Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2018., 18:51   #1
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
WAN ip preko 4G modema

Dakle preselili me u nigdjezemsku, Buzin, teška selendra.

U zgradi nema više slobodne optike i čekam da mi dovuku staklo. Dok čekam digao ured na 4G, ali mi ne daje normalni vanjski IP već lokalni 192.168.8.100 i onda mi ne radi ništa prema van, OpenVPN, port foward iz vana, dakle nitko se ne može spojiti na ništa u uredu iz vana.

Ima netko ideju kako da to prođem, ASUS RT-N66 i u njemu Huawei 4G modem.

Ovo su mi poruke:
The wireless router currently uses a private WAN IP address.
This router may be in the multiple-NAT environment and DDNS service cannot work in this environment.


The wireless router currently uses a private WAN IP address (192.168.x.x, 10.x.x.x, or 172.16.x.x). Please configure DDNS service before starting the VPN server.

Dodatak:
dakle imam dupli NAT i ne routabilni IP jer kako stvari stoje HT je implementirao CGN (Carrier Grade NAT). Zna netko kako to sve zaobići (Teamviewer radi) ili ću morat moliti da mi daju stvarni vanjski IP umjesto 192.168.8.100 koji router detektira na WANu umjesto stvarnog koji dobijem na whats my ip . com i sličnim mjestima
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 10.09.2018. u 20:13.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 21:14   #2
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Moras moliti/traziti da te maknu s cgn-a.
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2018., 21:47   #3
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,531
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
Dakle preselili me u nigdjezemsku, Buzin, teška selendra.

U zgradi nema više slobodne optike i čekam da mi dovuku staklo. Dok čekam digao ured na 4G, ali mi ne daje normalni vanjski IP već lokalni 192.168.8.100 i onda mi ne radi ništa prema van, OpenVPN, port foward iz vana, dakle nitko se ne može spojiti na ništa u uredu iz vana.

OpenVPN uredno radi iza CGNa, tj ako si ti klijent iza CGNa a spajas se na vanjski OpenVPN server.



Citiraj:
Dodatak:
dakle imam dupli NAT i ne routabilni IP jer kako stvari stoje HT je implementirao CGN (Carrier Grade NAT). Zna netko kako to sve zaobići (Teamviewer radi) ili ću morat moliti da mi daju stvarni vanjski IP umjesto 192.168.8.100 koji router detektira na WANu umjesto stvarnog koji dobijem na whats my ip . com i sličnim mjestima

Trazi ih da te maknu s CGN-a, znam da je optima imala formular na webu, mozda imaju i oni. Ali ako ti poslovanje ureda ovisi o ovakvom spajanju, razmisli o micanju stvari na neki server koji nije fizicki u uredu.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 22:33   #4
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Ja sam na VIPu i kontaktirao nasega prodajnog predstavnika u vezi CNG-a i trebalo mu dati samo broj SIM kartice i problem bio rijesen.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 23:48   #5
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
OK, budem nazvao Tcom da mi da stvarni ip i manku me sa CGNa.

Mislio sam da će ured "preživjeti" 10 - 15 dana bez OpenVPN i tih par portfowarda dok mi ne dovedu optiku ali očito neće ...

Ja sam mislio da je Buzin "poslovna" zona, a ono kukuruzište. Od 2 optike i 4 bakra, izvorno sam imao samo jedan bakar i nakon zvanja direktora Optime, HTa i ne znam koga sam dobio 4 bakra i 1 optiku u roku 7 dana, sada mi fali ona najvažnija za internet i numeraciju od par telefona, većina koja ide preko bakra na centralu radi. Mislim pa taj Buzin je stvarno kukuruzište i tu čekam već skoro 14 dana i možda bude ovaj tjedan, Ericssonci su bili u izvidima prošli petak.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 12:57   #6
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
U najgorem slucaju, mozes si sloziti neki VPS i reverse ssh na njemu. U slucaju da ce te zafrkavati sa cgn natom.
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na