Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2018., 21:56   #1891
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Moje mišljenje - u el. otpad sa siemensom, nije ta kanta vrijedna potrošenog vremena.



SX je imao problema s bootloaderom i tim failsafe UI gdje je mreža zezala, upload fw prođe svaki stoti put, ponekad pomaže neka prastara verzija browsera, FF ili stari WinXP + IE. Meni jednom samo s IE prošlo i to XP iz virtualke.
OpenWRT je u bolji jer na njemu sve radi, dok na DD-WRT se ne može namjestiti da bude običan router jer se nijedan port ne može postaviti da bude WAN.
Ja sam jednog preko nalemljenih žica i serial adaptera oživljavao, to uvijek prolazi, međutim ovi fw koji su se vrtili tu po forumu nisu kompatibilni da se tako natoče jer imaju malo drugačije particioniran flash. Delboy je tu nešto opako kemijao, ali koliko se sjećam nikad ti njegovi patchevi nisu završili u trunku.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 00:40   #1892
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Da, taj uboot ima taj neki mrežni bug i to je fixano u novoj verziji, ali se ona nije mogla koristiti zbog onih sranja sa siemensovim provjerama checksuma pa to nikad nije ni fixano. Prođe baš tako iz 100-tog puta u nekoj ludoj kombinaciji.


Patcheve za trunk imam negdje, ali ih nisam slao jer je bilo neko sranje kako riješiti wifi najednostavnije da bude i kod ok i da sve radi, pa je to tako ostalo nerješeno, možda pošaljem jedan dan


Ima tamo negdje u prijašnjim postovima od prošle godine jedan img koji radi, samo ga treba pronaći.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2018., 00:51   #1893
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Probao ja svojedobno tvoje patcheve na trunk verziju i wlan nije htio. Ti si neku funkciju radio s HC sadržajem, a ekipa kasnije je to u zasebnu particiju nešto stavljala. Pored wlana koji nije radio, još je neki problem s ubootom bio, neke adrese mi nisu štimale. Davno to bilo, ali mislim da još imam kloniran tvoj repo iz kojega se može kompilirati i gotov image negdje u arhivi.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 02:32   #1894
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Da, taj uboot ima taj neki mrežni bug i to je fixano u novoj verziji, ali se ona nije mogla koristiti zbog onih sranja sa siemensovim provjerama checksuma pa to nikad nije ni fixano. Prođe baš tako iz 100-tog puta u nekoj ludoj kombinaciji.


Patcheve za trunk imam negdje, ali ih nisam slao jer je bilo neko sranje kako riješiti wifi najednostavnije da bude i kod ok i da sve radi, pa je to tako ostalo nerješeno, možda pošaljem jedan dan


Ima tamo negdje u prijašnjim postovima od prošle godine jedan img koji radi, samo ga treba pronaći.
Imaš ti možda negdje repozitorij sa svim patchevima za OpenWrt da možemo sami kompajlirati i raditi svoj image? Po mogućnosti za Lede ili zadnji OpenWrt, no patchevi za Buildroot su mi najvažniji, mogu se sam snaći s upstreamanjem.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 09:54   #1895
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
kod mene su bila (i još uvijek jesu) 2 sx-a na kojima bi trebali biti delboyevi buildovi, i to je meni šljakalo full dugo bez ikakvih problema, imali su po pol godine uptime-a. nisam imao onih problema da wlan ne radi, i sjećam se da su neki imali problema sa mac adresom koja bi nestala, također nisam imao taj problem.
kolega koji je koristio veći broj tih sx-ova sa openwrt-om, kaže da su neki s vremenom dobili problem loših performansi (spor wifi npr ili spor cijeli gui), te da ih je trebalo samo preflashat da bi ih se osposobilo.

pitanjce za delboya - zašto nije moguće koristiti superG na njemu? to je atheros chipset, koji sa originalnim firmverom podržava superG.
ja bi si složio p2p bridge sa jednim setom, samo kad bi podržavali 40mhz kanal. znam da nije kompatibilno sa 40mhz N, ali dobro bi mi došlo za dofurat malo brži net u lišjeru.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 11:12   #1896
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Eto sysa, probudio si duha (iz boce) i ljudi ti buju osposobili tu igračku,
malo ždere i lokativa (koliko znam) ti nije problem
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 18:07   #1897
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
udomljujem taj router, ako netko ima viška.
1 komad dovoljan, poželjno 2-3
danas sam zadnjeg uspio spalit nepažnjom.
hvala
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 23:31   #1898
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Nemam više niti jedan ali super komadić hardvera. Za šta ih ti koristiš? Open wrt gore?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 11:03   #1899
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
ddwrt za druge, openwrt za sebe.

složim ih ekipici koji su na mojoj mreži (ili koriste hotspot za pristup netu), pa zalemim gore 1-2 POE izlaza. tako da ubodem napajanje za siemensa, i automatski bez dodatnog kablovinja ide struja i na mikrotik koji im je vani.


