Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2008., 13:10   #1
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
2233BW i problem sa D-sub slikom

Prije osam dana sam uzeo 2233BW jer je imao Samsung panel. Vise nego zadovoljan monitorom sve do jucer kad sam spojio laptop na monitorov d-sub. Racunalo mi je inace uvijek spojeno na DVI i slika je super. Laptop ili masine na servisu mi idu na d-sub.

Molio bi vlasnike 2233BW da istestiraju svoj d-sub ako vec nisu jer mi je kvar skroz bizaran. Naime vise mi izgleda da ovom modelu ne radi "Auto Adjustment" kako treba.

Na nativnoj rezoluciji (1680x1050) slika ima totalno zeleni ton. Ako izvucem d-sub i vratim ga bude normalna ali premracna. Cim se stisne "Auto Adjust" slika opet pozeleni! Na nizim rezolucijama je boja kako spada. Auto Adjust vecinu vremena ne uspijeva nastimati sliku tako da na mjestima je tekst skroz zamucen. Uglavnom preko d-suba sve to jako lose izgleda. DVI radi i izgleda savrseno.

Proban drugi d-sub kabel, nije do njega.

Ima li tko slicnih problema na ovom modelu?

Najvise me nervira sta je proslo 7 (evo bas 8 dana, jel se racunaju vikendi?) dana od kupnje u Linksu prije nego sta sam ovo uocio i sad mora ici za Zagreb i sav taj proces koji traje 20 i vise dana. Drugi monitor koji dobijem vjerovatno nece imati Samsung panel nego neki CMO, itd...

Mislim da je Samsung izgubio jos jednu musteriju. Previse gresaka rade u zadnje vrijeme. Recimo njihovi zadnji DVD snimaci 223 su isto srot.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 13:40   #2
dino73n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gracanica/BiH
Postovi: 95
De ti druze probaj spojiti komp na D-sub preko DVI to VGA adaptera da otklonis sumnju po pitanju ispravnosti VGA izlaza na laptopu,ja sam na svoj monitor spajao externi tv tuner koji se spaja na D-sub i sve je radilo ko podmazano a spajao sam i jedan stariji komp koji nije imao DVI i isto je sve bilo OK!
dino73n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2008., 13:49   #3
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
@dino73n: ti imas 2232BW ja pricam o 2233BW. Mozda im se nesto potkralo u ovoj novijoj seriji? "Auto Adjust" bug? Dodali su neke "Color Effect" funkcije i sve mi se cini da to tamo ukljuci "Green".

Eh da, zaboravih napisat da je isprobano sa 2 desktop racunala i laptopom. Znaci iskljucene su graficke, portovi i kabeli. Problem lezi u monitoru. Sad jel ovaj moj primjerak ili seriji ima d-sub problem, vidjet cemo kad ga dam na reklamaciju. Probajte svoje 2233bw obavezno.

Budala ja sta nisam istestirao sve funkcije uredaja vec prvi dan kad sam ga uzeo. Paznja mi je bila usmjerena na "ubadanje" Samsung panela
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 21:54   #4
xploid
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 5
eo ja imam isto taj monitor i probal sam i na sub i na dvi i gotovo ne vidim razlike ali nikako si nemogu kalibrirati monitor slika mi je presvijetla izgubit cu oci , i onaj natural color pro progam mi ne radi pa daj mi reci molim te kak si ti sredil sliku ja sam totalni nub kaj se tice toga :P
xploid je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 23:58   #5
Dally
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 10
Pomagajte

Kad smo već kod Samsuna 2233bw gledam ga danas u Vemilu u Slav. Brodu i slika mi izgleda perfektno isto tako i na t220 pošto imaju isti kontrast ali je na 2233bw odziv nešto sporiji 5ms ali po meni zanemarivo pošto je 2233bw 200 kn jeftiniji od t220. Sad što mene muči dali netko od navedenih monitora ima iskustva u Vemilu u Slav. Brodu dali imaju Samsung panele ili neke "divlje" i kako mogu provjeriti na T220 dali je Samsung panel isto tako i na 2233bw. Molim pomoć jer kupio bih jedan od ta dva monitora za cca 2 dana pa da ne dobijem "mačka u vreći".
Dally je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 02:53   #6
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
svi lcd-i su mačak u vriči
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 15:49   #7
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Citiraj:
Autor xploid Pregled postova
eo ja imam isto taj monitor i probal sam i na sub i na dvi i gotovo ne vidim razlike ali nikako si nemogu kalibrirati monitor slika mi je presvijetla izgubit cu oci , i onaj natural color pro progam mi ne radi pa daj mi reci molim te kak si ti sredil sliku ja sam totalni nub kaj se tice toga :P
Smanji kontrast i brightness na 60%, sta da ti kazem.. Ili probaj koristit one MagicBright profile koji su definirani u monitoru. Ili zavrti neki program za kalibraciju, recimo imas u nvidia driverima nesto tako.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2008., 21:35   #8
caruga
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: TU
Postovi: 27
Pozdrav

