Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2012., 20:59   #31
palookavile
Registered User
Moj komp
 
palookavile's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
Pa po novom i VIP obavještava o potrošenim paketima, a za potrošnju stvarno neznam ko još ide na tpo kad se može na netu pogledat.

Ne kužim di je tu varanje kada si svojom greškom il neznanjem slučajno nabiješ račun. Ja recimo imam samo dobra iskustva otkad sam prešo na VIP, čak su i starom oprostili dug kojeg si je nabio u inozemstvu zbog one blesave sekretarice.

A vrag od kojeg sam pobjego je Tele2 i to zato jer su mi naplatili fantomski poziv 99.99kn kojeg naravno nije nikad bilo.

Fala bogu pa ima danas brdo operatera da se može bježat sa jednog na drugi kad se razočaraš
palookavile je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2012., 15:53   #32
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Primjetio sam da dosta ljudi se zali po forumima na "prevare" od strane operatera. Npr, neke usluge koje se naplacuju, SMS-ovi koji dolaze "sami od sebe" i masno kostaju i jos hrpu drugih prevara, za koje su naravno krivi operateri. Krivi su cijela masa ljudi koja uopce ne zna svrhu smartphonea, masa koja ne zna procitati uvjete koristenja prije koristenja, masa ljudi koja uopce ne moze procijeniti svoje potrebe kada potpisuje ugovor sa nekom mrezom.
U 12 godina koristenja mobitela mozda jednom sam imao neko negativno iskustvo sa operaterom, a prosao sam Simpu, T-mobile, Vipnet, Tele2 prepaid. Jedino sto nisam probao je bonbon, i to ne zato sto ne bi htio vec zato sto nemam potrebe. Trenutno sam na Vipu najnizem modelu pretplate jer imam odredjene potrebe koje mogu ostvariti samo na Vipu, i odnedavno sam aktivirao Tomato "brutala" tarifu, za koju mislim da u potpunosti udovoljava mojim potrebama sto se tice mobilne telefonije. Pokrivenost je odlicna, cijena vise nego povoljna sto se tice tarife, dovoljno minuta, SMS-ova i MB prometa imam bez da se moram obazirati koliko sam danas poziva napravio i slicno, a uz to je prepaid i imam kompletnu kontrolu troskova.

Stvarno ne razumijem ljude koji trose internet promet i onda ce cude kao pura dreku otkud mi poveci racun. Ne razumijem ni ljude koji se pretplate na jednu od usluga koje se non stop vrte na tv-u npr za kupnju melodija, aplikacija i onda im tjedno ili mjesecno skida odredjenu sumu. Nisu operateri svemu krivi, ljudi su u 90% slucajeva krivi sto su neiformirani, neupuceni i htjeli bi drzati korak sa svime ali ocito im to ne ide od ruke.

Stalno pljuvanje po operaterima je cista glupost, nitko vas ne sili da koristite ni jednu od tih usluga, iskljucite si mobitel, otkazite pretplatu, nemojte uopce u to ni ulaziti ako se ne znate koristiti time. Svaki operater danas ima i vise nego siroku paletu usluga, uzmes si ono sto trebas i onoliko koliko se uklapa u budzet, pazis da ne prelazis to sto si dogovorio i nece biti nikakvih problema
cyclone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.04.2012., 16:35   #33
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
meni je najveci problem s vipnetom bio dolazak racuna 13. u mjesecu, a rok placanja 15.
racun se zagubi nakratko i slijedi 20kn opomena...

al ovako nikad problema, makar sad sam na brutali od paradajza jer nude najvise za najmanje
domis je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2012., 16:50   #34
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,315
@cyclone
Izvrsno!

@domis-san
trajni nalog
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2012., 14:32   #35
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Evo nakon sto sam procitao ovaj post pa bih zelio svoja iskustva sa operaterima a pogotovo vipom ispricati.

T-Mobile
Uzeo sam obiteljsku tarifu onu najskuplju koja je oko 500kn pretplate.. makar placam oko 600-700 zbog radio frekvencije i uspostave poziva. (Dijelimo trosak ja i roditelji + brat). Jednom sam imalo problem kada mi je dosao racun u iznosu preko 1200kn. Vidjelo se ocito na specifikaciji racuna da nisam presao limit poruka i poziva a oni su mi zapravo naplatili i pretplatu i sve sto sam zvao.. ko da mi u pretplatu nije nista ukljuceno. Otisao sam u TCentar i tamo objasnio sve na salteru. Dali su mi obrazac za prigovore te sam ja ljepo tamo sa svojim gadnim rukopisom sve napisao. Rekli su mi u TCentru da ne placam racun da cemo vidit sto ce biti odgovor iz Zagreba. Nakon jedno 2 tjedna dolazi meni pismo od tcoma gdje se ispricavaju za gresku te da platim taj racun umanjen za kojih 600kn te prosto je vec i drugi racun bio na putu koji je takodjer pogresnog iznosa da ga uplatim za xxxkn manje. I nakraju pisalo da je greska otklonjena da vise se to nece desavati. Kolegica koja mi radi u Tcomu mi je rekla da je tada ta nova obiteljska tarifa imala gresku u softweru il sta vec i da se svima skoro to desilo. (ja sam presao sa stare obiteljske na novu). I tako da se to rijesilo.. Vise nikakvih problema nisam imao.


