Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2021., 14:02   #1351
Kulja
Premium
Moj komp
 
Kulja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
JEl se može bitcoin prebacit s novčanika (bitcoin novčanika) na revolut. Jel imam na revolutu bitcoin adresu?

Dakle imam bitcoin drugdje, ne želim kupit, nego prebacit pa po potrebi trgovat eventualno zamijenit za fiat.
Ne mozes. Na revolutu mozes kupit bitcoin isto kao i bilo koju drugu valutu ali nema ti tu nikakve bitcoin adrese.
Kulja je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 14:51   #1352
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Citiraj:
Autor hakija Pregled postova
Da i ja nabacim jedan argument...Sve transakcije u stranoj valuti!! Npr skoro svaki shit na ebay, ali... i sl ti pojede par lipa na konverziji. Bas sam se nedavno opeko kad me paypal 2 put dobro odro za 200kn 🤦
Steta kaj je limit sad ful mali u free veziji 😑
Pa kod plaćanja odaberi da konverziju vrši banka, a ne paypal

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
cic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2021., 15:17   #1353
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Ne može. Sve što kupiš na Revolutu ne možeš isplatiti niti prebacivati nigdje drugdje. Niti možeš izvana prebaciti u Revolut.

EDIT: Sad vidim da ima i druga stranica...
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 20:49   #1354
madagaskar
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: istra
Postovi: 29
Cujem da dosta maltretiraju o porijeklu novca, cak i za pisljivih 100 eur, meni to zvuci kao pribavljanje svakakve dokumentacije, a ne provjera..kakva su vasa iskustva s time, jesu vas sta trazili?
madagaskar je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 22:36   #1355
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
Citiraj:
Autor madagaskar Pregled postova
Cujem da dosta maltretiraju o porijeklu novca, cak i za pisljivih 100 eur, meni to zvuci kao pribavljanje svakakve dokumentacije, a ne provjera..kakva su vasa iskustva s time, jesu vas sta trazili?
Možda, ako dolaze sa sumnjivih računa iako ovo mi je prvi glas. Mene nikada ništa nisu tražili, ali prebacujem si po 1000 do 2000kn na račun sa svoje kartice.
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 22:46   #1356
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ne može. Sve što kupiš na Revolutu ne možeš isplatiti niti prebacivati nigdje drugdje. Niti možeš izvana prebaciti u Revolut.

EDIT: Sad vidim da ima i druga stranica...

sve se moze.

btw od danas su apdejtani uvjeti za premium, imaju purchase protection do 2500 eura na godinu dana i osiguran purchase refund do 300 eura.

Pa-pa paypal
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 22:51   #1357
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
sve se moze.

btw od danas su apdejtani uvjeti za premium, imaju purchase protection do 2500 eura na godinu dana i osiguran purchase refund do 300 eura.

Pa-pa paypal
Ne razumijem. Doslovno ne možeš prebaciti svoj crypto na revolut, niti može crypto kupljen tamo prebaciti nigdje drugdje. Još su neki dan upozorili korisnike svoje na to, zbog XRP, navodeći da ukoliko crypto mjenjačnice s kojima rade izlistaju XRP, da ga onda niti njihovi korisnici neće više moći prodati XRP i zaglaviti će s njime.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 22:53   #1358
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ne koristim kripto. ostale valute najnormalnije koristim, prebacujem s revoluta na tekuci i s tekuceg na revolut uz nikakve ili minimalne troskove.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 22:57   #1359
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Pa što onda citiraš odgovor za crypto.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 00:44   #1360
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Revolut po defaultu koristi instant payments i ako bankovni racun na koji saljete novac podrzava SEPA instant payment, uplata stize u roku par sekundi umjesto 2 radna dana

prebacivao neki iznos i stiglo je nevjerovatno brzo
dok druge banke instant-transfer naplacuju dodatno, revolut to nudi besplatno i ukljuceno je po defaultu, pa eto jos jedan palac gore za revolut

Citiraj:
What is SEPA instant?

SEPA Instant allows you to send and receive Euro transfers in the SEPA region within a few seconds at any time (that includes weekends and holidays)! And your Revolut Euro account supports SEPA Instant at no additional cost!

