Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.06.2014., 15:35   #1
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Siemens esprimo v5535 - sumnja na mbo?

Uglavnom, imam taj laptop laptop i naisao sam na nekoliko problema.

1. Pritiskom na gumb paljenja, laptop se krene palit, cuje se jako tiho i da radi i nece dalje. ekran se ne pali, moram drzati gumb kako bi se ugasio, ali kad ga idem opet paliti, uredno upali. Uvijek upali od druge, nebitno radio ili ne radio prije(bio hladan ili topal)

2. Vrijeme bootanja, onaj loading screen windowsa traje oko 3 minute, pa nakon toga jos dok se pokrenu aplikacije, opet mu treba toliko, jako je spor. Probao sam: skeinranje AVG-om, malwarebytesom, CCleanerom, Spyboot S&D. Pokusao sam i WinTuning7 da ga ubrzam ali opet nista. Moram jos probati cisti reinstal winsa. Problem je u tome, da hoce isto smrznut, nema BSOD al u potpunosti zasteka i nece dalje, opet nastupa gasenje

3. Jedan od 4 sarafa s donje strane laptopa, gdje se otvara, cisti i nadogradjuje ram, ne nece odsarafiti. 3 uspijem normalno odsarafiti, a ovaj 4. se samo vrti i nece dalje, uspio sam napraviti mali otvor i ubaciti jos jednu plocu rama(kako bi imao 2gb) - Ne mogu ga u potpunosti otvorit, pocistiti i promijeniti pastu(sumnjam da nije otvaran od 2008.)

4. Skenirao ram memtestom i isto nista ne javlja, unatoc dodatnom ramu obicni office work nije moguc koliko je spor.

5. Prilikom gasenja, dok cekam, ekran se flasha/upali i ugasi nekoliko puta pokazujuci desktop i onda se tek ugasi u potpunosti.

To su problemi, pa imam par pitanja:
1. Jel moguce nekako izvuc taj saraf a da ne iscupam to sve i strgam, jer me jako zivcira?
2. Rikava li mozda MBO il GPU?
3. Neki savjeti?


Uglavnom, to su problem, smatram da spada pod hardware, ali ako sam u krivu onda se ispricavam
gaggo je online   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na