Vip (Sada i vise nikad):
Prije manje malo od 2 godine smo ekipa iz udruge odlucili uzeti neku poslovnu tarifu preko udruge. Posto je udruga pravna osoba mozemu uzeti poslovnu tarifu. Posto nas ima 5-6 + necija cura.. dogovorili smo uzeti poslovnu tarifu u Vipu koja je bila na akciji te koja je glasila ovako nesto.... 50kn pretplate koja je smanjena na 25kn jer je bila akcija... tih 25kn pretplate po broju ostaje zauvijek. + 10kn radio frekvencija po broju. U tarifi se zovemo medjusobno naravno besplatno a za van imamo 60min besplatno prema svim mrezama. Sad se mi tu izdogovaramo da cemo svaki mjesec kad stigne racun se nac i svako udjelit pare da se racun ode platit. (sad ce neko rec pa kak ste si vjerovali... eto tako jer smo si dobri i to je funkcioniralo do kraja). Dolazi prvi racun i evo ti problema. Meni i jos jednom kolegi koji se ukljucio nisu dali 50% popusta na pretplatu kao sto su dali ostalima (uzmite u obzir da je samo jedan racun)... a svi smo isti dan otisli u vip to rijesit. Ja odlazim u vip centar gdje mi kazu pa vi ste to trebali naglasit... kao da sam retardiran pa zelim placat vise bez razloga... makar znam da kad smo isli radit ugovor da sam bas pricao tamo onom liku kak je dobar popust i kak nije skupo a svi se zovemo redovno. Zatim oni tamo pisu prigovor na kompu u salju u Zagreb. Kaze mi zenska to cemo rijesit, sljedeci racun ce doc normalan. Ja kazem jebes 25kn necu crknit, kad ono sljedeci racun opet za nas dvojicu skuplje. Ja zovem a oni kazu da je nemoguce da su ispravili. I tako nakon sto sam bio pola sata na telefonu sa sluzbom oni kazu da ima neka greska da ce me nazvat... i eto oni zovu nakon par dana da su rijesili i da ce umanjit sljedeci racun za 150kn i doslovno mi lik kaze da je to velikodusno od njih jer sam ja zapravo za sve to kriv.

I sad projde koji tjedan od toga i najdemo se u razgovoru sa Predsjednikom Dobrovoljnog Vatrogasnog Drustva u selu te on pocne pricat kako bi isto uzeo poslovnu tarifu.. Pukim slucajem svi ljudi koji su preko udruge uzeli mobitele i kartice su takodjer aktivni clanovi DVDa ... pa da sad ne radimo jos jedan ugovor te jos kartica i mobitela... dogovorimo da cemo samo ugovor od moje udruge prebacit na DVD i dodat jos ljudi u tarifu.. To sve je proslo ok bez problema, ali ne zadugo. Moram napomenuti da je slozen bio ugovor na taj nacin da DVD placa pretplatu a sve sto zoves van nakon potrosenih 60min placas sam te ti racun dolazi doma za taj "visak". Jedan clan je odstupio sa svog mjesta u DVDu te je vratio karticu. Mi dogovorimo sa drugim clanom da cemo dati njemu te da je potrebno otici u vip centar i napraviti promjenu zbog tog "viska" koji se placa. Prvo je stari clan otisao sam... tamo su mu rekli nista bez predsjednika DVDa i tog drugog clana. Kad su svi osli onda su im rekli nista bez dopisa i pecata... da bi nakraju po 3 put otisao stari clan SAM u vip centar drugdje i rijesio to bez ikoga. I eto preda on karticu i dolazi sljedeci racun... ne novom clanu nego starom. Nakon 3 mjeseca zivkanja i odlaska po vip centrima (svaki put su rekli da su rijesili ali je svaki put na krivu osobu dolazio racun) dolazi racun novom clanu.. ali ne za taj "visak" nego kompletna pretplata za sve brojeve. Sta da kazem osim da je ovaj dobio srciku kad je vidio cifru. Ja osobno kao tajnik zovem vip... oni kazu .. da da.. greska je ocita oni ce poslat racun novi sa promjenjenim podacima da dvd to moze platit (R1). Racun nije nikada stigao nego je placen obicnom uplatnicom nakraju da nam slucajno vip nebi ugasio. Nakon sto su ispravili kao gresku racun je opet poceo stizat starom clanu. Iskreno tolko sam puta ih zvao vec da vise ni neznam sto je stim.. niko ne prigovara pa se valjda to nekako rijesilo.
I sad dolazi jedna od nasmjesnihjih prica za kraj. Jedan od ljudi je vec imao privatu pretplatu u vipu te je odlucio se samo ubacit kod nas na sluzbeno (da nema dodatan broj) te je njemu naprije trebao isteci ugovor. Mjesec dana prije isteka ugovora VIP navodno ugasi broj tako da se moras odlucit oces li produljit ugovor ili ne (tako su oni rekli preko telefona). Oni umjesto da ugase njemu, oni su ugasili pogresnoj osobi, tj osobi koja ima isto prezime u nasem VPN paketu. tako da ovom je bila ugasena kartica tjedan dana a nije znao zasto. Ovi u vipu su mu rekli da je neko garant to zatrazio IE Predsjednik udruge, sto nije bilo istina. Nakraju su ovome upalili nazad a ovaj je produljio ugovor. Mislim cijeli koncept da ti ugase karticu (ako je to istina) nesto prije isteka ugovora mi je retardiran. sta nije poruka dostatna? Kasnije sam saznao da je dosao dopis postom za produljenje ugovora.. pa to je valjda dosta, a ne da ti i ugase karticu.
Ozbiljno razmisljamo prebacit se na drugog operatera cim nam istekne ugovor u VIPu

Svaka cast ak se nekome ovo dalo citat
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2012., 15:43   #36
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Isli ste varat pa ste prevareni
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2012., 23:24   #37
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Isli ste varat pa ste prevareni
Molim? Citam gore post i ne kuzim kako si ti zakljucio da su isli nekoga varat?
njuskalo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na