Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2014., 00:51   #61
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
Na adbu mi pucketa svako malo, zte je super, pucketa gotovo nikad, sx763 nikad. Takvo je moje iskustvo, sva tri rutera imam doma
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2014., 13:15   #62
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Ja sam bio pitao prije mjesecn dana u jednoj temi koji je bolji od tg782 i sx763. Uglavnom sx763 se pokazao mrvicu bolji, imam manji ping i instant spajanje na net.
sipe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2014., 21:47   #63
baTman
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: asfsafsa
Postovi: 320
Ima li nesto gdje mogu viditi kako namjestiti QoS?
baTman je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 11:20   #64
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Pozdrav momci i djevojke! Ovako, imam jedan problem. Jučer su nam došli mijenjati router (prijašnjeg je struja zayebala) i uglavno dobili smo navedeni ZTE. E sada, znači ja nisam bio doma u to vrijeme nisam ni mogao vidjeti/pitati što je napravio/namjestio u postavkama tako da ne znam što je bilo. Uglavnom, cijela familija osim mene i sestre se može spojiti s bilo kojim uređajem na wifi dok ja i sestra ne možemo ni sa laptopom ni sa mobitelima. Par puta sam pričao sa službom za korisnike ali ono, s mrtve točke se nismo ni pomaknuli, update-ao sam softver za karticu, resetirao sam i mobitel i laptop par puta, zaboravljao sam mrežu isto tako, gasio sam router, isti k non stop. Pa evo, da pitam ako tko ima riješenje kakvo, bio bih mu zahvalan
I da, još bi valjalo naznačiti da moji kada su se prvi put spajali nije im ni tražilo šifru za spajanje već se automatski spojilo na wifi (jer s ostavili sve podatke iste) dok je meni i sestri koji smo se naknadno spajali tražilo šifru. Šifra je točna i on ju prihvati ali onda se vrti "verification" i samo kaže da se ne može spojiti na tu mrežu.

Hvala puno

I da, mod, ako misliš da ova tema treba u softverske probleme, možeš prebaciti.
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 11:53   #65
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,039
Mozda je "tehnicar" sve pospajao pomocu WPS-a (WLAN Protected Setup). Imas u uputama gdje je gumb za WPS i kako se koristi za spajanje novih wifi klijenata.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 12:17   #66
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Mislim da nije jer u ovim uputama koje se dobiju piše da se WPS ne koristi, a i ona LED-ica za WPS ne svijetli..
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 12:53   #67
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,039
Ta ledica ima dvije boje i normalno da ne svijetli dok WPS nije ukljucen, ili iz UI-a ili pritiskom na WPS gumb. Jesi pritisnuo gumb i vidio jel ledica pocela treperit zelenom bojom?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 12:57   #68
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Nop, nema gumba uopće za WPS. Jednio što ima na tom routeru su utori za LAN, DSL i ostale stavi. Nema niti gumba za reset niti za WPS.
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 14:12   #69
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
kako nema crni toorop

http://i.imgur.com/o3lieY4.jpg
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 14:33   #70
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
U yebote pas, ne primjetih taj vrag sa strane -.- moram po naočale haha

Ništa, sada sam razgovarao sa momkom koji je to priključivao i rekao je da prvo nazovem centralu da promijene naziv mreže pa da prvo probamo to (da ne dolazi do konflikta kojekakvog) a ako to ne uspije budem napravio to s WPS-om.

Još jednom, sori za zajeb onaj gore


EDIT: riješili problem. Mladić iz centrale je napravio novu mrežu. Problem je bio u zaštiti koja je bila za računala sa win xp-om i sada je stavio na ovu WPA2 ili kako već. Uglavno, fala!

Zadnje izmijenjeno od: Toorop. 27.06.2014. u 14:54.
Toorop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2014., 19:37   #71
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
Evo jučer bio čiko da montira novu HT liniju i donio taj ZTE i unatoč početnoj wtf is that shit reakciji, mogu reć da sam dosta impresioniran kako razvaljuje paricu, veza je puno kvalitetnija nego na Iskonovom Enkomu. Uz istu nazivnu brzinu 10Mbita postiže veću stvarnu brzinu i manji ping, wlan signal je puno jači...i što mi više treba?
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2014., 21:53   #72
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
kažem ja da ima najbolji modem od svih ht-ovih rutera do sada
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2014., 23:39   #73
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
jel ovo znači da mi parica podržava 37Mbita?


Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2014., 23:53   #74
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Modulation vdsl2 ? Otkad HT pusta vdsl?
I da, po vdslu ti je max 37, ali mi nista sad nije jasno.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 01:30   #75
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
puštaju vdsl već kakvih cca. pola godine, ali rijetke su situacije kada je potreban. Zato su i uzeli ovog ZTE-a jer jedini ima vdsl modem.

