Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.12.2013., 19:50   #1
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
note 3 vs LG G2

poz
znam da je ovo vec isfurana tema
ali zadnjih 5dana sam procitao skoro sve teme na netu vezano za note3 i LG G2 i imam jos jedan/dva dana za odluku

Jedan i drugi mi djeluju zanimljivo i tesko mi se odluciti za bilo kojeg od njih pa rekoh da pripitam i ovdje za savjet;

moj kratki dozivljaj ova dva mobitela ;

note3 - jednom rijecju - zvijer
najveca i po meni jedina mana - velicina
iako imam veliku ruku, mobitel mi ne lezi ljepo u ruci


LG G2 - hmmm...zvijer u malom s nekoliko nedostataka
- prvi i drugi, vjerojatno i jedini nedostatci, nema mogucnost prosirenja memorije, odnosno model koji mogu uzeti u tarfi je model s 16Gb memorije
tih 16gb mi djeluje malo, mozda cak i premalo s obzirom da mobitel volim napuniti glazbom, cesto i flacovima....tako da...

da je 32gb u pitnju vjerojatno bi isao na LG G2

Da cijena za G2 je 600kn a Note3 1300kn
je i nije neka razlika u cijeni...
normalno da mi je draze potrositi 600kn za novi mobac, od 1300
pogotovo jer sam sam sebi rekao da vise necu kupovati skupe mobitele

ono sto bi mi mozda pomoglo u odluci ako netko zna;

- dali G2 podrzava istovremeno spajanja eksternog USBa ili HDD te USB DAC ?
recimo da mi je to bitno, ako vec nemam dovoljno mjesta na mobacu, mogu uzeti neki mikro usb stick od 32gb i po potrebi ga spojiti...
uz to bi bilo zgodno da u isto vrijeme moze biti spojen u vanjski USB DAC (cisto radi bolje kvalitete zvuka)
- netko govori da G2 dobro zvuci...ali sve je to relativno, volio bi imati otvorenu opciju vanjskog daca uz vanjski hdd (ili sl.)

za ovu kombinaciju znam da radi na nexus7 tabletu, tako da se nadam da radi i na G2 (i na note3)

pa ako netko ima kakvu informaciju molim da ju napise

spemanje u oblacima (za varijantu s G2) je ok, ali nije zgodna ako se ode van zemlje...

Da, ne znam ni kako bi funckionirala varijanta, ako se ode negdje na put, i zeli se spojiti mobac na TV da bi se pogledao neki film ?
onda definitivno nebi mogao imati u isto vrijeme spojen vanjski HDD i TV ?

(nadam se da nisam fulao dio foruma za ovo pitanje, i koristio sam forumsku trazilicu ali mi nista nije izbacio)

edit; svi savjeti su dobrodosli
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2013., 21:28   #2
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Oba su trenutno vrh ponude mobitela. Moj glas ide za note, jer lg je veoma spor u nadogradnji firmwarea.
antebr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2013., 21:29   #3
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Također, moj izbor bi bio note 3
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2013., 22:40   #4
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
G2 mi je osobno trenutno najbolji smartphone na tržištu. Note mi je nezgrapniji, G2 lijepši a o specifikacijama ne treba pričati, oba su zvijeri.

LG kasni s updatima? Na kojem je ono Androidu Note 2?
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2013., 22:55   #5
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova

LG kasni s updatima? Na kojem je ono Androidu Note 2?
4.3, a G2 na 4.2.2
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2013., 23:14   #6
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
G2 mi je osobno trenutno najbolji smartphone na tržištu. Note mi je nezgrapniji, G2 lijepši a o specifikacijama ne treba pričati, oba su zvijeri.

LG kasni s updatima? Na kojem je ono Androidu Note 2?
Pogledaj na kojoj je verziji G, pa ce ti bit sve jasno.
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 01:15   #7
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Note 2 je sad dobio 4.3, a 4.2 nije ni imao. Toliko o brzim updatima.

Istina, LG je poslovično spor u tom segmentu, ali niti je Samsung nešto ekstra brz. niti je G2 ili Note 3 zbog toga nešto bolji/lošiji uređaj. Koga zanimaju stalni updatei uzet će nexusa.

