Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.07.2020., 01:16   #451
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Samo Gorenje i Midea tu imaju 5g jamstva.
Samsung i Electrolux imaju 2g jamstva + 3 godine osiguranja. Samo da se zna.

...i Hisense...
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 08:10   #452
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Za perilicu suđa ti preporučuju Bosch iz švabije. Problem njih što je najjefitnija 4000kn.
https://www.bijela-tehnika.com/bosch...m_medium=click


E sad uzeti tu Bosch za 4000kn ili opremljeniju za 5k kn ili uzeti najjefitniju gorenje za 2500kn s 5 godina gare, pa nakon 5 godina uzet opet novu za 2500, ovisi o tebi.

Ja sam uzeo Bosch iz Poljske s plastičnim dnom za 3500. Ako te inox dno što imaju te švabske boš pali, imaš Whirlpool s inox dnom jeftinije.
Na toj stranici što si linkao ima 10+ Bosch perilica posuđa jeftinijih od te. Da li trebam nešto posebno gledati ili?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 08:53   #453
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Na toj stranici što si linkao ima 10+ Bosch perilica posuđa jeftinijih od te. Da li trebam nešto posebno gledati ili?

Imaš 2 Boscha, koji se prave u Poljskoj i koji se prave u Njemačkoj. Ovaj model koji sam stavio je mislim najjeftiniji koji se radi u Njemačkoj.
Svi se kunu u te švabske modele.

E sad, da li je tolika razlika, neznam. Ja sam uzeo model iz Poljske sa više fićura i manje love. Jednostavno nisam htio potrošit toliko para na perilicu.
Da li sam se zajebao? Vrijeme će pokazati.


Pogledaj si na Harvey Norman web shopu, oni su stavili baš u naziv "Made in Germany". Tako ti je najlakše vidjeti o čemu se radi.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 11:05   #454
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481
Hvala, malo sam gledao i najjeftiniji njemački ugradbebi, ali da ima vidljive kontrole je SMI46J...

Gledam na Bosch stranici koje su razlike u toj serie 4 između modela, i sve je to više manje kozmetički. Ti njemački modeli imaju silent program, koji mi nije potreban, ostalo mislim je više manje isto.

Ciljao sam onda G seriju i jedini joj je nedostatak što je Poljska proizvodnja.

Nego reci mi, da li je ona treća ladica (za pribor za jelo) praktična ili samo šminka? Između ostalog zašto gledam G seriju je što ima normalnu posudu za pribor umjesto te ladice.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 11:10   #455
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Sve perilice s kojima sam se susretao nisu imale tu treću ladicu. Sada smo uzeli s njom, ali već vidim da je to pain slagati vilicu po vilicu u nju.
Čini mi se da je praktičnije ovo s košaricom za beštek. Bubneš sve unutra, kad je gotovo i suho, uzmeš košaricu sa sobom do ladice di ti je beštek i samo posortiraš unutra.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 11:13   #456
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Sve perilice s kojima sam se susretao nisu imale tu treću ladicu. Sada smo uzeli s njom, ali već vidim da je to pain slagati vilicu po vilicu u nju.
Čini mi se da je praktičnije ovo s košaricom za beštek. Bubneš sve unutra, kad je gotovo i suho, uzmeš košaricu sa sobom do ladice di ti je beštek i samo posortiraš unutra.
A koliko ima mjesta u toj gornjoj, mozes li samo nabacat bestek i mogu li stat salice od kave npr ?
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 11:13   #457
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Starci unazad par godina imaju ugradbenu njemacku bosch i bomba je od pranja do tisine.
A ta treca plitka polica za pribor za jelo je fantasticna jer ostane puno vise mjesta dolje za posuđe.

Meni nije nikakav pain slagat jer ionako ubacujes po par komada, nije da vas je za ruckom 300 ko na piru, a plus prostora na donjoj polici je ogroman.

@nick praskaton samo bestek, plitka je.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 11:15   #458
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova

Čini mi se da je praktičnije ovo s košaricom za beštek. Bubneš sve unutra, kad je gotovo i suho, uzmeš košaricu sa sobom do ladice di ti je beštek i samo posortiraš unutra.
Tako sam nekako i imao osjećaj. A pretpostavljam da ti nisu gratis dali i običnu posudu.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 11:19   #459
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
A koliko ima mjesta u toj gornjoj, mozes li samo nabacat bestek i mogu li stat salice od kave npr ?

Nama se pokazala jako praktična (Bosch SMV46MX03E, Germany) i to je jedna od pametnijih stvari koje sam sreo na kućanskim aparatima - lako se stavlja beštek, čak ne moraš nužno poslagivati, bolje se osuši i opere nego u korpi jer se ne naslanjaju stvari jedna na drugu itd... šalice ne stanu, čak ni šeflja većih gabarita od klasične... Stane bestek i sva sila kuhača i sl.
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 11:25   #460
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
A koliko ima mjesta u toj gornjoj, mozes li samo nabacat bestek i mogu li stat salice od kave npr ?
Naručio sam perilicu, tek mi treba doći ovaj tjedan.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 11:26   #461
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,541
Treba izbjegavati bosch s plastičnom podnicom jer znaju procuriti i slično:

https://www.bosch-home.co.uk/store/11026549
tiki66 je offline   Reply With Quote