Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.07.2014., 23:12   #1
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
(riješeno) GTX750ti (crni ekran nakon Windows logoa)

Pozdrav,
Kolega je kupio novu grafičku, MSI gtx750ti da zamijeni neispravnu Radeon HD6850.

Prije instalacije Nvidia drivera sve je bilo ok, stvar je uredno radila s generičkim driverima.
Međutim, instalacijom Nvidia drivera (naravno, prethodno tome su uklonjeni stari AMD driveri), nakon restarta komp dođe do Windows logo ekrana, gdje se nakon učitavanja samo prikaže crni ekran, te nakon par sekundi monitor javlja da nema signala. Kad uđem u Safe mode, sve je ok.

Pokušao sam s nekoliko starijih drivera, uključujući i one s priloženog DVDa.
Stavio sam svoju Gigabyte GTX660 grafu u komp, ona radi bez problema.
Probao sam i staru Zotac GTX260 sp216, također bez problema radi.
Ovu novu GTX750ti sam stavio u svoj i u još jedan komp, na oba mjesta radi.

Ostatak konfiguracije:
- Asrock M3A UCC
- Neki X4 Phenom
- 2 x 4 GB Gskill DDR3
- 600W LC Power napajanje (bilo prvi sumnjivac, ali ako vrti GTX260 i GTX660...)

Ima li tko kakve ideje?
Za sada, jedino rješenje mi je zamijeniti GTX750ti za GTX650ti u nadi da će raditi kao i GTX660.
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2014., 23:34   #2
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Na koji nacin si brisao drivere? Samo uninstall ili si jos nakon toga koristio neki program u safe modeu?

Probaj jos stavi zadnji bios na maticnu.
veve je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2014., 23:45   #3
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
probaj monitor uključiti u drugi DVI utor na kartici. Imao sam sličan slučaj...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 01:04   #4
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Kao sto rece Alen, probaj drugi DVI port. Ja sam imao identicne probleme sa jednom 560 i izgubio pola dana. 1000 puta sam istekao i ustekao monitor na tu karticu i ko sivonja uvijek na isti port. Dok mi nakon X sati nije sino da probam drugi port...
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 08:25   #5
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Na kartici ima jedan VGA i jedan DVI port, i na oba se ponaša jednako.
Drivere sam prvo deinstalirao a potom sam pokrenuo Display Driver Uninstaller u safe modeu (i za AMD i za Nvidiu).
Jedino nisam updateao BIOS, to mi je kod tuđih računala zadnja i najmanje draga opcija, al izgleda da ću morati.

EDIT: Obavljen update BIOS-a, problem je ostao.

Zadnje izmijenjeno od: NortonCommander. 06.07.2014. u 09:06.
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 09:09   #6
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Neka proba frišku reinstalaciju windowsa. ako i tad ne radi, onda reklamacija...

EDIT: sad sam vidio ovaj detalj:

Citiraj:
Autor NortonCommander Pregled postova
Ovu novu GTX750ti sam stavio u svoj i u još jedan komp, na oba mjesta radi.
Reinstalacija windowsa, nema druge.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 09:26   #7
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Probat cu i to danas pa javim

EDIT: Nakon formatiranja ista stvar. Defitivno problemi s kompatibilnošću, nema druge nego zamijeniti za stariji model.

Zadnje izmijenjeno od: NortonCommander. 06.07.2014. u 13:47.
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 14:24   #8
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Meni je prije na jednoj grafi (ati) uzasne probleme radila realtekova zvucna kartica. Cim bi usao u igru sve se smrznulo, tako da je mozda problem u konfliktu nvidia drivera s nekim drugim dijelom.
Iako kod tebe dolazi do srmzavanja i prije nego udjes u windowse. A mozda ju rusi neka windows komponenta.
Pretpotstavljam da je rijec o win 7, pa probaj iskljuiciti aero i svedi izgled desktopa i ikona na najosnovniji i probaj onda dici sustav.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 14:30   #9
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 304
Probaj uci u windowse sa vga mode na ekranu gdje biras safe mode. Ako uspijes namjesti rezoluciju i restartaj.
__________________
"You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? Nothing!"
dani77 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 14:42   #10
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Sve radi u safe modu ili preko drivera koje Windows 7 sam instalira. Tada mogu normalno namjestiti na nativnu rezoluciju. Problem se samo javlja nakon instalacije Nvidia drivera, jednostavno nestane signal na ekranu.

A što se tiče konflikata s nečim drugim tiče, ne vjerujem da je do toga jer sam nakon formatiranja i reinstalacije Windowsa prvo probao instalirati nvidia drivere, s istim rezultatom.
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2014., 14:46   #11
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 304
Instaliras original drivere, restartas komp i udes u vga mode, tako sam mislio.
__________________
"You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? Nothing!"
dani77 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 14:48   #12
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Ahaaaaa, budem probao i to sad
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 15:13   #13
ezav
Premium
Moj komp
 
ezav's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Imao sam sličan problem na low end Gigabyte ploči s 8800GT ECO i s još par parova "jeftinih" ploča i grafičkih koje nemaju dodatni power nego vuku svu struju preko PCex utora.
Jer obično "jeftinije" ploče sa slabijom regulacijom struje i manje "faza" daju oko 65 do 69 wata van na PCex (neke čak i manje od 60 wata), a ne standardnih 75 wata.