Dakle mislim da ne možeš pogriješiti s tim uređajima, uzmi koji ti se više sviđa i bolje leži u ruci. Ja bi uzeo G2.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 05:59   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ni N3 ni G2 nemaju dovoljno snage da bi na njih mogao priključiti hard i da samostalno radi. Treba ti hard sa dodatnim napajanjem za to. USB stick može, ali hard ne. Pitanje je ima li G2 OTG funkciju. Ako je nema, ništa od toga da ćeš puštati mjuzu sa sticka. N3, kao i svaki Sami, to ima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 08:44   #9
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 269
Radi OTG. Ja sam presao iz s4 i ifona 5 na G2 i super zadovoljan sam. Racunaj da na 16gb modelu budes imao ni 10gb slobodno. Baterija je prva liga, izdrzi mi po 12 sati (s4 i ifon su cca 9h).
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 08:46   #10
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
hvala svima na odgovorima
nekako te verzije 4.1 pa 4.2 ili 10.75 me se bas ne diraju
bitno mi je da mobac radi kako treba
sad imam SGS2 i iskreno nisam primjetio neku razliku kod nadogradnje s nize na vecu (nemam pojma koja je)

mislim da mi je stock sasvim dovoljan da mobitel prilagodim mojim potrebama,
u najgorem slucaju mogu stavit neki custom rom s neta...

tako da mi osbono nije bitno dali ce se moci unaprijediti prilikom izbacivanja svake nove verzije
hmmm...mozda bi mi trebalo biti s obzirom da sam prije 2 imao jedinicu i sjecam se da me je malo smetalo sto nema mogucnost instaliranja nove verzije...
doduse tad je hardver bio los...a i bili su tek zacetsi...tako da...
ne znam, mozda grijesim...


uglavnom bitnije su mi same mogucnosti
- dodavanja ekstra vanjskog HDDa + vanjskog usb daca (u isto vrijeme)
- spajanje na TV

koliko vidim s G2 to zna biti zafrkancija

mada mozda i s tim pretjerujem jer iako sgas2 ima opciju spajanja na TV, to nikad nisam isprobao
doduse jesam jednom bezicno s TVom (po sjecanju..mislim da je islo neko prikazivanje slika)

hmm...ostaje pitanje muzike...
ipak uvijek imam spojene sluhe kad idem vani...voznja bikom...i sl...

aaagggrrrghhhhhhh

ono sto me cijelo vrijeme odbija od 3 je velicina
nekako mi je velik da bi ga strpao udjep

aaaaggrrgrggggrrrrgghhhhhh

moram danas odluciti...pfff...

da sam pametan uzeo bi G2 i usparao 700kn

Citiraj:
Autor salvarez Pregled postova
Radi OTG. Ja sam presao iz s4 i ifona 5 na G2 i super zadovoljan sam. Racunaj da na 16gb modelu budes imao ni 10gb slobodno. Baterija je prva liga, izdrzi mi po 12 sati (s4 i ifon su cca 9h).
meni baterija na SGS2 izdzi, cca 12h...
ujutro od 8 do navecer u 8...max...mozda ga cak dopunjavam na poslu...
ali sad imam 16 + 16gb i pred desetak dana mi javlja da ima malo mjesta za spremanje (fali mi mjesta za osnovne programe)

s tim da mi je muzika u mp3 obliku

G2 navodno ima dobar dac, koji do izrazaja moze doci jedino ako cu s njim slusati flacove ili neki jaci format
a to guta prostor
zato mi tih 10gb djeluje malo

ili bi trebao svako malo to cistiti

+ sto me strah da mi se ne ponovi proca s S2 pa da se moram misliti sto obrisati da bi operativni sustav radio kako treba

Citiraj:
Autor salvarez Pregled postova
Radi OTG.
sta si probao preko OTGa
dali su spajao vise vanjskih uredjaja ili ?

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ni N3 ni G2 nemaju dovoljno snage da bi na njih mogao priključiti hard i da samostalno radi. Treba ti hard sa dodatnim napajanjem za to. USB stick može, ali hard ne.
ovo mislim da nije problem
jer kad sam doma mugu spojiti HDD s vanjskim napanjem
a za druge prilike mogu koristiti USB stick s 32gb

dali je netko naletio na mikro usb, ali da je stvarno mikro i da ima mikro usb prikljucak
* kad ubacim u ebay, pod mikro usb mi izbaci malene usb stickove,male duzine 4-5mm, ali s normalnom usb ''glavom''....ili mi izbaci s mickro usb ''glavom'' ali dugim tijelom...
stickovi s dugim tijelom mi ne igraju jer onda mobac nebi mogao staviti u djep, vjerojatno bi se slomiso stick...da je mikro usb/mikro tijelo onda mislim da nebi imao tih problema
(o.k...mogu staviti komad kabela izmedju mobaca i sticka, da se ne lomi, ali bilo bi zgodnije da je sve mikro )

