino i na slabijim konfama,neke manje zahtjevnije "štucaju"...

I već sam to rekao-kad nabrijavanjem grafulje dobiješ povečanje u nekoj zahtjevnoj igri sa npr 27 na 31 to nisu samo "pišljiva" 4 fps-a,nego je povećanje od preko 10% i pri takvim nižim framerate-ovima se itekak vidi...
Jelc je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na