Zadnje izmijenjeno od: The AC. 06.07.2014. u 01:31. Razlog: tajp-ou
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 02:46   #76
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
bit će potrebno jer uz 10Mbita dolazi još i maxtv, poslije i na hd malo
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 03:52   #77
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
puštaju vdsl već kakvih cca. pola godine, ali rijetke su situacije kada je potreban. Zato su i uzeli ovog ZTE-a jer jedini ima vdsl modem.
Pa jel to gdje objavljeno? Gdje su testna podrucja ovo ono? Gledam h1, gledam amis, svi stavljaju dojmove. Nisam vidio da to rade za HT . Zanima me kako to HT namjesta...
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 10:20   #78
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
pa zasad HT nema "uslugu" VDSL2 nego mu je to vjerojatno samo tehničko rješenje za vezu opterećenu jačim trio paketima.
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 10:57   #79
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
upravo tako
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 13:08   #80
Banane su fine
Hladna ruka pravde
Moj komp
 
Banane su fine's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Sisak
Postovi: 6
Lijep pozdrav,

dakle, do prije 5 dana sam imao lijepi crni speedtouch thompson router koji je radio bezprijekorno sve dok mu unazad zadnjih tjedan dana njegovog zivotnog vijeka nije preminuo wifi.
Nakon epske bitke između t-coma i njihovog, ugovorom zarobljenog, korisnika, na vrata doticnoga stiže gospo'n tehničar sa novim ruterom - ZTE ZXDSL 931VII (buduci da sam zahtjevao da mi ne daju ADB ).
Eh sad, problem krece toga istoga dana, 4.7.2014. kada je gospo'n instalirao (čitaj: uštekao u struju i dsl) to relativno novo 'cudo' tehnologije. Na moj zahtjev: možete li konfigurirati router i portove i wi-fi i ostatak; kolega odgovara: ma to bu on sve sam, gazda.
Rekoh oke, ako ce sam. No na kraju se ispostavilo da sam sve sam morao raditi, naravno.
Ruter je nakon toga radio relativno oke.
Slijedeci dan, 5.7.2014 ~ 10:00, upalim racunalo da bi me zatekao jedan lijepi usklicnik dolje preko ikone u trayu. Provjerim telefon - također ne radi.
Povuci - potegni, isti scenarij od dana prijasnjeg. Dolaze ovaj puta dva tehnicara.
- problem je u ruteru -> daju mi novi ruter isti takav.
-'' mozete li mi molim vas instalirati ruter postavke i sve to? ''
-'' ma nejte se sekirat gospon, sve bu sam.''
-''oke, hvala vam i doviđenja'' (da opet sam nasjeo na istu foru)
Pošto sam gejmer, polu profesionalni, streamam, surfam i ne znam sta ne - ocekujem da ce mi internet raditi bez problema kao i do sada sto je radio ( zaboravih napomenuti da imam 10mbit/1mbit. ) Međutim, internet radi normalno relativno samo sto imam packet lossove, connection quality mi je 60%, ping 95 +- 100 (dok ne radim bas nista, nego pisem ovaj forum post, ostala tehnologija, pa cak i pec i mikrovalna su mi ugasene u kucanstvu, tako da nemam ostalih stvarčica pospojenih po mreži).
Sinoć igram sa teamom malo igrice i na teamspeaku konekcija isto takva kakvu sam sada naveo, otvaram jako sporo neke tabove na chromeu, u gameu me konstantno dca na random - nekad svakih 5 min, nekad svakih 30, sto se do sada nikako nije događalo.
=========================================

TL;DR: ne radi mi kako spada, sta da radim, vec sam povilenio. Kao neki dobar ruter ovo ono, a drame ima više nego u šekspiru.
Oprostite za wall of text.

- Banane su fine
Banane su fine je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 14:20   #81
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Banane su fine Pregled postova
Lijep pozdrav,

dakle, do prije 5 dana sam imao lijepi crni speedtouch thompson router koji je radio bezprijekorno sve dok mu unazad zadnjih tjedan dana njegovog zivotnog vijeka nije preminuo wifi.
Nakon epske bitke između t-coma i njihovog, ugovorom zarobljenog, korisnika, na vrata doticnoga stiže gospo'n tehničar sa novim ruterom - ZTE ZXDSL 931VII (buduci da sam zahtjevao da mi ne daju ADB ).
Eh sad, problem krece toga istoga dana, 4.7.2014. kada je gospo'n instalirao (čitaj: uštekao u struju i dsl) to relativno novo 'cudo' tehnologije. Na moj zahtjev: možete li konfigurirati router i portove i wi-fi i ostatak; kolega odgovara: ma to bu on sve sam, gazda.
Rekoh oke, ako ce sam. No na kraju se ispostavilo da sam sve sam morao raditi, naravno.
Ruter je nakon toga radio relativno oke.
Slijedeci dan, 5.7.2014 ~ 10:00, upalim racunalo da bi me zatekao jedan lijepi usklicnik dolje preko ikone u trayu. Provjerim telefon - također ne radi.
Povuci - potegni, isti scenarij od dana prijasnjeg. Dolaze ovaj puta dva tehnicara.
- problem je u ruteru -> daju mi novi ruter isti takav.
-'' mozete li mi molim vas instalirati ruter postavke i sve to? ''
-'' ma nejte se sekirat gospon, sve bu sam.''
-''oke, hvala vam i doviđenja'' (da opet sam nasjeo na istu foru)
Pošto sam gejmer, polu profesionalni, streamam, surfam i ne znam sta ne - ocekujem da ce mi internet raditi bez problema kao i do sada sto je radio ( zaboravih napomenuti da imam 10mbit/1mbit. ) Međutim, internet radi normalno relativno samo sto imam packet lossove, connection quality mi je 60%, ping 95 +- 100 (dok ne radim bas nista, nego pisem ovaj forum post, ostala tehnologija, pa cak i pec i mikrovalna su mi ugasene u kucanstvu, tako da nemam ostalih stvarčica pospojenih po mreži).
Sinoć igram sa teamom malo igrice i na teamspeaku konekcija isto takva kakvu sam sada naveo, otvaram jako sporo neke tabove na chromeu, u gameu me konstantno dca na random - nekad svakih 5 min, nekad svakih 30, sto se do sada nikako nije događalo.
=========================================