Zadnje izmijenjeno od: tor. 18.12.2013. u 09:11.
yoke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.12.2013., 09:33   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Mislim da nećeš naći usb stick sa microUSB konektorom već ćeš morati nabavljati OTG adapter. Nije skup, ali opet smeta jer ga moraš nositi sa sobom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 10:12   #12
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Mislim da nećeš naći usb stick sa microUSB konektorom već ćeš morati nabavljati OTG adapter. Nije skup, ali opet smeta jer ga moraš nositi sa sobom.
da, stoji...

znam da ovako, kad netko cita sa strane, djeluje kao da previse kompliciram...ali...

valjda ce netko pametan doci na ideju da ljudi imaju potrebu za mikro/mikroUSB kombinacijom

ben'ti da smo mali kinezi sad smo mogli pokrenuti biznis i zaraditi hrpu love...
idem traziti kinskog partnera i izbaciti 100000komada na trziste
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 10:13   #13
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
dajem glas za note3... na velicinu ces se naviknuti a ostalo sta dobivas su jednak ili bolji battery life od g2 i prosirivu memoriju.

otg radi na oba vjerojatno uz odgovarajuci adapter.

i sam se dvoumio hocu uzet g2 ili note ili htc one, i g2 mi je ispao iz konkurencije zbog te proklete male i ne prosirive memorije...



vezano za post iznad mene :

http://www.geek.com/android/sony-cre...orage-1579592/

znaci takav stick postoji, sony napravio kao i jos neki proizvodaci slicne varijante sa usb i micro usb odjednom...

Zadnje izmijenjeno od: thezero. 18.12.2013. u 10:18.
thezero je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 12:13   #14
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor thezero Pregled postova
dajem glas za note3... na velicinu ces se naviknuti a ostalo sta dobivas su jednak ili bolji battery life od g2 i prosirivu memoriju.

otg radi na oba vjerojatno uz odgovarajuci adapter.

i sam se dvoumio hocu uzet g2 ili note ili htc one, i g2 mi je ispao iz konkurencije zbog te proklete male i ne prosirive memorije...



vezano za post iznad mene :

http://www.geek.com/android/sony-cre...orage-1579592/

znaci takav stick postoji, sony napravio kao i jos neki proizvodaci slicne varijante sa usb i micro usb odjednom...
tnx
da ovako nesto sam trazio

naletio sam na slicnu pricu, samo je tijelo bilo puno duze te mi to nikako nebi odgovaralo

_______________________________

by the way

sad sam ponovo proveo pola sata usporedjujuci jedan i drugi mobitel
i ne, nisam nista pametniji

oba uredjaja su bili bijele boje
sto mi samo po sebi nije drago

ovako u bijeloj varijanti G2 mi je definitivno drazi
(ljepse mi je dizajniran, ekran je jako dobar, ne znam dali tome pridonosi dojam da prednje staklo prelazi skroz preko ruba mobitela (kod nota je ''upusteno''))
vjerojatno bi bio i u crnoj, ali mislim da note3 u crnoj ima ipak ostavlja drugaciji, recimo ozbiljniji, dojam...pa bi mi mozda bila manja razlika

i tako stojim i gledam
i mislim se, ma G2 je definitivno
gdje cu staviti 3ku...
ma uzet cu G2 i jos mi ostane love
kao sto ce mi hrpa drugih opcija koje ima note3
- kad cu ga spojiti na TV, jednostavnije mi uzeti malu multimedija android kutijicu za 300-400kn
- sta ce mi stajlus...kad cu ikad pisati s njim
- sta ce mi 4k video snimanje
- sta ce mi povezivanje s vanjskim dac-om...kao da cu slusati doma glazbu s njega, pa kad mi zazvoni u pola pjesme...

