Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.07.2013., 10:30   #31
SuhJr
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Malo sam isprobal u HgSpotu ove uređaje.

Prva stvar oni se hvale da je dizajniran u Hvatskoj i blabla, a uređaj je kopija Samsunga ne samo po izgledu već je i UI kopija samsungovog sučelja. Druga stvar, čini mi se da ovaj manji telefon (UltraPhone 40) ne vrti ICS već da je to GB, makar pod O telefonu piše verzija Androida 4.0.
Za UltraPhone 53 nisam to provjeraval al on radi sasvim ok, dok ova 40-ak nije za nista drugo nego samo za pozive i slanje poruka jer mislim da ak se instalira koja aplikacija gore da to nebu baš funkcioniralo najbolje
SuhJr je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 10:47   #32
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ocito su dobili neku lovicu od drazve pa zato forsiraju tu pricu o hrvatskom proizvodu?
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.07.2013., 11:10   #33
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Možda ih samo sklapaju u HR, al s obzirom na cijenu rada u Kini, to im se vjerojatno ne isplati.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 11:21   #34
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Možda ih samo sklapaju u HR, al s obzirom na cijenu rada u Kini, to im se vjerojatno ne isplati.

Realno, dogovorili su sa kineskom tvornicom da ce im tvornica isporučit xyz mobitela po xyz cijeni, gore ce pisat forcebook i to ti je kao hr brand. Jea vrajt.

To nit je projektirano u hr, niti sklapano, niti ce proizvodnja ikad biti preseljena u hr ni ostale nebuloze sto se pisu.

Kinesko sranje koje treba izjegavat
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 13:51   #35
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Vele da su uložili 100 milijuna kuna u razvoj moba, a zaboravili jednu od najvažnijih stvari koji pametni telefon današnjice mora imat, 3G.

Takva komedija da to nije normalno, ali od HGspota nije ništa za drugo očekivat, stoje na klimavim nogama pa onda naprave ovo gdje obmanjuju javnost sa svakojakim pričama o HR proizvodu.

http://www.mobil.hr/novosti/ostaligs...i-telefon-5844
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 15:56   #36
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Čitam jutros recenziju oba u Jutarnjem. Slabijeg su popljuvali sve u 16 (loš ekran, koma rezolucija, koma kamera, nema 3G,...), a jači se nekako provukao jer ima nešto bolje karakteristike nego manji brat iako je i tu stajala zamjerka na lošu rezu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 17:13   #37
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Vele da su uložili 100 milijuna kuna u razvoj moba,


hahahahahahahahhaahahahha, realno, nisu oni potrosili ni 100 kn za razvoj tog moba, nego vjerojatno samo par mailova sa kinezima

Citiraj:
Čitam jutros recenziju oba u Jutarnjem. Slabijeg su popljuvali sve u 16 (loš ekran, koma rezolucija, koma kamera, nema 3G,...), a jači se nekako provukao jer ima nešto bolje karakteristike nego manji brat iako je i tu stajala zamjerka na lošu rezu.

Naprvu sam pomislio, ajde konačno normalan review, ali zadnja rečenica:

"..jer je oko "prvog hrvatskog pametnog telefona" stvorena prilična fama, a kupci, uvijerili smo se sami, bjesomučno traže Forcebook"


BJESOMUČNO



Autor teksta zna koristit google, pa kaze da je proguglao i nasao takav isti uređaj po cijeni od 166$ odnosno 135$ VPC, govorimo o skupljem modelu.

Riga mi se od forcebooka, hgspota, prvog i jedinog hrvatskog smartphonea, razvoja od 100 mil kuna, od planova za prebacivanje proizvodnje u Hr i sličnih bulšita.


Zasto jednostavno nisu propali(hg spot), a trebali su brat bratu bar 5 puta propast i zatvorit se i ne plasirat PRVI I JEDINI HRVATSKI SMARTPHONE
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 11:32   #38
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Kad čujem Forcebook, odmah se sjetim onih njihovih lapova koji su bila krama kakve nema u bar 2 najbliže galaksije. Po pitanju kvarenja, Acer je za njih dugovječan.
Aj da vidimo šta će izbaciti Msan. S tabletima nisu postigli neki uspjeh jer nije bilo ni marketinga za njih. Možda bolje prođu s mobačima (iako čisto sumnjam).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 12:58   #39
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kad čujem Forcebook, odmah se sjetim onih njihovih lapova koji su bila krama kakve nema u bar 2 najbliže galaksije. Po pitanju kvarenja, Acer je za njih dugovječan.
Aj da vidimo šta će izbaciti Msan. S tabletima nisu postigli neki uspjeh jer nije bilo ni marketinga za njih. Možda bolje prođu s mobačima (iako čisto sumnjam).
Interesantno, imam totalno suprotna iskustva. Evo, zanemarit ću sve koji su mi prošli kroz ruke, nego samo ova 3 komada u najbližoj okolini rade već 5+ godina, bez ikakvih problema (moj, kumov i bratićev, moj radi svakodnevno punom parom 10h minimalno, kumov se ne gasi uopće nikad, bratićev je u pogonu također svaki dan za radnog vremena). Jedan jedini kvar, je bio baš na mom, s kojeg ti upravo pišem post, da je riknula 'slavna' 8600m gt, a o njoj ima pun net problematike, tako da za taj dio priče forcebook ilitiga compal, nema nikakve veze. Druga dva imaju integruše koje šljakaju bez greške. Sve ostalo, besprijekorno, niti jedne jedine zamjerke.

