Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2011., 22:13   #61
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Pa I winsi 7 super rade ako koristiš samo WMP, Photoshop, irfanview i par najpoznatijih app i nikad ne instaliraš ništa drugo. Ja nikad nisam naišao na probleme na winsima dok sam radio jednostavne stvari. Komplikacije izaziva napredna customizacija koje Mac jednostavno nema.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2011., 22:25   #62
unknown99
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Nebi bas rekao da ste nesto previse spremni prihvatiti suprotno misljenje.

I ne uletavam na nikakvu osobnu razinu.Kao sto sam rekao na kraju, kupio sam uredaj zbog sebe.5 puta sam ponovio da se ja nista ne ljutim, ti imas svoje uvjerenje, ja svoje.I gdje sam ja rekao da nisam spreman prihvatiti tude misljenje? Dapace xy puta sam naglasio koristi sto ti odgovara, i necu ti govoriti to ti ne valja.

Samo da obrazlozim tvrdnju, citiram:Zato što potpisujem McG-ov post gdje je ruku na srce rekao istinu? Apple danas nema neku ekskluzivu od hardvera

Dakle pod pojam "svojih" komponenti sam samo mislio da su ugradene komponente ukomponirane da rade s njihovim softwareima.
Dakle, kad dobis Windows, ne dobis niti jedan Win paket.Osim sata, kalendara i IE koji je odmah zamjenjen najvesce drugim browserom.Evo sad da ja malo budem sarkastican.
Uz mac dobis iLife paket, niz drugih paketa u ponudi, a nisam bas cuo da ljudi o njima kazu da ne valjaju.To sam mislio pod tim pojmom.

Jasno mi je da se pojedine komponente proizvode od drugih proizvodaca.
Isto kao sto je slucaj sa HP, Toshibom, i ostalim brandovima.

Zasto sam napisao da izlazim iz rasprave?
Jer jednostavno jos nisam sreo nekog PC usera na ovakvim forumima koji je rekao super, jer ti lap dobar jesi zadovoljan.Vec uvijek ide klasicna prica, i pristupate sa pocjenjivanjem i visokim stavom. To je skupo, za 3x dobis bolje, Apple je samo marketing itd itd.Cim kad netko nesto napise odmah je iFanboy kojem je Stevo isprao mozak i sl.A na takva natezanja ne zelim spamati niti gubiti vrijeme.
unknown99 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2011., 22:44   #63
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Moze pisat. Koristim na Leopardu diskove od Win, treba instalirati NTFS3G
Vjerujem da sada radi, ali pred 3 i neš sitno godina nije. Nije nativno iz OSX-a sada znači, ali radi.
Bila bi fakat sramota da jedan aktualni OS ne podržava de facto trenutno najrašireniji standard za diskovni storage uz FAT32.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2011., 23:47   #64
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor unknown99 Pregled postova
Dakle, kad dobis Windows, ne dobis niti jedan Win paket.Osim sata, kalendara i IE
Uz mac dobis iLife paket, niz drugih paketa u ponudi

Samo sat, kalendar i IE?
Sva sreća pa za Windows Live Essentials, Windows DVD-maker, Windows Media Center i sl stvari koje su MS-ova alternativa iLife-u ili nisi čuo ili odbijaš uzet u obzir.


BTW: imaš Quote opciju, ne moraš citirat postove pješke


Da se razumijemo nisam protivnik Applea. Naprotiv, koristio sam i Mac Book i iMac, imao sam i OSX na piceku jedno vrijeme instaliran, tako da imam određenu dozu uvida u to što se nudi.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 11:22   #65
unknown99
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Ne odbijam uzeti u obzir No realno vecinu win paketa vrlo brzo zamjenimo drugim programima.Nisam tvrdio da zato ne valjaju.Osobno smatram 7micu vrlo dobrim OSom, no isto tako kao ni mac os nista nije bez mana.

Opcenito govoreci drago mi je da je Apple postao popularan, isto kao sto mi je drago cuti da i drugi razvijaju svoje OSove.
Jer jedna dobra konkurencija i nadmetanje ce u buducnosti dovesti do jos visih i boljih sustava u vecem nadmetanju.Jer realno receno Win je gotovo bio jedini i neskidiv s "trona".
I zato sam jednim dijelom se odlucio i za kupnju, da vidim, isprobam i naucim nesto novo.
unknown99 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 12:36   #66
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor unknown99 Pregled postova
Ne odbijam uzeti u obzir No realno vecinu win paketa vrlo brzo zamjenimo drugim programima.Nisam tvrdio da zato ne valjaju.Osobno smatram 7micu vrlo dobrim OSom, no isto tako kao ni mac os nista nije bez mana.

//cut

realno, vecina win paketa se vrlo brzo zamijeni jer ima (previse) alternativa.
makar, jedino IE ne koristim iz win paketa (ako gledamo programe koji po defaultu dolaze s instalacijom win)
domis je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 12:56   #67
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
Pa I winsi 7 super rade ako koristiš samo WMP, Photoshop, irfanview i par najpoznatijih app i nikad ne instaliraš ništa drugo. Ja nikad nisam naišao na probleme na winsima dok sam radio jednostavne stvari. Komplikacije izaziva napredna customizacija koje Mac jednostavno nema.
Ma nije baš tako. Ako ne skidaš windowse 2 godine dolje, nakupi se toliko smeća, da je to strašno...
Pa čak i ako imaš par aplikacija i samo surfaš.
Ajd ja da pokucam u drvo nisam imao većih problema s windows 7 na ovom kompu, ali na druga 2 kompa stalno imam nekih problema...
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 21:05   #68
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor unknown99 Pregled postova
istinu? Apple danas nema neku ekskluzivu od hardvera

Dakle pod pojam "svojih" komponenti sam samo mislio da su ugradene komponente ukomponirane da rade s njihovim softwareima.
Dakle, kad dobis Windows, ne dobis niti jedan Win paket.Osim sata, kalendara i IE koji je odmah zamjenjen najvesce drugim browserom.Evo sad da ja malo budem sarkastican.
Uz mac dobis iLife paket, niz drugih paketa u ponudi, a nisam bas cuo da ljudi o njima kazu da ne valjaju.To sam mislio pod tim pojmom.
Hmmm, možda nisi upoznat ali Windowsi kao takvi imaju problema jer ih EU jebe zašto imaju samo IE, WMP i sl?

Šta se tiče OSXa ima dosta alata ugrađenih, ali mislim da to nije i neki plus.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 18:18   #69
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
OSX 10.10 Yosemite



Open next big thing. Vrtin dev preview (DP4), na MBP (i7/4GB/SSD/ATI) i nekako se vuce. Prvo sta me dosta zivcira su animacije (isto je na HD3000 i na HD6490M), a drugo je sta se nekad blesira s aplikacija (dobro DP je). Zanima me je li ko jos vozi DP da mi potvrdi ova sranja s animacijama.

Safari isto malo zapinje (doduse nisan ubaciva RAM jer neman doma, ali sutra bi na poslu moga vidit kako je s 8GB).
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 18:42   #70
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
imas i7, ssd i 4gb rama?
cmon, rješi to
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 19:26   #71
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504