koliko nas uopce koristi sve funkcije koje ima neki uredjaj

...i onda izadjem vani, zaprimim poziv, moguci posao (vezan za gradjevinu )
i mislim se, pa kao nebi bilo lose imati 3ku
izadjem na lokaciju, snimim foto aparatom, s stajlusom zapisem par natuknica (obicno su to samo natuknice, nikakvi veliki tekstovi...
ako treba mogu i neku skicu napraviti...(vec mi se desavalo da bi po gradilist crtali ili po betonu ili sl. jer nitko nije imao komad papira kod sebe...kad je trebalo nekome nesto objasniti....)...prednost veci ekran

tako da, mozda bi ipak mogao iskorititi nesto od opcija koje ima note3

sorry ekipa sto sam vas utlacio, ali lakse mi je bilo ovako razmisljati na glas
a i vidim da je vecina za note3, iz razno raznih razloga

Zadnje izmijenjeno od: yoke. 18.12.2013. u 12:23.
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 13:20   #15
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Moraš znati da ovdje na forumu LG ima jako lošu reputaciju dok Samsung ima dosta svojih fiškala.

Ne želim se svrstavati u tabore, imao sam 2 LG uređaja i 4 Samsunga i mogu reći da iz vremena kad sam Optimusa 2x zamijenio za Galaxy s2 i preporodio se, do vremena kad sam Galaxy note zamijenio s optimusom 4x i procvjetao LG je napravio golem korak naprijed. A tek s Optimusom G se računa da su postali ozbiljan igrač kod top smartphone uređaja.

Ja ti samo želim reći da ne odlučuješ na osnovu lamatanja po nekom proizvođaču već po onome kaj trebaš. Ako ti s- PEN i ulaz za sd kartice može biti koristan nemaš kaj razmišljati i uzeti Note. Ako ne, uzmeš G2 i počastiš ekipu s lovom kaj ti ostane.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 13:59   #16
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Moraš znati da ovdje na forumu LG ima jako lošu reputaciju dok Samsung ima dosta svojih fiškala.
-cut-
Ja ti samo želim reći da ne odlučuješ na osnovu lamatanja po nekom proizvođaču već po onome kaj trebaš.
Nekako se osječam ovdje prozvan, pa da onda odgovorim.
Nemam Samsunga niti sam ga ikad imao (b2100 ne računam), od LG sam koristio 2X i L7.
Njihova politika update firmwarea je kriminalna, ako si imao 2X onda znaš koliko smo čekali ICS. Optimus G je još uvjek na JB 4.1.2 šta je katastrofa za uređaj klase Nexus 4.
Ukoliko drastično ne promine politiku, mislim da nikad neće biti top proizvođač (ima nekih naznaka, G Pad je dobija GPE).

Note 3 je u svakom pogledu bolji mobitel od Optimusa G2 i to je činjenica.
Ukoliko ti dimenzije N3 nisu problem izbor je jednostavan.
Međutim opet napominjem da su oba uređaja u top 5 trenutno.
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 15:54   #17
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
sve o.k.
ne idem po tome dali ja, ili netko drugi, voli ili ne, neku marku
isto kao ni oparetere
idam za onom ponudom koju smatram boljom za mene

nedavno mi je isteko ugovor
nisam mislio uzimati novi mobac
mjesecno sam trosio oko 250kn na pretplatu
i sad sam vidio ponudu u XXXoperatea da za toliku mjesecnu pretplatu mogu dobiti navedena dva mobaca, po prihvatljivoj cijeni
uz vise manje iste uvjete iz dosadasnje pretplate

tako da

i zadnja dva mobaca su mi od samsunga, ali cu ga bez problema promjeniti ako mi naleti nesto drugo sto mi je draze
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 17:25   #18
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor antebr Pregled postova
Nekako se osječam ovdje prozvan, pa da onda odgovorim.
Nemam Samsunga niti sam ga ikad imao (b2100 ne računam), od LG sam koristio 2X i L7.
Njihova politika update firmwarea je kriminalna, ako si imao 2X onda znaš koliko smo čekali ICS. Optimus G je još uvjek na JB 4.1.2 šta je katastrofa za uređaj klase Nexus 4.
Ukoliko drastično ne promine politiku, mislim da nikad neće biti top proizvođač (ima nekih naznaka, G Pad je dobija GPE).

Note 3 je u svakom pogledu bolji mobitel od Optimusa G2 i to je činjenica.
Ukoliko ti dimenzije N3 nisu problem izbor je jednostavan.
Međutim opet napominjem da su oba uređaja u top 5 trenutno.
Nisam želio nikoga prozivati, ova opaska o Samsungovim fiškalima je više posljedica stanja po drugim temama nego konkretno ove.