This means that you can send and receive instant Euro transfers if the receiving or sending bank also supports SEPA Instant. If not, we will process your transfer through SEPA Credit Transfer, which may take up to 2 working days.

https://www.revolut.com/en-HR/help/making-payments/sending-money-to-a-bank-account/what-is-sepa-instant
MasterX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2021., 08:15   #1361
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
prebacivao neki iznos i stiglo je nevjerovatno brzo
dok druge banke instant-transfer naplacuju dodatno, revolut to nudi besplatno i ukljuceno je po defaultu, pa eto jos jedan palac gore za revolut
S time da su sve transakcije unutar SEPA područja besplatne, a samo je jedna "prekogranična" mjesečno u treće zemlje besplatna, ostale se naplaćuju. Koliko sam vidio po cjenicima, naše banke SEPA instant naplaćuju isto koliko i obične transakcije u druge banke.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 08:20   #1362
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Naplaćuju nešto skuplje, i radi samo s hpb i pbz od većih banaka. Nisam siguran da radi s EU bankama ili samo unutar HR.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 08:45   #1363
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Jel imao tko problema sa dodavanjem revolut kartice na apple pay?
Stalno dobivam error "could not add card"

Ovi u revolut supportu jos uvijek pokusavaju skuzit do cega je

Edit, uspio na neku foru...

Zadnje izmijenjeno od: Immortalis. 16.01.2021. u 08:56.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 08:53   #1364
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Naplaćuju nešto skuplje, i radi samo s hpb i pbz od većih banaka. Nisam siguran da radi s EU bankama ili samo unutar HR.
Za sada je isto. HPB:


PBZ:


Nisam primijetio da radi prekogranično, transakcija s Revoluta na HPB od petka navečer je obrađena u ponedjeljak.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 10:20   #1365
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Imam pitanje. Zna li netko koja je razlika između debitne i virtualne debitne? U smislu moze li se virtualna koristiti recimo u google pay-u , kao kad se doda fizicka i slicno. Ili je ipak bolje uzet fizicku debitnu pa se i ona moze koristiti kao i virtualna
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 12:35   #1366
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
paa razlika je da je virtualna nikad ne mozes dobiti karticu s tim brojem da je fizicka. nudi mi ju da se doda na gpay ali imam fizicku dodanu vec pa nema smisla da i ovu dodam
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 12:42   #1367
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Nisam potpuno shvatio ovaj dio " nikad ne možeš dobiti karticu s tim brojem". Koja je razlika u koristenju? I virtualna i fizicka imaju svoje brojeve pa me zanima eto npr. uzmem revolut mastercard virtualni ili revolut mastercard fizicki,koja je razlika. Ili Visu svejedeno. Koja je bolja po pitanju koristenja, s virtualnom recimo ne mozes vaditi novac s bankomata, a sta se moze virtualnom a ne moze fizickom ili obrnuto.
Pročitao sam cijelu temu ali su se neke stvari malo izmijenile pa me zanima situacija

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 16.01.2021. u 12:48.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 12:45   #1368
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Pa ako ti ne treba fizicka kartica nema nikakve razlike.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 13:01   #1369
zagi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagorje moje malo
Postovi: 110
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nisam potpuno shvatio ovaj dio " nikad ne možeš dobiti karticu s tim brojem". Koja je razlika u koristenju? I virtualna i fizicka imaju svoje brojeve pa me zanima eto npr. uzmem revolut mastercard virtualni ili revolut mastercard fizicki,koja je razlika. Ili Visu svejedeno. Koja je bolja po pitanju koristenja, s virtualnom recimo ne mozes vaditi novac s bankomata, a sta se moze virtualnom a ne moze fizickom ili obrnuto.
Pročitao sam cijelu temu ali su se neke stvari malo izmijenile pa me zanima situacija
Koristio fizičku samo jedanput na bankomatu, ostalo samo virtualna. Dodana u gpay, paypal i online kupovina, sve radi bez probleam.