Ako je model 750-Ti bez dodatnog napajanja, velika je mogućnost da utor ne može dati svu potrebnu struju koja grafičkoj treba, zato kada se instaliraju driveri grafa baca black screen jer se gasi radi nedostatka struje.

Realno grafa radi kak treba, ploča radi kak treba, ali se ne vole - nema pomoći
__________________
"What do humans know of our pain? We have sung songs of lament since before your ancestors crawled on their bellies from the sea."
- Farseer Eldrad Ulthran
ezav je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 15:22   #14
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Citiraj:
Autor ezav Pregled postova
Imao sam sličan problem na low end Gigabyte ploči s 8800GT ECO i s još par parova "jeftinih" ploča i grafičkih koje nemaju dodatni power nego vuku svu struju preko PCex utora.
Jer obično "jeftinije" ploče sa slabijom regulacijom struje i manje "faza" daju oko 65 do 69 wata van na PCex (neke čak i manje od 60 wata), a ne standardnih 75 wata.

Ako je model 750-Ti bez dodatnog napajanja, velika je mogućnost da utor ne može dati svu potrebnu struju koja grafičkoj treba, zato kada se instaliraju driveri grafa baca black screen jer se gasi radi nedostatka struje.

Realno grafa radi kak treba, ploča radi kak treba, ali se ne vole - nema pomoći
Cak i da slot ne daju snagu potrebnu za rad, mislim da bi se taj problem ocitao tek pri opterecenju.

Imao sam grafe spojene na preslaba napajanja i sve su uredno radile u 2D okruzenju, tek kad se opterecenje povecalo javljali su se probemi.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 16:53   #15
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Probao VGA mode, isto crni ekran.
@ezav, to je i meni palo na pamet. Zato ću je idući tjedan zamijeniti za Gigabyte 650ti OC jer ta zahtjeva dodatno napajanje.
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 00:11   #16
ezav
Premium
Moj komp
 
ezav's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
@VedranO - Znam ni logično, ali opet na 3 razna kompa videl isti problem, čim se stave driveri počne crni ekran. Jedino kaj mi je palo na pamet je to da kada se stave driveri upale sve senzore ili nekaj na grafi, pa grafa baci "alarm" i gasi se.

@NortonCommander - Sretno, 650-Ti nije puno slabija tak da držim fige da s njom sve bude ok
__________________
"What do humans know of our pain? We have sung songs of lament since before your ancestors crawled on their bellies from the sea."
- Farseer Eldrad Ulthran
ezav je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 10:07   #17
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Naručena Palit GTX650 2GB. Nije najsretnije rješenje, ali nema ni jedne raspoložive 650Ti, a ovo je jedini raspoloživi GTX650 model koji zahtjeva dodatno napajanje.

AMD kartice nisu dolazile u obzir jer sam probao R7 260X, i nju iz nekog razloga nije mogao ni zavrtjeti kako treba, a kamoli da dođe do Win logoa
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 10:25   #18
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Citiraj:
Autor NortonCommander Pregled postova
Naručena Palit GTX650 2GB. Nije najsretnije rješenje, ali nema ni jedne raspoložive 650Ti, a ovo je jedini raspoloživi GTX650 model koji zahtjeva dodatno napajanje.

AMD kartice nisu dolazile u obzir jer sam probao R7 260X, i nju iz nekog razloga nije mogao ni zavrtjeti kako treba, a kamoli da dođe do Win logoa
Ja bi tvom frendu savjetovao prvo promjenu maticne ploce pa tek onda kupovinu graficke jer ocito on s tom maticnom ima problema za koje mi nismo ni znali.

Cim on ne moze vrtiti ni jednu R7 270x koja je ispod hladnjaka u biti samo stara HD 7770 (nek me netko ispravi ako grijesim) meni govori da on ima jos nekih problema s tom plocom koje vuce vec godinama.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 11:05   #19
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Ma jasno, al eto, dok nije HD6850 grafička krepala, s matičnom je sve bilo ok. A i sada uredno vrti GTX660 i GTX260. Naravno, i ja bih mijenjao matičnu da sam znao da će do ovoga doći. Al grafička je sad plaćena, a novca za obje komponente trenutno nema. Pa se treba ovako snaći.
Btw, koliko ja znam, ta R7 260X je u biti nasljednik HD7790, s višim taktovima i nižim proizvodnim procesom(nm).

EDIT: Evo zamijenjena je GTX750ti OC sa standardnom Palitovom GTX650 (koja traži dodatno napajanje), sad sve radi bez problema. Pretpostavljam da je zbilja problem bio u tome što je ova 750ti OC nije dobivala dovoljno struje direktno iz matične.

Veliko hvala svima na savjetima, što se mene tiče može lock.

P.S. E da, pohvale osoblju iz Hgshopa Split na razumijevanju i susretljivosti.

Zadnje izmijenjeno od: NortonCommander. 08.07.2014. u 12:56.
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na