@MiL

Jel možeš reč kako si zadovoljan sa monitorom, kupujem monitor pa mi je taj zapeo za oko a nisam nigdije na netu našao test.
caruga je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2008., 02:11   #9
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Pa trenutacno nisam posto je moj imao kvar i na reklamaciji je. Inace mi izgleda ok. Malo blesave kontrole dok se ne naviknes i lagan / klimav stalak kao i vecina novih Samsunga, Dobre boje i dinamika slike. Pri tom ne mislim na odziv jer je 5ms, al opet izgleda to bolje nego stariji 2ms odziv koji su postizali uz neke trikove. Sta je najbolje ne zuji mu trafo kao kod nekih drugih samsunga koje prijavljuju ljudi. Mislim da je ok zamjena za 2232BW kojeg se sve teze nabavi.



Evo ti usput kako provjerit koji je panel u njemu ako ti daju tu cast u ducanu.

Monitor treba biti spojen na PC signal.

-Smanji brightness i contrast na 0%
-Izadji pa udji u pocetak meni-a
-Stisni i drzi tipku kojom biras "source" analog/digital

Trebao bi ti se nakon nekoliko sekundi otvoriti "service menu" i onda trazi sljedeci string i uporedi s podatcima ispod.

x-xxxxxxxAx-xxxx: Samsung panel.
x-xxxxxxxLx-xxxx: AU Optronics panel.
x-xxxxxxxDx-xxxx: CMO panel.
x-xxxxxxxIx-xxxx: CPT panel.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2008., 09:41   #10
caruga
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: TU
Postovi: 27
Meni bi monitor služio ovako za običan rad na pc + pogledat poneki film, pa me zanima kvaliteta slike kut gledanja ( prelazim sa 17 inča crt-a).

Nadamse da če ti se vratit što prije

caruga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2008., 23:24   #11
gen X
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 1
Prije nekoliko dana kupio Samsung 2233 bw i grafička mi ne prepoznaje digitalni kabal za monitor,samo analogni.Molim pomoć.
gen X je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 15:24   #12
drzook
Registered User
 
drzook's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 17
MIL inače mojoj firmi su u Linksu prodali 2 takva pianogloss finish Samsung monitora i to oba sa po jednim neispravnim pixelom...kasnije su povukli sve te monitore iz ponude.U svakom slučaju pouka je zahtjevati da se LCD monitor isproba.Inače nisam nikad vidio lijepšu sliku nego na tim Samsungovim monitorima.Planiram ubosti jedan.
drzook je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 23:01   #13
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Evo ja jos cekam svoga da dode sa popravka iz Msana. 32 dana je proslo! Sreca da mi je netko posudio 17" lcd!

Razocaran u Linksa totalno. Pazite se kad tamo kupujete monitore, laptope, konfiguracije i printere jer za te proizvode ne vrijedi ono pravilo o povratku novca u roku od 8 dana! Barem mi tako tamo tvrde. Znaci samo komponente ili sta?

Znaci kupis nesto i ako imas tu nesrecu da je neispravno nemozes nista drugo osim cekati Msanov servis (ili ciji vec, ovisno o uvozniku) da se udostoji to popravit.

Cekam da prode 45 dana i idem po novi monitor i dakako da cu zahtijevat da provjerim panel i prekontroliram mrtve pixele.

Evo sad sam se opet iznervirao!

Zadnje izmijenjeno od: MiL. 20.11.2008. u 23:13.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 00:22   #14
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
@ MiL....evo da te malo razveselim, uzeo sam SM2233BW. Porjeklo M-San. Ima Samsung panel pa je samim time sansa par % veca da i ti opet dobijes Samsung TM-a ako ti ovog zamjene. BTW moram priznati da sam ugodno iznenadjen doticnim modelom.
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 01:30   #15
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Je je, nije los taj 2233BW kad se malo smanji kontrast i brightness i nastimaju boje. Barem za sada, dok je model svjez i Samsung stavlja svoje panele u njega. Nekako se bojim da tako uvijek rade s novim modelima, pa kad se procuje dobar glas i zavrse recezije onda se stavalju paneli od drugih proizvodaca. He he
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2008., 00:59   #16
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Evo samo da napisem kako je zavrsilo..

Monitor je isao na servis u Msan. Gdje mu je potvrden kvar nakon jedno 20 dana. Navodno je odluceno da se mijenja elektronika. Novi dio nije stizao a 45 dan se priblizio. Links mi je 43 dan dao novi 2233BW. Nakon spajanja i testiranja uocen opet isti problem samo sad je slika bila u plavom tonu. Nekako dogovorena nadoplata na Samsung T220. Doduse, u procesu me sve to kostalo jos 200kn, jer je u meduvremenu cijena monitora pala, pa oni ne mogu radit -/+, bla,bla,truc,truc. Tako da sam postao ponosni vlasnik T220 koji me na kraju kostao 2200kn >

Sa T220 nikakvih slicnih problema i dosta je bolji monitor. Doduse nakon 40 dana sve bi bilo dobro. Previse zivaca i vremena izgubljeno...