lan portovi glume WAN, a samo wifi je LAN.

ddwrt jer nema zaključanu onu info stranicu i ima pregled prometa i spojenih uređaja. ujedno im limitira max brzinu na kojih 25mbita koliko wifi uspijeva progurati, pa nemam problem da mi jedan klijent povuče kompletnu propusnost linka.


jučer sa, to radio na zadnjem kojeg sam imao i u nepažnji sam +12V umjesto na pin 4+5, zalemio na pin 5+6 i zapalio ga.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 13:51   #1900
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 751
imam ih ja negdje, imas koga u zg da pokupi ili da ti tiskom saljem? javi se u pm
okarm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2021., 20:57   #1901
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Ja se prijavljujem za jedan ako slučajno netko ima...
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 14:42   #1902
C128
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Moram pregledati furdu.
Mislim da imam negdje jedan, ali da su uzeli napajanje od njega (povrat), a kutija ih nije zanimala.
C128 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 22:06   #1903
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
imam ih ja negdje, imas koga u zg da pokupi ili da ti tiskom saljem? javi se u pm

zahvaljujem se kolegi na doniranim routerima, međutim svi su od iskona


i totalno zaključani, nit je moguće uploadat firmware, nit je moguće napravit restore config fajla.

ima neki workaround?

na save&restore meniju se nudi samo factory reset.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 22:15   #1904
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,333
ja sam na Iskonov stavio openwrt.
Imaš neki tutorial na webu, mislim na ovom forumu čak.

Koliko se sjećam moraš import postavke nekako ubacit na stranicu i importat.

(onako inspect element, pa edit) i dodaš dio html koda za ubacivanje.

Imao sam HT-ov i Iskonov pa sam skužio kako
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 12:42   #1905
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
uspio preko ssh po uputama iz posta
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1795
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 15:08   #1906
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ddwrt za druge, openwrt za sebe.


ddwrt jer nema zaključanu onu info stranicu i ima pregled prometa i spojenih uređaja. ujedno im limitira max brzinu na kojih 25mbita koliko wifi uspijeva progurati, pa nemam problem da mi jedan klijent povuče kompletnu propusnost linka.
da citiram samog sebe ovaj boldani dio

od 3 sx-a koji su mi bili "vani", sva 3 sam morao zamijeniti nečim decentnijim. naime ddwrt je nestabilan i čim netko "kritičan" sjedne na wifi, sx se reboota.

npr sa hisense tv-om i ps4 radi tjednima, dođem ja sa xiaomi mobom , otvorim youtube i router se reboota. na drugim lokacijama sam primijetio da sa recimo samsung telefonima radi komotno, i onda uleti neki turist sa ajfonom ili xiaomi/realme mobitelom i sx se opet reboota (dakle, 3 različita sx763 sa istom verzijom ddwrt-a). i reboota se svakih 15tak minuta dok god je takav mob spojen gore.

tako da sam to pozamjenjivao sa modernijim uređajima
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 15:26   #1907
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Pa i vrijeme je za umiroviti ih

Ako je samo kao AP + switch vjerujem da bi bio stabilniji sa origigi fw ili izvaditi još stariji SE555

Inače je poznato da neke kombinacije mobitela sa nekim uređajima rade veselja.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 15:38   #1908
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
ma i ne. čuj ovo daje 20tak mbita na wifiju. znam da se svi sad furamo na điđabit ali stvarnost je da ljeti ovdje je 20tak mbita premija (em zbog dsl-a, em zbog raznih repeatera koji to ubiju na 5-10, a ovi koji su na homeboxu lagano psuju jer im brzina u sezoni pada na nekoliko mbita).