A fyi, da te malo podučim, forcebookovi su ti Compal, 100%tni. Pa ti sad ne budi lijen, pa zguglaj tko i što je u svijetu laptopa Compal...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 13:08   #40
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Interesantno, imam totalno suprotna iskustva. Evo, zanemarit ću sve koji su mi prošli kroz ruke, nego samo ova 3 komada u najbližoj okolini rade već 5+ godina, bez ikakvih problema (moj, kumov i bratićev, moj radi svakodnevno punom parom 10h minimalno, kumov se ne gasi uopće nikad, bratićev je u pogonu također svaki dan za radnog vremena). Jedan jedini kvar, je bio baš na mom, s kojeg ti upravo pišem post, da je riknula 'slavna' 8600m gt, a o njoj ima pun net problematike, tako da za taj dio priče forcebook ilitiga compal, nema nikakve veze. Druga dva imaju integruše koje šljakaju bez greške. Sve ostalo, besprijekorno, niti jedne jedine zamjerke.

A fyi, da te malo podučim, forcebookovi su ti Compal, 100%tni. Pa ti sad ne budi lijen, pa zguglaj tko i što je u svijetu laptopa Compal...
U pravu si, ali ne potpuno. Stvar je u tome da proizvodni proces, tj. tolerancija na greske u proizvodnji u Compalu/Quanti za jedan Apple ili Alienware/Dell nije ni priblizno isti kao za taj Forcebook/Gericom. Gledaj to ovako: dodje cika Kinez i pravi laptope. Jedan mu ispadne jako dobro i njega gurne na hrpu koja ide za Dell, a jedan ispadne losije, robot ne zalemi BGA kako treba, ali taj BGA ipak radi pa taj ide na hrpu za Gericom/Forcebook.
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2013., 14:25   #41
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
U pravu si, ali ne potpuno. Stvar je u tome da proizvodni proces, tj. tolerancija na greske u proizvodnji u Compalu/Quanti za jedan Apple ili Alienware/Dell nije ni priblizno isti kao za taj Forcebook/Gericom. Gledaj to ovako: dodje cika Kinez i pravi laptope. Jedan mu ispadne jako dobro i njega gurne na hrpu koja ide za Dell, a jedan ispadne losije, robot ne zalemi BGA kako treba, ali taj BGA ipak radi pa taj ide na hrpu za Gericom/Forcebook.
Da, ALI, dolazimo do tog da ko se iti malo razumije/bavi s laptopima, zna za sve problematike s istima, zna da i sa hp-ima ima konstantno nekakvih problematičnih serija, sa toshibama, acere da ne spominjem... Lani mi je jedan Dell krepao nakon mjesec i pol dana, asus nakon pol godine, i tak. Ipak pričamo o laptopima, te o nečem što se proizvodi u 2 tvornice u svijetu...
Kvaliteta nekadašnjih ibm lap-ova neće nikad više postojati, na žalost...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 14:43   #42
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Potpuno se slazem. Svakodnevno se borim sa demonima u tim laptopima, pa sam svjestan svega o cemu pricas. Nekada su te razlike u proizvodnji bile ogromne, a sada je to sve jako blizu.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 19:42   #43
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Evo intervju: http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/naucio-sam-sam-lekciju-ne-treba-mi-vise-ni-financijski-ni-strateski-partner-247077

Kaže lik da je Forcebook telefon atraktivan, a da to nekima smeta.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 21:14   #44
SuhJr
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Unboxing Forcebook UltraPhone 40 HR

Po svemu sudeći ovaj mobitel nema ICS kako se reklamira već se na njemu vrti Gingerbread što je vidljivo po lockscreenu
Druga stvar mobitel ima antenu za analognu televiziju
treća stvar lako moguće da telefon nema 512MB RAM već samo 256MB

Sveukupno ovaj mobitel bi lako moguće mogo biti obmana, a HgSpotovci su nasjeli na kineske specifikacije
SuhJr je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 21:27   #45
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Pa vidi se još na nekim drugim stvarima, tipa browser, developer meni, accessibility i tak dalje. A ovo što piše pod About se da lako frizirati.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 21:28   #46
SuhJr
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Znam to i kažem. Zanima me dal postoji kakav zakon u HR vezan uz lažno oglašavanje tj isticanje lažnih specifikacija kao što je situacija s ovim mobitelom?

