Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.08.2005., 15:34   #1
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
Leadtek 6800le

Evo upravo sam kupio Leadtek 6800le, i dala se je otkljucati na 16,6 sve radi normalno u 3dmark05 i dobio sam 3850 bod.
Kada sam klokao na 370/850 ( normalno je na 300/700 ) uopce se ne pregrijava temp su izmedu 50 - 55. I kada je grafa otkljucana skroz i klokano dobio sam 4100 bodova
Skroz sam sretan
p.s. nisam pokusavao vise klokati grafu
M4rk0 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2005., 15:45   #2
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
pa nisi trebao otvarati novi topic za svoje iskustvo . bilo bi puno korisnije da si ga stavio u onaj topic gdje je skupljeno dosta toga o 6800le.
inace , dobro si prosao - sreckovicu
Router je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2005., 16:08   #3
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Re: Leadtek 6800le

Citiraj:
Originally posted by Dead Eye
Evo upravo sam kupio Leadtek 6800le, i dala se je otkljucati na 16,6 sve radi normalno u 3dmark05 i dobio sam 3850 bod.

Kada sam klokao na 370/850 ( normalno je na 300/700 ) uopce se ne pregrijava temp su izmedu 50 - 55. I kada je grafa otkljucana skroz i klokano dobio sam 4100 bodova
Skroz sam sretan
p.s. nisam pokusavao vise klokati grafu
To mi je nešto malo bodova,ja sa postavkama iz siga i 12,5 dobijem 4268.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2005., 01:43   #4
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Aloha...
vjerojatno je ovaj post malo ljudima navrh glave (one donje vjerojatno)

no ipak bi zamolio uslugu...
inace uzeo sam jednu i uspio je otkljucat na 12,6 ...e kad u Rivatuneru pokusam i malo ocat ..javlja ono "The driver failed to...."
E sad...maknuo sam pod registry opcijama onaj test "disable internal clock test" i uspio ju dici na 350...cim malo opet povisim..opet javi istu stvar "The driver failed to...."
Kad zatvorim i ponovo otvorim Rivatuner...opet moram micati to u registry-ma....hmm...kak to rijesiti?...

Nego ...zna li netko gdje je fino korak po korak objasnjeno kojim redom ocat karticu...do koliko se smije ici u BIOSu sa naponom...do kojih velicina se isplati dizat CORE i memoriju..te koje temperature su sa STOCK coolerom OK?....

Valjda me necete jako ispljuvat :burn: .....
gledao sam hrpu stranica pomocu GOOGLA..nooo..nije mi puno toga pomoglo...

thanks
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2005., 01:50   #5
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Originally posted by Zvonimir_s
Aloha...
vjerojatno je ovaj post malo ljudima navrh glave (one donje vjerojatno)

no ipak bi zamolio uslugu...
inace uzeo sam jednu i uspio je otkljucat na 12,6 ...e kad u Rivatuneru pokusam i malo ocat ..javlja ono "The driver failed to...."
E sad...maknuo sam pod registry opcijama onaj test "disable internal clock test" i uspio ju dici na 350...cim malo opet povisim..opet javi istu stvar "The driver failed to...."
Kad zatvorim i ponovo otvorim Rivatuner...opet moram micati to u registry-ma....hmm...kak to rijesiti?...

Nego ...zna li netko gdje je fino korak po korak objasnjeno kojim redom ocat karticu...do koliko se smije ici u BIOSu sa naponom...do kojih velicina se isplati dizat CORE i memoriju..te koje temperature su sa STOCK coolerom OK?....

Valjda me necete jako ispljuvat :burn: .....
gledao sam hrpu stranica pomocu GOOGLA..nooo..nije mi puno toga pomoglo...

thanks
Nisam imao tih problema u Riva tuneru pa ne znam odgovor ali skini si Power strip pa probaj s njime clockat.
Napon možeš dizati do 1.4V,1.5V baš nije preporučljivo a clock bi trebao s ovom default voltažom iči bar 380/880.
Kakve su ti temperature idle/load?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2005., 02:04   #6
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Citiraj:
Originally posted by Veki-os
Nisam imao tih problema u Riva tuneru pa ne znam odgovor ali skini si Power strip pa probaj s njime clockat.
Napon možeš dizati do 1.4V,1.5V baš nije preporučljivo a clock bi trebao s ovom default voltažom iči bar 380/880.
Kakve su ti temperature idle/load?
WOW..to je bio brz odgovor..u 2 ujutro...

ovako na standardnim postavkama je
CORE 57
Ambient 42

Sad sam opet pokusao ocat..no CORE ne ide preko 340..prije je radio na 350 bez onih gluposti o testu...hmm...

moram malo provrtit igre da vidim koliko ce sad biti temperatura..no cini mi se da nije islo preko 63 na 350
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2005., 02:13   #7
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Skini Powerstrip i probaj clockati pa ako i onda neče više od 350 ili se pregrijava ili je jednostavno lošiji čip.
EDIT:A što ču kad mi se ne spava
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2005., 16:05   #8
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
meni je u BIOS-u najnize sto mogu stavit za graficku 1.5V

Stabilan mi je OC na 350/800 ...mozda bi isao jos nesto sitno gore...

kad stavim jezgru na 400 ..zna se nekad pojaviti plavi ekran..no u testu 3D marka2003 mi ne baca artifekte.....dok memorija negdje na 850 vec baca malo...

sto da pokusam dalje..?..ili je to gornja granica do koje mogu ici..?..
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2005., 16:45   #9
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Originally posted by Zvonimir_s
meni je u BIOS-u najnize sto mogu stavit za graficku 1.5V

Stabilan mi je OC na 350/800 ...mozda bi isao jos nesto sitno gore...

kad stavim jezgru na 400 ..zna se nekad pojaviti plavi ekran..no u testu 3D marka2003 mi ne baca artifekte.....dok memorija negdje na 850 vec baca malo...

sto da pokusam dalje..?..ili je to gornja granica do koje mogu ici..?..
To u biosu ti je napon AGP slota a za napon chipa na grafi probaj pogledati u Everestu.
A ovo za clockanje,izgleda da se grafa pregrijava ili nešto,preporučam ti da staviš neki vent od 120mm da sa strane piri po njoj ili stavi zalmana il silencera.
A ustvari grafu si otključao,sad imaš 6800 i mislim da nemaš potrebe previše to clockati i silit nešto kad je i ovako jaka
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2005., 17:39   #10
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Citiraj:
Originally posted by Veki-os
To u biosu ti je napon AGP slota a za napon chipa na grafi probaj pogledati u Everestu.
A ovo za clockanje,izgleda da se grafa pregrijava ili nešto,preporučam ti da staviš neki vent od 120mm da sa strane piri po njoj ili stavi zalmana il silencera.
A ustvari grafu si otključao,sad imaš 6800 i mislim da nemaš potrebe previše to clockati i silit nešto kad je i ovako jaka

Hmm..imm dva Everesta...2.0 i 2.01 ..te ne vidim nigdje napon za AGP...hmm..mozda moja maticne ne podrzava to?..

imam jedan 80mm ventilator pa cu to staviti...radi sigurnosti...no temperatura i clokana na 400/900 nije nista skocila....
tak da mi nije jasno...pogotovo ak mi artifekte ne baca na Core 400 ....
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na