imam lokaciju gdje me drka kabel (negdje je malo načet ali ne idem sad to dirat) i stalno se prebacuje sa 10 na 100 i nazad. na interfejsu sam podesio da ga zaključa na 10mbita, i rock solid od onda. ap pokriva studio za 2 osobe. i dalje je stabilnije od 4g-a koji je bio prije na lokaciji.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 19:26   #1909
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,350
Iskreno zašto bi itko turistima dao full brzine?
Zar treba da dođe 50+ klijenata i pojedu ti sav bandwith i ode sve kvragu plus ako si na A1 vrlo brzo onih 2TB/200GB ispari.
Fino se stavi neko QoS pravilo na WiFi i mirna bosna.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 22:44   #1910
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
Meni se svaki SX763 nakon nekog vremena počeo rebootati. Jednog sam čak imao neflashanog, tek toliko je radio da da struju switch čipu i radi kao obični 4-portni switch, pa je i taj počeo škljocati i resetirati se nakon nekog vremena. Na bilo čemu novijem se jednostavno wireless zaključa na 802.11bg i rezultat je isti kao na tim kantama.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 11:25   #1911
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Pozdrav.
Imam prastari tcom gigaset sx763 i iskoristio bi ga kao repeater za jedan sporedni stariji komp do kojeg mi je teško dovesti lan kabel. Wifi signal je u tom dijelu kuće dobar, net imam 4G sa brzinom cca 50/30Mbit tak da ne ciljam na svemirske brzine, komp bi uostalom služio samo za muziku, youtube, office i slično tak da pretpostavljam da bi ovo čudo to moglo hendlati. Od glavnog routera bi ovaj gigaset bio udaljen 10-ak metara i između su 2 zida.
Probam ili odustanem odmah na početku i kupim neku wifi mrežnu, usb stick ili noviji router? Komp i taj dio kuće su mi malo u gužvi pa trenutno ne mogu isprobavati ali pripremam pomalo teren.
Hvala!
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 11:46   #1912
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Pozdrav.
Imam prastari tcom gigaset sx763 i iskoristio bi ga kao repeater za jedan sporedni stariji komp do kojeg mi je teško dovesti lan kabel. Wifi signal je u tom dijelu kuće dobar, net imam 4G sa brzinom cca 50/30Mbit tak da ne ciljam na svemirske brzine, komp bi uostalom služio samo za muziku, youtube, office i slično tak da pretpostavljam da bi ovo čudo to moglo hendlati. Od glavnog routera bi ovaj gigaset bio udaljen 10-ak metara i između su 2 zida.
Probam ili odustanem odmah na početku i kupim neku wifi mrežnu, usb stick ili noviji router? Komp i taj dio kuće su mi malo u gužvi pa trenutno ne mogu isprobavati ali pripremam pomalo teren.
Hvala!
Pa google veli da ima WDS, tako da bi ja probao svakako.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 12:17   #1913
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa google veli da ima WDS, tako da bi ja probao svakako.
Ma da, našao sam upute i sve nego pitam čisto ako je netko koristio taj router na taj način i da li to funkcionira ok pošto većina routera koje operateri dijele nije baš nešto...
https://www.manualslib.com/manual/89...page=99#manual
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 20:49   #1914
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 456
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Pozdrav.
Imam prastari tcom gigaset sx763 i iskoristio bi ga kao repeater za jedan sporedni stariji komp do kojeg mi je teško dovesti lan kabel. Wifi signal je u tom dijelu kuće dobar, net imam 4G sa brzinom cca 50/30Mbit tak da ne ciljam na svemirske brzine, komp bi uostalom služio samo za muziku, youtube, office i slično tak da pretpostavljam da bi ovo čudo to moglo hendlati. Od glavnog routera bi ovaj gigaset bio udaljen 10-ak metara i između su 2 zida.
Probam ili odustanem odmah na početku i kupim neku wifi mrežnu, usb stick ili noviji router? Komp i taj dio kuće su mi malo u gužvi pa trenutno ne mogu isprobavati ali pripremam pomalo teren.
Hvala!
Predlažem da njega staviš dd-wrt, i onda radiš što hoćeš.
Ako ćeš samo komp spojiti lan kabelom, bolje ti je staviti ga u "client mode". Imam jednog sa dd-wrt i radi odlično u client modu.
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 15:34   #1915
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Prebacio sam u pravu temu,

malo je gnjavaža iskopati potrebne prave fajlove za ubaciti alt. fw,
treba pogledati po temi,

predložio bi radije OpenWRT varijantu nego DD-WRT,

po opisu kolegi treba Client mode ali isti rezultat će biti ako složi Repeter mode rada.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 15:53   #1916
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Prebacio sam u pravu temu,

malo je gnjavaža iskopati potrebne prave fajlove za ubaciti alt. fw,
treba pogledati po temi,

predložio bi radije OpenWRT varijantu nego DD-WRT,

po opisu kolegi treba Client mode ali isti rezultat će biti ako složi Repeter mode rada.
Hvala lijepa, kasnije sam tek shvatio da postoji cijela tema za ovaj router. Malo sam prošvrljao i pohvatao neke stvari ali nešto još visi u zraku. Pročitam još malo pa ako zapnem javim se.
Hvala svima!
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 22:56   #1917
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Da ne otvaram novu temu... Pozabavio sam se malo s ovim čudom (sx763) i shvatio da nije to za mene.
Ima taj router kakvu tržišnu vrijednost? Prodao bih ga/zamijenio/poklonio. Prihvaćam i wifi stick ili wifi mrežnu karticu, može i moja doplata.
Napomena, iz adaptera se čuje zujanje. Ne znam da li je to veliki ili mali kvar...
Nalazim se blizu Vž-a.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 23:24   #1918
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Ne isplati s prodavati, pokloni nekome ili u el. otpad.
Adapteri su im slaba točka, imao sam doma 3 komada, od toga 1 adapter krepao u radu, a jedan od stajanja.
c-shadow je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na