Ali (evo jedan ali), koristio sam virtualnu uparenu sa app "Petrola na putu", natočio cca 5x gorivo, skinuli mi normalno odmah pare, ali poslije nove godine više ne prolazi plaćanje.
Jel još netko ima tih problema sa revolutom i app od Petrola ?
zagi je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 13:40   #1370
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Pa ako ti ne treba fizicka kartica nema nikakve razlike.
Evo jedne prednosti virtualne koju sam nasao. Nakon kupnje robe i misliš da kartica vise nije sigurna iz nekog razloga, brišeš i napraviš novu. Ako nisam krivo shvatio
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 13:44   #1371
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
To je glavna prednost virtualnih, valjda nitko nije spominjao jer su podrazumijevali da znas Ukratko, burner kartica, platis lutku na kineskom sexy shopu, "spalis" karticu, napravis novu i tako u krug.

Ako ti to nije potrebno, nikom nista, mozes je normalno koristiti kao fizicku osim bankomata


EDIT:
Disposable card, my bad! To je prava burner kartica (zaboravio sam na nju)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 16.01.2021. u 14:15.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 13:58   #1372
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Imaju dvije vrste. Virtual i disposable virtual.
Disposable virtual se sama spali i kreira nova nakon svake kupnje. I tu vrstu koristim za online shoping.
Povrat novca radi, provjereno.
Običnu virtualnu neznam za što bi koristio.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 13:59   #1373
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja sam s bankama i bankarima na VI, ne volimo se međusobno i maksimalno se izbjegavamo koliko je moguće . Svaka inovacija uzima gotovinu iz džepa pa ne pratim previše. Još da se počne odobravat isplata plaće, onima koji ne trebaju bankovne usluge kao što je kredit,minusi i slično,bit će super stvar.

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Imaju dvije vrste. Virtual i disposable virtual.
Disposable virtual se sama spali i kreira nova nakon svake kupnje. I tu vrstu koristim za online shoping.
Povrat novca radi, provjereno.
Običnu virtualnu neznam za što bi koristio.
I ovo nije loše. A Obicnu virtualnu mozes koristiti recimo za beskontakntno placanje preko gpay jer neke banke ne podrzavaju,npr erste. Naravno, to nije presudna stvar zasto bi covjek uzeo Revolut

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 16.01.2021. u 14:04.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2021., 16:02   #1374
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
I kad napravi kupovinu, bilokoju, transakcija je prvo pending 1 dan, i znaci imas rok od 1 dan kliknit: ja nisam napravio ovu transakciju, i revolut ti vrati pare i otkaze transakciju i da ti novu virtualnu.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 00:30   #1375
OMEGA SPLIT
Registered User
Moj komp
 
OMEGA SPLIT's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Split
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Kulja Pregled postova
Ne mozes. Na revolutu mozes kupit bitcoin isto kao i bilo koju drugu valutu ali nema ti tu nikakve bitcoin adrese.
Zato šta to ni nije bitcoin nego token heheh znaci niti uvest btc niti izvest samo trgovat tu na revo,no s obzirom na velike feejeve u njih ne isplati se tu trgovati za trgovinu ima dosta market sajtova di se trguje hebo ti revo za kripto...
OMEGA SPLIT je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 00:32   #1376
OMEGA SPLIT
Registered User
Moj komp
 
OMEGA SPLIT's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Split
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Evo jedne prednosti virtualne koju sam nasao. Nakon kupnje robe i misliš da kartica vise nije sigurna iz nekog razloga, brišeš i napraviš novu. Ako nisam krivo shvatio
Što se tiće virtualne ja je koristim samo kads moram meni je daleko bolja jednokratna ona roza,jer nakon svake transakcije ti promini zadnja 4 broja ..
OMEGA SPLIT je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 05:42   #1377
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Da li revolut ima web sučelje?
Kad sam prije godine dana gledao KYC i sve ostalo je radilo samo preko aplikacije.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 08:01   #1378
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Da li revolut ima web sučelje?
Kad sam prije godine dana gledao KYC i sve ostalo je radilo samo preko aplikacije.
Mislim da su uveli prije nekoliko mjeseci.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 10:17   #1379
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Ima. odes na njihovu web stranicu i ukucas svoj broj mobitela i onda te trazi pin koji si zadao za pristup aplikaciji i kad to uneses, otvori ti
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 10:17   #1380
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Kratko pitanje. Koristite li dijaktičke znakove u imenu i prezimenu ili ste bez dijakritičkih?
Pitam zbog štampanja kartice, da ne ispadnu hijeroglifi

Ili ste svi samo na virtualnoj

edit- super, hvala Mamutarka
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na