TL;DR: ne radi mi kako spada, sta da radim, vec sam povilenio. Kao neki dobar ruter ovo ono, a drame ima više nego u šekspiru.
Oprostite za wall of text.

- Banane su fine
Za ovo boldano probaj isključiti UPNP,za ostale probleme sačekaj da se javi neko iskusniji
EDIT:Provjeri na koliko ti je namješten MTU u routeru pa onda ovako istestiraj svoj max MTU http://www.dslreports.com/faq/5793
Meni je na TG782 bio na 1500 a max mi je 1492 pa je dolazilo do pucanja veze i sličnih problema kao kod tebe.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 14:26   #82
Banane su fine
Hladna ruka pravde
Moj komp
 
Banane su fine's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Sisak
Postovi: 6
iskljucio sam UPnP, budemo vidjeli kako ce to biti.

Prvo sam mislio da je zbog vremenske zone rutera (buduci da je pod country region postavljeno china, a time zone je bila gmt +0.00 ..pa sam prebacio na nasu gmt + 1.00

ali nista nije pomoglo do sada. skinuo sam i firewall i sad sam maknuo UPnP.
Hvala na savjetu
Banane su fine je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 15:16   #83
Banane su fine
Hladna ruka pravde
Moj komp
 
Banane su fine's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Sisak
Postovi: 6
EDIT:Provjeri na koliko ti je namješten MTU u routeru pa onda ovako istestiraj svoj max MTU http://www.dslreports.com/faq/5793
Meni je na TG782 bio na 1500 a max mi je 1492 pa je dolazilo do pucanja veze i sličnih problema kao kod tebe.[/QUOTE]


Provjerio sam i 1492 mi je podeseno na ruteru, a testirajuci preko dosa mi je 1464, pa po onoj formuli kako je objasnjeno: 1464 + 28 = 1492.
To mi je u redu.
Banane su fine je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 17:28   #84
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Conroe Pregled postova
pa zasad HT nema "uslugu" VDSL2 nego mu je to vjerojatno samo tehničko rješenje za vezu opterećenu jačim trio paketima.
Pa to bi tako bilo "logicno" ali je retardirano da onda i ne reklamiraju tu uslugu ako su je poclie provodit. Svasta. Nikad na zelenu granu s tcomom..
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 18:41   #85
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,039
Zasto bi reklamirali nesto sto daju besplatno samo tamo di je nuzno, a ne svima koji to zatraze?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 19:01   #86
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Onako na prvu, da privuku nove korisnike novom/boljom uslugom? Ocito ugradjuju podrsku u centrale. Ne nudit uslugu korisnicima je suludo.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 19:06   #87
Banane su fine
Hladna ruka pravde
Moj komp
 
Banane su fine's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Sisak
Postovi: 6
Gospodo, znate li mozda rjesenje mome problemu, koji je gore naveden?
Banane su fine je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 20:04   #88
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
ako imas nekog lokalno tcom tehnicara haltaj ga da ti da drugi željeni ruter, ili ova solucija http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan...-oglas-8303361
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 20:24   #89
Banane su fine
Hladna ruka pravde
Moj komp
 
Banane su fine's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Sisak
Postovi: 6
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ako imas nekog lokalno tcom tehnicara haltaj ga da ti da drugi željeni ruter, ili ova solucija http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan...-oglas-8303361
Hvala na savjetu, kak je krenulo, dobit cu jos jedan ruter..jeej -.- jebo me taj tcom i njihova usluga, kada daju neispravne rutere 'pod novo'.
Banane su fine je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2014., 22:59   #90
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: abrakadabra
Postovi: 253
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Modulation vdsl2 ? Otkad HT pusta vdsl?
I da, po vdslu ti je max 37, ali mi nista sad nije jasno.
Kako tako mala maximalna? ide vdsl i preko 100 mbita maximala
bokinho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na