Bio sam ogorčen na LG s čekanjem ics-a na o2x, točnije nisam ga ni dočekao jer sam ga prodao. Kasnije s 4x su napravili solidan posao, iako su i dalje spori s nadogradnjama.
Zato ova serija G (Optimus G, G pro, G2) su strava uređaji. Ja samo hoću reći da je LG jako napredovao zadnje dvije godine.
A zasmetalo mi ovo veličanje Samsungovih updatea jer čitam Samsungovu temu i znam koliko kolega Estugarda (ako se ne varam) je ogorčen s nadogradnjama za Note 2 jer nije bilo prelaska na 4.2 što znači da je jako dugo čekao 4.3.

Da se vratim na temu. Točnije sve sam rekao kaj sam imao. Ja bi uzeo G2, visše mi se sviđa i praktičniji mi je. I leti. Kao i svaki u toj kategoriji. Note je vjerojatno jači ali korisnik u radu to ne može primjetiti.

Razlika u cijeni je taman odojak za Božić :-)
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 19:22   #19
mbusic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Prešao sa Notea2 na G2 i oduševio se svime osim memorijom koje je definitivno premalo. 16 GB model dolazi s 11 GB slobodno u startu. Par aplikacija sam instaliro, nešto malo muzike u mp3 stavio (čak ne ni u flacu), snimio par videa i nakon tjedan dana sam osto na 3GB slobodno.. A ne znam pravo ni šta bi izbrisao da dobijem još memorije..
Da je bar 32 GB model, nebi se mislio.

Ako ti je USB OTG važan, imam ga ja pa ti mogu provjerit jel radi sa hardom. Note2 je bez problema pola tere (2.5") pokrenuo i čitao.
mbusic je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 19:28   #20
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
G2 bez razmisljanja. Iako imam i sam note 2 i mobitel je zvijer po speckama, samsung je katastrofalan po pitanju updejta za isti jer amo jos uvijek na 4.1.2 g dana nakon izlaska a da se razumiiemo n2 je bio flagship do izlaska s4. Da ne spominjem knox I izdrkavanjem s istim koji sa sobom povlaci debilne garancije.jos jedan plus za g2 je ekran koji za razliku od samsunga ne blijesti i realno prikazuje boje.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 19:36   #21
mbusic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
G2 bez razmisljanja. Iako imam i sam note 2 i mobitel je zvijer po speckama, samsung je katastrofalan po pitanju updejta za isti jer amo jos uvijek na 4.1.2 g dana nakon izlaska a da se razumiiemo n2 je bio flagship do izlaska s4. Da ne spominjem knox I izdrkavanjem s istim koji sa sobom povlaci debilne garancije.jos jedan plus za g2 je ekran koji za razliku od samsunga ne blijesti i realno prikazuje boje.
S ovim bi se gadno prevario. G2 ima izrazito satuirane boje i totalno neralne. Ekran je kalibriran kako bi konkurirao S4, znači presatuiran skroz..
mbusic je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 19:45   #22
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Citiraj:
Autor antebr Pregled postova
Oba su trenutno vrh ponude mobitela. Moj glas ide za note, jer lg je veoma spor u nadogradnji firmwarea.
Službeno je Note2 u Hrvatskoj još uvijek na 4.1.2 i to je jedini update koji je dobio. Sa 4.1.1 na 4.1.2. To će se ovih dana končano promijeniti, ali s brzinom to nema nikakve veze. Ne znam kakav je LG s updateovima, ali Samsung je kriminalno spor. Namjerno zaustavljaju updateove, i onda jednom kad i izađu, to budu okljaštrene verzije, samo kako da se prodaju novi modeli, a za korisnike pola godine starih flagshipova; figa.

Dakle, ako teško da updateovi mogu biti argument za Samsung.
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 21:07   #23
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor mbusic Pregled postova
Prešao sa Notea2 na G2 i oduševio se svime osim memorijom koje je definitivno premalo. 16 GB model dolazi s 11 GB slobodno u startu. Par aplikacija sam instaliro, nešto malo muzike u mp3 stavio (čak ne ni u flacu), snimio par videa i nakon tjedan dana sam osto na 3GB slobodno.. A ne znam pravo ni šta bi izbrisao da dobijem još memorije..
Da je bar 32 GB model, nebi se mislio.

