Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2002., 10:04   #1
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
ikone u windozama

već drugi put mi se događa da mi nakon nekog vremena poneke ikone poprime ružičastu pozadinu. ni sam nisam siguran kako sam to uspio riješiti prvi put, pikiram na norton utilities koje sam instalirao baš u to neko vrijeme kad su se ikone oporavile. evo sad neki dan su se opet poružičastile (npr. ikona iexplorera u taskbaru, ikone za .txt dokumente, wmplayer ikona). naglašavam da nisu iste ikone poružičastile prvi i drugi put.

jel netko to vidio prije i imali se neka ideja? funkcionalno sve štima, ali mi kopka živac...
choby je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2002., 10:29   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Ne bi vjerovo, dva puta sam to dozivio.

Prvi put jer su Windowsi 2000 bili totalno u banani, pomogla je samo reinstalacija.
Drugi put na Windows 2000 Advance Server. I oni su bili u banani, ali samo pomalo. Puno sam se igro s njima i stosta isprobavo, drugim rijecima, nije me bilo briga za Windowse. Njih sam ubrzo reinstalirao, ali s W2k Pro.

Koliko shvatjam, to se desava kada Windowsi vise nisu kakvi su nekad bili, uzdrmani su i zude za reinstalacijom.

(uh, sto sam ovo mudrooooooo srocio, sve me sram)
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2002., 10:35   #3
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Koliko shvatjam, to se desava kada Windowsi vise nisu kakvi su nekad bili, uzdrmani su i zude za reinstalacijom.
nije to toliko ludo, ali zakaj mi se sve prvi put vratilo u normalu, bez instalacije? moguće je da je sređivanje registry-ja pomoću norton-utilitiesa pomoglo...
choby je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2002., 10:53   #4
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by choby
nije to toliko ludo, ali zakaj mi se sve prvi put vratilo u normalu, bez instalacije? moguće je da je sređivanje registry-ja pomoću norton-utilitiesa pomoglo...
Kod Windowsa je uvijek problem/odgovor u registry-u. Moguce da Norton zna srediti doticni problem.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2002., 10:55   #5
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
he, možda, ali kad sam ga sad provrtio, nije niš sredio?!?!?!

ali dobro, i tako sam mislio uskoro reinstalirati windoze.
choby je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2002., 16:23   #6
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
riješena stvar, barem do slijedećeg puta. kaj je bilo? nemam pojma. jednostavno, natjerao sam windoze da preispitaju svoj odnos prema ikonama, i to preko 'display properties -> effects' pa onda 'show icons with all possible colors'. to je inače uključeno. prvi put isključiš, restartaš, ondak opet uključiš, restartaš i sve je ok. duboko pretpostavljam da ovo nije jedino riješenje, već da bi i promjena veličine fonta (small <-> large) ili nekaj drugo (kaj natera windoze na preispitivanje) odigralo ulogu.

eto toliko za ovu temu.
choby je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2002., 22:23   #7
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Ne znam kak tebi, ali meni su osim ikona na desktopu ljubicaste bile i ikone u Start menuu.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2002., 08:22   #8
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
možda se nismo razmeli: nije bitno di se ikona nalazi, ako je ta i ta, onda je sa ružičastom pozadinom (npr. ikona za *.txt mi je bila ružičasta). također, ikona za explorer u taskbaru i na formi u gornjem lijevom kutu, ali ne ona prva koja se pojavi kad tek otvoriš prozor, već ona druga kad se stranica učita. dakle, ako se takva ikona nalazi negdje u start meniju, onda će bit ružičasta. prvi put mi je ružičasta bila ikona za log off, drugi put nije. ikona za acrobat mi je i prvi i drugi put bila ružičasta. i tako...
choby je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2002., 08:26   #9
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Vis, vis, izgleda da smo imali razlicite probleme s ljubicastim ikonama. Meni su bile ljubicaste samo na Desktopu i u Start menuu.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2002., 08:44   #10
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
pa izgleda da niti boje nisu iste, meni je pozadina bila ružičasta.
choby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na