To je činimi se ovaj kinez y7562 za 65.5$ (cca. 390kn) za jedan komad
SuhJr je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 21:36   #47
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Na 4:47 minuti videa, dok se vidi notification drawer nedostaje settings ikona (značajka 4.x Androida). Ovo je 99,9% Gingerbread sa izmjenjenim build.prop :lol:

Za 500kn otključan + dual SIM... neki custom ROM i ovaj mob je super za nekog tko ulazi u svijet smartphonea ili treba sekundarni mobitel, pogotovo uzme li se u obzir da dolazi još jedna baterija.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 21:37   #48
SuhJr
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Pitanje je dal ima neki custom ROM za ovo čudo, a sumnjam da ima 512MB RAM-a
SuhJr je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 21:45   #49
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Kad netko kupi - nek instalira CPU-Z pa će se vidjeti pravo stanje
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 21:46   #50
SuhJr
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Ja sam bil u HgSpotu isprobat ga i vidit i zaboravil sam to, a bil je spojen na Play Store, ak cu bit opet u blizini budem isprobal pa javim
SuhJr je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 21:47   #51
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ne znam tko je dovoljno trknut da kupi ovo .
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 21:55   #52
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Zakaj?

Pa ono, 500kn za otključani dual SIM mob sa relativno snažnim hardverom i 2 godine garancijom.

Iako, nisam siguran za garu, po EU bi mobiteli trebali imati 2 god. garancije...

EDIT: Woohoo, 1000. post
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 22:01   #53
SuhJr
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Relativno snažan hardver?
1GHz CPU, Cortex A5, vjerojatno 256MB RAM-a, 256MB interne memorije, ekran 4 incha s rezolucijom 320x480, nema 3G

Kad sam ja bio u HgSpotu (pred dva dana mislim) čovjek je došo i reko prodavaču "dajte mi ovaj tam mobitel" i kupio je Forcebook UltraPhone 40
SuhJr je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 05:10   #54
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Ako uzmemo u obzir cijenu i ako sr specifikacije točne - mislim da se dobije dosta.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 07:23   #55
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
da barem ima 3g bio bi daleko bolja solucija.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 08:38   #56
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ali onda cijena ne bi bila 500kn nego više.
Antena za analognu TV? Koliko znam, kod nas od nje nema koristi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 14:22   #57
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Vele da su uložili 100 milijuna kuna u razvoj moba, a zaboravili jednu od najvažnijih stvari koji pametni telefon današnjice mora imat, 3G.
Gdje si ti to molim te pročitao?
Očito je da se HG spot pokušava prikazat kao proizvođač nečega s čim nemaju veze, ali ne treba to još dodatno preuveličavat ovakvim izjavama koje nemaju veze s vezom, kojih crnih 100 milijuna...

Citiraj:
Autor SuhJr Pregled postova
Relativno snažan hardver?
1GHz CPU, Cortex A5, vjerojatno 256MB RAM-a, 256MB interne memorije, ekran 4 incha s rezolucijom 320x480, nema 3G
Da i? Što bi ti htjeo za 500 kn?
Za koliko misliš da bi ga trebali prodavat? 100 kn?

Na stranu sad taj marketing HG-a oko 'njihove' proizvodnje, radi se o brandiranim telefonima kakve imaju i svi operateri u HR i stvarno ne vidim problem s time.

Kupe se od kineza, uvezu ovdje, prilože upute na HR jeziku i da garancija.
Jeftini android telefoni za početnike, to je sve.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 22:52   #58
SuhJr
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Znači uređaju (UltraPhone 40) na kutiji pišu netočne specifikacije. Nema 4.0 verziju androida već 2.3.5 i da nema 512MB RAM-a nego 256MB.
Malo lažnih specifikacija od HgSpota.

EDIT:
procesor je Spreadtrum SP6820A

Ovo sam našao na XDA o uređajima baziranim na tom procesoru

Zanimljiv odlomak
Citiraj:
Autor ElectronikHeart sa XDA
Some phones with the fake Android 4.0.3 based on 2.3.5 will brick themselves nearly 2 months after you first used it.

Zadnje izmijenjeno od: SuhJr. 16.07.2013. u 23:31.
SuhJr je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 23:55   #59
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Jučer sam bio u HG spotu i prodali su sve do zadnjeg komada(jeftiniji model),toliko o tome kako moraš biti lud da to kupiš....
Svaka roba ima svojeg kupca i "koliko para toliko muzike" sve ostalo je bacanje riječi u vjetar.

Zadnje izmijenjeno od: dabomba. 18.07.2013. u 00:57. Razlog: ispravak tvrdnje
dabomba je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2013., 09:27   #60
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
a pitanje uopce koliko su ih imali.
uostalom, bolje i taj jeftilen nego neki dumbphone ili wp...
ivo_k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na