Ako ti je USB OTG važan, imam ga ja pa ti mogu provjerit jel radi sa hardom. Note2 je bez problema pola tere (2.5") pokrenuo i čitao.
da, to s memorijom me i natjeralo na razmisljanje
iskreno ne spaja mi se svako pola sata da bi nesto brisao

doduse ima prica s oblacima, ali...ne znam koliko mi je to zgodno
mozda kao spremanje fotki ili videa koje bi snimio...ali za muziku mi nije zgodno

hvala za ponudu oko OTGa, ne moras se luditi radi mene, ali mozes postati cisto kao informaciju za nekog drugog...

sve vise naginjem prema note3...
sutra uzimam...vjerojatno cu odluciti u zadnji tren...


Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Službeno je Note2 u Hrvatskoj još uvijek na 4.1.2 i to je jedini update koji je dobio. Sa 4.1.1 na 4.1.2. To će se ovih dana končano promijeniti, ali s brzinom to nema nikakve veze. Ne znam kakav je LG s updateovima, ali Samsung je kriminalno spor. Namjerno zaustavljaju updateove, i onda jednom kad i izađu, to budu okljaštrene verzije, samo kako da se prodaju novi modeli, a za korisnike pola godine starih flagshipova; figa.

Dakle, ako teško da updateovi mogu biti argument za Samsung.
zasto se svi pozivate na updatove ?
meni to ponekad radi vise zafkancije nego koristi
nakon upate bi morao posteliti mobac sve iz pocetka
ne znam...ja sam tu malo ljen, jednom kad ga namjestim po svojim potrebama ne volim previse prtljati po njemu...

iskreno ne znam sto se dobije upgradeom androida ?
dali se dobiju neke nove funkcije ?
dali neki programi rade bolje brze, fluidnije ?

nego, mislim se oko knoxa, samsung daje godinu dana garancije na mobac ukoliko se slucajno razbije ili sl.
mada ne vidim razlog zasto bi ga pokusao rootati ili sl ,)

Zadnje izmijenjeno od: yoke. 18.12.2013. u 21:24.
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 21:25   #24
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Zapravo nisu tako bitni, bar meni osobno. Rasprava je krenula u smjeru da je veliki plus Samsunga ti updatei a zaoravo ispada da su skoro podjednaki u tom segmentu.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 23:27   #25
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Niko se ne buni kad izađe SP za windowse ili nova verzija ubuntua?
Kakva je razlika u androidu?
Znači nova verzija androida donosi ogromna poboljšanja i definitivno je bolje imati noviju verziju (novi kernel, bolji thermal management, SELinux i još puno toga).
O ispravkama bugova ne triba ni govorit.
Ako Vas zanima šta znače nove verzije i kakve su beneficije lako se može nač na internetu.

Da završimo priču, koji god uzmeš mobitel nisi falija.
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 00:36   #26
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Ispada da svaka aktualna verzija Androida koliko god da je do yaya automatski postane poluproizvod čim se pojavi nova verzija Androida i da je najbitnija stvar kod smartphonea ne samo mogućnost nego i brzina nadogradnje.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 01:01   #27
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Uopće nebi trebao razmišljati - Note 3

I sam ga koristim.
Svi koji su uspoređivali ta dva mobitela jednoglasno su odabrali Samsung.

Lijepše izgleda, S-Pen koji je stvarno koristan, bolji ekran, puno bolji user-friendliness na Samsungu.

Ogromna stvar i plus kod Samsunga je garancija od jedne godine na puknuče ekrana i pad u vodu.
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 09:09   #28
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Da, ali zato noćna mora za root zbog KNOXA. Kome je bitan root.
Po meni je S-pen jedina bitna prednost, ali nije za svakoga. Meni je nezamjenjiv.
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 10:58   #29
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
ekipa, hvala svima na savjetima
uzeo sam note3

e sad jedno blesavo pitanje ;

dali ste vi uz crni note dobili bijele kablove, slusalice i ostale drangulije ?

meni receno da dolaze bijeli bez obzira na boju uredjaja ? wtf ?
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 11:53   #30
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Da, bijele boje su slusalice i punjac. Tako sam i ja uz svoj (sad vec prodani) Note 3 dobio. Ne znam sta te to toliko cudi, vecina daje bijelu boju. I proslogodisnji Note2 je cini mi se dolazio uz bijele slusalice.
Mileni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na