Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2018., 13:00   #1
ApocalypsePlz0
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
Speedport W 724V Ci WiFi se prekida

Poz,
znaci prije nekih mjesec dana sam dobio optiku i taj modem/router, i nakon par dana sam skuzio kako sto god preko interneta radio na mobitelu ili tabletu dok koristim kucni WiFi, svakih 10-15 sekundi kao da nestane neta, i nakon ~15 sekundi se opet pocne loadat, i tako konstantno.

Sto se tice zicane veze sve radi normalno.

Pokusao sam i na 5 GHz, isti problem. Resetao router na tvornicke, isti problem. T-Com mi se neda zvat jer sumnjam da ce ista napraviti.

Firware je 09022001.00.021.

U System Messages routera mi se cesto pojavljuje: "2018-12-11 11:14:36Configuration Server could not be reached (A001)"
ApocalypsePlz0 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2018., 14:06   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Ima slučajeva ne kompatibilnosti među uređajima, za test bi trebalo odspojiti sve WiFi klijente i sa jednim po jednim probavati šta se događa.
Za primjer (ako se dobro sjećam) bio je slučaj sa S8 (neka verzija fw) da je "rušio" cijeli WiFi nebitno kojeg proizvođača, neki update je to riješio.

Ako to nije, nemaš puno opcija:
a) SZK, spominjanje rodbine i tražiti servisera / da donesu drugi / na licu mjesta testirati,
nekako dokumentirati grešku kako ti nebi naplatili izlazak
b) na Speedšrotu ugasiti WiFi, staviti svoj AP / Router u AP funkciji
c) tražiti od SZK da Internet konekciju u Speedšrotu prebace u Bridge mode + da mu ugase WiFi, iza staviti svoj uređaj u Router funkciji
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2018., 14:40   #3
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,531
traži zamjenu routera (na optici ti neradi modem) ,mada ćeš vrlo brzo doći na ideju da zbog mentalnog zdravlja kupiš svoj uređaj
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2018., 14:40   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Isto je meni radio tcomov router, isto Speedport, sada sto dijele uz optiku.

Jucer se prebacih na A1. Njihov Huawei mi, barem sto sam jucer navecer malo promatrao i sitno jutros - to ne radi. Uhvati signal i ne pusta.

Pomogao nisam, osim par rijeci podrske da nisi sam .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2018., 18:16   #5
ApocalypsePlz0
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ima slučajeva ne kompatibilnosti među uređajima, za test bi trebalo odspojiti sve WiFi klijente i sa jednim po jednim probavati šta se događa.
Za primjer (ako se dobro sjećam) bio je slučaj sa S8 (neka verzija fw) da je "rušio" cijeli WiFi nebitno kojeg proizvođača, neki update je to riješio.

Ako to nije, nemaš puno opcija:
a) SZK, spominjanje rodbine i tražiti servisera / da donesu drugi / na licu mjesta testirati,
nekako dokumentirati grešku kako ti nebi naplatili izlazak
b) na Speedšrotu ugasiti WiFi, staviti svoj AP / Router u AP funkciji
c) tražiti od SZK da Internet konekciju u Speedšrotu prebace u Bridge mode + da mu ugase WiFi, iza staviti svoj uređaj u Router funkciji
Otic ce mi mentality od komunikacije s njihovim operaterima, jednom su mi tri puta u istom danu resetirali liniju prije nego su se slozili da treba poslat tehnicara. Ugh...vrlo rado bi kupio neki svoj router, ali kad mi se svi dobri cine skupi. Na svima do sada je sve bilo u redu, i sad dobijem optiku i WiFi ode u klinac.
ApocalypsePlz0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na