Zakljucak je da 2233BW serija ima neki problem sa D-SUB portom ili elektronikom, ma koliko mi sutjeli o tome. Ako se ko hoce nervirat i reklamirat mogu mu objasnit tacno koji je problem. U Msana naravno kazu da sam prvi s tim problemom. Ha...eto im sad i drugi 2233bw sa istim kvarom. Meni je ta funkcija trebala jer spajam dva racunala na LCD.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2008., 13:33   #17
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor gen X Pregled postova
Prije nekoliko dana kupio Samsung 2233 bw i grafička mi ne prepoznaje digitalni kabal za monitor,samo analogni.Molim pomoć.
i kod mene isti problem, ali na T220 modelu. mozda zato jer su slicni modeli, po izradi, čemu već....
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2009., 00:48   #18
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
kupio samsung t200 prije 2 tjedna i danas mi je otisao DVI kabel koji je isporucen s njim.....razocaran jako.........
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2009., 01:48   #19
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Citiraj:
Autor MiL Pregled postova
.... Previse gresaka rade u zadnje vrijeme. Recimo njihovi zadnji DVD snimaci 223 su isto srot.
Ej zašt je šrot, ja sam uzeo 223F pržu i sad me ti splašiš s ovim. zašto ne valja
Možda je to nesretni broj neki 223 što god ima 223 u imenu ne valja
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2009., 05:16   #20
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a pazi, ne mora sve to znaciti nista. Ipak se o problemima pise a ne o svim onim ljudima koji s nekim proizvodom nemaju nikakvih problema.
Eto ti T2xx recimo, osim mog znam jos nekih 6 komada koje su uzeli sto kolege sto prijatelji sto neka rodbina i s niti jednim nitko nije imao problema. A ovdje, u dva posta dva problematicna. A ako bas naletis na nesto lose....zato sluzi garancija. Niti jedan brand/model nije postedjen losih komada. Naravno, desava se da cijela serija necega jednostavno ne valja ali to nije bas tako cesto.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 00:16   #21
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
Ej zašt je šrot, ja sam uzeo 223F pržu i sad me ti splašiš s ovim. zašto ne valja
Možda je to nesretni broj neki 223 što god ima 223 u imenu ne valja
Evo argumenti ako imas stvarno imas viska vremena..

http://club.cdfreaks.com/f105/cd-fre...review-252127/

http://club.cdfreaks.com/f105/samsun...ussion-244279/

Dobro ajde, sad je nesto bolje nakon SB02 firmware-a, al i dalje je losiji od 203 serije. Sad opet neki LG i Optiarc modeli vode.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 00:47   #22
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ok, mozda sam glup....ma vjerovatno
ali ipak

The Samsung SH-S223F is a fast drive as far as writing CD-R and DVD±R media is concerned, recording some of the fastest times on DVD±R discs burned in our reviews.

The Samsung SH-S223F wrote our tested DVD-R/±RW/DL media with generally good quality.

The Samsung SH-S223F was also able to burn selected DVD±R media at faster than its rated speed.

CD-Audio ripping quality and performance was excellent on the Samsung SH-S223F. It’s one of the fastest CD-Audio ripping drives we have ever tested.

The Samsung SH-S223F also has excellent DVD±R DL writing performance and, is one of the fastest drives ever tested.

The Samsung SH-S223F also supports Disc Quality Scanning with CD Speed, once a small edit to the system registry has been performed.

The Samsung SH-S223F is a reasonably well built drive. Noise levels, even at 22x are not intrusive and DVD-Video playback noise levels are low.

The main negative points:

CD-R writing quality on the Samsung SH-S223F needs to improve. Most of our burned test discs had high C1 errors and C2 errors were present on the resulting discs.

DVD+R writing quality also could be improved. The burns themselves are generally fine, but all our DVD+R test burns had re-link spikes. This may not cause a problem to most users, but we would rather these re-link spikes were not there.



Meni ovo izgleda kao prosjecna przilica....nit smrdi nit mirise. A najveci joj je problem sto ocajno przi CDe....bemti al to pati prosjecnog korisnika. Ne znam vise nikoga tko uopce kupuje CDe. Koji bi razlog morao postojati?
A drugi uopce i nije problem jedino bi moglo biti i bolje.

Da bi ju preporucio nekome ne vjerujem ali plasiti ljude okolo s njom...nema smisla
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 14:00   #23
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Linkove sam dao, ne zbog recenzije (odavno vec ne vjerujem recenzijama), vec zbog naknadnih komentara i prilozenih media scanova. To si trebao pogledati. I dalje stojim iza toga da je nova serija losija od 203. Nema mjesta paranoji i vjerovatno 223 dobro obavlja svoj posao ako se snima na nizim 8-16x brzinama.

Otisli smo u offtopic malo, dosta o DVD snimacima.
MiL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na